Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Умен Часовник

(2020-02-15, 17:46:57)NaniG написа:  Основната разлика е в по-големия дисплей и по-голямата батерия. Поне аз друго не видях и затова се допитвам. И двата модела нямат клетъчна свързаност както е при Galaxy Watch.
Честно казано към днешна дата не знам дали ми трябва смарт часовник и до колко ще го ползвам, но видях добра цена за този модел и се замислих дали да не го взема.
Има още разлики, за мен основните са:
- да плъзгаш около дисплея и с това да навигираш в менюто (Active 1 не го може).
- active 1 няма говорител.
Ето тук може да разгледаш и за други различия.
https://youtu.be/9qzcVKfZM2o

За колко пари го гледаш, ако не е тайна, защото може и нещо друго да ти предложим, ако знаем ценови диапазон.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай
Аксесоари

До колкото знам и при active 1 след софтуерен ъпдейт вече може да се плъзга около дисплея.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай

@dada_ при мобилен оператор с предподписване и плащане в брой излиза 90-100 лв.
Просто ми се стори добра цена за смарт часовник, макар че не знам дали ще го ползвам пълноценно. Ще помисля малко.

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

@NaniG За 100лв, нов часовник на самсунг, въобще не го мисли. Дори и не го сравнявай с двойката.

(2020-02-16, 10:20:04)tonus написа:  До колкото знам и при active 1 след софтуерен ъпдейт вече може да се плъзга около дисплея.
Да има, сега го видях.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Siemens M55>>Nokia 3250 Symbian v9.1>>Nokia E51 Symbian v9.2>>hTC Wildfire - CyanogenMod V7.1.0.1 Android 2.3.7 or Stock ROM Android 2.2.1>>hTC E\/O + root + 3D Stock ROM>> 
LG G2 + CloudyG3 2.2 + Dorimanx 9.9 >> LG G4 >> Moto X4 >> Samsung Galaxy S10
Цитирай

(2020-02-16, 15:04:39)dada_ написа:  @NaniG За 100лв, нов часовник на самсунг, въобще не го мисли. Дори и не го сравнявай с двойката.

Да има, сега го видях.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
Добра е офертата. Smile Ще видя утре на място и ще го преценя. Не ми е толкова спешно може и да изчакам малко Smile

Samsung Galaxy S10 Plus Prism White and Second Phone Nokia E 72
Samsung Galaxy S III Marble White -> Samsung Galaxy S 6 White Pearl ->
Цитирай

Ако не го харесаш го давай насам Smile
Цитирай

Не можах да намеря подобна тема ,става въпрос зa следният въпрос Smile
Преди да пиша на Support Casio реших да драсна два реда за часовника CASIO EDIFICE ECB-800 ,часовника е солар и взе да му свършва батерията какво да го правя за да го заредя ,как практикувате с вашите часовници?

Предварително Благодаря .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Батерията на тези часовници държи над 7 години. Да, зарежда се, но си има живот. Моята я смених при часовникар, но едвам открих такава батерия защото са по-специални и цените им също са специални. Препоръчвам смяната.
Цитирай

(2020-03-11, 13:36:12)Compare написа:  Не можах да намеря подобна тема ,става въпрос зa следният въпрос Smile
Преди да пиша на Support Casio реших да драсна два реда за часовника CASIO EDIFICE ECB-800 ,часовника е солар и взе да му свършва батерията какво да го правя за да го заредя ,как практикувате с вашите часовници?

Предварително Благодаря .
Този тип батерия са казва капацитатор, зарежда се от всеки източник на светлина, тоест е акумулаторна. Но както всичко и тя има живот - дават им по 10 години, но може и да свърши по-рано. Ако си от София, на бул. Хр. Ботев от към Централна гара, съвсем в началото има официален сервиз на Касио. Майсторът се казва Благой Ингилизов, много е компетентен, потърси го, вероятно ще ти я смени.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2020-03-14, 11:23:57)sapiora написа:  Батерията на тези часовници държи над 7 години. Да, зарежда се, но си има живот. Моята я смених при часовникар, но едвам открих такава батерия защото са по-специални и цените им също са специални. Препоръчвам смяната.
 


