Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

в mi fit -> Profile -> натискаш на гривната и надолу има версия на firmware-a
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • ASimov
Цитирай
Аксесоари

Здравейте, от седмица съм ползвател на гривната и имам сериозен проблем, батерията държи около 24ч!!! Какви настройки да направя че да не хаби толкова много, или да се свържа с магазина от където е взета ( Купена е от България и е с 2 лета гаранция)

За малцина пожеланието "Напред и надолу" значи всичко... Аз съм един от тях!
Цитирай

първо трябва да сме сигурни, че зарядното е читаво и се зарежда до 100%
чисто теоретично батерията на гривната е с капацитет 110mAh
зарядното е с максимална сила 250 милиампера, което означава, че при липса на съпротивление гривната трябва да се зареди за 30 минути.
Реално (имал съм я) се зарежда за около два часа, което означава, че гривната пуска около 70милиампера ток на час. По спомен 75, но не мога да го намеря в момента.
Така че при паднала батерия и правилно закрепено зарядно гривната трябва да се зареди за 2 часа.
Къде поставяте USB кабела?
в зарядно от телефон? Компютър? Лаптоп?
И с какъв софтуер е гривната - необновяем или има ъпдейти от време на време (на гривната и на Ми фит приложението)
Ако не се ползва с Ми фит може и от приложението на телефона да е проблема
иначе най-хабящи са постоянното мерене на пулс и вибрацията.
Има шанс да е пропуснала и вода, но много малък

Добре е, че е гаранционна. Ако не ви се занимава с тестове винаги може да оставите да ги свършат в сервиза (не че може да се сервизира, ама поне могат да установят дали е от зарядното проблема).
Според мен направо трябва да я заменят и да се оправят с от който са я взели
Цитирай

По ред ще карам!
Зареждам я на зарядно за телефон което е 1А
Зареждам я от USB на Лаптопа
И на двете места се зарежда за около 2 часа!
Използвам Мi Fit (Версия 3.5.8 , Алгоритъм 1.1.14)
Гривната е с Firmware v.2.3.0.2
Автоматичното мерене на пулса е спряно, правя по 5 до 10 разговора на ден, нотификациите от Месинджър са спрени, Вайбър почти не ползвам (получавам по 1 съобщение на седмица), другите неща също са спрени!
Гривната не се бъзика постоянно, пробвах да и направя 3 разряда до 0% и след това да я оставя поне 12 часа на зарядното но пак изкарва 24ч...

За малцина пожеланието "Напред и надолу" значи всичко... Аз съм един от тях!
Цитирай

Не си първия с тоя проблем, по чуждите форуми пишат,че има и дефектни бандове, доста хора казват обаче че като преинсталират MiBand App-a нещата се пооправят.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2019-02-21, 10:41:51)Legend написа:  Не си първия с тоя проблем, по чуждите форуми пишат,че има и дефектни бандове, доста хора казват обаче че като преинсталират MiBand App-a нещата се пооправят.
Какво имаш в предвид на "MiBand App", да махна Mi Fit  и да го инсталирам на ново на телефона ли?

За малцина пожеланието "Напред и надолу" значи всичко... Аз съм един от тях!
Цитирай

вероятно това има предвид, но както го обясняваш си е дефект в чипа. Вариант е просто да изключиш блутуута на телефона за един ден и да видиш така как ще пада, но от описаното в пост 204 смятам, че е време да се възползваш от гаранцията си
Цитирай

Сега ще видя какво ще стане днес, понеже пуснах телефона на китайски днес и фирма на гривната се обнови, преди малко изтрих Mi Fit-a и го инсталирах на ново и ще следя дали пак ще падне толкова бързо батерията. Ако утре трябва пак да се зарежда, звъня в магазина и им я пращам!!!
П.С. След като батерията падна за 3ч с 10% реших, че няма смисъл да се мъча и се възползвах от гаранцията си :/

За малцина пожеланието "Напред и надолу" значи всичко... Аз съм един от тях!
Цитирай

Здравейте! 
 От скоро имам проблем! Има около 2-3 секунди забавяне преди да се появи името при входящо обаждане! През това време гривната вибрира и показва, че има входящо повикване. С android 9 съм, а софта е Firmware 2.3.0.2 | English Bold Font.

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай

Aко си с Galaxy note 4 Може да е от версията на блутуут, макар че и двете са 4.х, ама друго не се сещам.
С Ми фит ли го ползваш?
Цитирай

(2019-03-01, 08:57:41)suffer написа:  Aко си с Galaxy note 4 Може да е от версията на блутуут, макар че и двете са 4.х, ама друго не се сещам.
С Ми фит ли го ползваш?

 С Note 8 съм! Да, моднат MiFit ползвам! Преди това нямах такива проблеми! От скоро съм с андроид Пай и си мисля че е от него!

