Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018

То и доста хора не биха различили звука от слушалки за 20 и за 2000 долара.

Ама знам ли може скоро Про фотографите да захвърлят тежките кютуци за 5 цифрени суми и да почнат да пуцат с хуйвея...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Аксесоари

Добре бе хора, телефона е добър дори да не е перфектния. Какъв е този хейт, какво е това чудо. Ако самсунг беше излезнал с тази камера щеше да има да хълцате и да има едно хвалене как е най най. Е този път китайците изпревариха корейците в нещо и така ще се раздвижи пазара и другите ще се постараят в следващите си серии. Само +++ има за нас. Аз лично бих си го купил, но с тези цени, не благодаря. Без значение от марката

Sent from my KIW-L21 using Tapatalk

?

И аз това се чудя, явно на някой хора им е трън в очите тази камера. Аз си поиграх с телефончето, говоря за P20pro и не ми допадна.
Като дизайн наистина е пипнат и много повече ми хареса от старата ми S8ца, но този ноч и интерфейс още не мога да ги прежаля.
Както каза колегата над мен, това е само повод за радост на останалите фенове че Huaiwei най-накрая представиха нещо по-различно в посоката с камерите, че както са тръгнали останалите показват нов сензор вече на 2 години .. Сигурен съм че google няма да останат по-назад тази година и на есен ще представят нещо още по-впечатляващо.

Кютуците съвсем скоро ще ги сменят, но не с Хуавей, а с безогледалки. Но това е друга тема.
А за да разбереш защо сравнението с DSLR и по-точно близките резултати при определени условия е толкова впечатляващо, припомням разликата в големината на сензорите.
Дори не споменавам разликата в цената и безкрайните други възможности на телефона.[Изображение: 4110d39820ad069a3959dc8c4ea21269.jpg]

Pixel XL / Android 9 Pie

То и за безогледалката хубавият обектив си тежи.
Не е лош телефонът, разбира се, само че тези сравнения с дслр ги правят от години и не са адекватни.
За големината на сензорите съм чел преди доста годинки, мерси все пак за снимката.
BTW, не знам защо всички се фокусират върху нощните снимки и каква част от снимките ви са нощни, но и S8 се справя доста добре. С което искам да кажа, че е въпрос на предпочитания кой телефон ще избереш. Аз много се замислих за P20, но доколкото прочетох тук няма безжично зареждане, а не искам да се лишавам от удобство, с което съм свикнал.

[Изображение: uIwZY8N.jpg]

[Изображение: t8cauEY.jpg]

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

http://www.mobilebulgaria.com/news/43066...-eos-5ds-r
Май някой беше дал линк за същата информация, само, че от друг сайт, но ето и тука. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

Телефонче сравнено с 50 мегапикселов Full Frame апарат?

Eдно им признавам на китайчетата-имат брутална ,платена пропаганда, може би най-бруталната в момента сред всички други производители, без да се срамуват да атакуват и най-големите!

Ми нали трябва да си рекламират телефоните, да не мислиш че е много лесно да се набуташ между най-големите ? Но явно вървят добре ако погледеш къде бяха преди 3-4 години и къде са сега.
Мисля че файловете от Р20 и фотоапарата ги имаше някъде, всеки може да си ги свали и да си сравни часовника вместо да бълва предубеждения и хейт.

(2018-04-22, 08:18:57)greensmoke7777 написа:  Телефонче сравнено с 50 мегапикселов Full Frame апарат?

Eдно им признавам на китайчетата-имат брутална ,платена пропаганда, може би най-бруталната в момента сред всички други производители, без да се срамуват да атакуват и най-големите!

То, ако напишеш в Google - "LG V10/20/30, G4 или Samsung S6/7/8/9 vs. DSLR" - ти излизат сравнения с апарати за по $10 000 с "милиарди" пиксели и в почти всяко сравнение са "направо потресени" от възможностите на мобилките, а в едно видео, уж профисионален фотограф през цялото време стоеше с отворена уста пред снимките на G4 и накрая едва ли не посъветва хората да си изгорят DSLR-ите и да грабват по едно LG, да ходят да уловят "кадъра на живота си"... 
То това и ти го прави в 50 мнения off topic. 
Присмял се хърбел на щърбел...

