Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации на Huawei P20

Определено американските санкции поставиха Huawei при положение да изостанат изключително чувствително дори и спрямо всекиму безизвестни или набиращи популярност марки..Вярвам че до година две ще наваксат, тъй като имат цялата държава Китай зад себе си и няма да бъдат върнати в начална позиция както САЩ за нула време направиха със ZTE.
Проблемът ще е дали ще могат през това време да си задържат клиентелата извън Азия, защото да се изсипеш една торба с пари и да си винаги последен на опашката няма да е по вкуса на много хора.
Дори и спрямо дребни неща като тези актуализации се усеща колко много е засегната азиатската компания.
Цитирай
Аксесоари

Каква връзка има Доналд Дък с модел, от който Уауей са абдикирали? Това си е лично тяхна, фирмена политика, всичко е хвърлено в последните пазарни реализации, другите - по малко трохички и лека-полека отиват в забвение... Това им е йезуитския манталитет на жълтурите и нищо няма да се промени.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Топ хардуер с до два основни ъпдейта и докато стане време за втория, сериозните фирми ще са направили по три или четири.
Мисля че САЩ им свиха персонала на половина, та дори и да са имали намерение да предложат някаква по дълга поддръжка, не им остава в момента нищо друго освен да направят всичко възможно хардуер станал вече на година или две да бъде скопен, за да може да им се купува новото желязо откъдето да трупат капитал. 99% съм сигурен, че под П30 серията няма да се получи дори и EMUI обновяване, нищо че хардуера и на P9 е достатъчен.
Общо взето, нож с две остриета като с интерес наблюдавам какво ще се случи в тази война, но в същото време нямам никакво намерение да инвестирам в новите им устройства докато не поемат някакъв по сигурен път на развитие.
Цитирай

Те още от преди си правеха тези номера с ъпдейтите, никой не им е виновен.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай

Оффтопик
Това китайската ком-партия да стои зад гърба ти и да мрънкаш, че нямаш ресурс... Да го наречеш "несериозно" е галантно изказване. Въпросът е хората, които се интересуват по-надълбоко да нямат излишни очаквания, това е най-гадното в ситуацията. На повечето не им дреме, защото не знаят. Wink
Край на Оффтопик

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Стига глупости, няма телефон с Андроид, който да получава повече от два големи ъпдейта, Самсунг са същите, P20 стана на две години, нормално е

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
[-] 2 потребители изказват благодарност на dzivko за това мнение:
  • ipi78, шерлок холмс
Цитирай

(2020-05-01, 12:42:41)boandroid написа:  Топ хардуер с до два основни ъпдейта и докато стане време за втория, сериозните фирми ще са направили по три или четири.
.............................. 
Би ли казал сериозната фирма с 4 последователни ГОЛЕМИ ъпдейта?!?
Цитирай

А да си дойдем на думата, че и аз искам да знам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на CivilWar80 за това мнение:
  • шерлок холмс
Цитирай

(2020-05-01, 19:24:11)шерлок холмс написа:  Би ли казал сериозната фирма с 4 последователни ГОЛЕМИ ъпдейта?!?
Само на първо четене, Xiaomi Mi 5S започна от Android 6 сега е на 8, а MUI версията е последна 11 и 2019та година още получаваше основни MIUI.Това е 2016та година телефон. Xiaomi е все пак китайска доста неизвестна до вчера компания.Не ги виждам тези Huawei да получат EMUI 12?
От другия бряг IPHONE SE който започна от версия 9 и сега е на 13. Но там са недостижими по този показател от Андроид. 
Самсунг също ъпдейтва ONE UI на стари модели.  Pixel 2 е с Андроид 10, а 3 вероятно ще е с 11,може и 12.
Все пак Huawei е логично да поддържа поне фирмения си интерфейс 3-4 години, не са AllView все пак. 
Може да не получават 3-4 години основни Андроид версии, но с обновяването на фирмените интерфейси, получават много от функциите на новите Андроид плюс подобрения в софтуера, а не просто кръпки за сигурността.
Цитирай

(2020-05-01, 20:25:54)boandroid написа:  Само на първо четене, Xiaomi Mi 5S започна от Android 6 сега е на 8, а MUI версията е последна 11 и 2019та година още получаваше основни MIUI.Това е 2016та година телефон. Xiaomi е все пак китайска доста неизвестна до вчера компания.Не ги виждам тези Huawei да получат EMUI 12?
От другия бряг IPHONE SE който започна от версия 9 и сега е на 13. Но там са недостижими по този показател от Андроид. 
Самсунг също ъпдейтва ONE UI на стари модели.  Pixel 2 е с Андроид 10, а 3 вероятно ще е с 11,може и 12.
Все пак Huawei е логично да поддържа поне фирмения си интерфейс 3-4 години, не са AllView все пак. 
Може да не получават 3-4 години основни Андроид версии, но с обновяването на фирмените интерфейси, получават много от функциите на новите Андроид плюс подобрения в софтуера, а не просто кръпки за сигурността.
Като изключим Гугълски телефон дай пример а не хрън-мрън за модел на телефон който има повече от 3 ГОЛЕМИ ъпдейта на Андроид.Ейпъл не знам защо въобще ги замеси тук! Да не са с Андроид станали? 
Шайомито, което описваш не знам да е на 8,но да приемем че е. Пак не са 4 големи ъпдейта(дори 3 не са) MIUI версията няма нищо общо с версията на Андроид.MIUI 11 е от Андроид 7 до 10.Така,че си е сменен лънчър на7 или 8.Дай наистина примери или не се изхвърляйте просто ей тъй за да се излагате после с оправдания!!!
Цитирай

(2020-05-01, 20:25:54)boandroid написа:  Само на първо четене, Xiaomi Mi 5S започна от Android 6 сега е на 8, а MUI версията е последна 11 и 2019та година още получаваше основни MIUI.Това е 2016та година телефон. Xiaomi е все пак китайска доста неизвестна до вчера компания.Не ги виждам тези Huawei да получат EMUI 12?
Недей бърка ъпдейтите на Android с ъпдейтите на MIUI, които някои устройства на Xiaomi могат да получават с години, но пак да си останат със старите версии на ОС.

