Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 8/ MI 8 EE/ MI 8 SE- Покупка

Не е задължително да си го плащат. Англия си има Вземане-даване с Хонг-Конг. Може да се ползват тези връзки и помежду двете дестинации да няма ддс. Все пак май беше английска колония до един момент
Цитирай
Аксесоари

(2018-08-24, 10:28:50)stenlius написа:  Не влизат без ДДС, плащаш си го Wink. Включено ти е в цената на DHL услугата. Не си поръчвай самосиндикално до офисите на посредниците, че ще изгориш.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Няма как да си го плащаш. Цената на DHL си е такава за доставката. Даже бих казал, че 26$ им е най евтината цена. Има няква схема...
Цитирай

човекът не праща само един телефон до англия, а примерно 10. ОПределено си има схема, ама като вземе 260$ за доставка нещо си прави там... подкупи, а-у.
Тествайте онзи магазин дето праща от франция. Ако се чудите как влизат в англия си помислете как са стигнали до франция Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • borko197
Цитирай

(2018-08-24, 10:32:32)suffer написа:  Не е задължително да си го плащат. Англия си има Вземане-даване с Хонг-Конг. Може да се ползват тези връзки и помежду двете дестинации да няма ддс. Все пак май беше английска колония до един момент

Плащат си го. Ставката на ДДС е по-ниска просто за тези неща и схемата е измислена, предполагам че декларират занижени стойности.

(2018-08-24, 10:39:53)borko197 написа:  Няма как да си го плащаш. Цената на DHL си е такава за доставката. Даже бих казал, че 26$ им е най евтината цена. Има няква схема...

Много бъркаш Wink. Цената на пратка до 2 кг с DHL economy от HKG до България е под 10$ и това за малък клиент... Нашите цени не са техните цени. В 26$ спокойно се събират 2 куриера + пари за данъка, все пак поне първата пратка се окрупнява и всички в нея са кихнали по 26$...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Естествено, че се плаща, да не пращат само един телефон, в един кашон са 1000 телефона при 20$ за доставка това са си 20000$ за данъци и тн.
Ние да се радваме, че си идват до вратата без глупости и простотии, продуктите им наистина излизат много евтини така.
Пък и цените толкова бързо падат, че си направо престъпление да не поръчваш от Китай.
Mi8 128Гб вече е съвсем евтин, последен процесор, бърз с яка камера- какво да иска повече човек.
Поръчвай за цялата махала и това е Smile))

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
Цитирай

Тогава, явно имат скалд в Англия, за цяла Европа. Само това обяснява нещата...
Обаче тогава, защо никой не си е получил телефона за 1-2 дни. Моя дойде за 6 дни общо. CH-UK 5, UK-BG 1. Може да са оставили БГ за резервна дестинация (последна дупка на кавала), както винаги :-D
Цитирай

(2018-08-24, 10:58:21)suffer написа:  човекът не праща само един телефон до англия, а примерно 10. ОПределено си има схема, ама като вземе 260$ за доставка нещо си прави там... подкупи, а-у.
Тествайте онзи магазин дето праща от франция. Ако се чудите как влизат в англия си помислете как са стигнали до франция Smile
Прегледах го и интересно праща от Франция само РН5, а Ми8 и Микс2ес няма тази опция Sad

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай

Праща и Ми а2. Единствената оферта под 400лв
Цитирай

(2018-08-24, 14:25:29)suffer написа:  Праща и Ми а2. Единствената оферта под 400лв

OFF: Праща, но знаеш аз какво искам Wink

[Изображение: 21693249.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на dp4u4umi6ev за това мнение:
  • suffer
Цитирай

(2018-08-24, 15:10:58)dp4u4umi6ev написа:  OFF: Праща, но знаеш аз какво искам Wink

Какво искаш бре? Mi 9 EE?
Cool
Цитирай

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1496964
Цитирай

Колеги за колко време пристигат поръчките с DHL до България.
Цитирай

Между 11 и 18 дни най-често, за пратките от Китай.


Цитирай

(2018-08-24, 20:52:55)milenvn написа:  Между 11 и 18 дни най-често, за пратките от Китай.

Мерси
Цитирай

Колеги, моля за съвет отмосно mi 8 se, според вас заслужава ли си цената, много малко се пише за него по БГ форумите. Има ли по добро предложение за тези пари. За покупка съм избрал Голдуей, как стоят нещата с ромовете. Благодаря предеарително!

