Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия

Сложих днес и аз последният ъпдейт и ще видя как е при мен. На 9та версия винаги батерията е падала с 1-3%, така или иначе ще има още ъпдейти.

Xiaomi Mi9 T 6/64 Blue
Цитирай
Аксесоари

(2018-10-28, 19:54:40)Pacogamer написа:  И моя нещо го буди... Одеве имах проблем с обхвата, ся с това... Ще чакаме фикс, поне на мен така ми казаха.[Изображение: 1419f7fa6de87fa7c8ff387d9c1fea32.jpg][Изображение: 6120afdb8e797b4195a09951e2f9ee0d.jpg]

Едит: Ето ,че ставам сутринта и гледам от 64% на 59%....

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Аз пък го оставих в 1 през ноща на 75 процента със спрян интернет и изчистени отворени програми плюс режим пестене на батерия и в 9 сутринта си беше на 75 процента. Тоест не бе паднала изобщо. Което и за мен е ново двайсе. Телефона е фул сток без рут и модификации. С последния официален ъпдейт съм.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

При мен всяка нощ ми хаби с поне 5% все нещо го събужда... няма да коментирам повече. Ще чакам фикс, ако не не..

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Е Явно не бъг ,...... щом при колегата горе всичко е наред с консумацията. И при мен всичко си е ок.Не забелязвам прекомерна консумация. Просто трябва да намериш виновника.
[-] 1 потребител изказва благодарност на redsys за това мнение:
  • sunmaster
Цитирай

(2018-10-29, 13:48:50)redsys написа:  Е Явно не бъг ,...... щом при колегата горе всичко е наред с консумацията. И при мен всичко си е ок.Не забелязвам прекомерна консумация. Просто трябва да намериш виновника.
Не знам.. ще заредя до 100% и ще следя батерията.. няма да го пипам няколко часа.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-29, 14:08:50)Pacogamer написа:  Не знам.. ще заредя до 100% и ще следя батерията.. няма да го пипам няколко часа.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Знаеш ли,моята батерия взе да държи нормално когато и теглих една по якичка псувня и спрях да я гледам и мисля. Препоръчвам същото.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай

(2018-10-28, 19:54:40)Pacogamer написа:  И моя нещо го буди... Одеве имах проблем с обхвата, ся с това... Ще чакаме фикс, поне на мен така ми казаха.[Изображение: 1419f7fa6de87fa7c8ff387d9c1fea32.jpg][Изображение: 6120afdb8e797b4195a09951e2f9ee0d.jpg]

Едит: Ето ,че ставам сутринта и гледам от 64% на 59%....

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Точно твоят доколкото виждам показва почти идентични графики за събуждането на устройството и работата на екрана. Или поне аз така го виждам?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Цитирай

След посочените манипулации, батерията стана абсолютен чук!
               
[-] 2 потребители изказват благодарност на sokkoban за това мнение:
  • bRyM4o, suffer
Цитирай

Почти 4 дена wtf? Този телефон ползва ли се въобще Smile?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-29, 20:27:23)plamen_k написа:  Почти 4 дена wtf? Този телефон ползва ли се въобще Smile?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk


5 часа екран, как ти се се струва, дали се ползва?
Цитирай

5 часа екран за почти 4 дена, ми се струва, че се ползва доста пестеливо.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

При мен нещата също продължават да не са розови по повод батерия. Нещо от Xiaomi се излагат и започват да ми падат в очите сериозно, не знам хардуерно ли, софтуерно ли е проблема, но сякаш от ъпдейт на ъпдейт по зле става. Преди с miui 9 правеше по 6-7 часа SOT , сега 4 часа и това е - което за такава батерия и енергийно ефективен процесор ми се струва слабо. Всичко за което се сетя и съм изчел съм ограничил, къстамизирал и спрял Сутринта го махнах от зарядно даже без включен wifi и докато погледна за 10 минути вече бяха паднали 3-4% без никакво ползване. До тук съм 7,30 часа на батерия с 1,50 часа SOT и 76% батерия - на постоянно включен икономичен режим и  без кой знае какво да го мъча. Дано с бъдещи ъпдейти нещата се подобрят, но вече съм песимист и май трябва да свиквам да го зареждам всеки ден.

Ако някой се е справил и има някакво решение на проблема... пробвах какво ли не.  Bu

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Съжалявам за проблемите ти с батерията. Единственото което мога да се сетя е да извадиш мемори картата ако ползваш. Мой познат имаше случай преди няколко години да му пада батерията много бързо. Оказа се от дефектирала мемори карта. Извади твоята и пробвай без нея за 1 ден
Цитирай

(2018-10-30, 18:06:19)anonim4o написа:  Съжалявам за проблемите ти с батерията. Единственото което мога да се сетя е да извадиш мемори картата ако ползваш. Мой познат имаше случай преди няколко години да му пада батерията много бързо. Оказа се от дефектирала мемори карта. Извади твоята и пробвай без нея за 1 ден

Не ползвам мемори карта, ползвам само 1 сим карта на първия слот. Все пак благодаря за предложението !

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

(2018-10-30, 18:07:40)speedemon написа:  Не ползвам мемори карта, ползвам само 1 сим карта на първия слот. Все пак благодаря за предложението !
Не съм чел нагоре,резет правил ли си след ъпдейта?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-30, 18:09:27)tiesto_pld написа:  Не съм чел нагоре,резет правил ли си след ъпдейта?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

3 пъти даже, един още с 9-ката като бях и два от 10-ката насам, не усетих никаква разлика по повод батерия.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

И си на стабилен стоков ром + глобълска версия телефона?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-30, 18:12:11)tiesto_pld написа:  И си на стабилен стоков ром + глобълска версия телефона?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Абсолютно

[Изображение: 45153989-1684045608373986-5880297217385824256-n.png]

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

При консумацията на батерията кое най-много гори?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-30, 18:18:01)tiesto_pld написа:  При консумацията на батерията кое най-много гори?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Система Андроид на първо място, с Фейсбук и месинджър са в топ 3 винаги, а не го ползвам чак толкова активно клюкарника. 

[Изображение: 45150965-111022193168998-7678732300623806464-n.png]

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Пробвал ли си без пестене на енергия?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-30, 18:24:13)plamen_k написа:  Пробвал ли си без пестене на енергия?

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Да - и честно казано не знам изобщо дали има осезаема разлика с и без пестене. Нa 3G дори карам, 4G изобщо не го включвам като предпочитано.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Виждам,че мобилния ти оператор сигнала не е чист и доста спадове има.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-30, 18:27:22)tiesto_pld написа:  Виждам,че мобилния ти оператор сигнала не е чист и доста спадове има.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Така е, това го обсъждахме назад в темата, карам на 3G. Не намерих решение, но не съм сигурен изобщо дали това е причината.

[Изображение: dsf.jpg]
Цитирай

Може би това ти е отговора,аз моя го ползвах главно на Wi-Fi но пък активно и средно правих 6 часа.Правил съм и е.авки на 2g и сейвър около 11+ часа.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • speedemon
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)