Темата е заключена
Оценете темата:
  • 8 гласа - средно 3.75
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Huawei p20/p20 pro представени 27.03.2018

Тоя преднамерено с 1 дума казва хубавите неща или премълчава, а лошите локуми разтяга. Уважавам го, ама си е пристрастен към самсунг и пиксел.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black
Аксесоари
Video 

(2018-04-26, 16:05:48)hazART написа:  И какво излиза, че iPhone е най-хубав ли. Big Grin

Щом Гал ГАД го ползва сигурно.

@Sloona така го изкара, все 1, иначе най-хубав телефон няма, защото всеки си има предимства и недостатъци.
И не е нужно да се хващаш за най-малкото.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium

(2018-04-24, 08:22:58)bodonance написа:   

На база тези чисто хардуерни характеристики  pro има по голям сензор и от 808 - 1/1.7" e ... което като площ е скромните 41.51кв.мм или до G4 с неговите 22.55 кв.мм при същата f1.8 ...като добавим и останалите 2 камери и ... не може да се отрече потенциала на хардуера ... остава да нагласят софтуера ..

Нещо си се объркал, няма телефон с по-голям сензор от на 808, а той е с размери 1/1.2".

И някой модератор ще каже ли що само в андроид форума не ми излизат снимките в тапаталк?

(2018-04-27, 09:00:16)eksoldier написа:  Нещо си се объркал, няма телефон с по-голям сензор от на 808, а той е с размери 1/1.2".

И някой модератор ще каже ли що само в андроид форума не ми излизат снимките в тапаталк?

От написаното от двама ви съвсем недвусмислено: не е и само до размер на сензора.

Не съм казал, че е само до размера, а че 20 про не е с по-голям от на 808.

Изпратено от моят VIE-L09 с помощта на Tapatalk

(2018-04-27, 09:00:16)eksoldier написа:  Нещо си се объркал, няма телефон с по-голям сензор от на 808, а той е с размери 1/1.2".

Съм, ...прав си  Big Grin

(2018-04-27, 09:05:54)eksoldier написа:  Не съм казал, че е само до размера, а че 20 про не е с по-голям от на 808.

Така де, не съм те "обвинил". Просто като извод беше.

И пак ще напомня , че колкото и спора и сравнения да се водят тук, 95% от потребителите няма да направят разлика между камерите на P10,P20 и P20 Pro, понеже всичко ходи в instagram , facebook и пр. социални мрежи, така, че не възможностите на P20, а тези 95% не ползват и възможностите на P10, така, че...

С п10 има разлика в нощните демек и в дискотекитр сравнение с мейт 10 и п20 серийте. И зависи от какъв телефон идват. Но и на старите с7 и айфони нощните са по добри на хуавей. За дневните тия зеленината и синио небе да впечатли някой и тва е.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black

Дам. Е, аз правя снимки за личен спомен и удоволствие. Нямам инстаграми и буци...
Та, на въпроса, че не само сензорът има значение...
808 vs P20 Pro, наистина очаквах повече от Huawei. Софтуерът им прецаква доста снимката.
http://www.allaboutsymbian.com/features/...808_Pu.php

Мисълта ми е, че стандартния user няма да разбере какви са тия оптики, сензори, фокуси и т.н. , всичко след Galaxy S6 и iPhone 6 вижда прилично добре на тъмно (не перфектно, прилично добре за социалните мрежи говорим) и задоволява потребностите на почти всички, вкл. и моите. Това са поне 90-95% от потребителите, които грам идея си нямат каква камера имат, какво могат да правят с нея и какви са тия ръчни режими - point, shoot, share, събирай likes. Толкова. Реалност.

Редакция: Сега гледам сравненията от посочения линк по-горе. Huawei-я ги изкарва по-остри, но с нисък детайл , някак пресилени , oversharped ако мога така да кажа, чак замазва. 808 се справя къде по-добре. Най-вече се личи на първата снимка с дървото и листата, и на последната със банкомата.
Но се връщам и на по-горния текст - тази разлика ще я усетят само плюс-минус 2% от всички потребители, или поне тия които са с 808... които, колко са?
И все пак, очаквах по-добре от Huawei, признавам с две ръце във въздуха. Но пък модела е пресен, да се надяваме (или по-точно собствениците му) , че ще оправят положението с ъпдейти.