(2018-08-24, 23:55:47)Legend написа:  И аз съм го харесал ама няма глобал ром, може и никога да не го пуснат.
точно това е не ми е ясно, нали китайския е официален, какви проблеми се очакват, прочетох, че апарата си има и всички честоти за БГ

Mi Max 3
Цитирай

И аз съм го харесал ама няма глобал ром, може и никога да не го пуснат.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

(2018-08-24, 23:38:09)nevidim написа:  Колеги, моля за съвет отмосно mi 8 se, според вас заслужава ли си цената, много малко се пише за него по БГ форумите. Има ли по добро предложение за тези пари. За покупка съм избрал Голдуей, как стоят нещата с ромовете. Благодаря предеарително!

точно това е не ми е ясно, нали китайския е официален, какви проблеми се очакват, прочетох, че апарата си има и всички честоти за БГ

Няма да има Глобал Ром. Това означава, че са му инсталирали Гугълските неща допълнително и те постоянно ще се зБЪГясват. Те с флагмана не могат да се оправят (а и не им пука за такива като нас). Интересува ги пазара в Азия и Русия отчасти. Предполагам, че сега се борят със следващия флагман, дето ще е на пазара догодина. Иначе Mi8SE е с прекрасни параметри и е по мъничък. С размерите на ВъйФон. Ако го купиш с тоя "мулти езичен ром" после ще береш ядове. Е, иначе пак ще те кефи на външен вид :-))
Цитирай

На жена ми взехме SE, преди това беше с MI4C, Аз съм с MI5C. И трите нямат глобална подръжка, и трите са с две от xiaomi.eu, и при трите не съм виждал збагясани Гугъл неща?
SE е чудесен телефон с добри параметри но разликата в цената с MI8 доста намаля Smile
От голдуей SE-то пристига точно с седмичен на xiaomi.eu но със спряно OTA, едно тврп и мяташ последния.
[-] 1 потребител изказва благодарност на bahyr за това мнение:
  • milstan
Цитирай

Вместо 8 se бих избрал poco phone. Зависи дали ти се чака да го пуснат по онлайн магазините на добра цена.

HTC 10 / iphone 12
Цитирай

Мисля, ме точно Goldway предлага да го прати с Xiaomi.eu, което е добре, но ме притеснява начина, по който го слага.
При чисто китайски версии е най-добре да си го викнеш нефлашван, а може и неотварян.
Но е плюс да му се направи поне quality check.
После се подготвяш психически, че може да чакаш 15 дни за отключване и след това си в играта.

Проблемът е, че търговеца, назнайно защо, твърди че телефоните вече са отворени и флашнати.
Цитирай

(2018-08-24, 23:55:47)Legend написа:  И аз съм го харесал ама няма глобал ром, може и никога да не го пуснат.
До колкото знам, те не планират да го пускат глобал. Ми8 СЕ е само за техния си пазар!

Между другото планирам и аз да се сдобия с ми 8 и мисля да го поръчам от Голдуеи 6/64, че моето Редми 3 SE поостаря, но не знам дали ще може да се ползва NFC и Android pay с инсталиран глобал ром на китайската версия която се предлага... Ако някой има впечатления нека сподели, преди да съм поръчал.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Цитирай

Доколкото знам не е наличен за БГ https://en.wikipedia.org/wiki/Google_Pay..._countries

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • iv.enev
Цитирай

(2018-08-25, 08:08:28)zviara написа:  Вместо 8 se бих избрал poco phone. Зависи дали ти се чака да го пуснат по онлайн магазините на добра цена.

Хубаво ама не ми върши работа тоя poco, идеята е, че трябва да влезна в някакви размери по практични, че няма да е за мен телефона иначе до сега да бях поръчал Mi 8

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

https://m.joybuy.com/600345871.html?utm_...=600345871[Изображение: 92d2dfffa4114ca44ef8a851c9c65fd4.jpg]

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Цената е добра, но задължително минава митница..

Изпратено от моят MI 5 с помощта на Tapatalk

Xiaomi mi4 & Xiaomi mi5 & Xiaomi mi 8
Цитирай

(2018-08-25, 07:01:13)bahyr написа:  На жена ми взехме SE, преди това беше с MI4C, Аз съм с MI5C. И трите нямат глобална подръжка, и трите са с две от xiaomi.eu, и при трите не съм виждал збагясани Гугъл неща?
SE е чудесен телефон с добри параметри но разликата в цената с MI8 доста намаля Smile
От голдуей SE-то пристига точно с седмичен на xiaomi.eu но със спряно OTA, едно тврп и мяташ последния.
Колега от Голдуей ли го купихте, има ли инфо как се сменя ром? Може ли малко преки впечатления от телефона. Все си мисля, че телефона е добър и ще има доста добри ромове за него

Mi Max 3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)