Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проценти здраве на батерия 86%
#76

(2018-05-01, 17:53:48)ivkos написа:  Мога да потвърдя, че със сигурност има значение начинът на зареждане върху пресметнатите проценти здраве на батерията. Откакто ме смениха батерията досега бях зареждал най-често от 30 до 80% и здравето според кернела възлизаше на около 90%. Последните няколко дни ми трябва пълен заряд и зареждам до 100% и здравето се вдигна до 93%.

Мисля че няма как да се вдигне /подобри % на здраве на батерия при зареждане по даден начин ,просто може да забавиш малко самото стареене на батерията като спести някой др.цикъл мисля!!

(2018-05-01, 21:41:22)rudizlz написа:  Ами кефи му се, какво ги мерите тия батерии непрекъснато? Какво очакваш от телефон втора ръка на 2 години?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

МХмм.да!! има логика Lol
Цитирай
Аксесоари
#77

(2018-05-01, 21:44:45)emo_841 написа:  Мисля че няма как да се вдигне /подобри % на здраве на батерия при зареждане по даден начин ,просто може да забавиш малко самото стареене на батерията като спести някой др.цикъл мисля!!


МХмм.да!! има логика Lol

Логика има , но факти няма. Спестил съм доста цикли. Сметни сам за 400 дни -113 цикъла, като абсолютно всеки път е зареждан от 10-15 до 100 % (без да седи с часове на 100 в зарядното) Освен това никога не е работил и зареждан на екстремно ниски или високи температури.

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#78

На колко си във% здраве ??
Цитирай
#79

(2018-05-02, 16:24:46)emo_841 написа:  На колко си във% здраве ??

83

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#80

Аз съм с S7 EDGE на 2 години и 2 месеца без 3 дни Smile 580 зареждания health 95.17 %
Цитирай
#81

(2018-05-04, 14:27:18)punki написа:  Аз съм  с S7 EDGE  на  2 години и 2 месеца без 3 дни  Smile   580 зареждания  health 95.17 %

Егати кефа ти си супер Bu Graterкажи за колко минути ти пада 1% от батерията при гледане на клип при качество 1080р от you tube .Защото при мен 1% на 5 мин. При здраве на батерия 83%
Цитирай
#82

(2018-05-04, 14:27:18)punki написа:  Аз съм  с S7 EDGE  на  2 години и 2 месеца без 3 дни  Smile   580 зареждания  health 95.17 %


Занули си AccuBattery да започне да ти отчита от нулата и виж след 4-5 дни зареждане колко ще е battery health-a ! Това според мен са стари данни от началото още.

Google Nexus 7 32GB 2012  5.1.1 stock  |  +  | LG G2  5.0.2 stock |  +  | Samsung Galaxy S7 Edge 32 GB 7.0 stock / VVT +  | Xiaomi MI Note 10 Lite

A journey of a thousand miles begins with a single step - Lao-tzu
Цитирай
#83

(2018-05-04, 16:06:12)master89q написа:  Занули си AccuBattery да започне да ти отчита от нулата и виж след 4-5 дни зареждане колко ще е battery health-a ! Това според мен са стари данни от началото още
Като се замисля и аз предполагам че са стари данни,Ако примерно телефона е S8 бих се съгласил ,но дори и той въпреки със въвеждането на по бавното стареене на батерията пак щеше да е поне на 90% здраве за 2 години!!
Цитирай
#84