Пич, специално за LG никога не съм казвал,че е по-добър от DSLR!
50 мнения вика-нещо си се объркал много яко!
Освен това, тия сравнения на LG V30 с видеокамерата за 50 000 долара пак си бяха мощна платена реклама, но все пак бяха доста по-реални.
Защото става въпрос за ВИДЕО.
А когато снимаш с професионални стикове или там, както ги наричат ,жироскопични държалки Tooth , дето обират трептенето на ръката и стоят стабилно,дронове за въздушни кадри, 4k UHD с 60 кадъра, висок битрейт, перфектен HI-FI DAC звук от V30, хардуерни филмови филтри и тн екстри, видя се ,че в крайна сметка нямаше разлика между двете видеа, които изглеждаха еднакво добре.
А тук въобще не е така, нали видях кадрите-шум,липса на детайл,цветни аберации. Особено на тъмно!

Говорим за СНИМКИ!
Което е съвсем друга Вселена. Защото видеото просто се гледа, а снимките се гледат под лупа- за шум, липса на детайл и тн в търсене на перфекционизъм и върхов резултат във всяко едно отношение! Самото усещане при гледане на видео и снимка е съвсем различно.
А P20 може да ходи да се сравнява най-много с някой Samsung-6 или 7 edge например, като пак не се знае накрая кой ще се справи по-добре.
А подобно сравнение с 50 mp Full Frame може да предизвика само смях!
И като фотоапаратът срита отзад телефончето, както ще се случи в реалността, после излизат тука някои и почват:
Ама да, ама нали...такова...тва е телефон все пак, малък сензор, жалка оптика-ами къде хукнахте тогава да правите такива нелепи сравнения?
Взимай един нисък клас Nikon/Canon от 700-800 лв, снимай и сравнявай с P20/LG/SAMSUNG/GOOGLE PIXEL, направи ги за смях и се спрете веднъж завинаги!

Аз се чудя за какво ютюбърите дават хиляди за камери, като могат да вземат по един V30 и да си карат работата...балъци, кво да ги прайш

Ей го следващия...

И никой нищо не купува, всичко това е или под наем, или директно предоставено от тия, на които ще правят пропагандата-Huawei, Samsung, Iphone или LG.
Как го виждаш ти някой да изпраска 100 бона за камера, само за да го сравни с телефонче за 1000 лв, помисли малко!
Иначе ако даден обикновен човек си има DSLR и има въпросният телефон и реши да го сравнява с домашен клип в Youtube-това ще е най-близкото до реалността, ама такива платени простотии са повече от смешни.

Аз бих искал да видя домашно сравнение. Може би ще има такива, все пак нали снима добре Smile

Sent from my LG-D802

Greensmoke това какво общо имаше с моя пост ? Говорим за видео и камерите, с които си снимат клиповете.

Още ли се дъвчат тия глупости с DSLR-а ?
Какво ми сравнявате две абсолютно различни неща, с различни оптики, размери и възможности?
Банално стана вече. За смартфон - това са най-добрите камери към момента, P20 Pro, Pixel, S9, iPhone и това е то. Phone vs Phone сравнявайте, не с DSLR.
Все едно нетбук Аcer Aspire One за 200 лв. с едно предназначение (дори изпълняващо си го добре) vs. Alienware и компания с по 16/32GB RAM, където и размера, и хардуера са на друго ниво.
Телефона си е лек, тънък предмет със смарт функционалности и вече добро аудио, добра камера, но нито ще замени професионална аудио техника, нито професионални DSLR, нито каквото и да било друго. От всичко по много имат, но нито едно не може да стъпи на нивото на това, което умее само едно, но има размера, дебелината и възможността да го направи.

(2018-04-22, 12:46:23)alisali1234 написа:  За смартфон - това са най-добрите камери към момента, P20 Pro, Pixel, S9, iPhone и това е то. 
 Lol Lol Lol Lol Lol Lol Lol 
ХАХАХАХХАХАХХАХА...

2 минути се смях, по-смешно нещо тая седмица не бях чел.
Оправи ми деня, благодаря  Smile

Е не, G4 е най-добрият

А кои са според теб?

Забравих да спомена и последния Mate.

Много си ми активен ти в тая тема, лошо няма, ама прекаляваш с тия команди кой какво да си прави с апарата, кой за какво го ползвал, с каква цел и т.н. Оправил съм ти бил деня , и това ти е целия коментар ли?

