Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018
#26

Това нещо с двойните и тройни камери не го разбирам. Не съм видял телефон с двойна камера да снима по-добре от такъв с добра единична. Софтуерно се сглобяват образите от два сензора , но в повечето случаи не сработва , или поне толкова , че да си струва. Да сте видели камери с два или повече сензора? Единствено една компания се опит да направи нещо такова - визирам модела Light L16 - и се оказа пълен провал. Всичко това са маркетингови трикове - трябва да извадим нещо повече от конкуренцията.
Аксесоари
#27

(2018-03-19, 15:11:31)BisVal написа:  Това нещо с двойните и тройни камери не го разбирам. Не съм видял телефон с двойна камера да снима по-добре от такъв с добра единична. Софтуерно се сглобяват образите от два сензора , но в повечето случаи не сработва , или поне толкова , че да си струва. Да сте видели камери с два или повече сензора? Единствено една компания се опит да направи нещо такова - визирам модела Light L16 - и се оказа пълен провал. Всичко това са маркетингови трикове - трябва да извадим нещо повече от конкуренцията.

И аз се чудя - защо вместо да сложат един по-голям, по-хубав сензор, те си играят да бутат по два, че вече и три?
#28

Двойните сензори са единствено за глезотите покрай камерата - "оптичен zoom" , portrait mode , wide-angle и т.н. Явно така се пести повече място, защото сензора основно влияе върху дебелината на корпуса, а като ги наредиш няколко отзаде място колкото щеш, но дебелината си остава същата Smile
#29

Да, с което само доказват, че си играят с потребителите, а не влагат в съществено развитие. Аз нямам против няколко милиметра дебелина вповече, което при добър дизайн няма да направи телефона неудобен, но една камера като хората.
#30

Нали се сещате,че ако сложат камера от ранга на Nokia Pure View в някой андроид телефон , трябва да спрат с "развитието" (ограбването чрез маркетингови трикове)?
#31

2 камери добре, но 3, вече няма смисъл, защото съм убеден, че няма да снима по-добре от телефон с 2, но просто да има нещо ново. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#32

(2018-03-19, 16:55:11)greensmoke7777 написа:  Нали се сещате,че ако сложат камера от ранга на Nokia Pure View в някой андроид телефон , трябва да спрат с "развитието" (ограбването чрез маркетингови трикове)?

Щом Нокиа не са решили отново да започнат с подхода с мощните камери, което и би им помогнало да се завърнат като лидери...
#33

(2018-03-19, 15:25:05)fifth_root написа:  И аз се чудя - защо вместо да сложат един по-голям, по-хубав сензор, те си играят да бутат по два, че вече и три?
Защото потребителите са по-скоро глупави, отколкото слепи. Виждат две камери, две е повече от едно => по-добро, по-ново и т.н.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Cognosce te ipsum!
#34

(2018-03-19, 17:10:17)hazART написа:  2 камери добре, но 3, вече няма смисъл, защото съм убеден, че няма да снима по-добре от телефон с 2, но просто да има нещо ново. Big Grin

Да не казваме 'хоп' Нека да видим.
#35

Втората и третата камера не са за по-добри снимки, а както по-горе don_gori каза "Двойните сензори са единствено за глезотите покрай камерата - "оптичен zoom" , portrait mode , wide-angle и т.н. "
Huawei избра подхода с нормален RGB сензор и монохромен сензор. Монохромния освен за черно бели снимки, служи и за още 2-3 неща:
За уж по-добри нощни снимки, тъй като монохромния сензор няма филтрите, които има RGB сензора и пропуска повече светлина. Така с информацията събрана от двата сензора уж се постига по-добра нощна снимка. Служи и за бокето, но Google доказаха, че става и с 1 камера. Лично аз черно бели снимки с Мейт 9 съм направил най-много 2 , само за проба и си мисля, че е е излишен този втори сензор. Черно бяла снимка мога да направя и сега с V20, без да имам монохромен сензор.

LG използват wide-angle и да си призная, доста често влиза в употреба при мен.
Повечето избраха 2× оптичен Zoom, от който също не виждам много смисъл при тези малки сензори. Но пък и не е излишен за мен, тъй, че по-добре да го има от колкото да го няма.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
#36

http://www.mobilebulgaria.com/news/42774...0%BD%D1%82
Май ще се наложи и в средния клас ноча, те Apple и тая година и няма да представят телефони с ноч, но пък другите ще си го копират, докато Apple не измислят нещо ново и него да копират. :Big Grin
От 1 част Huawei и другите печелят толкова, защото не влагат толкова пари в такива неща, в които да се отличават, а все копират нещо, то не че е лошо, просто не говори много добре за тях, но пък и хората не очакват толкова много от тях. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#37