Колеги, да Ви успокоя малко топката.  Wink Гледам някои от Вас яко се вживяват да броят цикли и остатъчен капацитет.. Какво толкава има... просто една батерия е... като замине сменяме или нея или телефона с нов  Big Grin При мене нещата са доста по зле отколкото при повечето от Вас, но изобщо не мисля да се оплаквам.
Моя S7 edge e произведен 01.08.2017 г. Закупил съм го нов на 07.12.2017 г.
Root-нат още на същия ден... Записът в системния файл fg_fullcapnom бе 1738 - т.е. остатъчният капацитет на батерията бе 3476 mA/h, 128 дни след като е произведен без да е ползван изобщо... при обявен номинал от производителя - 3600 mA/h... 
Днес 149 дни след като е закупен /ако правилно съм ги сметнал/ или 277 дни откакто е произведен /малко повече от 9 месеца от датата на производство и малко по-малко от 5 месеца ползване/ записът във гореспоменатия файл е .... 1638 - т.е. остатъчният капацитет на батерията бе 3276 mA/h, което е малко над 91%... Толкова е и отчетеното във Phone INFO+ /предполагам, че визуализира записът от същия файл/.
В рекламната кампания на S8 от Samsung яко биеха тъпана за подобрената му батерия... При S8 максимума на годишните загуби нямало да превишава 5%, за разлика от годишните загуби при батерията на S7... която при някои достигала 20 % !!!
Доста телефони са минали през семейството ми /по голяма част от тях са Samsung/, голяма част от тях са някъде из родата, след 3-4-5 години, все още работещи и с батерии в много добро състояние... Това което не мога да приема е че производител от подобен ранг може да допусне подобно нещо... Все пак преди 2 години това беше един от най-добрите смартфони в света. Но това, което се случва с батериите му.... То май на Samsung не им е за първи път.
На мене лично изобщо не ми пука - това е просто един телефон. И в интерес на истината липсата на тези 9% /всъщност за времето през което съм го ползвал са се загубили "само" 5,5-5,6%/изобщо не съм ги усетил - ползвам го по същия начин и със същите зареждания, както и в момента на закупуването.
Така, че не се косете много, много. Ползвайте си смартфоните със здраве, а каквото има да става ще стане независимо дали ги ползваме нормално или треперим над тях. Нали смартфонът е за това да ни служи, а не ние да му робуваме  Big Grin

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#85

(2018-05-04, 16:06:12)master89q написа:  Занули си AccuBattery да започне да ти отчита от нулата и виж след 4-5 дни зареждане колко ще е battery health-a ! Това според мен са стари данни от началото още.

Как се занулява ?
Цитирай
#86

От настройките на Андроид > Приложения > Намираш AccuBattery и му изчистваш данните.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#87

Имам питане относно моя телефон!Както  в началото споменах телефона го взех secon hand и като си мисля , че е нулиран на фабрични настройки както и продавача ми каза, започвам да си мисля че това не е   баш така. При включване после в батерия статус  пишеше нещо от рода на на- батерия -100 и нещо си дена. Останах учуден! нали при hard reset  се трият тези данни аи най малкото при рестарт би трябвало най малкото батерията т.е.информацията /статуса да се занули.Вие как мислите правен ли е wipe cage или просто човека си е изтрил акаунтите в гугъл и самсунг и това е.Та въпроса ми е да направя ли хард ресет или няма нужда.
Цитирай
#88

На мен на Phone info ми показва 587 цикъла и батерия 82.44%, като преди 4 дни му инсталирах орео, ресет направих на 7.0 и после след ъпдейта пак, телефона го имам от година и до сега винаги ми е държал по 2 дни.
Забравих да кажа телефона го купих втора ръка, година ползван!



Samsung Galaxy S23Ultra - The Beast   Android



Цитирай
#89

(2018-05-04, 20:28:21)plmng написа:  Колеги, да Ви успокоя малко топката.  Wink Гледам някои от Вас яко се вживяват да броят цикли и остатъчен капацитет.. Какво толкава има... просто една батерия е... като замине сменяме или нея или телефона с нов  Big Grin При мене нещата са доста по зле отколкото при повечето от Вас, но изобщо не мисля да се оплаквам.
Моя S7 edge e произведен 01.08.2017 г. Закупил съм го нов на 07.12.2017 г.
Root-нат още на същия ден... Записът в системния файл fg_fullcapnom бе 1738 - т.е. остатъчният капацитет на батерията бе 3476 mA/h, 128 дни след като е произведен без да е ползван изобщо... при обявен номинал от производителя - 3600 mA/h... 
Днес 149 дни след като е закупен /ако правилно съм ги сметнал/ или 277 дни откакто е произведен /малко повече от 9 месеца от датата на производство и малко по-малко от 5 месеца ползване/ записът във гореспоменатия файл е .... 1638 - т.е. остатъчният капацитет на батерията бе 3276 mA/h, което е малко над 91%... Толкова е и отчетеното във Phone INFO+ /предполагам, че визуализира записът от същия файл/.
В рекламната кампания на S8 от Samsung яко биеха тъпана за подобрената му батерия... При S8 максимума на годишните загуби нямало да превишава 5%, за разлика от годишните загуби при батерията на S7... която при някои достигала 20 % !!!
Доста телефони са минали през семейството ми /по голяма част от тях са Samsung/, голяма част от тях са някъде из родата, след 3-4-5 години, все още работещи и с батерии в много добро състояние... Това което не мога да приема е че производител от подобен ранг може да допусне подобно нещо... Все пак преди 2 години това беше един от най-добрите смартфони в света. Но това, което се случва с батериите му.... То май на Samsung не им е за първи път.
На мене лично изобщо не ми пука - това е просто един телефон. И в интерес на истината липсата на тези 9% /всъщност за времето през което съм го ползвал са се загубили "само" 5,5-5,6%/изобщо не съм ги усетил - ползвам го по същия начин и със същите зареждания, както и в момента на закупуването.
Така, че не се косете много, много. Ползвайте си смартфоните със здраве, а каквото има да става ще стане независимо дали ги ползваме нормално или треперим над тях. Нали смартфонът е за това да ни служи, а не ние да му робуваме  Big Grin
Нещо не си ни разбрал. Или бъркаш понятията. Аз не робувам на нищо , нито треперя над телефона и батерията. Просто се опитвам да разбера принципа на действие на някои приложения, да сравня някои неща.... с 2 думи   да науча нещо повече...