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • шерлок холмс
Цитирай

Не се заблуждавайте, че фирмените интерфейси са само "ланчъри", те са много повече от това и дори компенсират до някаква степен версиите на андроид, добавяйки същите функции, подобрения в софтуера, камерата, функциите и т. н. Това си е също поддръжка. Да не говорим, че доста функции за бъдещи андроид версии са взети от преди това представени функции във фирмени интерфейси.
Доста примери дадох и още вероятно десетки пропускам. Не гледайте на поддръжката само като цифрите след Андроида 9,10,11 и т.н.
Цитирай

И в крайна сметка ъпдейтите са два, защото операционната система на Xiaomi не е MIUI, а Android.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
[-] 1 потребител изказва благодарност на hazART за това мнение:
  • dzivko
Цитирай

Основен ъпдейт за Пиксел е преминаването от една андроид версия към друга, основен ъпдейт за останалите производители освен преминаването от един андроид към друг е и обновяването на EMUI, MIUI, ONE UI, Magic UI, защото дори и да не обновяват винаги Андроид версията, влагат доста подобрения и т.н. да не се повтарям от предния пост.
Явно приемате тези фирмени обновявания като нов скин за темата на устройството, но те са много много повече.
Нещо в което явно се запъна Huawei, а останалите действат на пълна пара.
Цитирай

(2020-05-02, 15:19:16)boandroid написа:  Основен ъпдейт за Пиксел е преминаването от една андроид версия към друга, основен ъпдейт за останалите производители освен преминаването от един андроид към друг е и обновяването на EMUI, MIUI, ONE UI, Magic UI,  защото дори и да не обновяват винаги Андроид версията, влагат доста подобрения и т.н. да не се повтарям от предния пост.
Явно приемате тези фирмени обновявания като нов скин за темата на устройството, но те са много много повече.
Нещо в което явно се запъна Huawei, а останалите действат на пълна пара.
И с какво са много повече?!?Какво толкова много се променя? Почва да готви или пере телефона?То и в големите стъпки на Андроида понякога разликата е трудно доловима. И с какво се е запънал Хуавея? Това, че си работи нормално и няма нужда от кръпки?На П20-ката единствено батерията не ме кефи а не ми е основен телефона. Като че ли не е както беше Smile
Говорехме за основни ъпдейти анонсирани от Гугъл, които производителите слагат с техни си промени на своите телефони. Та ти дори не правеше разлика от MIUI 11 и Андроид 11! Аз спирам. Просто няма конструктивен диалог.
Цитирай

Спираш защото не разбра за какво говоря още в началото и така се заби в гьола че няма измъкване. 5 поста се мъча да ти обясня това, което ми приписваш, че го греша, какво да ти отговоря?
Мен в П20ката пък най ме кефи батерията. Под 7 часа СОТ не пада, телефон на почти 2 години. Другите ми П20ки, които харизах също ми казват че 7 часа СОТ си ги правят, много държат и в стендбай.
Ако ми се наложи както казах още ще купя, че хората масово се отърват от тях за без пари заради жълтия отенък долу ==))
Цитирай

Huawei най-накрая започна да разпространява стабилна версия на EMUI 10, базирана на Android 10 за P20 в Европа, като версията EMUI 10.0.0.161 е с обем 4.55GB.
[Изображение: 205fbd0c17a25951a2079048d78364f7-full.jpg]
Източник:>>>>>>

 
Цитирай

На мен на Р-20 ми дойде току що ъпдейта.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

И моят дойде, но май ние няма да имаме 10.1
Цитирай

И при мен дойде EMUI 10, само че откакто го инсталирах екранът се пуска произволно без да имам нови известия или да съм го вдигал. Стои си и святка от време на време.

Huawei P20
Цитирай

И при мен дойде 10 и мисля, че е супер в сравнение с 9.1


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

(2020-05-01, 18:20:16)dzivko написа:  Стига глупости, няма телефон с Андроид, който да получава повече от два големи ъпдейта, Самсунг са същите, P20 стана на две години, нормално е

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Даже серията Р20 получи трети основен ъпдейт, това че на някои не им хареса последното обновяване и се връщат назад е друга тема.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
[-] 2 потребители изказват благодарност на skysoft за това мнение:
  • lost in, pgg_2000
Цитирай

Колеги, как са ви батериите след 10-та?Моята е ужас, пада яко. И ресети не помагат
Цитирай

При мен Facebook взе много да лапа, сложих Lite версията и телефона се успокои
Цитирай

Моята сякаш е както с деветката. Но не мога много да преценя, доста ползвам ютюб и съм основно на мобилен нет, а това си харчи батетия Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)