(2020-03-14, 20:20:44)truewarrior22 написа:  Този тип батерия са казва капацитатор, зарежда се от всеки източник на светлина, тоест е акумулаторна. Но както всичко и тя има живот - дават им по 10 години, но може и да свърши по-рано. Ако си от София, на бул. Хр. Ботев от към Централна гара, съвсем в началото има официален сервиз на Касио. Майсторът се казва Благой Ингилизов, много е компетентен, потърси го, вероятно ще ти я смени.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk




Не съм споменал ,часовника е сравнително нов ,няма и година .Не ми се вярва да е заминала батерията.Oще си е в гаранция.



По принцип не ми се носи на гаранция да не го разбъзикат нещо.Така заради едно колче на часовник се наложи да го засиля часовника в кофата Rolleyes


P.S
Писах и на магазина от който го купих да видим какво ще кажат ,искренно се надявам да не е някой проблем с батерията ,а просто да се е изтощила .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Аз имах проблем с моя gshock solar. Клетката презареждаше батерията и часовника казваше че няма батерия и гаснеше. Гаранционно ми смениха целия механизъм предполагам заедно с батерията. Ако имаш гаранция може да я ползваш ако проблема е в чиповете нещо.

Sent from my LM-G710
Цитирай

Часовникът може да няма година от както си го купил, но не се знае кога е произведен. И в домашни условия няма начин да го оправиш. Подбирай внимателно часовникарите, чети отзиви за тях и няма да имаш проблеми. Този, който ти е счупил часовника, явно е некадърен. Има хора, които работят с часовници за десетки хиляди левове. Помисли си какво ще му се случи, ако го счупи. Така че там, където ти казвам можеш спокойно да го занесеш, без да се притесняваш от нищо.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай

Има гаранция да.Но да вметна че цяла зима почети не се е зареждал ,ходих с дълги ръкави повечето тая зима и може би заради това се получило така .
Ако знам колко държи една такава батерия без да се зарежда няма да е лошо .Примерно 1-3 месеца ,6месеца ...

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Доста държи. Дори зимата. Няма проблем да изкара 3+ месеца с повер сейв режим без слънце. Затова ти казвам че може би си за ремонт и гаранция.

Sent from my LM-G710
Цитирай

(2020-03-14, 22:04:49)truewarrior22 написа:  Часовникът може да няма година от както си го купил, но не се знае кога е произведен. И в домашни условия няма начин да го оправиш. Подбирай внимателно часовникарите, чети отзиви за тях и няма да имаш проблеми. Този, който ти е счупил часовника, явно е некадърен. Има хора, които работят с часовници за десетки хиляди левове. Помисли си какво ще му се случи, ако го счупи. Така че там, където ти казвам можеш спокойно да го занесеш, без да се притесняваш от нищо.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk


Мерси много, определено щях да се възползвам от информацията но не съм от София ,а тия де счупиха часовника на жена ми нямаха отзиви в www.google.at някак си не ги намерих или бяха прикрити по добре.Както и да е и за това забравихме Angel
Искрено се надявам да не си ме разбрал погрешно нещо.

(2020-03-14, 22:14:45)degman написа:  Доста държи. Дори зимата. Няма проблем да изкара 3+ месеца с повер сейв режим без слънце. Затова ти казвам че може би си за ремонт и гаранция.

Sent from my LM-G710

Е мерси много за инфото,писах и на съпорта да видим какво ще го правят тоя часовник ,явно нещо е дало фира .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Варианта е да го оставиш ден два на някой прозорец. Ако няма индикации за зареждане на батерията през това време, е за ремонт. Нормално е, ако не се е зареждал нормално дълго време, батерията да се е разредила. В икономичен режим със сигурност трябва да издържи над три месеца. На гърба на часовника има четири цифрен код. Пишеш Casio modul.... в Google и ще ти излезе линк към инструкциите за употреба, където са упоменати всички характеристики, вкл. и данни за батерията.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk
Цитирай


(2020-03-14, 23:14:17)truewarrior22 написа:  Варианта е да го оставиш ден два на някой прозорец. Ако няма индикации за зареждане на батерията през това време, е за ремонт. Нормално е, ако не се е зареждал нормално дълго време, батерията да се е разредила. В икономичен режим със сигурност трябва да издържи над три месеца. На гърба на часовника има четири цифрен код. Пишеш Casio modul.... в Google и ще ти излезе линк към инструкциите за употреба, където са упоменати всички характеристики, вкл. и данни за батерията.

