Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Умен Часовник

Някой знае ли дали GT2 или Watch 3 мери кръвно налягане? Watch 3 май само на някой пазари го може гледам по ревюта? И ако може изобщо правилно ли измерва?
При GT2 четох, че трябва да свалям App Gallery, за да сваля Huawei Health ли беше, за да работи всичко?
Кефи ме сапфиреното стъкло, титания, батерията, но пък въртящия безел на Самсунга мисля е много удобен.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

@borandi Мисля и съм почти 100% сигурен, че Huawei часовниците не мерят кръвно.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Huawei  не мерят кръвно. На самсумг най - новия часовник мери кръвно и прави кардиограма абсолютно точно!
Цитирай

Сърдечен ритъм да мери е едно, но ми е интересно как мерят долна и горна граница без маншет
Цитирай

Samsung Active 2 също мери кръвно и ЕКГ. Но го няма още официално пуснато навсякъде и се слага с малко гимнастики . А иначе мери горе-долу точно . Калибрира се първо обаче с апарат за кръвно налягане .

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Ясно, мерси. Май към Самсунга се насочвам.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Цитирай

А какво ще кажете за този:

BGN 31.75 35%OFF | Original Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet 3 Color AMOLED Screen Smart band Fitness Traker Bluetooth Sport Waterproof Smart Band
https://a.aliexpress.com/_mqZ0K5X

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

(2020-10-25, 00:23:11)Severna написа:  А какво ще кажете за този:

BGN 31.75 35%OFF | Original Xiaomi Mi Band 4 Smart Bracelet 3 Color AMOLED Screen Smart band Fitness Traker Bluetooth Sport Waterproof Smart Band
https://a.aliexpress.com/_mqZ0K5X

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk
Не мери кръвно Smile

Шегата на страна, смарт гривна - за цената си е супер, батерията кара доста време. Но това е по-скоро фитнес тракер, не смарт часовник.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-10-25, 06:10:10)dada_ написа:  Не мери кръвно Smile

Шегата на страна, смарт гривна - за цената си е супер, батерията кара доста време. Но това е по-скоро фитнес тракер, не смарт часовник.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Жалко...

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

"Не си капка в океана. Ти си целият океан в една капка..."
Цитирай

(2020-10-25, 06:12:12)Severna написа:  Разбира се, че мери кръвно!

Изпратено от моят POCO F2 Pro с помощта на Tapatalk

По добре Mi Band 5
Цитирай

(2020-10-24, 19:39:46)Mishle написа:  Huawei  не мерят кръвно. На самсумг най - новия часовник мери кръвно и прави кардиограма абсолютно точно!

За кръвно съм скептичен, камо ли за ЕКГ!

+1 за solo5:
Сърдечен ритъм да мери е едно, но ми е интересно как мерят долна и горна граница без маншет

Достатъчно контакти имам с лекари и ако няма маншет на предмишницата всичко е бошлав работа - по-скоро да е с информационна цел, но да не ви изиграе лоша шега, а с това шега не бива!!

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Естествено, че е с информационна цел, то и пулса, и кислорода, които уж мерят са също с информационна цел. Иначе часовника се сверява с апарат за кръвно, препоръчват да се прави на всеки 30дена (ако не се лъжя, може и по-често), а самия часовник със сензорите засича движението на кръвта и знае, че при това движение кръвното е еди-колко си.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Пулса и кислорода са доста по-лесно за мерене отколкото кръвно налягане и ЕКГ... Не знам дори защо го споменаваш. Часовниците си мерят абсолютно точно пулса и кислорода, но кръвното и ЕКГ-то няма как да го докарат

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/256 Black + Samsung Galaxy Watch 5 Pro BT Titanium Gray
Цитирай

Могат да мерят .Актив 2 мери доста точно кръвно . За ЕКГ-то не съм сигурен, защото няма как да го сравня .

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

(2020-11-03, 23:04:13)nowhere написа:  Пулса и кислорода са доста по-лесно за мерене отколкото кръвно налягане и ЕКГ... Не знам дори защо го споменаваш. Часовниците си мерят абсолютно точно пулса и кислорода, но кръвното и ЕКГ-то няма как да го докарат

Споменавам ги защото колкото и да са лесни за измерване, навсякъде има предупреждение че не са медицински уред и да не се разчита на тях, ако трябва наистина точно измерване. За кръвното мисля че Самсунг нямаше да го пуснат като екстра, ако не е сравнително точно, естествено пак с уговорките че не е медицински уред и не трябва да се разчита на него, а по-скоро да се ползва само за информация. За ЕКГ-то не знам но съм попадал на статии за apple watch спасявал човешки живот, мисля че точно с тази екстра.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Сравнете с апаратче за кръвно,от тези за китка.На мен ми е любопитно да знам,доколко точно измерват кръвното тези часовници.

Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

Сега сверих с апарата за кръвно . 123 на 94 ,а на часовника 123 на 89 . Доста добре си е . Преди няколко дни по часовника разбрах ,че съм вдигнал малко кръвното и след като го проверих с апарата се оказа така наистина,като стойностните се различаваха много малко .

Sent from my LG V50 ThinQ using Tapatalk

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай

Да доста добре мери,не очаквах.Апаратчето за кръвно го поставяш на нивото на сърцето,както е правилно,или с отпусната ръка,от пред.Защото и това може да дава отклонение.А часовника трябва ли да се обърне с дисплея към дланта,както е при тези апаратчета,или измерва както си го носи човек нормално.


Изпратено от моят ELE-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30
Цитирай

(2020-11-03, 19:20:10)doxr написа:  За кръвно съм скептичен, камо ли за ЕКГ!

+1 за solo5:
Сърдечен ритъм да мери е едно, но ми е интересно как мерят долна и горна граница без маншет

Достатъчно контакти имам с лекари и ако няма маншет на предмишницата всичко е бошлав работа - по-скоро да е с информационна цел, но да не ви изиграе лоша шега, а с това шега не бива!!

Мой колега /доктор/ има въпросния часовник /samsung wach 3/

Правил е тестове, на които отклоненията и в двата показателя с били минимални.
Цитирай

Добре де, последно Watch 3 мери ли кръвно последно? И това ли е най-доброто?
GT2 PRO много ме кефи, че е с титан и сапфир-кристал, издържа 2 седмици и струва наполовина.
Но пък аз съм с Ноут 10+ и ако Watch 3 е по-функционален ще се насоча натам.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Цитирай

(2020-11-04, 10:33:53)borandi написа:  Добре де, последно Watch 3 мери ли кръвно последно? И това ли е най-доброто?
GT2 PRO много ме кефи, че е с титан и сапфир-кристал, издържа 2 седмици и струва наполовина.
Но пък аз съм с Ноут 10+ и ако Watch 3 е по-функционален ще се насоча натам.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Той, че е по-функционален е! Реално и приложения може да си теглиш и други. За актив 2 знам, че мери кръвно, сигурно и watch 3 ще мери, но пък живота на батерията и материалите за изработка на huawei-a са направо next level сравнение със самсунга, така че избора няма да ти е лесен

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

Абе факта,че ти казват да не пиеш хапчета въз основа на показанията си е доста показателно Smile
Цитирай

Здравейте, бихте ли ми препоръчали детски смарт часовник със сим карта ?
Цитирай

Myki ползвам за децата - с план от оператор.

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай

Доволна ли сте и има ли недостатъци някакви?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)