Ще бъде интересно за какво ще служи третата камера! Нашите писания тук по въпроса са просто чесане на езиците! Колкото до монохромния сензор - върши си перфектно работата! Не мисля, че на пазара има устройство, което да се справя по-добре в при черно-бялата фотография! Относно ноч-а! Взе да става досадно във всяка една тема да се пише как се копирало от купертинци! Ако някой си направи да попрочете ще разбере, че той ама изобщо не е тяхно изобретение! Поради достатъчно големия брой заблудени фенове на ябълкови огризки просто става популярен! А хората, които ползват Huawei, наистина имат големи очаквания от марката, защото тя наистина успя за няколко години да се наложи във всеки един клас устройства! И те наистина успяват да оправдаят тези очаквания! Доказателства има предостатъчно!

HUAWEI P30 / P10 /Huawei MateBook D14 2020, Huawei Watch GT2 Pro/ GT
#38

Huawei, бяха първите(май) които сложиха 2-ра камера. После всички тръгнаха след тях и почнаха да слагат по 2 камери. Сега слагат 3-та. Предполагам, всички ще се юрнат да слагат и те 3-та. След 3 г, ще имаме 5-та камера. Епъл, пуснаха онова горе на дисплея и хоп, всички след тях и те. 
Цените...у небето. 
Еми - ДГД.
#39

Излезе информация, че основният сензор на Р20 Pro ще е 40МР. Ако е вярно, очаквам много добри снимки от този модел.
http://winfuture.de/news,102392.html

POCO F5 12/256 GB





#40

(2018-03-20, 09:35:46)skiman написа:  Huawei, бяха първите(май) които сложиха 2-ра камера. П
Първи е LG Optimus 3D. 2011-та. И малко след него HTC Evo 3D. Пак 2011.

Първият комерсиален флагман, за масите по форумите, е HTC One M8 през 2014. A Huawei ще са първите с 3 камери. Мен ми иде малко накичено, и като добавим и ноча, става не мерси..
#41

(2018-03-20, 09:53:39)ronnie72 написа:  Излезе информация, че основният сензор на Р20 Pro ще е 40МР. Ако е вярно, очаквам много добри снимки от този модел.
http://winfuture.de/news,102392.html

Резолюцията няма пряка връзка с качеството. Ако сензорът си остане със същата големина, Low Light най-вероятно ще е проблем. Не случайно най-добрите камери в момента са комбинация от големи пиксели и светла оптика. 808 Pure View и Lumia 1020 са други бира Smile

Пет камери може да видим скоро, ако слуховете за флагмана на Nokia са верни.

Между другото ще бъде доста интересно директно сравнение м/у P20 Pro и S9+, след като в темата за S9 и S9+ спорът за капацитета беше има-няма 10 страници Big Grin
#42

И 40 да е, моят фотоапарат Lumix DMC-FZ200 (който е модел на около 15 години) с 5-те мегапиксела и старите хардуер и софтуер снима по-добре от всичко що е излязло последните години като телефон с убийствена камера. Казвам го точно за да подкрепя пешкин - тоя търговски трик с мегапикселите още не е разбран така масово.

Ще е иначе сериозен удар по другите производители, но предполагам, че са готови за това. Иначе и 10 мегапиксела биха стигнали за огромна снимка, ако останалите параметри са такива, че и да я направят чиста, с добри цветове и осветеност.
#43

(2018-03-20, 09:53:39)ronnie72 написа:  Излезе информация, че основният сензор на Р20 Pro ще е 40МР. Ако е вярно, очаквам много добри снимки от този модел.
http://winfuture.de/news,102392.html

Основна 40 мегапиксела, втори сензор с 8 mpx и 3 кратна оптика, трети 20 mpx сензор и предна камера с 24 mpx?
Теоретично звучи много впечатляващо, на хартия!
Дано и на практика да е толкова добро, защото ако е само едно надуване на пискели, интерполация, няма как да прави по-качествени снимки от другите, ако ще е и 100 mpx да е. И ме съмнява,че тук ще е точно така, поредно маркетингово заиграване с числа за привличане на вниманието.
Е, дано греша и да се появи най-накрая убиецът на Nokia 808 Pure View,или поне да бъде негов много достоен конкурент, далеч пред всички останали андроиди, както е Nokia-та, ама ме съмнява!
#44

Ако е тоя пoмияpcки трик с интерполацията, то това ще е много далеч от 40 мегапиксела.
#45

