Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации на Huawei P20

Има ли начин да го даунгреид да направя до 8.1 примерно
Цитирай
Аксесоари

През приложението Hi Suite което се инсталира на лаптоп можеш да понижиш.Чукяш на актуализация-Превключи на по стара версия.Но трябва да си архивираш всичко преди това, със същата програма.
Цитирай

Здравейте.донесоха ми p20 не глобална версия модела е EML-AL00 128 na 6 и няма гугъл търсачка и гугъл плеи,въпроса ми е може ли да се преинсталира с българси ром или нещо подобно ,защото версията е за китай и хонг конг,благодаря.
Цитирай

От Huawei стартираха актуализацията на EMUI 10 на базата на Android 10 за международната версия на P20. За повече инфо тук

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • Handroid
Цитирай

Huawei P20 вече няма да получава пачове за безопасност. Това обаче не изключва актуализациите на EMUI през следващите месеци. За повече инфо Тук

 
Цитирай

10.1 май няма да го получим
Цитирай

Пълно разочарование е Huawei. Страхотен телефон, emui е супер, но актуализациите са трагедия. След 2г изоставят телефона.
Аз си реших въпроса и от 2 месеца, основният ми телефон е note10+. Сумати актуализации получих, до 8 10 число на месеца получавам текущия security patch. Всяка тяхна програма като камера, мейл и тн е отделена от системата и се обновява самостоятелно. Отделно s8 още получава пачове. Много се изложиха huawei, докато е жив p20 ще го ползвам, но Huawei никога повече.
[-] 4 потребители изказват благодарност на PanasonicMobile за това мнение:
  • Handroid, Lumia, venko1407, zdravko959
Цитирай

(2020-04-27, 20:57:18)PanasonicMobile написа:  Пълно разочарование е Huawei. Страхотен телефон, emui е супер, но актуализациите са трагедия. След 2г изоставят телефона.
Аз си реших въпроса и от 2 месеца, основният ми телефон е note10+. Сумати актуализации получих, до 8 10 число на месеца получавам текущия security patch. Всяка тяхна програма като камера, мейл и тн е отделена от системата и се обновява самостоятелно. Отделно s8  още получава пачове. Много се изложиха huawei, докато е жив p20 ще го ползвам, но Huawei никога повече.
Не разбрах какво искаш да кажеш?Вземи аналогичен телефон от корейците-например С9.И той тръгна с Андроид 8 ,но не мисля,че ще получи Андроид 11!
Колко пък големи актуализации получи на Самсунга?Пачовете - са кръпки на сигурността или поправяне на грешки!Колкото повече такива получаваш то какво значи?И при Хуауей техните програми се обновяват самостоятелно.HMS core ми се ъпдейтна наскоро на Р20-ката.Явно подготовка към Андроид 10.
Батерията нещо не ми харесва в Р20.Не е като преди а не ми е основен телефон.
Цитирай

(2020-04-27, 20:57:18)PanasonicMobile написа:  Пълно разочарование е Huawei. Страхотен телефон, emui е супер, но актуализациите са трагедия. След 2г изоставят телефона.
Аз си реших въпроса и от 2 месеца, основният ми телефон е note10+. Сумати актуализации получих, до 8 10 число на месеца получавам текущия security patch. Всяка тяхна програма като камера, мейл и тн е отделена от системата и се обновява самостоятелно. Отделно s8  още получава пачове. Много се изложиха huawei, докато е жив p20 ще го ползвам, но Huawei никога повече.
И аз напълно съм съгласен. Ползвам си го с кеф - много е стабилен и бърз, но никаква поддръжка. Включително и относно VoWiFi например - във Виваком го има за P10 и P30, но не и за P20...WTF

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
Цитирай

(2020-04-28, 12:24:23)blitz0 написа:  И аз напълно съм съгласен. Ползвам си го с кеф - много е стабилен и бърз, но никаква поддръжка. Включително и относно VoWiFi например - във Виваком го има за P10 и P30, но не и за P20...WTF
Аз съм със P20 Pro и имам VoWi-Fi.
Дойде след някакъв ъпдейт.
При теб да не би да са го пропуснали.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2020-04-28, 12:32:03)skysoft написа:  Аз съм със P20 Pro и имам VoWi-Fi.
Дойде след някакъв ъпдейт.
При теб да не би да са го пропуснали.

Не просто си го активирал на друго място и за разлика от @blitz0 работи след един от ъпдейтите.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

За едно и също ли говорим:

[Изображение: bwy1588071525f.png]

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
Цитирай

Във Виваком не работи Vois Wi-fi za p20pro Телефона го поддържа но оератора не е конфигурирал настройките за нашия телефон.Преди
няколко месеца говорих с техническата поддръжка.Тогава казаха,че ако го пуснат в техния сайт ще излезе както поддържан телефон за VOIS Wi-fi.
На горния скрийншот се вижда,че все още не са го пуснали,защото имали някъкви проблеми с този телефон и не могат да го конфигориратЗависи и от оператора не само от телефона.Иначе поддържат VOIS 4G за П20про и работи. Като се замислиш те нямат сметка да говориш безплатно и закакво да си правят труда да включват телефони които примерно са най разпространени и всеки говори с по wi-fi.Просто става доста по-удобно без да инсталираш други приложения или за хора които не разбират от проложения.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

(2020-04-28, 13:00:24)blitz0 написа:  За едно и също ли говорим:

Да за същото говорим. Услугата активирана на друго място т.е. в телефон от списъка и върната сим картата в телефон п20/п20 про работи. Единствено проблем от важно естество може да е ако не работи коректно handover между volte и vowifi в случай на загуба на сигнал от рутера и обратното след като пак се възстанови връзката.

