Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Xiaomi MI 8/ MI 8 EE/ MI 8 SE- Покупка

Мерси за отзивите! Личните впечатления винаги са най- важни   Storstark

Предлагам на модератора да отдели последните две мнение в нова тема, например- "Лични впечатления от Mi 8".  А от теб колега очакваме реални снимки от телефончето след няколко дни, може също в нова тема.  Нали ще трябва скоро и собствен раздел да правим  за MI 8  Smile


Цитирай
Аксесоари

ето 1 снимка от преди малко като се беше скрило слънцето
https://www.esato.com/phonephotos/viewph...?pid=90032
Още 1 минус - лед-а свети само бяло и е слаб.

HTC 10 / iphone 12
[-] 1 потребител изказва благодарност на zviara за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Това в Дървеница ли е? Ако си от София и имаш време някой път да видя телефончето на живо, бирите са от мен  Storstark


Цитирай

(2018-07-11, 18:58:22)zviara написа:  ето 1 снимка от преди малко като се беше скрило слънцето
https://www.esato.com/phonephotos/viewph...?pid=90032
Още 1 минус - лед-а свети само бяло и е слаб.
Те от 2018 всички светят само бяло.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Мернах някъде, че с ром  xiaomi.eu  може да се настройва диода в различни цветове.


Цитирай

Честито на поръчалите. Ей сега и аз направих една поръчка за черен 64GB от Mi Global Store с DHL за 486$. Предполагам цената ще пада още, но стига толкова чакане Smile. Очаквам бааавна доставка, защото имам поръчано и един редми ноут 5 от същия търговец на 28ми миналия месец. Към момента още пътува до UK , и то не с DHL - a UPS.
Цитирай

Писали са ми, преди два часа за mi 8, че глобалния ром имал бъг, и лицевото отключване не работи. Не се знае кога и дали ще го оправят с OTA update. Та да си избера неразпечатена кутия или глобал ром. Тези които ще поръчвате си го имайте в предвид. От мен търговеца, няма да получи 5 звезди, най-вече заради забавено шипване и заблуждаването на хората за глобален "стабилен" ром и то с бъг без известие в обявата за него. Да не забравим че, от не малко време предлага глобалка.
Цитирай

ако е истински глобален ром ще си спестиш ... "главоболие" за в бъдеще - отключване, чакане на истински ром, чакане за отключване, флашване и т.н
Защото затворената кутия, вероятно ще е с Китайски Стейбъл
Цитирай

Тя и камерата в глобалния не работи както трябва, в клипчето лагваше зверски, но поне снима както трябва. Всички неща ще ги оправят, но първите 2 месеца ползване ще са тегави.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

a потвърдено ли е че е глобален?
Защото тепърва набират бета тестери за глобал дев
Цитирай

Уж гарантират за глобалката..
[Изображение: 091332612b75912cd66323976546896c424faae1...818975.jpg]
Цитирай

Еми на предната страница във видеото пича твърди, че е. Съответно и китайците напускаха надписите Global rom. Щом са го пуснали премиерно в Хонг Конг трябва да е глобален, не могат да продават китайски.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

ще се радвам ако е така. просто явно е някаква нечувана и незнайна версия и за ъпдейт доста ще се почака, щом тепърва набират тестери
Цитирай

Аз си мисля, че е някаква предварителна, която са я пуснали, колкото да си спазят срока - и Mi Note 3 дойде с такава, ма си беше стабилка за ежедневно ползване. Тепърва ще има бета, тестъри и ще чистят бъгове - затова прогнозирам поне 2 месеца докато стане нормален експириънса с телефончето. Лично бих си го купил сега, но това ме спира, а не искам да ънлоквам или да ползвам с китайски фърмуер.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Гледайки сега прикачената снимка от комп., изглежда големичка. Някой админ ако можеш да я преправи.
Иначе още както прочетох съобщението, им писах че искам запечатана кутия с надеждата днес да я пратят. Решението ми за sealed box беше заради факта че никой няма да ми гарантира че проблема не е хардуерен в телефона. От къде да знам дали не искат да ми пробутат нещо развалено. Не бях намерил подобен проблем по форумите за този телефон с глобален ром.
Колкото и да не ми се искаше да рефлашвам, най-вероятно ще го правя, но поне ще дам шанс и на китайския ром :Smile
btw надявам се да направя сравнение на снимките с евтин клас DSLR, да разберем каква всъщност е разликата в качеството на снимките и колко по-големия сензор е от значение.
Цитирай

(2018-07-13, 08:08:50)stenlius написа:  Аз си мисля, че е някаква предварителна, която са я пуснали, колкото да си спазят срока - и Mi Note 3 дойде с такава, ма си беше стабилка за ежедневно ползване. Тепърва ще има бета, тестъри и ще чистят бъгове - затова прогнозирам поне 2 месеца докато стане нормален експириънса с телефончето. Лично бих си го купил сега, но това ме спира, а не искам да ънлоквам или да ползвам с китайски фърмуер.