Ако ще сензора да е с 500 мпкс, с тая мижава оптика отпред какво точно очаквате? Какво да се очаква от неподвижна леща с диаметър 5 мм? 
Да си щракаш на плажа е супер и до там. То и за това са повечето телефони. Всичко е маркетингов трик за балами, даващи луди пари. 
Не благодаря. Ще чакам сегашният ми телефон да се строши и повече никога телефон над 400 лв. 
Не виждам на светло чак такава разлика в снимките м/у Р10 и предният ми Алкател. Ама аз си щракам предимно като съм на ски или море.
[-] 1 потребител изказва благодарност на skiman за това мнение:
  • ronnie72
#46

Подчертано е с болднат текст 40 megapixels of physical resolution
Каква интерполация ви гони
#47

Дори и да са реални 40, нали се сещаш,че такива пиксели се пълнят много трудно дори от хубав цифров апарат, където пак е нужно скъпи обективи, за да се достигне нужното ниво?
А тук говорим за телефони с мини оптики, сензори и лещички, които просто насочваш и щракаш и по качество най-много, в най-добрия случай да се доближат до някой смешен сапунер от най-ниския клас. Ама и там не е сигурно, защото веднъж сблъсках един смешен сапунер от 80 евро и моя G4 и сапунерчето направи за смях G4.
Все пак просто изказваме мнения, не плюем по телефона, нека излезе и да се види какво ще е, може и да има изненади и хората да са се справили добре, може и пък да го докарат до андроид телефона с най-добра камера, пожелавам им го  Smile

[Изображение: Sensor_sizes1.jpg]
#48

(2018-03-20, 10:47:05)rumo написа:  Подчертано е с болднат текст 40 megapixels of physical resolution
Каква интерполация ви гони

Не е моят език и не си направих труда да прочета старателно (защото разбирам тук-там по нещо). Ще видим колко и каква ще е.
#49

greensmoke7777@ Не се сещам нищо Smile Просто да не тръгнете в посоката за интерполация...

Понеже съм имал и нокия 808...вярно че беше бая тукмак отзад. те и затова сега сензорите са разделени на 3

А мейт 10 про снима повече от добре, да не кажа най-добре.
Та този сигурно ще е още една крачка напред
#50

Ами понеже не се сещаш и си мислиш,че като са реални пикселите и крайният продукт ще е перфектен и ще се различава от интерполирания такъв, затова ти го пиша пак, малко по-подробно-40 мегапиксела се изпълват много трудно дори и от хубав апарат със скъпи обективи, а с тая мини оптика, сензорчета и лещички едва ли ще има някакъв Wooow ефект. Просто една снимка с дадена информация, но с по-големи размери, абсолютен еквивалент на интерполация между другото, и то при реални пиксели, които обаче няма как да се запълнят с информация, също както при интерполацията, но за разлика от нея няма да се запълнят от пикселите с информация до тях, а ще се запълнят софтуерно чрез т.нар. "фалшиви детайли" и артефакти, разпъвайки така и допълвайки до 40 mpx снимката!
Защото с тая скромна техника обективчето на камерката няма да даде този детайл, който ще може да е съответен на гигантската резолюция на сензора, която вече отива към средноформатна камера. Когато това обективче не може да достигне тази огромна резолюция на сензора, това означава,че реално колкото и да се споменава ,че е 40 mpx, крайната снимка ще има РЕАЛНА резолюция ,която ще е доста по-малка, но запълнена недетайлно от софтуера до размер 40. Тази резолюция предполага много малки пиксели, които биха били предизвикателство за всеки хубав обектив. Отделно всеки обектив има и загуби, дори при скъпите има до 5-6 mpx загуби, но въпреки това фото техниката се справя чудесно, тя затова е създадена, да снима, а не да се говори по нея или да се играят игри от Google Play, но когато говорим за смартфони, загубите са значителни на фона на споменатите от производителя мегапиксели! И стават още по-големи ,ако снимаме и движещи се обекти, както и на тъмно, които такива снимки пък е просто абсурдно да снимаш с тази гигантска резолюция, а не с по-ниска,но с големи по размер пиксели и подходящ обектив. Колкото и да си мислим,че снимаме "перфектно", загубите ни с тези малки смешни обективи ,лещи и сензорчета са големи, но се запълват чрез фалшиви детайли и артефакти, които само донякъде докарват приблизително едни хубави снимки, колкото да се хвалим у Facebook и дотам! Вярно е ,че колкото повече пиксели има един сензор, толкова повече детайли ще получим накрая, но това е вярно, само ако имаме хубава ,качествена оптика насреща ,която да се справи с тази голяма резолюция на сензора и снимаме в подходящите условия. А в смартфоните просто няма, няма и да има такава сериозна оптика.

Айде със здраве  Storstark
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)