Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Покупка от Технополис
#26

Така е, технополис са добри.

Не съм доволен от Практикер. Когато съм купувал малки машини тип дрелка и шмиргел не ми дадоха да ги пуснем там в магазина преди да ида на касата. Значи последно купувах преди 2 години евтин шмиргел и при тея условия нямаше кво да направя а исках да го взема, съответно отвън имаше маса с контакти да го пробвам и беше зле с луфтове и вибрации. Ако го бях пробвал в магазина нямаше да го купя.

В Практис пък един път не ми уважиха гаранцията за един ръчен циркуляр нецентрован, т.е. водача му нямаше успоредност с диска и не вършеше работата за която бе предназначен, но ми казаха-работи ли?- работи- тогава няма да го приемем... принудих се да го фиксирам на маса , щото за ръчен така и така не ставаше..

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-04-09, 17:56:08)centur написа:  Ако опцията е била да ти върнат парите - в такъв случай разбирам, но ако са решили да ти подменят гаранционно стока на същата цена с нова няма никаква логика да е с нови 2 години гаранция освен, ако не е станало някакво объркване на ниво служител, което си е в твоя ползва в случая.
Няма объркване, когато ти заменят стоката със същата, само и единствено тогава гаранцията си продължава до изтичане на двете години от датата на закупуване. В другия случай както е на колегата, когато ти направят отбив от цената - понеже ти реално купуваш стока за същите или повече пари, съответно за новозакупената стока получаваш нова гаранция от две години минимум. Като природни в общината можеш да си избереш каквато и да е стока продавана от магазина, примерно купил си си GSM той се е развали и след това спокойно можеш да си вземеш пералня, трябва само да е на същата или по-висока цена.

По другия въпрос за замяна на стоката от техно магазините. Лично на мен са ми заменили iPhone в Техномаркет и един фотоапарат в Технополис. И засега мога да кажа, че само от тях съм доволен като удовлетворяване на гаранцията. Два от операторите така са ме цакали, че вече се замислям дали да купувам нещо от тях. От малки магазинчета не смея да пазаря, понеже досега не съм имал стока която да не се развали.

Sent from my moto x4 using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
#28

Днес останах изключително разочарован от Технополис . Когато си взех слушалките ми казаха , че ако съм ги взел от магазина нямам право на 14 дневен срок на връщане а ако ги поръчам онлайн ще имам (казах си WTF ... ама реших , че това не е вярно поради причината , че преди време всяка стока можеше да се върне в 14 дневен срок ако и няма нищо) . Уж , че не съм могъл да ги видя като са онлайн . Както и да е . Взех си слушалките за 30 кинта . Прибрах се , отворих опаковката (малко грубо я отворих) , не ми харесаха слушалките (сравнение с моите JBL T450BL са зле) . Да отбележа , че книжки и т.н. съм запазил . Не казвам ,че са много зле ама в баса са леко надути . Така , отивам аз да ги връщам като им се обадих предварително да ги питам възможна ли е замяна с цел доплащане/връщане на парите при предположение , че съм ги отворил и кутията е леко разкъсана при което получих отговор , че мога да отида и да видят какво ще направят . Отивам аз , чакам над 15 минути някои да се сети да ме обслужи и при показване на кутията директно ми отказаха с оправданието , че не могли после да ги продадът с такава кутия . Аз му обяснявам , че няма как да играем всички на лотария и да знаем кои слушалки са добри и кои не . Да , можем да прочетем мнения , но за всички видове слушалки няма мнения ! За 1 седмица може да минат 100 човека и да се преебат с 30-40 лева . Отговор никакъв и пак се започна - ама ти разбираш ли , че аз няма как да ги продам с такава кутия ... Все пак се продава съдържанието вътре а не скапаната кутия . Скарахме се едно хубаво и му казах , че ще се разправяме с КЗП при което получих отговор , че може да ми даде номера им ... Слушалките са чистак бърсак нови . Само са отворени за тест . Някои ще си кажат - абе ти за 30 лева ли си ? Еми за 30 съм , защото цял ден блъскам за тези пари . Аз няма как да разбера качеството на продукта без да наруша качеството на опаковката все пак . Добре , че когато си купувах моите JBL-ки след 3 дена ходене по мъките едно момче ми ги отвори и ми даде да ги тествам иначе 100 кинта на вятъра . Опитах се културно да му кажа , че не може така да се продължава . Да сложат по една мостра с всички слушалки и да се разбере кое го бива и кое не а не да ми слагат на тези от по 100-200 лева мостри само ! Изобщо има ли смисъл да се ходи до КЗП и да се занимавам ? Чета в интернет , че стока можела да се върне в 14 дневен срок само и единствено закупена по интернет поради причината , че ти не си запознат с нея . Добре де аз като съм в магазина запознат ли съм ? Ако питам някой служител получавам един и същ отговор - еми ще станат ... Реално взимаш и се молиш да са хубави . По логиката и на КЗП по-добре е да се поръчва онлайн . Можеш да върнеш стока било то и без дефект без да им дължиш обяснение . Някой попадал ли е в такава ситуация ? Освен слушалките да ги продам в olx и така да си избия една част от парите ?

