Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия

Цял ден на wi-fi. Без игри. Ютуб и сърфиране. Чисто Анроидче - 8.1


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
Аксесоари

Някой с еу ром може ли да сподели дали се усеща осезаема разлика в издръжливостта на батерията, защото единствено заради това бих го сложил?
Цитирай

Сложих го само от любопитство, но определено не ми допадна. При мен за една нощ в режим "Не безпокойте" никакви уведомления и всичко изключено ми падна батерията с 6% това му беше и краят при мен...
[-] 1 потребител изказва благодарност на sokkoban за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай

Аз също не останах особено впечатлен за себе си. Да не казвам че с последния стабилен преди да сложа ЕУ,се справяше учудващо по-добре. И аз бързо приключих с него. Навремето имах редки ноут 1 и го бях флашнал от оригинален към ЕУ вариант, хем тогава тепърва нещата се развиваха и телефон и батерия бяха други и бях супер доволен, но към днешна дата с ноут 5 не останах особено впечатлен. Но това не значи, че трябва да бъде конкретизирано, че Рома е лош, много хора са доволни и е плод на доста работа. Най-добър е принципът проба-грешка в тези неща така че можеш да пробваш , винаги ако не ти хареса може да се върнеш на стабилен или да опиташ някой Custom rom, което препоръчвам, въпреки че съм един от най-големите фенове на Miui интерфейса и идеята като цяло!

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

[Изображение: dsf.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на speedemon за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай

Аз, след всяко слагане на къстъм ром се убеждавам, че по- добро от официалните си няма. Дали стабилен или девелопер. Бях на стабилен, вчера си играх да тествам xiaomi.eu и пиксел рома, накрая сложих девелопер глобален Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на milenorcev за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай

(2019-02-17, 15:23:03)milenorcev написа:  Аз, след всяко слагане на къстъм ром се убеждавам, че по- добро от официалните си няма. Дали стабилен или девелопер. Бях на стабилен, вчера си играх да тествам xiaomi.eu и пиксел рома, накрая сложих девелопер глобален Smile

За девелоперския трябваше ли да се отключва бутлодъра?
Цитирай

Ами аз слагам с xiaomi tool и за него трябва щото инсталира фастбуут ромове. Ако си със закл буутлоудър, тогава сваляш рековъри ром, слагаш го в телефона и от ъпдейтъра инсталираш ръчно. Форматира обаче телефона имай го предвид. Ако си с китайска версия обаче и се пробваш по този начин да сложиш глобален ром, ще последва брик. Когато ти е закл буутлоудъра слагаш на глобална версия, глобални ромове и на китайска версия, китайски ромове. Ако искаш да слагаш на глобален апарат китайски ром и обратно, откл буутлоудъра и със mi flash инсталираш каквато искаш версия на ромовете, съобразявайки се разбира се антиролбек-а.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milenorcev за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай

Тая рамка на услугите на xiaomi отскоро е почнала да взима доста превез, каква може да е причината?[Изображение: ee47c4c60fad0c656f3985fd89301978.jpg]
Цитирай

Странно, при мен тази "услуга' въобще не я наблюдавам.

 
Цитирай

Може да е свързана с ми ъпдейтъра и синхронизацията .
Цитирай

Синхронизацията е изключена, спрях му всякакви разрешения, пък ще видим.
Цитирай

И на мене ми точи много батерията и не може да се спре ако някой има идея да сподели
Цитирай

(2019-02-18, 20:51:37)pepuncho написа:  И на мене ми точи много батерията и не може да се спре ако някой има идея да сподели

Спри му достъпа до мобилни данни.
Цитирай

Колеги, нормално ли е фейсбука да използва толкова много батерията.. влизам само за 40,50 минути на ден. Не го ползвам 24/7.. [Изображение: 0ea42a8d1f48bedd35409d8a29a2485e.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Фейсбук винаги е бил най-големия консуматор на батерията при всички устройства. Според мен е нормално

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Цитирай

(2019-02-28, 10:20:14)Iordannenov написа:  Фейсбук винаги е бил най-големия консуматор на батерията при всички устройства. Според мен е нормално

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Е да, но никога не ми е било на първо място о то 33% да ползва от батерията..

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Moже да има нов ъпдейт, и да ти включва сам GPS Или кой знае още какво. А може и просто да е забил процес. Случва се
Цитирай

(2019-02-28, 17:09:38)suffer написа:  Moже да има нов ъпдейт, и да ти включва сам GPS Или кой знае още какво. А може и просто да е забил процес. Случва се
Да, благодаря.. накрая ще го махна и ще му са навиди и на фейсбука.
Между другото очаква ли се нов ъпдейт с miui 10.2.1.0 съм ( Знам,че не е мястото тука да питам, но тъй тъй съм почнал да питам )

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Така или иначе вземи провери дали си му задал в Battery saver - Background settings най-долната опция 'Restrict background activity" и освен това дали си му изключил Autostart. Ако Facebook работи във фона е логично да ттовари излишно батерията. Ако използваш Facebook messenger, той може да си е активен в бакграунд, без Facebook приложението да е.
Цитирай

Мисля,че не е зле постоянно в ръцете ми е бил със включен "Режим пестене на Батерията".

Искам да попитам хубаво ли е ако постоянно ми е включен режима? Попринцип не го изключвам.[Изображение: 824ad9548350067a8b146399c49c383d.jpg][Изображение: 2e239dfaaf6b6679ff9a60bac271a285.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-03-17, 16:13:24)Pacogamer написа:  Мисля,че не е зле постоянно в ръцете ми е бил със включен "Режим пестене на Батерията".

Искам да попитам хубаво ли е ако постоянно ми е включен режима? Попринцип не го изключвам.[Изображение: 824ad9548350067a8b146399c49c383d.jpg][Изображение: 2e239dfaaf6b6679ff9a60bac271a285.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Принципно няма проблем, просто не виждам голям смисъл, аз съм пробвал и не съм забелязал някаква разлика.
Цитирай

Беше на 75% преди да рестартирам, 11 часа в будно състояние и 1 час и 30 мин. използване на процесора. xiaomi.eu 9.3.24 някакви идеи?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

Masik 3.3 (Miui) - приемливо


Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[Изображение: 0a5743cb157b6806f5aca2713d20d0a6.jpg][Изображение: 5ae66d03cd12aa0a29f666c440921245.jpg]

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Защо се събужда толкова често?


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай

дай и другите графики - най-вече на Аpps
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)