Съгласен съм с това. Въпрос на вкус в дизайна. Има обаче и такива които купуват устройства само за да кажат, че са с най добра камера, или стерео звучене, а в същия момент, нито снимат, нито слушат музика... На мен дизайнът на 20 Про не ми допада, по скоро бих изчакал да видя мейт 20. Ако не и 10 про е не по лош избор. Нищо че разликата с 20 про ми е 70 лв.

(2018-04-27, 10:34:05)alisali1234 написа:  ... тази разлика ще я усетят само плюс-минус 2% от всички потребители...

Ще я усетят и 100%, НО при условие, че им я покажеш ...

(2018-04-27, 10:38:31)eksoldier написа:  ... по скоро бих изчакал да видя мейт 20...

Там се спряга кирин 980 който от излязлото до сега се очертава да е "звяр" като производителност, но ако софтуера им остане на това ниво няма да има кой знае каква разлика, независимо какви сензори и оптики ще сложат ... та не очаквай много ...

Имах предвид дизайн. Щото мейт 10 ме кефи много повече от 20 про. Дано оправят софтуера. И сега обаче в дроид телефон камерата на 20 про ме радва най много, особено със зума. Не на последно място като се махне великият интелект цветовете при снимане стават по реални.

(2018-04-27, 10:34:05)alisali1234 написа:  тази разлика ще я усетят само плюс-минус 2% от всички потребители, или поне тия които са с 808... които, колко са?

И поне тия с LG, както и Google Pixel...не сме 2%!

Не всеки го влече фотаджийството, но наистина има маниаци, дето не си търсят смартфон, а снимачка.

Зарежи профита, простия потребител го интересуват приемлививите night shots и абсолютно реално използваемия 5х зуум.
Само с това избиха конкуренцията, тия дето реват за качеството са 100 на 100 000.
Обикновения потребител му е през оная работа, пиксела или с9 вади по-добри цветове, просто няма този зуум. Примерно Smile

Нали това се спомена неведнъж в темата: че последните две години всички флагмани вече снимат достатъчно добре. Сега ако подобрят нощните снимки и зуума, както P20 Pro и то го постигнат с една-две камери, то този маркетингов трик с трите ще отиде на вятъра полека.

Нз маркетингов ли е какъв е, но 3 са по скъпи от 1 или 2, а хуавея пак е по ефтин от самсунг дори като дигнаха цените. И тва е за нервиране малко как ни скубат от парите.

Huawei Mate 10

Huawei Mate 10 L29 Black

Чакаме пиксел3, там ще е интересно Smile

(2018-04-27, 11:15:22)nastykb написа:  Нз маркетингов ли е какъв е, но 3 са по скъпи от 1 или 2, а хуавея пак е по ефтин от самсунг дори като дигнаха цените. И тва е за нервиране малко как ни скубат от парите.

Huawei Mate 10

Тези устройства реално струват сигурно 200-300 лв. за изработка, то е ясно, че ни скубят.

Засега Хуауей са по-евтини на цена:качество спрямо другите, а са вече в топ 3 на пазара, но дали и занапред ще задържат така? Шайоми май им дишат във врата. Т. е. или вдигаш цените с нереални претенции (като Епъл), или пък продължаваш с тази политика на подбиване на големите с по-ниска цена за същото или дори малко по-високо качество.

Сиаоми ги следва, но флагманите им не снимат както тези на уауей. Сиаоми напредват предимно в ниския и среден клас. Ползвах redmi note 4 и на пара 250 лв. нов беше идеален.

Че то на Xiaomi няма телефон, който да снима добре. Това им е ахилесова пета. Камерите им въобще не могат да се сравняват с тези на Huawei.
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)