Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 8/ MI 8 EE/ MI 8 SE- Покупка

Днес вече го пуснаха телефона да се надявам ,че ще пристигне скоро. Явно и Китайците ги е обхванала, Българската демокрация. Без разправии нищо не стават.
Цитирай
Аксесоари

Телефона уж бил много добър, но това с цената наистина е интересно. Преди малко повече от година, когато си купих Mi6 - поръчах го около 2 месеца след представянето му на цена 428$. която беше най-ниската тогава в али. Модела с 6/64 памети. Същия модел на Mi8 сега го гледам на цена около 370$, което е странно, нали е мега якия телефон, безрамков /с ноч-ле/, амолед дисплей и не знам какви неща, а и цените на всички апарати са с тенденция да са леко нагоре, а не надолу!?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Цитирай

(2018-08-21, 23:30:55)nowhere написа:  Явно наистина го държиш неправилно или натискаш бутона неправилно щом твърдиш, че не ти предлага нищо повече от редми 6 про

Явно, не си пипал телефона на живо, а впечатленията са ти изцяло на база онлайн ревюта. Ако по някаква случайност го имаш, до сега си ползвал някакви low end модели, затова камерата ти се стурва отлична. Критериите ти за добри снимки са доста ниски Big Grin .

Направил съм директно сравнение с Galaxy S8, който е година по-стар и ясно се вижда какво може в момента Mi 8.

Нещо да си ми показал до момента, с което да ми покажеш, че снима хубаво и мнението ми е грешно?

Fanboy изказванията можеш да си ги задържиш за себе си или за някой друг, ако не можеш да ми кажеш нещо по същество!

(2018-08-22, 08:32:46)MapTo_D написа:  Телефона уж бил много добър, но това с цената наистина е интересно. Преди малко повече от година, когато си купих Mi6 - поръчах го около 2 месеца след представянето му на цена 428$. която беше най-ниската тогава в али. Модела с 6/64 памети. Същия модел на Mi8 сега го гледам на цена около 370$, което е странно, нали е мега якия телефон, безрамков /с ноч-ле/, амолед дисплей и не знам какви неща, а и цените на всички апарати са с тенденция да са леко нагоре, а не надолу!?

374+26$ - 400$, което е към 680лв. ако сложим митница ДДС + обработка 136 + 15лв = 151лв. = 831лв. е това евтино ли е за 64gb версия?

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
Цитирай

(2018-08-21, 22:52:06)morfei1 написа:  Как точно трябва да се снима с Mi 8 за да вади хубави снимки?

Като за начало си отвори камера приложението и му разгледай всичките настройки. Потърси в Google или питай тук това, което не разбираш.
Не си ли познаваш приложението има 90% шанс всяка снимка да ти е зле, заради неволно натисната опция някъде.
Да не говорим, че MIUI Камерата е много заимствана от интерфейса на Епъл, така че трябва да ти е горе-долу еднакво с айфона.
Има го и фактора, че много хора просто не могат да снимат, независимо от устройството в ръцете им.
Иначе щеше да покажеш шедьоври от самсунг, епъл и т.н и някакви мазаници от ми 8, което пак не означава, че снима зле, а ни връща в точка 1 - непознаване на приложението.
Ясно е че не можем да караме редовия потребител да тръгне да разучава някакви неща при условие, че взел телефона да му служи, а не той да служи на телефона, но ако много държиш на снимките е добре и от твоя страна да направиш нещо. Най-малкото да видиш дали не е включен автоматичен HDR, AI или дали качеството е на HIGH, както и да знаеш, че на 16:9 снимките са с по-малко Мегапиксели и по-малки като размер, а на 4:3 са по-големи.

Също има голямо значение къде ги гледаш тия снимки след това.
Ако ги пращаш по вайбър, месинджър, телеграм - веднага биват компресирани  и съответно резултатът е лош дори и за най-хубавите снимки.
Все пак от 12 мегапиксела ти я мачка на 3(а може и на по-малко, просто да речем че я прави на Full Hd(1920x1280)), което неминуемо води до загуби.
Мисълта ми е, че факторите са много.
А Xiaomi има PDAF - Phase detection auto focus, който прави автоматичния фокус много бърз, но и не фокусира всеки път това, което ти искаш да фокусираш... - трябва да си видиш настройката и да си фокусираш там където искаш да снимаш - иначе рискуваш да нямаш фокус никъде.

С този пост искам само да дам тема за размисъл. Не е нужно да се бърза да се плюе даден продукт.
И да. Възможно е да има софтуерен проблем, за който пък можете да докладвате през менюто на телефона. Разбира се, щеше да е писнал целия глобален форум на MIUI в този случай и щеше да се знае, че текущата Global Stable Версия е с проблеми с камерата. В такъв случай може да се пробва и с външно приложение...