Изпратено от моят Redmi Note 8T с помощта на Tapatalk

Ами четох в нета че ако е в спестяващ режим 24 месеца https://www.casio-europe.com/psystem/pdf...3_5124.pdf държи батерията иначе 6 месеца https://support.casio.com/storage/de/man...pm5537.pdf .Нещо някъде си се разминават информациите на Casio за тоя часовник или е дефектен или данните не са верни.Часовника се зарежда много бавно но се зарежда .Като го свържех с телефона по блуутут програмата на телефона изписваше че часовника трябва да се зареди премигвайки,оставих часовника 2 дена по 2-3 часа на слънце и премигващият елемент от програмата на телефона изчезна,това ме води на мисълта че часовника се зарежда.Това ме притеснява ,не изкара има няма и 3месеца без да се зарежда!


https://products.edifice-watches.com/asi...-800DB-1A/ ето и тук са обяснили малко по подробно .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Здравейте,търся си смарт часовник до 250лв/максимум 300лв/.Бихте ли ми препоръчали ?Искам да мога да провеждам разговори,да виждам месинджър, да слушам музика...

Модел подходящ за жена ?
Цитирай

@Compare моя няма BT и предполагам затова държи много. А и тези 6 месеца ако са без да се носи и да е свързан с телефона? Реално написано така от касио за моя и твоя ами сигурно моя ще издържи 2-3 пъти повече. Той няма нищо реално което да точи батерията освен ламбата. Оставяй го до прозореца като си във вас и така.

(2020-03-15, 11:17:39)sliper06 написа:  Здравейте,търся си смарт часовник до 250лв/максимум 300лв/.Бихте ли ми препоръчали ?Искам да мога да провеждам разговори,да виждам месинджър, да слушам музика...

Модел подходящ за жена ?

Мисля че трябва да вдигнеш бюджета с прилична сума заради тези изисквания.


Sent from my LM-G710
Цитирай

Galaxy Watch Active е точно 300 лв. и има тези функции. Даже и на визия си е точно за жена.
[Изображение: 29878947.jpg]

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Сигурен ли си, че в тази версия има въможност за разговор?
Мисля, че я въведоха със следващият модел Active 2
Цитирай

Има, проверил съм преди да го дам като предложение.
edit: Всъщност противоречиви са различните сайтове за това дали има или няма микрофон. В gsmarena пише, че има, на други места пише, че няма. Да каже някой, който ползва или има по-добри наблюдения за модела.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

Мисля че този модел става за разговори Samsung Galaxy Watch 42 mm https://www.samsung.com/bg/wearables/gal...10NZDABGL/
Цитирай

Този със сигурност става, но не се вмества в бюджета, който е определен.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
Цитирай

(2020-03-15, 13:21:06)degman написа:  @Compare моя няма BT и предполагам затова държи много. А и тези 6 месеца ако са без да се носи и да е свързан с телефона? Реално написано така от касио за моя и твоя ами сигурно моя ще издържи 2-3 пъти повече. Той няма нищо реално което да точи батерията освен ламбата. Оставяй го до прозореца като си във вас и така.


Мисля че трябва да вдигнеш бюджета с прилична сума заради тези изисквания.


Sent from my LM-G710


Явно е от това че е свързан часовника със APP edifice и за това така бързо му се изтощава батерията и днес с последни надежди го оставих на слънце да се по зареди ,сега вече и стрелката се премести .Значи според мен всичко си е наред само де врява вдигнах Wink Ще видя и какво ще кажат от магазина който го взех и темата ще е приключила за мен .
Благодаря на хората взели участие по темата .

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)