Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google Camera HDR+ за MI A1
#26

Искаш да помогнеш с нещо или само си пишем ?
Цитирай
Аксесоари
#27

"При инсталация на камерата телефона изтри всички програми ,настройки и се върна към първоначалните си .Освен това сега при включване (рестартиране) ми излиза тая снимка . Така че имайте едно на ум . Опитвам се да намеря някакъв MIUI ром за този модел но и там греда , общо взето добър хард -скапан софт ми е мнението за модела . "



Проблема е в задапартното устройство, в твоя случай. Не знам как си инсталирал - ръчно, с команди или чрез готовата програма, но буутлодера ти е останал отключен и си направил хард ресет. То си пише на "снимката"... На софта си му няма нищо Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на bo6o за това мнение:
  • cecodevil
Цитирай
#28

Добре а сега трябва ли да го заключа за да може да функционира нормално ? Вчера се опитах да инсталирам и игото от темата по-надолу и след инсталация крашва. Същото иго го бях инсталирал миналата седмица преди да се прецака . Ясно е че с нещо съм го прецакал ама така ли за няколко години с редми 2 се работеше безпроблемно ? MIUI функционалността и работата е в пъти по-добра от тоя "чист андроид"
1-контакти само в гугъл акаунт -без възможност за копиране в сим и в телефона
2-запис на разговори
3-проекция на външен екран
4-инсталация на кракнати приложения
предполагам до края на седмицата ще стигна поне до 50 спрямо другата ОС
а забравих и прецъкване на светкавица и включване на всевъзможни неща по време на разговор
Цитирай
#29

Здравейте,
Аз вече ъпдейтнах до 8.1.
Да разбирам ли, че няма никакъв начин да подкарам камерата на моя Mi A1?

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#30

(2018-08-01, 12:46:02)romborak написа:  Здравейте,
Аз вече ъпдейтнах до 8.1.
Да разбирам ли, че няма никакъв начин да подкарам камерата на моя Mi A1?

За сега няма начин. След време може и да има.
Цитирай
#31

А ще стане ли за Xiaomi Redmi 5 plus?
Или има друга тема за този модел?

Благодаря предварително на отговорилите по въпроса ми.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#32

(2018-08-01, 12:46:02)romborak написа:  Здравейте,
Аз вече ъпдейтнах до 8.1.
Да разбирам ли, че няма никакъв начин да подкарам камерата на моя Mi A1?
Какво искаш да кажеш с горното? Че не можеш с Oreo да подкараш GCam ли?

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#33

Искам да кажа, че не знам как и дали е възможно да я подкарам без да даунгрейдвам, отключвам бутлоудъра и да рутвам.

Siemens C25>Nokia 3310>Nokia 6230i>Nokia 8310>Samsung E800>Sony Ericsson G700>Iphone 3G>Samsung Galaxy S4>Lumia 630>LG G4>Samsung Galaxy A5>Xiaomi Mi A1>Xiaomi Mi 8>Poco F2 PRO


Цитирай
#34

Бях чул нещо ,че на 8.1 не можело ,но вчера погледнах в XDA и до колкото видях на бързо проблема идва още при 8.0 и по точно Април-ки пач.
ПС:
Сега погледнах малко по сериозно и да питам малко:
bootloader-ра на телефона се отключва и заключва при процедурата. Това не изтрива ли всичко на вътрешната памет?
Телефона остава не рутнат и ще получава OTA ,така ли ?
TWRP аз ли трябва да го флашна или този tool ще го направи ?
TWRP постоянен ли ще е ?
И Най важно има ли голяма разлика в качеството на снимките на тъмно ?
Цитирай
#35

Тула отключа Bootloader - a инсталира GCam и после заключва Bootloader - a.

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#36

(2018-09-19, 00:12:00)niun01 написа:  Тула отключа Bootloader - a инсталира GCam и после заключва Bootloader - a.

При мен тула само ми изтри всичко на телефона и нищо не се инсталира. Сега не смея да пробвам пак...

POCO F1
Цитирай
#37

Ако точно си прочел, какво пише в темата - [TOOL] Google Camera without root/magisk (Enable Camera2Api, EIS)
Не би трябвало да имаш проблем. Има и видеа точно как се прави. Просто цитирах нещата от там.
ЦЪК
П.П: Е разбира се при отключване на Bootloade-a се изтрива всичко!

"Има две безкрайни неща - вселената и човешката глупост, като за първота не съм много сигурен..."

Motorola Moto X4 Payton Stock Android - Pie 9
Xiaomi MI 9T Pro MIUI global  Stable 10.3.4
Цитирай
#38

Тула не работи с последните секюрити пачове, трябва или да даунгрейднеш или да се пробва без тула.

https://youtu.be/iLE7YscDnPs
Ето видео, но всичко си е на ваша отговорност.

И като цяло в ютуб канала на този човек има доста видеа, кое как трябва да се направи за да си сложите gcam.
Цитирай
#39

Когато инсталирах камерата на телефона на жена ми, не се изтри нищо при процедурата.

Но сега се чудя, дали да ъпдейтвам (така и не разбрах дали ще продължи да работи след това), защото само с този софтуер на камерата снима, страшно е доволна от качеството на снимките.