Друго не се сещам на този етап. Много малко Xiaomi телефони са ми снимали зле, даже да не кажа само един - Redmi note 3 Qualcomm.
за останалите мога да кажа само хубави неща - Redmi 1s, Mi 4, Mi 5, Mi max 2, Mi note 3
[-] 2 потребители изказват благодарност на suffer за това мнение:
  • milenvn, nowhere
Цитирай

morfei1 - само да кажа, че никога не съм поръчвал с опцията DHL за 26$, никога не ми е отивала пратка на митница, та сметнато така, 374$ х 1.7 прави точно 635лв, което си е доста ниска цена, както и да го погледнеш. И да, лично на мен 64гб са ми напълно предостатъчни...

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
[-] 1 потребител изказва благодарност на MapTo_D за това мнение:
  • airbus
Цитирай

(2018-08-22, 08:32:46)MapTo_D написа:  Телефона уж бил много добър, но това с цената наистина е интересно. Преди малко повече от година, когато си купих Mi6 - поръчах го около 2 месеца след представянето му на цена 428$. която беше най-ниската тогава в али. Модела с 6/64 памети. Същия модел на Mi8 сега го гледам на цена около 370$, което е странно, нали е мега якия телефон, безрамков /с ноч-ле/, амолед дисплей и не знам какви неща, а и цените на всички апарати са с тенденция да са леко нагоре, а не надолу!?

Споменах в предишен пост, че в този телефон единственото ново е процесор и повече рам. Нищо повече. Някой  се радва на фейс и хед отваряне за Китай. Ноча е с орязани възможности - час, обхват , батерийка и тн. Няма известия, приложения и тн. Екранът е с орязана резолюция @1080 , такава от преди 5 години. От снимките виждаме качеството на "мощните" камери при ниска осветеност. Всичко това няма как да струва 800$ . Smile
Цитирай

А имам едно Redmi 1 който камерата е блурната,ама си е хардуерен проблем,защото съм му слагал какво ли не и не се оправя-даже и предната е така (в смисъл не са просто изцапани).Иначе да, Шаоми като цяло вадят едни от добрите камери.Mi 4i ме радваше много,.Знаем и оценка на известен сайт за Ми 8 като камера.Както и каза ,човека е 50% за качествена снимка независимо с каква техника снима.Както и знаем, професионални те фотографи които снимат с техника за хиляди,винаги след това обработват снимките.Което намеква,че ако малко от малко почетеш из интернета за фотографията и как се снима+обработка след това и със среден клас телефон можеш да впечетляваш.
Факти има много,за тези които следят Муи форума,да видят с А1 един колега каква снимка е направил и е грабнал 10 хил.долара за първо място.


Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
Цитирай

(2018-08-22, 08:42:32)morfei1 написа:  Явно, не си пипал телефона на живо, а впечатленията са ти изцяло на база онлайн ревюта. Ако по някаква случайност го имаш, до сега си ползвал някакви low end модели, затова камерата ти се стурва отлична. Критериите ти за добри снимки са доста ниски Big Grin .

Направил съм директно сравнение с Galaxy S8, който е година по-стар и ясно се вижда какво може в момента Mi 8.

Нещо да си ми показал до момента, с което да ми покажеш, че снима хубаво и мнението ми е грешно?

Fanboy изказванията можеш да си ги задържиш за себе си или за някой друг, ако не можеш да ми кажеш нещо по същество!


374+26$ - 400$, което е към 680лв. ако сложим митница ДДС + обработка 136 + 15лв = 151лв. = 831лв. е това евтино ли е за 64gb версия?

Не, не съм го пипал, вече продадох 2 и имам още 2 при мен.. ей така съвсем случайно.
Ето иначе малко гадни и размазани снимки, наистина не си струва 670лв. прав си

https://imgur.com/a/zkVsWpo

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
[-] 2 потребители изказват благодарност на nowhere за това мнение:
  • milenvn, suffer
Цитирай

(2018-08-22, 10:39:56)nowhere написа:  Не не съм го пипал, вече продадох 2 и имам още 2 при мен.. ей така съвсем случайно.
Ето иначе малко гадни и размазани снимки, наистина не си струва 670лв. прав си

За без гаранция толкова. Пусни и снимки от С8 за сравнение. Може и вечерни. Stolt
Цитирай

Цитат:nowhere

Не, не съм го пипал, вече продадох 2 и имам още 2 при мен.. ей така съвсем случайно.
Ето иначе малко гадни и размазани снимки, наистина не си струва 670лв. прав си

https://imgur.com/a/zkVsWpo

От кое точно трябва да се впечатля? От самата снимка или от зверската компресия, която си постигнал?

Ако това ти е примера, просто говорим за различни неща и няма смисъл да водим каквито и да е спорове отноство качеството на снимките.

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

morfei1 баш пък Самсунг 8 да ми хвалиш...
Цитирай

Сори, от LG G4 насам не плащам пари за марка. А и не ми трябва да го сравнявам с S8, нито с който и да било друг телефон. Снимките хубави ли са? - Хубави са, и то много. Ако реша пък да си ги изкарам на хартиен формат, ще са повече от прекрасни. На мен това ми стига. Ако за теб е важно да зуумваш на 500% и повече за да видиш тичинката на някое цвете - това си е лично твой проблем.
Аз снимките си ги гледам в оригинален размер на монитора.