P.S. @pepopepo за какви безплатни разговори говорим като и двете услуги използват минутите ти в пакета?

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

(2020-04-28, 13:59:51)batala написа:  P.S. @pepopepo за какви безплатни разговори говорим като и двете услуги използват минутите ти в пакета?
Именно че през WI-FI VOIS не ти се изразходват от плана Mb. и минути следователно няма да ти трябва скъп план за разговори.

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

(2020-04-28, 16:25:29)pepopepo написа:  Именно че през WI-FI VOIS не ти се изразходват от плана Mb. и минути следователно няма да ти трябва скъп план за разговори.
С Волте също не се изразходват мб от плана ти. Проблема с активирането на нови устройства е най-вече с трудната комуникация с производителите на телефони. Добавянето дори на поддръжка на 4г мрежата(пълните и възможности)в доста случаи е проблемна. В случая с П20 серията и vowifi от преди няколко ъпдейта разрешиха ползването на услугата и опцията я има в менюто на телефона. И понеже не са активирали услугата официално за моделите трябва да се активира на съвместим вече телефон и работи без проблем.

Sent from my Ericsson R320s using WAP browser

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
Цитирай

Няма да споря но Волте ти черпи от минутите за разговори съгласно мобилния план.И се оказва че Wi-Fi Vois също:
Да не черпи от Мегабайтите само от минутите объркал съм се.


Цитат:Услугите 4G Voice и WiFi Voice черпят от минутите, които са включени в абонаментния Ви план.
https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/4g-voice

Моя телефон също е съвместим и вече я имам опцията но Виваком не могат да го конфигурират за Wi-fi Vois работи само с Волте.
Моя е 20про и пак не може заради оператора.
Да за съвместим оператор трябва да говорим вече защото нашите са ги отписали явно щом след толкова месеца не е добавен още.
Нека който е на друг оператор да каже техните оператори нали поддържат П20 и П20про за Wi-Fi Vois

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

(2020-04-28, 21:39:53)pepopepo написа:  Няма да споря но Волте ти черпи от минутите за разговори съгласно мобилния план.И се оказва че Wi-Fi Vois също:
Да не черпи от Мегабайтите само от минутите объркал съм се.


https://www.vivacom.bg/bg/residential/ceni-i-uslugi/mobilni-uslugi/4g-voice

Моя телефон също е съвместим и вече я имам опцията но Виваком не могат да го конфигурират за Wi-fi Vois работи само с Волте.
Моя е 20про и пак не може заради оператора.
Да за съвместим оператор трябва да говорим вече защото нашите са ги отписали явно щом след толкова месеца не е добавен още.
Нека който е на друг оператор да каже техните оператори нали поддържат П20 и П20про за Wi-Fi Vois
Аз си я активирах на P20 lite и преместих на P20pro и работи вече няколко месеца ползвам тази услуга..
Цитирай

(2020-04-29, 04:18:43)techo_87 написа:  Аз си я активирах на P20 lite и преместих на P20pro и работи вече няколко месеца ползвам тази услуга..
За Wi-Fi Vois говорим нали? А за да я имаш трябва да имаш активирана и Волте.Виваком поддържа п20лайт но не пддържа п20про.На кой оператор си?

Току що изпратих пак смс на 1701 с текст START WIFI и за кой ли път вече отговора беше "услугата не може да бъде активирана" и линк за информация

Xiaomi Mi 11 Ultra Black Ceramic - Global ROM , HUAWEI P20 Pro , Sony XPERIA Z2+64GB cd ,Nokia N8,Lenovo K900 - dead
Цитирай

(2020-04-29, 10:03:55)pepopepo написа:  За Wi-Fi Vois говорим нали? А за да я имаш трябва да имаш активирана и Волте.Виваком поддържа п20лайт но не пддържа п20про.На кой оператор си?

Току що изпратих пак смс на 1701 с текст START WIFI и за кой ли път вече отговора беше "услугата не може да бъде активирана" и линк за информация


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2020-04-29, 10:03:55)pepopepo написа:  За Wi-Fi Vois говорим нали? А за да я имаш трябва да имаш активирана и Волте.Виваком поддържа п20лайт но не пддържа п20про.На кой оператор си?

Току що изпратих пак смс на 1701 с текст START WIFI и за кой ли път вече отговора беше "услугата не може да бъде активирана" и линк за информация

А прочети пак какво е написал? Услугата се активира за сим картата и като се сложи в друг телефон, който вече поддържа услугата ще се активира и върната картата в п20/п20 про ще тръгне и там.

Oneplus 6 6/64 mirror black, Xiaomi Mi 11 lite 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на batala за това мнение:
  • pepopepo
Цитирай

Получих майския пач на note10+ , на 30 април. П20 е с мартенския. С9 може и да не получи андроид 11, но си получава пачовете редовно.
Цитирай

(2020-04-30, 11:54:31)PanasonicMobile написа:  Получих майския пач на note10+ , на 30 април. П20 е с мартенския. С9 може и да не получи андроид 11, но си получава пачовете редовно.
Да се хвалиш,че получаваш корекция на грешки на сигурността през 2 дни е направо смешно!
Цитирай

Оффтопик
Хората обичат да получават, да бъдат обгрижени, иначе се чувстват пренебрегнати. Така, че колкото повече - толкова повече.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Очакваното пускане на EMUI 10 за Huawei P20, P20 Pro, което бе запланувано за май, се отлага до средата на месец юни. За повече инфо - Тук

 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)