 
Цитирай
#40

Здравейте, искам да добавя, че ако някой като мен е прежалил и реши да руутва:
Аз направих следното:

1.Инсталирах си MAGISK+роот /не давам линк, защото в темата пише , че няма да се изтрие нищо, но аз загубих вътрешната памет и хард ресет на телефона
2. Инсталирах си MI A1 Gcam mod /за га работи гугъл камера
3. Инсталирах си фикса за 2те камери Zoom Lens Enabler Camera2 Api
4. cstark27_GCam_5.1.018_24_v4.2t3.apk от ТАЗИ СТРАНИЦА . 
Сега с задържането на бутона долу в ляво/смяна на камера предна-задна/ сменя между 2те задни камери Широка или Зуум
5.Имам РООТ
6. SafetyNet е ок / има OTA упдейт

               

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#41

(2018-09-26, 13:29:18)aurona написа:  Здравейте, искам да добавя, че ако някой като мен е прежалил и реши да руутва:
Аз направих следното:

1.Инсталирах си MAGISK+роот /не давам линк, защото в темата пише , че няма да се изтрие нищо, но аз загубих вътрешната памет и хард ресет на телефона
2. Инсталирах си MI A1 Gcam mod /за га работи гугъл камера
3. Инсталирах си фикса за 2те камери Zoom Lens Enabler Camera2 Api
4. cstark27_GCam_5.1.018_24_v4.2t3.apk от ТАЗИ СТРАНИЦА . 
Сега с задържането на бутона долу в ляво/смяна на камера предна-задна/ сменя между 2те задни камери Широка или Зуум
5.Имам РООТ
6. SafetyNet е ок / има OTA упдейт

Здравейте. А справили се с точките?
Цитирай
#42

(2018-10-03, 07:18:39)itsvetkov написа:  Здравейте. А справили се с точките?

Аз спирам още на точка едно. Не мога да се оправя с този Magisk...

POCO F1
Цитирай
#43

(2018-10-07, 20:43:40)nikkor2011 написа:  Аз спирам още на точка едно. Не мога да се оправя с този Magisk...

Аз за други точки питам. Когато снимаш небето и увеличиш снимката се виждат едни гадни точки.
Цитирай
#44

Ами не, не съм пробвал.(точките) Доволен бях, докато имах нормална и ТЕЛЕ камера.
Оказа се, че след като направя всичко от 1 - 6 си е ок, но идва упдейт септември. Пак трябва да се флашва файл boot_signet който позволява ROOT-а. Много гимнастики. Не ми се занимаваще повече.
А освен при отключването на Bootloader-a, при опит за заключване пак се трие всичко и си с HARD RESET. Според мен има смисъл, ако си с CUSTOM ROM. Ама там не е ясно кое -как и т.н.

На мен ROOT-a ми трябваше за LUCKY PATCHER, TITANIUM BACKUP, и една програма за запис на разговорите. Ще се прежаля без тези трите, а титаниума има аналог HELIUM, ама той пък не иска да тръгне с МОЕТО MI A1.

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#45


И тази камерка - Snapdragon Camera - работи добре.


Тук можете да потърсите GCAM за вашият модел Xiaomi
Цитирай
#46

Има ли линк с версията която е на google камера за пикселите с night sight?
Цитирай
#47

Някой с ми А2 да я е пробвал?

Xiaomi Mi A1 , Galaxy S IV I9515, Lolipop 5.1.1(CyanogenMod CM12.1) -Mtel, Galaxy Ace2 [4.4.2-KitKat] CM 11, Рено Меган II Grandtour -2006/1.6v V16/Fobos
Цитирай
#48

(2018-11-23, 10:52:02)aurona написа:  Някой с ми А2 да я е пробвал?
Аз съм с тази камера вместо оригиналната, но съм с къстъм ром. Вградена камера ми е гугъл камерата, и от маджиск си инсталирах и ми а2 - чудесна камера, според мен по добра от оригиналната.  Мога да реша, оригиналната или ми а2 да имам, и след дълго тестване реших, че ми а2 е по подходяща.

За андроид 9 след ъпдейта...   
  1. [color=var(--ytd-video-primary-info-renderer-title-color, var(--yt-spec-text-primary))]Pixel 3 Camera Green Tint Fix for MiA1 - https://www.youtube.com/watch?v=8zkttcb0xcI[/color]
  2. [color=var(--ytd-video-primary-info-renderer-title-color, var(--yt-spec-text-primary))]Под видеото има линк за теглене. [/color]
Цитирай
#49

Някой ъпдейтнал до 9 имал ли е инсталирана гуугъл камера преди това? И работи ли след ъпдейта?

 
Цитирай
#50

(2019-05-05, 10:25:04)acronym написа:  Някой ъпдейтнал до 9 имал ли е инсталирана гуугъл камера преди това? И работи ли след ъпдейта?

Имах GCAM преди ъпдейта... после трябваше наново да се прави процедурата за да работи. Дори след като я направих и инсталирах камерата, портрет мода не работи, фокуса също (с ъпдейта до 9).  Ядосах се и направо му сложих един нов ром - pixel experience  за mi a1.  Само така камерата работи перфектно. Отделно, че я получаваш вградена, вместо оригиналната. След това си рутнах телефона и с Magisc имам опцията да си инсталирам и стоковата камера, но си инсталирах от mi a2, която работи по-добре. Сега мога да инсталирам повечето версии на GCAM.  Имам инсталирани и 5 и 6 версии...  Това с ъпдейтите е загуба на време, нищо особено не се подобрява...  само шаренийки...  С пиксел рома телефона си върви чудесно, и ъпдейти си има, но от създателите на рома.  Постоянно ъпдейтват, но се спрях да ъпдейтвам. С рута имаш добрата опция да си направиш бекъп на рома, и когато нещо се обърка си го възстановяваш лесно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на droid40 за това мнение:
  • acronym
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)