Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi Redmi Note 5-МНЕНИЯ
#26

Нещо стана голяма убърквация...
Някой да потвърди или опровергае следното :
Версийте са три - Китайска, Глобална и Индийска
Сони сензора е на индийската версия.
Самсунг сензора е на Китайската и Глобаната версия и е еднакъв.
Самсунг сензора е по добър от Сони сензора.

Мисля да ъпгрейдвам а 4ката да премине към някой от родата Smile

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай
Аксесоари
#27

Бая ъпгрейд ще стане от 5 на 6“ Wink
На хартия е много добър този телефон, ама е грозен отзад
Цитирай
#28

Сигурно ли е, че е Самсунг камерата?
Сега гледам в 4pda има шот, че е с ofilm камери.

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
Цитирай
#29

А преди Офилм какво пише?
Цитирай
#30

(2018-05-19, 10:34:20)suffer написа:  А преди Офилм какво пише?

Сега ги намерих в нет-а: Samsung's dual camera module (S5K217+S5K5E8)

Samsung S10e; iPhone 11; LG G7 ThinQ
Цитирай
#31

За тези който вече притежава телефона може да се влезе в тестовото меню, като от Всичко за телефона се натисне 5 пъти върху Kernel Version и да се види какви са сензорите на камерите.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#32

Samsung по добър Sony?!?!?! Силно се съмнявам да е така!!!
Цитирай
#33

    Вината явно е на XIAOMI ,че сложиха хубав сензор 
Иначе сега щяхте да се избивате да пишете как готино снимал понеже сте свалили нещо си от маркета дето прави нищо ,все тая 
По важното е ,че камерата е страхотна уникално бърз и точен автофокус ,истинско удоволствие 
И то в телефон за триста и малко лева 
Батерия засега перфектна  Smile
Цитирай
#34

И аз бях предубеден към сензора на Самсунг, но този специално е хубав и вади страхотни снимки. Може да разгледате двата видеоклипа, които съм споделил в другата тема, има доста снимки: Видеоклипове Xiaomi Redmi Note 5


Цитирай
#35

Ето сензорите на камерите на Global 4/64:


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#36

Задните ти камери са Самсунг предната е Омнивижън.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#37

сравнени с на сони,самсунг са ти шит,те ако бяха толкова добри щяха да си ги слагат на своите апарати.не казвам че снимат зле или трябва да са хипер мега добри за 300лв.
Цитирай
#38

Човек, марката не е от значение, а софтуера. Хардуера си е предназначен за едно и също.
REDMI 1S беше с Омнивижън и снимаше супер.
На Mi note 3 2от камерите също са самсунг..
Просто прочети внимателно за сензорите преди да анатемосваш цяла марка. Самсунг сами си правят камерите за телефоните.. Да не е зле и S9 случайно?
Дори евтините самсуняци снимат много прилично, особено на фона на Redmi note 3, 4, redmi 5 plus и т.н

Eто инфото за трите сензора:
http://www.samsung.com/semiconductor/ima...or/S5K5E8/
http://www.samsung.com/semiconductor/ima...or/S5K2L7/
http://www.ovt.com/sensors/OV13855

След малко четене си връщам част от думите назад. Най-малкото част от сензорите са поне на една година....
Дано в комбинация да са ок. Все пак всички искаме този телефон да снима добре, независимо от модела на хардуера
Цитирай
#39

Остана въпроса коя верси е по добрия вариант? Китайска версия с глобъл ром или директно глобал версията?

Samsung Galaxy S3 I9305 Titanium Gray old and faithful - Samsung J5 2016 служебен - Xiaomi Redmi Note 4X - > Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Black служебен звер
Цитирай
#40

На хартия индийския е най-добър или поне с най-нови сензори. Другите две версии вероятно са идентични.
Цитирай
#41

(2018-05-19, 19:02:03)suffer написа:   Самсунг сами си правят камерите за телефоните.. Да не е зле и S9 случайно?

Не е зле да,защото от галакси с5 насам слагат сони сензори,дааа на SONY...
И пак казвам,отново,сигурно за тези пари си снимат добре.
Цитирай
#42

Наистина е добре да прочетеш повече. В почти всички модели(флагмани) самсунг ползват и сони, и собствените си сензори за различните пазари. Не мисля, че собствените им сензори снимат по-лошо.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#43

Ок,ок ясно,спирам,наистина снимат супер,те галакситата S пасти да ядат пред редмитата,,даже mi серията ни бледнеят...
Сега ще им пиша и на dxOmark че вече да ги слагат и редми в топ класацията
Цитирай
#44

Smile

Чакаме снимките от тези, които могат и тези, които не могат да снимат и ще се види дали става или не става
Цитирай
#45

Май ще се окаже сполучлив откъм батерия

И батерията ще се окаже добре
Другото което ме изкефи е много чистият и ясен звук при разговор 
МИУИ за мен работи перфектно и да има бъгове за сега не съм ги забелязал дано при следващ ъпдейт не омажат нещо 
Като цяло телефон с повече плюсове отколкото минуси


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#46

(2018-05-20, 08:34:11)Wild bear написа:  Ок,ок ясно,спирам,наистина снимат супер,те галакситата S пасти да ядат пред редмитата,,даже mi серията ни бледнеят...
Сега ще им пиша и на dxOmark че вече да ги слагат и редми в топ класацията
Просто ти поясних, че самсунг използват и двата сензора паралелно в телефони от s серията. Иначе всеки сам си преценява и съотвтно избира.

Sent from my MI 6 using Tapatalk

        [Изображение: androidbg.png]             
Цитирай
#47

GSM arena са получили екземпляр от китайската версия на Note 5 и подготвят ревю. Скоро ще имаме още много снимки за сравнение: https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...-31124.php

В статията си личи, че самите журналисти са объркани откъм имената на версиите на Ноте 5. Всъщност не е толкова сложно, просто трябва да  се остави настрана индийската версия, тя не ни интересува. Те обаче не могат да си го позволят заради голямата потребителска база на сайта на английски от Индия. Както и да е, важното е, че ревюто ще бъде на китайската/глобална версия.


Цитирай
#48

(2018-05-20, 07:31:03)Wild bear написа:  Не е зле да,защото от галакси с5 насам слагат сони сензори,дааа на SONY...
И пак казвам,отново,сигурно за тези пари си снимат добре.

Обясни ми тогава това от прикачения файл? На С8 е.


Прикачени файлове Миниатюри
   

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#49

Това е от ония "печеливши" които реват из форумите и кълнат Сами.
Цитирай
#50

(2018-05-20, 19:38:06)milenvn написа:  GSM arena са получили екземпляр от китайската версия на Note 5 и подготвят ревю. Скоро ще имаме още много снимки за сравнение: https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_no...-31124.php

В статията си личи, че самите журналисти са объркани откъм имената на версиите на Ноте 5. Всъщност не е толкова сложно, просто трябва да  се остави настрана индийската версия, тя не ни интересува. Те обаче не могат да си го позволят заради голямата потребителска база на сайта на английски от Индия. Както и да е, важното е, че ревюто ще бъде на китайската/глобална версия.

Вече е налично:  https://www.gsmarena.com/xiaomi_note_5_p...w-1725.php
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)