Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на нов телефон
#1

Здравейте! Предстои  ми смяна на моя Samsung Galaxy S5 след 3 години и половина ползване и се колебая какво да избера. Колебая се между Iphone X, Galaxy S9/S9+ или да изчакам OnePlus 6. Мислех и Huawei P20 pro, но не ми харесва, че ще има бутон отпред. Искам да ме изкара поне 2-3 години. Нещата, на които държа най-много са батерия и камера и разбира се най-дълго време гладка работа на телефона. Ще се радвам да кажете защо мислите, че предложеното от вас ще бъде най-добър избор. Благодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Щом искаш да те изкара 2 - 3 години с гладка работа само iPhone те устройва. При Android първата година е добре, но след 2 - 3 вече се "задъхва" въпреки не знам колко ядрения процесор и GB-ти RAM. Ако ще го ползваш само за обаждане, SMS-и, facebook и други социални простотии то всеки един от изброените ще те изкара толкова.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

Ако искаш гладка работа повече време си вземи iPhone X, защото ще има повече актуализации, след 1, 2  години или повече, няма да лагва чак така като при Android, или по-скоро бави, не че Samsung или другите Android устройства, ще лагват всеки път, просто при iPhone е малко по-стабилна работата. Big Grin Но имай в предвид, че iOS ще ти писне бързо, като видиш, че не можеш да смениш почти нищо на телефона.
И 3 телефона, ще ти вършат работа, тук зависи коя OS повече ти харесва, но и да вземеш iPhone и да не ти хареса, можеш да го продадеш бързо, на почти тая цена която си го взел.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#4

Две-три години със сигурност ще те изкарат и трите. Самсунга уж е с най-добрата камера. За най-добра батерия, мисля че трябва да обърнеш внимание на onePlus, и то най-вече заради бързото зареждане. Като нещата с батерията и при другите са подобни, може би айФона ще има плюс заради по-малкия дисплей. Още няма тестове на самсунга обаче и всичко при него е на хартия. За добра работа в началото и трите ще са пушка, като може би ако се гледат предишните модели - самсунг ще лагва една идея повече от дригите два. За ъпдейти айФон на първо място, след това onePlus и последен - още следващата година като излезе с10, ще питаш защо не ми ъпдейтват 9-ката.

Аз бих си взел андтоид не ме кефи иос. Но колежението ще ми е голямо. Сигурно бих купил onePlus-a, освен ако камерата не ми е мноооого важна и не искам да е водоустойчив.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#5

Стига глупости бе, пичове..Да ви дам ли 6s-ката ми видите как работи..Само залъгвате хората..
Към автора..Ако смяташ да си ползваш телефона повече от 2 години, гледай да не е iPhone.
Цитирай
#6

Можеш да видиш с iOS 11.3 (към момента все още beta версия) как ще ти работи:


Аз на 7-цата усещам голяма разлика, а какво остана за къде по-мощния iPhone X.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Мъка още с излизането на iOS 11.Че и по-зле става..Не вярвам положението да се оправи с 11.3
То и 6s си е достатъчно мощен, друг е въпроса, че Apple нарочно го забавя..
Цитирай
#8

Аз те съветвам да си вземеш Google Pixel 2 XL
- най добрата камера на пазара.
- добра батерия.
- редовни ъпдейти
- чист андроид
- няма notch което за мен е +

iPhone X не, защото според мен
- iOS 11 се дъни повече от Android напоследък
- има ноч
- за daily use ми се струва бавен
- face unlock-a е мега бавен

OnePlus 6 не защото,
- мисля че ще е с notch иначе за друго не се сещам, ако няма notch е добър вариант за мен лично.

Всичките ще изкарат по 3-4 години. На Samsung-a ще му трябва къстъм ром обаче със сигурност, плюс това с тези дефекти дето се пишат аз не бих го мислил като вариант въобще, отделно, че за тия пари предната камера не струва също така и portrait mode-a, ако търсиш добра камера Google Pixel 2 XL.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#9

Като привърженик на Note-серията, няма как да не препоръчвам 8. Виждал съм и съм пробвал всички от изброените телефони и не мисля, че има по-добър от него.

П.П. Ноут 4ката ми на 3 години все още работи като нов без да се "задъхва".

Samsung S3 / Note 4 / Note 8
Huawei P30 Pro
Цитирай
#10

Имай предвид, че в момента Ореото на Самсунг много подобри бързината на телефона (за което получават адмирации). Системата се усеща много лека, плавна.
Препоръчвам, ако се колебаеш при Самсунг, да вземеш S9+ (заради екрана и батерията. По размери телефонът е не толкова огромен в ръка, заради извития екран и тънките рамки). Друго предложение е за Ноут 8 или 9 или Oneplus 6T (ако ти се чака и така се казват).
Тия къстъми за Самсунг дето ти ги препоръчват - явно не са докосвали нещо ново от S5.