Че какво му е на китайския? На Шаоми на китайския РОМ му няма нищо, даже е за предпочитане.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

нищо му няма на китайски. аз го използвам и в дадения момент( всъщност ако държиш на синхронизация на контакти и календар от google може и да има проблеми, защото с google installer-a не сработиха при мен, но и не ги ползвам)
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • texasvalden
Цитирай

Именно, на китайския специално на Шаоми му няма нищо. Но при други производители си има проблем с китайски РОМ. Даже на 6Х специално няма проблеми и с контактите, а календар не съм пробвал.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2018-07-13, 11:07:39)suffer написа:  нищо му няма на китайски. аз го използвам и в дадения момент( всъщност ако държиш на синхронизация на контакти и календар от google може и да има проблеми, защото с google installer-a не сработиха при мен, но и не ги ползвам)

(2018-07-13, 11:58:33)nowhere написа:  Именно, на китайския специално на Шаоми му няма нищо. Но при други производители си има проблем с китайски РОМ. Даже на 6Х специално няма проблеми и с контактите, а календар не съм пробвал.

Няма му нищо и горното "всъщност ако държиш на синхронизация на контакти и календар от google може и да има проблеми" не се връзват... Вероятно си е ок за ползване, но зависи и от претенциите на ползвателя и за какво си ползваме телефоните. Отдавна на съм ползвал китайски ром, последните ксяота ги поръчвам само с глобален, който just works с всичко - синхронизации, контакти и прочие.
Иначе съм уверен, че най-добрият съпорт е за китайският ром, все пак там е основният пазар - така са и Мейзу за съжаление.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

предполагам, че ако си поставя за цел ще ги подкарам. Просто наистина на този етап не ми трябва. копирах си ги в ми акаунта, защото на ми телефона задължително ползвам Ми профил, но не ми е задължително да сложа гугъл профил
Цитирай

(2018-07-13, 12:53:06)stenlius написа:  Няма му нищо и горното "всъщност ако държиш на синхронизация на контакти и календар от google може и да има проблеми" не се връзват... Вероятно си е ок за ползване, но зависи и от претенциите на ползвателя и за какво си ползваме телефоните. Отдавна на съм ползвал китайски ром, последните ксяота ги поръчвам само с глобален, който just works с всичко - синхронизации, контакти и прочие.
Иначе съм уверен, че най-добрият съпорт е за китайският ром, все пак там е основният пазар - така са и Мейзу за съжаление.

Мисълта ми е, че този Глобъл Ром не знаеш колко е глобъл, и отделно ти го пращат отворен телефона. Все пак мисля, че е най-редно и най-добре човек сам да си го разопакова телефона и да знаеш, че така си е излязъл от фабриката. На един приятел му бяха изпратили точно глобъл РОМ с одраскан гръб на телефона. Вярно, че му рифънднаха някви къси долари, ама мерси...

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Аз ги карам всеки път да ги отварят и тестват за да не ми пращат дефектни бройки. Но иначе си прав, тоя глобал дет го наливат не е ясен къв е и как го флашват точно на закл буутлоудър.
Ако спадне още долара телефона става все по-примамлив и вече са му ясни май всички недостатъци.

Sent from my LG-H870DS using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Аз смятам, че и в момента цената му е повече от страхотна за това, което предлага. Иначе аз си правя ънбоксинг видео по принцип и тествам всичко на момента.

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

(2018-07-13, 16:35:20)stenlius написа:  Аз ги карам всеки път да ги отварят и тестват за да не ми пращат дефектни бройки.

По същия начин постъпвам и аз. До момента имам пристигнали 3 броя Ноте 5 за познати + един за мен по тази схема. Един път тестват телефона и няма шанс да имаш дефектна бройка. После пристига с отключен буутлоадър, което позволява веднага да го рутна, да му сложа Adaway и да го предам за нормално ползване без реклами  Smile


Цитирай

(2018-07-11, 18:33:28)zviara написа:  което е тъпо защото ще се чака 360 часа за отключване на Bootloader 

360 часа са си 15 дни.... Доколкото помня когато отключвах Mi6 беше 72 часа... променили ли са го? Ужас!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)