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай

Вариант е да видиш за по-нова версия на моднатия ми фит или да изкараш известно време със стоковия за тест.
Ако си с Ноут 8 определено блутуут версията ти е много по-нова от на гривната и не би трябвало да има проблем със съвместимоста
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • trepacho
Цитирай

Четох, че някой има проблем с неправилното отчитане на крачки.
Вчера съм минал около 6-7км., а на часовника излизаха около 15-16 километра.
Вероятно при писане на клавиатура, отчита някакви "крачки", както и при местене на ръката, ядене и тн. Как можем да ограничим до максимум тия "паразитни крачки"?
"Маркери за движение" помагат ли в такъв случай, макар и да трябва постоянно да ги настройвам?
Цитирай

(2019-03-01, 12:57:50)suffer написа:  Вариант е да видиш за по-нова версия на моднатия ми фит или да изкараш известно време със стоковия за тест.
Ако си с Ноут 8 определено блутуут версията ти е много по-нова от на гривната и не би трябвало да има проблем със съвместимоста
 Бях с последната версия! Сложих предпоследната версия и проблема изчезна!

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 8
Samsung Galaxy S9
Samsung Galaxy Note 9
Samsung Galaxy Note 20 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на trepacho за това мнение:
  • suffer
Цитирай

Здравейте на всички. Вчера купих гривна на моята приятелка, която е с телефон Samsung Galaxy A5, но нотификациите които съдържат кирилица се изобразяват като "??? ?? ????" . Има ли решение на този проблем ? Благодаря !

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

Смени езика на телефона на китайски, изчакай да се обнови фърмуера и после си го върни на английски или български
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • d3
Цитирай

(2019-03-09, 20:19:30)suffer написа:  Смени езика на телефона на китайски, изчакай да се обнови фърмуера и после си го върни на английски или български
Много ти благодаря  Big Grin А да знаеш фиск за емотиконките и разстоянието между буквите на кирилица Angel

Xperia X8 ->Samsung s4 -> S7 Edge 
Web developer
Цитирай

Мисля със смяна на шрифт, но не съм тествал
Цитирай

Момчета чудя се между mi band 3 и honor band 4. Вие какво мислите ?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

aко нямаш забележки за цена и дизайн Хуауей ми се стори по-доброто устройство лично на мен
Цитирай

И на мен така ми се струва ама няма много информация по форумите за honor band 4. Изгледах доста клипове, но исках да попитам хората които ползват поне едната от двете какво мислят. Дали биха я заменили за honor band 4 например?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Преди да закупя Mi Band 3 хвърлих поглед на гривната на Huawei, но още като дизайн не ме грабна и не съм се интересувал с подробности за нея. Много съм доволен от Mi Band 3 и нямам никакви проблеми с нея. Всичко си работи така, както го искам, а това е най-важното за мен. Батерията държи доста - при мен с всякакви нотификации с едно зареждане изкарва 15-16 дни. Дизайна също ми харесва, не се набива на очи. За мен е много удобна функцията за аларма, така сутрин бе се буди човек с някаква мелодия, която с времето да му стане досадна, а с леко "гъделичкане" по ръката. Иначе гривната има всякакви функции, като четенето на известия от приложенията и алармата най ми харесват. Може да си срещнал на места, че при слънчеви дни не се чете дисплея - да, нормално е да не е толкова ярък, но аз си го чета без проблем. Относно това дали бих я сменил с тази на Huawei - не съм я пробвал, но въпреки това не бих сменил нещо, което ми харесва и ми върши работа.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

Благодаря за мнението. Аз имам mi band 2 и като цяло съм доволен от нея, но дисплея толкова много избледня че вече и вечер не се вижда нищо. Имам я от около година и половина. Дизайна на каишката не ми харесва защото се откопчава лесно. Това е една от причините да се загледам в honora. Другия голям плюс за мене е че е цветна ... Ще преспя с тая мисъл и ще видя утре какво ще поръчам.

Все пак поръчах honor band 4. Ако някой има интерес мога да кажа впечатления когато пристигне.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Нямам Mi Band 2 и не мога да ги сравня, но каишката в Mi Band 3 е подобрена - както гнездото на самата гривна, така и закопчаването и. Аз лично никога не съм имал проблеми с каишката. Относно цветния дисплей - ако е важен много за теб, може Huaweiда предпочетеш, но пък и батерията по-бързо ще свършва. Поинтересувай се и от към софтуерно ниво как са двете гривни - дали имат проблеми или не. Чувал съм, че приложението на Huawei било недодялано, но нищо не мога да потвърдя.

Изпратено от моят Nokia 7 plus с помощта на Tapatalk
Цитирай

В крайна сметка поръчах honor band 4 и вече пристигна. Ако някой има въпроси мога да отговоря.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)