@morfei1 каква зверска компресия бе пич? хахахаах

Ами не знам от какво се впечатляваш ти, ама на мен и целта не ми е да те впечатля теб, а да покажа на другите потребители, че телефона снима страхотно.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Снимките от въпросния сайт, който си дал се свалят с 3226x2419, големина 837kb. По принцип и от Еверест да направиш снимка в случая е без значение.

Продалъжвай да си се радваш на пейзажчетата, пак ти казвам - "пич" говорим за различни неща.


Цитат:tiesto_pld
morfei1 баш пък Самсунг 8 да ми хвалиш...

то се вижда, няма нищо за хвалене - S8 vs MI 8 , снимките са правени по едно и също време, приемаме, че си нямам на идея как се снима Big Grin. Тези които започват с IMG са от MI 8

Mi8 Black128gb/Xiaomi.eu MiUi10 Beta
[-] 1 потребител изказва благодарност на morfei1 за това мнение:
  • airbus
Цитирай

Еми не знам къде да ти ги кача в пълен да ги видиш, пробвах във vfl.ru където по принцип качвам, ама смотания форум нещо не конвертира тъмбнейл линковете правилно. В imgbb също не става пълен размер. Ще кача един архив, който има желание да си ги дърпа.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Темата е за покупка!
И без това още се чудя как да отсея текущия спам или дали да не го изтрия. Нека споровете за снимките си ги водите другаде, като например може да се създаде тема за обсъждане на камерата както предложи @milstan

Специално предупреждавам @airbus и @morfei1 !!!
Цитирай

(2018-08-22, 11:45:39)nowhere написа:  Еми не знам къде да ти ги кача в пълен да ги видиш, пробвах във vfl.ru където по принцип качвам, ама смотания форум нещо не конвертира тъмбнейл линковете правилно. В imgbb също не става пълен размер. Ще кача един архив, който има желание да си ги дърпа.

Можеш да ги качиш на postimages.org. Линковете ги сложи в темата за снимките. Много далече остава Mi 8 oт S8 по отношение на снимките.
Снимките са на morfei1
От горе надолу:
С8
Ми8
Ми8

[Изображение: Project1.jpg?dl=1]
Цитирай

Тези от Глобал стор излезнаха голями измамници. Само заявиха мойта поръчка и нищо. Сега трябва да чакам още 5 дена за да отворя диспут, и да откажа поръчката.
Цитирай

Не е задължителен диспут, като свърши срока за обработка на ордера и стоката не е изпратена, поръчката автоматично ще се канселира.

 
Цитирай

(2018-08-24, 07:58:35)NoMaD написа:  Не е задължителен диспут, като свърши срока за обработка на ордера и стоката не е изпратена, поръчката автоматично ще се канселира.

Да но те са заявили пратка в dhl но само това. Има ли по бърз начин да се откажа. Вече 2 седмици ме мотаят.
Цитирай

Чакай малко. Ако са ти дали втория тракинг това не означава, че не пътува пратката, а просто че не можеш да следиш как отива до англия. може вече да е на път. Дай им зор за първия тракинг.
Иначе е редовна практика да слагат тракинг и да маркират като изпратена, за да не тече времето (което по спомен бяха 5-7 дни)
Цитирай

(2018-08-24, 08:25:19)suffer написа:  Чакай малко. Ако са ти дали втория тракинг това не означава, че не пътува пратката, а просто че не можеш да следиш как отива до англия. може вече да е на път. Дай им зор за първия тракинг.
Иначе е редовна практика да слагат тракинг и да маркират като изпратена, за да не тече времето (което по спомен бяха 5-7 дни)

Ами аз се свързах dhl и ми казаха ,че е само заявена.
Цитирай

Глобал Стор са коректни. Преди време бях поръчал телефон, който няма глобал ром. Писах им, че не го искам и веднага ми върнаха парите. А Ми8 ми дойде за 6 дни. Понякога телефоните се бавят, ако ги нямат налични (или в момента няма кой да им смени рома :-)
Цитирай

(2018-08-24, 09:24:53)Mcl написа:  Ами аз се свързах dhl и ми казаха ,че е само заявена.

Няма как да ти кажат друго.
Пратките пътуват с два тракинга.
Ти си получил само този от англия до теб и в момента няма как по него да знаеш дали и как пътува към англия.
Трябва ти първия тракинг, който търговеца по принцип трябва да ти даде.
Твоя тракинг ще се активира когато посредника пусне пратката от англия към българия
Цитирай

От Англия идва за часове. Ще видиш, че ще си спазят срока.

Колеги, как влизат телефоните в Англия без мито и ДДС? Как я правят врътката тия от Глобал Стор? Ако разбереме врътката може да си поръчваме неща до офис на бг фирми и да ни ги карат от Англия до БГ за 2 лв./кг.
Цитирай

Не влизат без ДДС, плащаш си го Wink. Включено ти е в цената на DHL услугата. Не си поръчвай самосиндикално до офисите на посредниците, че ще изгориш.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)