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#29

Никой няма да купи нещо от технополис със скъсана кутия естествено. Това и аз го знам за 14 дена само онлайн, ама трябва да четеш някъде закона, точно да го прочетеш, има инфо из интернет. Те по принцип си спазват закона, имаше някакво условие да е запазена цялостта на опаковката (това важи и за онлайн пазаруването) и аз преди съм се чудел как да запазя цялостта на опаковката и същевременно да пробвам продукта ако е от тези пластмасовите вътрешни опаковки които са капсулирани ако се сещаш. Това винаги ми се е виждало като двусмислица в полза на продавача.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай
#30

Митко, ти би ли си купил слушалки, които са с разкъсана опаковка?
Тези от Технополис не знам защо са ти отделили толкова време при положение, че си има закон. Излезеш ли от магазина никой не ти е длъжен да ти върне/замени стоката. В твоя случай дори да беше купена онлайн нямаше да ти я върнат, защото в закона си пише, че трябва да я върнеш във вида, в който си я купил. Четете ги малко тези закони преди да пишете до КЗП и да губите и вашето и тяхното време.
Как да пробваш слушалките не е проблем на магазина.
Ако вносителят на съответната марка реши да сложи мостри във всички магазини за всичките си 100 вида слушалки, тогава и магазинът ще сложи.
Ама никога няма да се случи за слушалки от 15 евро. Ти може да бачкаш за тези пари един ден, ама на запад бачкат един час.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#31

Колега , купувал съм си от Кауфланд блутут тонколонка с отворена кутийка и до ден днешен си я ползвам без проблем . Онлайн може всяка една стока да се върне без обяснение според КЗП в 14 дневен срок - https://www.kzp.bg/novini/vrashtaneto-na...azstoyanie
Интересното в случая е , че никога и нищо не е техен проблем на тези големи вериги магазини ! Винаги в случая си ти прецакания , пиеш една студена вода и продължаваш напред . То и аз не искам да си взимам слушалки от 30-40 лева ама не мога всеки път аз да давам по 100-150 кинта за слушалки . Те в чужбина могат да бачкат и 10 минути за тези пари ама не сме в чужбина . Няма да се занимавам с КЗП изобщо . Може би не съм прав в случая , но и те имат малка вина поради причината , че тяхният персонал не е добре запознат . Все пак те затова са там . След купуването на слушалките го питам въпрос какви удължители освен 3,5мм трябва си взема за моят Logitech Z623 като му показвам снимка в интернет на задният панел и той седи и гледа като ударен с мокър парцал ? Тогава за какво са там ? Аз ли всичко трябва да върша ? Да го направят на самобослужване ! Работим съм над 1 година в магазин като продавач-консултант и съм знаел абсолютно всичко за даденият отдел . Даже ако се замисля те взимат по-големи заплати от мен когато аз работех същото а си цъкат на плейстейшъна като няма хора вместо да вземат да ги прочетат кой удължител за какво е ... Иначе проблеми съм нямал с тях . Взимал съм много неща от тях и половината са хубави , половината не , но поне ги заменят гаранционно . Ще му се извиня тези дни на управителя на съответният сектор , не бях прав .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#32

Ами да си внимавал като си разопаковал слушалките.Сам си си виновен.А и да не би да очакваш чудеса от слушалки за 30 лева?
Цитирай
#33

И как да внимавам като опаковката е от онези които не можеш да срежеш отстрани а е цялостна опакована ? Еми поне да бяха горе-долу добри ... Предишните ми тапи от 25 лева които ги купих преди 3 години са по-хубави от тези откъм бас ... Както и да е . Лек и спокоен ден .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#34

Е, то е ясно, че тапите ще вадят по-добър бас.. Big Grin Нормално..
Цитирай
#35

В грешка си . Моите JBL които са големи слушалки вадят по-плътен и чист бас отколкото старите philips тапички . Wink

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#36

Искам да кажа, че няма как големи слушалки за 30 лева да вадят по-добър бас от тапи за 30 лева..А твоите JBL-и са с 3 пъти по-висока цена от предишните ти тапички..
Цитирай
#37

Ок, служителите са пълни дупки, факт.
Просто според закона в случая нямаш основание да върнеш продукта.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай
#38

А стига с тия слушалки, ясно, е че няма какво да се направи, да не си отварял кутията така, и все пак не са на Beats, да се чудиш какво да ги правиш, а са най-обикновени. Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#39

https://www.kzp.bg/novini/vrashtaneto-na...azstoyanie

Цитат:Връщане на стока с аргумент, че не допада на потребителя, не е правилен размер или подходящ цвят и пр. не е предвидено в закона, освен в случаите, когато сделката е сключена от разстояние или извън търговски обект. В тази хипотеза потребителят има право да претендира за разваляне на договора в рамките на 14 дни след доставката и връщане на парите. Законодателят предвижда тази опция с презумпцията, че потребителят не е имал възможност да се запознае с реалните характеристики на стоките само по техни снимка или описание.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#40

(2018-04-09, 17:56:08)centur написа:  Ако опцията е била да ти върнат парите - в такъв случай разбирам, но ако са решили да ти подменят гаранционно стока на същата цена с нова няма никаква логика да е с нови 2 години гаранция освен, ако не е станало някакво объркване на ниво служител, което си е в твоя ползва в случая.

Не винаги е така, възможна е нова 2-годишна гаранция, но това е рядкост.
Цитирай
#41

Това беше обсъждано и обсъдено преди две седмици...

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)