Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Жълто петно
#26

(2018-06-01, 19:21:57)ivoli77 написа:  Днес взех моя! Всичко е ОК! Даже протектор за стъклото ми пратили!

Забелязвам следното: Със слънчевите очила дисплея става едва разчитаем! Като го завъртя на 90 градуса/хоризонтално/ всичко ОК! Преди смяната на дисплея този проблем го нямах!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
Аксесоари
#27

Умал си го проблема Smile
Просто очилата ти са поляризирани.

Huawei p8 lite  Huawei mate 10 lite
Цитирай
#28

Да не си сменил очилата междувременно Smile

Huawei Ideos -> P1 -> P6 -> Honor 3X -> P9 -> Mate 10 lite
Цитирай
#29

Да, но не виждах когато е хоризонтално! Сега вертикално не виждам което е доста по гадно

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#30

Здравейте!И при мен от няколко дни се появи жълто петно на дисплея.Телефона ми е huawei p20 lite закупен от Telenor преди 3 месеца Big Grin.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#31

Носи го на сервиз ще ти го сменят гаранционно. На IPS дисплея това му е слабост.

P 20 Pro  / OnePlus 8t 12/256
Цитирай
#32

При мен адски много започна да загрява и то след изключително кратко време в едно, две приложения. Започна и да се появява все още малко жълто петно в едната страна и то само след малко работа и загряване. През другото време го няма това петно - изчезва и като се поработи малко с апарата се появява. Утре мисля да го занеса и аз към сервиза - на две месеца е. Баси тъпото.
Цитирай
#33

(2018-08-12, 19:58:20)mom4oran написа:  При мен адски много започна да загрява и то след изключително кратко време в едно, две приложения. Започна и да се появява все още малко жълто петно в едната страна и то само след малко работа и загряване. През другото време го няма това петно - изчезва и като се поработи малко с апарата се появява. Утре мисля да го занеса и аз към сервиза - на две месеца е. Баси тъпото.

Да не ти пука, пращай и да го сменят Smile  На мен веднъж ми сменяха дисплей, сега забелязвам пак започва леко да се вижда жълтеникаво петно но мисля преди края на гаранцията да го пращам  Smile  Имам и черния вариант той няма проблем, аз ползвам синия - не играя игри и прочие, ползвам го само за разговори и ФБ предимно.....  Rolleyes

Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] | Samsung Galaxy Note 8 [SM-N950] | Huawei Mate 10 Lite [RNE-L21]
Цитирай
#34

И при мен взе да повтаря жълтото петно. Само че на друго мястона дисплея! Още няма и година от закупуването му! Пак ще го пращам на доктор!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#35

Към колегите със сменените дисплеи заради жълто петно, появи ли ви се повторно.Преди имах LG G2 , който смених точно заради тези жълти петна и сега пак същото.Филма е доста досаден и се повтаряше през няколко месеца.Въпроса е да не е и при Mate 10 lite да сменяме през няколко месеца дисплеи докато изтече гаранцията.Още един въпрос при смяна на дисплея изтриват ли ви данните?Моя е в сервиз Сръчко (ако има значение).
Цитирай
#36

Причината е топлината от прегряване от WiFi антената и пожълтяване (от прегаряне) на бялата подложка на подсветката на дисплея.
Проблемът с "Жълтото петно" се появява при много модели и марки телефони и на всеки конкретен модел е на точно определено място - т.е. над WiFi антената (има и случаи на други  прегряващи елементи под дисплея).
За съжаление това е конструктивен дефект и няма нищо общо с дисплея. След време и новия дисплей ще "пожълтее" при по интензивно използван на WiFi.

Усмихни се . . . Животът е Хубав Smile
Samsung S24 Ultra 5G, S23 Ultra 5G, S22 Ultra 5G, S21 Ultra 5G, Note 20 Ultra 5G, Note 10+, Note 9, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510
Цитирай
#37

И при мен се появи петно, забелязах го от 2-3 дни. Продълговата вертикална жълта лента, започва под часовника и слиза до бутоните за звука. Засега не е голямо като на колегата от първата снимка, ще изчакам преди да го давам за ремонт. Още е гаранционен, точно от една година е телефона. Не е изпускан, черен.
Интересно дали след ремонт пак се появява този дефект?
Цитирай
#38

(2018-12-21, 11:54:18)u-ray написа:  И при мен се появи петно, забелязах го от 2-3 дни. Продълговата вертикална жълта лента, започва под часовника и слиза до бутоните за звука. Засега не е голямо като на колегата от първата снимка, ще изчакам преди да го давам за ремонт.  Още е гаранционен, точно от една година е телефона. Не е изпускан, черен.
Интересно дали след ремонт пак се появява този дефект?

Да колега, пак ще се появи. При мен когато забелязах бе много малко най-забележимо при часовника, след което го пратих, смениха ми дисплей и т.н. всичко отне една седмица с куриерите. След около 1 месец, отново се появи, сега в момента е до средата на дисплея, от горе най тъмен цвят е при часовника и надолу по-светъл, свикнах му, мисля малко преди да изтече гаранцията пак да го пратя за 2ри път. Smile

п.п.: Интересното е че става само на синия вариант при мен, имам и черен също 2симов при него няма проблем Smile

Samsung Galaxy Note 4 [SM-N910C] | Samsung Galaxy Note 8 [SM-N950] | Huawei Mate 10 Lite [RNE-L21]
Цитирай
#39

Възможно ли е проблема да се появява само при определена партида дисплей или производител? Визирам проблема с дисплея на 20 Pro където проблемите бяха/са при произведени дисплеи на LG.

Xiaomi 11T 128GB 

Huawei Honor Play 

Цитирай
#40

М даа , и при мен, Honor 10 синия ,се появи тази бледо жълта лента от часовника надолу до края на бутоните за усилване , за сега е супер бледа и хич не ме дразни, защото в повечето случаи не се забелязва . Имах същия проблем с G3 16Gb, но там петната бяха брутални , смениха ми телефона с нов 32Gb и на него повече не се появиха тия петна близо 2 години употреба. В сервиза тогава ми обясниха , че се получава от притискане на дисплея , примерно носене в джоб на дънките , не знам колко е вярно.

LG G3 --- HONOR 10---Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ 5G
Цитирай
#41

Току що го нулирах и утре в сервиза! Отново жълто петно от около 3 седмици, горе в ляво!!

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай
#42

Вчера най-накрая ми върнаха апарата със сменен дисплей. Интересното е че този път нямам проблем със слънчевите очила! При предната смяна се забавиха 4 дни, сега 3 седмици. Явно са чакали доставка на дисплей. Дано е за последно.

LG G2; HONOR 6; Mate 10 lite; HONOR 20; Moto EDGE 30; Honor 90
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)