Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия

То човек да не попита нещо.Телефона все още ми върши работа и ще го сменя когато си реша.Темата е за RN5 и който не го интересува да не чете и още повече да спами.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stif987 за това мнение:
  • HSGeorgiev
Цитирай
Аксесоари

(2020-01-12, 07:17:04)росен2 написа:  И не е необходимо да кореспондира по никакъв начин с тоя музеен експонат Note 5 Pro.Темата не е само за антики а и за  модерни телефони.Ако нещо ти пречи , си направи отделна тема за отживелици  като например "Vintage battery" и няма да ти стъпя там, аз съм човек който гледа напред и не се интересува  си от миналото.
Колега дори да оставаим настрана това ,че спамиш просто в грешния раздел и тема, осъзнай се какво поне пишеш.Може Xiaomi Redmi 7A да е пуснат 1 г. след Note 5 ,но не може да промениш факта ,че Redmi 7A е в по ниския клас. А и по отделните параметри е безсмислено да ги сравняваме Note 5 е поне 1 класа по горе .Навсякъде има инфо в нета и за двата направи си труда да ги сравниш и тогава пиши някъде другаде и се аргументирай с факти.
[-] 3 потребители изказват благодарност на vonnn за това мнение:
  • alexbg67, bLck, HSGeorgiev
Цитирай

Здравейте ,
след като актуализирах до най-последния ъпдейт на MIUI , батерията започна да пада по-бързо .
Ето одеве го изключих от зарядното понеже го зареждах разцъках го за 2-3 минути и хоп от 100% стана на 98 ..
Някакви идеи ?

САМО ЛЕВСКИ
Цитирай

Да върнеш устройство си до заводски настройки след актуализацията.

 
Цитирай

Това, че от 100 е паднала на 98 за 2-3 минути, не е никакъв показател. Сподели някаква статистика да видим.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-02-02, 13:44:50)NoMaD написа:  Да върнеш устройство си до заводски настройки след актуализацията.

Актуализацията преди месец я правих . Не е скоро .

Ето и снимки

EЕто снимки


Прикачени файлове Миниатюри
       

САМО ЛЕВСКИ
Цитирай

Е долу-горе 2 дни ти калкулира прогноза при това ползване, мисля не е зле?.. И друг момент, остави го на зарядното да речем 20 мин след, като е показал , че е зареден на 100% и виж дали отново така ще тръгне надолу...

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-02-02, 14:15:22)alexbg67 написа:  Е долу-горе 2 дни ти калкулира прогноза при това ползване, мисля не е зле?.. И друг момент, остави го на зарядното да речем 20 мин след, като е показал , че е зареден на 100% и виж дали отново така ще тръгне надолу...
Добре, а да му връщам ли фабричните настройки или няма смисъл ?

САМО ЛЕВСКИ
Цитирай

Ако си накамарил един куп приложения и настройките им, засега си го спести. Това е доста крайна мярка... Винаги можеш да го направиш.

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

(2020-02-02, 14:19:42)blonde написа:  Добре, а да му връщам ли фабричните настройки или няма смисъл ?
За евентуален дрейн на батерията може да я тестваш с BetterBatteryStats или Wakelock Detector тогава.

 
Цитирай

    Здравейте,
Странен /за мен/ казус: изключил съм wifi, връзката с мрежата според настройките е изключена, но в статистиката за разхода на батерията е индикирана постоянна връзка с wifi ! Според мен батерията държи по-малко от обичайното каето свързвам с индикираната постоянна връзка. 
Моля за идеи на какво се дължи индикираната постоянна връзка.
Цитирай

в някой от останалите подфоруми имаше подобен проблем при всичко свързано с wi-fi спряно.

Оправи се след пълното зареждане на телефона. Статистиката се ресетна. Вероятно е Бъг.
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • plamen_k
Цитирай

2 дена и 10 часа с оставащи 70%... Аз не виждам какво повече може да се желае. Това wi-fi най-вероятно е бъг. Ако искаш подробна статистика си дръпни някоя програма като AccuBattery или подобна.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Това не е ли сканирането на местоположението? Настройки/други настройки/сигурност/местоположение - има отметка за wifi сканиране.
При мен също е вкл. и не виждам драйн на батерията. Мисля си, че е направно по подразбиране да е така.
Цитирай

Точно така,при вкл. GPS се включва това сканиранe.Върнах фабричните настройки на тел.,изкл. разрешенията на приложенията за местоположение, но няма резултат.При мен е много висока и консумацията на батерия в Режим на готовност и Устройството е неактивно дори на 2рия ден - м/у 13 и 20%..От това се оплаква колега няколко поста по-нагоре.
Цитирай

Търси проблема другаде е моя съвет. В момента ползвам и друг телефон Xiaomi, по същия начин е включено сканирането и нямам драйн на батерията.
Цитирай

Ако ползваш вайбър, влез в настройки, общи и чекни това:[Изображение: bb60ce7e350b6f7a9435ee019c0dfcfe.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на plamen_k за това мнение:
  • suffer
Цитирай

И това го направих.Благодаря Колеги за съветите.
Цитирай

(2020-02-03, 14:17:30)stif987 написа:  Точно така,при вкл. GPS се включва това сканиранe.Върнах фабричните настройки на тел.,изкл. разрешенията на приложенията за местоположение, но няма резултат.При мен е много висока и консумацията на батерия в Режим на готовност и Устройството е неактивно дори на 2рия ден - м/у 13 и 20%..От това се оплаква колега няколко поста по-нагоре.
Абсолютно продължавам да имам този проблем. Прилагам снимки на консумацията на батерията...не че не издържа телефона, но ако мога да огранича Cell standby няма да е лошо.                

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

Точно така Колега и при мен е същото
Цитирай

и моя изведнъж почна да харче батерия. Същият процес stand by

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай

В чужди сайтове предлагат решение на праблема:
Въвеждате *#*4636#*#* и за двете сим карти избирате LTE/WCDMA.Аз го направих и като начало според мен има резултат.
ЗАБЕЛЕЖКА:Ако направите резет се възстановява старата настройка и трябва да направите упражнението наново.
Цитирай

Това упражнение може да се направи и от настройки, сим карти, цъкате върху оператора и там предпочитан тип мрежа.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Не знам дали е същото, но в първия случай има възможност за избор на 7-8 опции/честоти/ ,а във втория 3 /2,3 и 4G/.
Цитирай

(2020-02-05, 21:43:48)stif987 написа:  В чужди сайтове предлагат решение на праблема:
Въвеждате *#*4636#*#* и за двете сим карти  избирате LTE/WCDMA.Аз го направих и като начало според мен има резултат.
ЗАБЕЛЕЖКА:Ако направите резет се възстановява старата настройка и трябва да  направите упражнението наново.
Пропуснал си един (#) *#*#4636#*#*  като се влезе има  23 варианта.


Прикачени файлове Миниатюри
           
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)