Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Софтуерни актуализации на Huawei P20

Не съм специалист по ъпдейтите. Както вече писах картите в телефона са на Теленор, но апарата е закупен от А1. Също така актуализацията дойде през домашната ми wifi мрежа (също А1). Изниква тогава въпросът: ако нямах карта в апарата дали щях да ъпдейтна. Ако е да, то тогава няма значение на кой оператор са картите.

Изпратено от моят EML-L29 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Не съм влизал в форума от години но понеже вместо да си продължа с айфоните реших да взема p20 и като гледам вече почнах да се разочаровам. Какъв е този ъпдейт на лотариен принцип какво е това чудо ?
И къде по дяволите е този СИМ ОТА ъпдейт защото в настройките няма нищо такова. С дуал сим p20 съм на А1. Ако е от това сим инструменти като кликна на него нищо не се случва при мен смисъл не се отваря дори приложението. Сим картата е 4Г сим от новите извадих я от айфона и я сложих в p20 като го купих. HiCare ту дава грешки неуспешно свързване ту дава Вие сте актуални. В настройките също - последната версия 8.1..
Дори А2 банд си купих на huawei там пък друга простотия - не можеш да си смениш датата на европейски вариант ден. месец, показва си месец. ден и така.
Те в фейсбук обявили че за п20 е до 9-и ама днеска е 8-и де ?

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Както бях споменал малко по-нагоре че ъпдейта не идва на Теленорски апарати т.е. закупени от тях а не на такива които са с поставени Теленорски СИМ карти. При новите модели на Хуауей за да се ъпдейтне чрез ОТА задължително трябва да е поставена СИМ карта. Конкретно с неполучаването на EMUI 9 при Теленорските P20-ки проблема се оказа че ъпдейтва все още не е одобрен от оператора, проверено с чат от Хуауей съпорта. Ще се чака ако ли не FF.
Цитирай

СИМ ОТА се намира в менюто с приложения. Там търсиш приложението за сим картата и в неговото меню търсиш ОТА ъпдейт.

HUAWEI P20 PRO
Цитирай

а как се ъпдейтва с FF?
Цитирай

На мен това приложение за сим не ми се отваря въобще като натисна на него ?

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

(2019-01-08, 15:28:47)Ferotakis написа:  На мен това приложение за сим не ми се отваря въобще като натисна на него ?

Имаш две защото телефона е двисимов пробвай другото приложение.
Цитирай

Не мисля, че е нормално при телефон с 4гб рам свободната да се върти около 1,6-1,8. Като изключим това, функциите са готини и батерията държи като преди. Само при мен ли на 9ката го има това с рам паметта?

Huawei P20
Цитирай

(2019-01-08, 16:32:32)danielvasev1982 написа:  Имаш две защото телефона е двисимов пробвай другото приложение.

На втория който свети прозрачно изписа поставете СИМ ?

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Моят е от Канада едносимов. Ползвам го на Теленор и аз нямам ъпдейт.
Цитирай

аз имам само една икона за сим карта, на която изписва да се постави карта. каде е виждате втората..... незнам
Цитирай

Ето тук са при мен

Е не мога да прикача скрийншот от телефона ?
В папката инструменти е

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

явно само при теб ги има... браво
Цитирай

(2019-01-08, 16:52:43)Denny написа:  Не мисля, че е нормално при телефон с 4гб рам свободната да се върти около 1,6-1,8. Като изключим това, функциите са готини и батерията държи като преди. Само при мен ли на 9ката го има това с рам паметта?

И преди си е имало същата свободна памет.
Цитирай

има една на която пише теленор, но на нея няма никакви ота ъбдеийти
Цитирай
Photo 

Колеги ето при мен как стана от ота през сим картата.няколко дни и аз постоянно се рових за ъпдейт и най накрая по този начин.Но не зная защо не се качва снимката.Успях да я кача .Малко по долу в коментарите
Цитирай

Аз го нямам това "ота сим"

Котките си имат поверие - ако негър им пресече пътя...

Цитирай

На сим картата на теленор няма меню за ота ъпдейт. Или поне не намирам аз
Цитирай
Photo 

    Ето и снимката
Цитирай

(2019-01-08, 18:31:59)VALMISH написа:  Ето и снимката

Това е ОТА на СИМ картата! Нищо общо с темата!

Samsung Galaxy S10+     Samsung Galaxy Note 10+  
HUAWEI Mediapad M5 10.8" LTE
Цитирай

(2019-01-07, 20:00:16)lhunar написа:  Това нещо не го разбрах... Не виждам такова меню СИМ изобщо.. Аз ли нещо бъркам?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Не знам аз на а1 нямам такива сим менюта и мисля че тва нещо няма нищо общо с ъпдейта на телефона ?

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай

Влизаш в приложенията, а не в настройки! Ако си на Ви@аком, имаш такова приложение, цъкаш и виждаш това на колегата! Не върши никаква работа, по простата причина, че е за СИМ!

Samsung Galaxy S10+     Samsung Galaxy Note 10+  
HUAWEI Mediapad M5 10.8" LTE
Цитирай

Колеги как се ъпдейтва през FF, трябва да качим, някакво приложение ли, моля някой да обясни как става?
Цитирай

Ем да де 64 и 128 битовите сим го имат тва меню на а1 е махнато защото си имат направо приложение с тези неща и го нямат това меню в новите чипове. За ФФ не знам как се флашва но последните два фирмуеъра са премахнати поне при мен дава грешка файла в премахнат или не може да се намери ?

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)