OnePlus 6 също получава глас от мен, като мисля, че ще е с най-издръжлива батерия от посочените от теб телефони. Също ще те изкара доста време и с производителност.

Виждам, че подметна Huawei. Ще си позволя да намеся само един модел Mate 10 Pro (но той с ноут идват май доста големи)

В крайна сметка марката ще те привлече и ще направиш правилния избор за себе си. Всички топ телефони са добри. Въпрос на вкус и пари. Smile
Цитирай
#11

Гугъл пиксел явно няма да е лош щом TopTech ютубърите го ползват. https://youtu.be/Hi2tjMLVpdQ

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#12

Още един глас за Pixel 2XL.
Покрива всички изисквания, които имаш, а отделно от това е единствения телефон с андроид, който работи по-добре от iPhone в момента.
Минус е синеещия дисплей, но след една седмица дори няма да го забелязваш.
Ако пък си фен на Самсунг и ще трябва да правиш компромис със себе си, избирайки друга марка, то Note 8 е за предпочитане пред S9+. Последния, освен овърхайпната камера и не малко проблеми(за сега), друго няма.
OnePlus 6 също е вариант. 
Явно наличието на ноч не те притеснява, след като iPhone X е сред набелязаните устройства. Тук обаче камерата няма да се на нивото на останалите. По традиция, OnePlus не може да се мери с флагманите по отношение на камерата. Иначе, като софтуер и хардуер е на топ ниво. Моята класация е следната:

1.Pixel 2Xl

Топ камера, снимки, които ще можеш да запазваш без загуба на качество в следващите 4 години в Google Photos, батерия с, която спокойно ще изкараш деня без  да мислиш за зарядно, сигурни ъпдейти за поне още две години напред, безпроблемна работа за същия период от време(ако естествено google не омажат нещо) и lag free са сред плюсовете на модела.
Минусите са два: синеещия дисплей и високата цена.

2. OnePlus 6

Топ хардуер, топ софтуер, по-евтин от флагманите на останалите компании.
Минус обаче е/ще е камерата, но пък тази година, OP може да се постараят повече. Не, че снима зле, но просто не можеш да го сравниш с останалите.

3.Note 8

Всичко си му е ОК, ако не броим мястото на скенера за отпечатъци и ъпдейтите и по-точно липсата на такива. Самсунг са царе в това отношение. До колкото разбрах, S8/8+, отново са без Project Treble, което означава, че ъпдейт до 9.0, не чакай скоро. Дано и Note 8 не ги последва.

4. iPhone X.

Плюсовете не знам какви са !
Бъгав софтуер, малка батерия, ужасно скъп и като цена на устройството и като ремонт, ано не дай си боже влезе в "бокса", са все неща, които бих пречислил към минусите.

Това е от мен. Ти, а вероятно и останалите няма да се съгласят с тази класация, но това си е моето мнение.
Цитирай
#13

Здравейте,

Ще пробвам и аз да дам моето скромно мнение, макар че миналата година минах в другия отбор. Все още много харесвам Андроид обаче.
Аз лично най-много харесвам Pixel 2XL от изброените - получаваш страхотна камера, свободата на Android и актуализации като при iOS. Както казват, "най-доброто от двата свята". Ако се предлагаше в България, определено щях да съм с него, а не с айфон...

Лично имам наблюдения и върху десетката на Епъл. Телефонът е хубав, бърз, с красив дисплей и т.н.... Голямото НО определено е цената. Трябва да си прецениш дали за теб си заслужава. iOS 11 още е далеч от идеална, спор няма. Но аз лично намирам сериозно подобрение след многото малки ъпдейти към основната версия и смятам, че има надежда да стане идеално. Очаква се 12-тата версия да е изцяло фокусирана върху гладката работа. Мене това ме привлече към тая система - че винаги има надежда за по-добро. Но гаранция - Франция... Липсата на ъпдейти при Самсунг ме отказаха от тях обаче - телефонът работи страхотно в началото и с времето става само по-зле...

Познавам и много хора невероятно доволни от One Plus. Но аз лично не бих го наредил с "флагманите", а и за мен правят грозни телефони (лично мнение, разбира се)...

Mate 10 Pro много ме беше заинтригувал, но е огромен според мен, а и цената му е множко за китаец. Лаунчърът яко копира iOS, но пък той лесно се сменя. Предполагам, че Р20 ще е нещо подобно, но с по-малък размер. А цените им ще вървят нагоре според мен.

Каквото и да вземеш, важното е да си го харесваш ти. Да си си го купил по лични впечатления, а не само по спецификации и чужди мнения. А и това е само телефон и след 2 - 3 години вероятно ще си с друг... Успех с покупката!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nokia 2310 -> Sony Ericsson W910i -> Nokia 6303i classic -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman с руутнат Android 4.0.4 -> HTC Desire 500 със стоков Android 4.1.2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)