Според теб кои са най-добрите смартфон камери в момента, ако не са Mate 10, P20, iPhone 8/X и Pixel 2 ли какво беше (там не се следя номерацията). Други предложения ли имаш, дай да ги видим?

greensmoke7777  ако срещна още веднъж твой пост с иронизиране на интелекта на другите потребители ще има последствия чувствай се официално предупреден.

Да не съм офф. Производителите нямат файда да направят едно перфектно устройство не, че не могат, а не искат. Ако го направят се заробват на нисък приход за в бъдеще. По тази причина премахват и добавят разни екстри, но винаги с една и съща цел НеПерфектно устройство. Потребителя е свикнал да знае, че ново ли е е наистина топ, а трябва вече да се свиква, че ново ли е е просто модерен за кратък период от време.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows

Последното наистина перфектно нещо беше Note 7...и той гръмна.

Аз така като седна да помисля, не се сещам за телефон, който някога (когато е излязъл) да е блестял във всички отношения...Евентуално ми хрумва за iPhone 4s като излезе - поне за тогавашните стандарти май беше топ по всички параграфи (МАЙ), като изключим операционната система...

Като се сетя само, Galaxy S1-цата ми на времето нямаше даже светкавица Big Grin а платих тогава 900лв като излезе

Иии 900лв през 2010 са все едно 1500лв в днешно време.

Nokia 6680 -> HTC desire Z -> Galaxy Ace -> Galaxy S3 -> Iphone 6 -> Galaxy S7 -> Pocophone f1

@johny Добави инфлацията и цената става същата като на сегашните флагмани.
За сравненията с DSLR, аз само и единствено ги виждам като показно за това колко са напреднали мобилните технологии. Но да се вземат буквално мисля че е тъпо и наивно. Законите на физиката не могат да се пренапишат с малко AI и софтуер. Но е достатъчно добро показно за пътя който мобилната иновация е изминал и на къде е тръгнало бъдещето.

Samsung Galaxy Z Fold 3 5G Snapdragon 
Galaxy Watch 4 44mm Silver 

(2018-04-22, 14:40:58)alisali1234 написа:  А кои са според теб?

Забравих да спомена и последния Mate.

Много си ми активен ти в тая тема, лошо няма, ама прекаляваш с тия команди кой какво да си прави с апарата, кой за какво го ползвал, с каква цел и т.н. Оправил съм ти бил деня , и това ти е целия коментар ли?

Според теб кои са най-добрите смартфон камери в момента, ако не са Mate 10, P20, iPhone 8/X и Pixel 2 ли какво беше (там не се следя номерацията). Други предложения ли имаш, дай да ги видим?

Нормално е да съм активен в темата, след като имам телефона. И след като снимах с Pro и сравних с P20 и видях ,че разлика НА ПРАКТИКА няма. Камерата на P20/P20 Pro не е толкова велика ,колкото се изкарва.
Тука огромна част от хората с 1-2 изключения, които имаме телефона, пишат мнения на базата на платени сайтчета и клипчета в youtube.
Аз говоря от собствен опит-тръгнах да купувам Pro с огромните очаквания, очаквайки разликата между него, P20 и другите, които имам да е някаква извънземна, а на практика това не се оказа така.

Най-добрите камерафони са :

За снимки (на хартия и най-вече според продажбите и абсолютно нищо друго):

1.Huawei P20/Pro
2.Samsung S9 
3.Iphone X
4.Google Pixel

За видео (на хартия и най-вече според продажбите и абсолютно нищо друго):

1.Huawei P20/PRO
2.Samsung S9
3.Iphone X
4.Google Pixel

В реалността!

За снимки:

1.Nokia 808
2.LG V30
3.Huawei P20/Pro ,които повече изпъкват с най-богатата си функционалност ,отколкото с върхово качество при снимане, което трябва да се очаква от 40/20 и 8 мегапиксела при Pro или 20/24 и 12 мегапиксела при P20. За гадните им филтри, рисувани снимки ,антишум и разкрасителни простотии,липса на детайли,аберации и тн даже няма да пиша!
Богатата функционалност е нещо много хубаво, но и качеството трябва да отговаря на нивото,за което има претенции, а към момента това не се вижда.

За видео възможности:

1. LG V30

Знам, мразите LG, но на практика от G4 нататък, колкото и да ги мразите и да се смеете, камерите им много трудно могат да бъдат надминати от който и да е флагман.

Тоест, ти си купи P20 само заради богатата функционалност на камерата и усъвършенствания и фото асистент, така ли?

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)