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#90

И какво научи ?
Цитирай
#91

Че съм сгрешил мястото!

Човек се учи цял живот и ненаучен умира!
Цитирай
#92

Между другото, наистина се убеждавам, че PMIC чипа си знае работата. Но просто батерията си е консуматив, направо се ядосвам, че не е както преди - да са достъпни и сменяеми батериите, но и не искам отново дебели и груби телефони. Иначе имах един Philips Az@lis 238, това говедо караше 10-12 дни, и с една мъничка NiMH батерийка хем. Ама не ми липсват тия. Зареждам всеки ден и това е.

Малко офтопик - това как ви се струва, да го заръчам ли? 3 в 1 добре изглежда. Кефи ме, че и зарежда и се зарежда и безжично и жично.

https://www.amazon.co.uk/10000mAh-Wirele...XVVB94MTPM
Цитирай
#93

Ако ходиш за риба по 3-4 дни да кажем че си заслужава ...но иначе не е добра идея за живота на батерията,особенно като не е оригинал
Цитирай
#94

E, то тия неща са за "резерва", иначе имам едно усещане, че макар безжичното да нагрява повече, някак си по-щади батерията (колкото и противоречиво да звучи). А и не се прецакват конектора и кабела.

То, кое е оригинално вече, Самсунгското ли?
Цитирай
#95

(2018-05-08, 11:12:43)enkov написа:  Малко офтопик - това как ви се струва, да го заръчам ли? 3 в 1 добре изглежда. Кефи ме, че и зарежда и се зарежда и безжично и жично.

https://www.amazon.co.uk/10000mAh-Wirele...XVVB94MTPM

Най-вероятно няма да я доставят до БГ или ще я блокират на митницата, защото е батерия, а доколкото знам (поради някаква безумна причина) в момента е ограничен вноса на литиеви батерии в БГ.

Аз мога да препоръчам 10200 mAh батерията на Samsung с бързо зареждане. Ползвам я и съм много доволен, най-вече защото зарежда толкова бързо все едно от жичното зарядно.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#96

Препоръчай.
Цитирай
#97

(2018-05-08, 15:54:56)ivkos написа:  Най-вероятно няма да я доставят до БГ или ще я блокират на митницата, защото е батерия, а доколкото знам (поради някаква безумна причина) в момента е ограничен вноса на литиеви батерии в БГ.

Специално тази батерия няма доставка до България. Но не защото е батерия, просто търговеца не доставя до тук. Батерии е забранено да се качват при самолетна пратка. За Европа, където са със сухоземен транспорт няма проблеми, никой няма да я спре на митница.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай
#98

Нещо такова?
https://www.emag.bg/vynshna-baterija-za-...DRYTL3BBM/
Цитирай
#99

Да, ето я същата и на по-добра цена, но със доставка по заявка, тоест трябва да се чака няколко дни да я доставят. 
Samsung EB-PG935BBEGWW

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2018-05-08, 16:24:09)rudizlz написа:  Нещо такова?
https://www.emag.bg/vynshna-baterija-za-...DRYTL3BBM/

Точно тази ползвам аз, но за бога не давайте толкова пари за нея. Просто не струва толкова. Моята я бях намерил за доста по-малко пари пак от Емаг, но по време на някаква промоция.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)