Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на Умен Часовник

Ползвал съм първата версия, която има. Този също има, но за мен е крачка назад от първият. По-малък екран 1.2 срещу 1.4, а и 1-ят е със сапфир, този не.


Колко пари ще ти искат, че понякога го продават към 600лв, пък по белият свят пада и до 400лв. Даже в момента в немският амазон е 180 евро

Що не изчакаш новият им часовник, който обявиха с Мейт 20 про. Поне ще е с много издръжлива батерия. Но няма да е с wear os. Цената му от сега е обявена 200 евро


Прикачени файлове
.jpg Huawei watch.jpg Размер: 55.48 KB  Сваляния: 134
Цитирай
Аксесоари

Ами за мен новият им часовник е крачка назад понеже не е с wear os а и в момента huawei 2 е на промоция по техноверигите за 399 лв.
Цитирай

Според мен часовници Huawei Watch GT този не спадат в категорията смарт. По скоро са фитнес тракери с нотификации. Ако имаш телефон, който може да прави определени неща Out-of-the-Box, ама не може да му инзталираш друго (понеже не позволява или просто защото не се разработва за него) не смятам, че има правото да се нарича смарт. На този ОС на GT какво ли ще може да се инсталира...

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

blade1980@ Аз имах предвид, че 2-ката е крачка назад от 1-ят.
Ако и GT-то е още една крачка назад, то не знам на заден ход ли дават.
От Huawei са разбрали, че с wear os дълъг живот на батерията е невъзможен и са се отказали от нея.
Мисля, че ако се направи статистика от потребителите на самрт часовници, то над 90% от тях ще се оплачат от батерията. Явно компромиса е отрязването на познатите ни до сега ос-та

HAMMER_T@ И за мен е така, позиционирам го някъде между пълноценният сматр с wear/ tizen os и фитнес тракерите на гармин и сунто.
Предполагам, че GT ще e по-добре реализиран в смарт частта от фитнес тракерите и съответно по-зле от тези с ос.
Но с доста по-добра батерия от тези с ос.
Какво ще може да се инсталира на Lite Os предстои да видим
За мен лично батерията, видимостта във свякакви условия и смарт нотификациите са ми най важни. после измерване на крачки, разстояние, пулс и пр. Като държа да има и няколко красиви и функционални циферблата.
Инсталиране на приложения в часовника не ми е нужно. Важно е да си комуникира добре с тези, които са ми в телефона.
Сега, като си погледнах галкси уоча, от всичко дето е вътре не ползвам нито едно. Освен здравето естествено.

Между другото днес Galaxy Watch се ъпдейтна. Да видим за добре или за ...
Цитирай

(2018-10-19, 10:00:07)rumo написа:  За мен лично батерията, видимостта във свякакви условия и смарт нотификациите са ми най важни. после измерване на крачки, разстояние, пулс и пр. Като държа да има и няколко красиви и функционални циферблата.
Инсталиране на приложения в часовника не ми е нужно. Важно е да си комуникира добре с тези, които са ми в телефона.

+1 т.е. отново споделям приоритети:
> видим по всяко време
> батерията да се зарежда на минимум седмица, може и сменяема
> да показва нотификациите от слушалката
> да мери пулс, крачки и сън

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

С андроид /wear os/ , tizen, ios няма как да стане 2-то. ( освен с bip, ако ти харесва) Иначе на другото отговарят.
Suunto и Garmin стават за всичко това, но с тази уговрка, че на слънце се виждат перфектно, но на тъмно пускат подсветка и то много гадна- прозираща през дисплея. И въобще дисплейте им са с ниска резолюция измити цветове ..., не са много качествени.
Цитирай

Някой собственик на TicWatch Pro да напише малко отзиви? Много ли лагва, при нотификации от essential mode към smart бързо ли минава, как е амолед-а на слънце...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

(2018-11-02, 16:45:45)stenlius написа:  Някой собственик на TicWatch Pro да напише малко отзиви? Много ли лагва, при нотификации от essential mode към smart бързо ли минава, как е амолед-а на слънце...
Мене ми е интересно колко добри са тия TicWatch .. колкото Xiaomi? Или колкото LEMFO или ZEblaze? Всеки от тях има добри модели с amoled/ OLED..   THOR  - LEMFO - AMAZFIT Verge 3

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

LEMFO 5 имам, не го препоръчвам, батерията е потресаваща!
Цитирай

(2018-11-12, 10:56:18)doxr написа:  Мене ми е интересно колко добри са тия TicWatch .. колкото Xiaomi? Или колкото LEMFO или ZEblaze? Всеки от тях има добри модели с amoled/ OLED..   THOR  - LEMFO - AMAZFIT Verge 3
Pro-то е клас над Xiaomi, даже те са окрали някакви технологии от Mobvoi когато са разботили заедно и сега продават техен Тикуоч, но истинският си е на Mobvoi.
Като цяло е вторият най-добър в света след Самсунга, просто е скъп и непопулярен тук явно.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

stenlius@ Нищо не разбрах кой от кого и какво откраднал? Каква технология са взели Xiaomi от Mobvoi?
Аз съм имал точно тикоч E и мога да ти кажа, че не струва. Amazfit часовниците са в пъти по-добри конкретно от него.
За про-то няколко пъти съм аха да го взема и се спирам, макар цената му да е падала мисля на 200 евро.
Но, както ми е омръзнал галакси уоча, ако го продам най-вероятно ще взема един такъв да го разгледам
Имат софтуени недомислици, а и релно батерията не кара повече 3-4 дена.
Цитирай

Пиша само за Pro-то. За технологията - Mobvoi са разработвали за Xiao някои неща на устна договорка и те са им откраднали после Know-How без изобщо да ги зачетат, има статии в нета. В банга се продава Ticwatch by Xiaomi. Вчера беше на 185 GBP в амазон, което е най-ниската цена досега, иначе си е 250 евро. Колегата ми си го поръча и като дойде ще сподели отзиви.
Батерията си е ясна, но ако го ползваш повече в Essential mode за часовник си кара май повече от 3-4 дни... Ще се види от първа ръка Smile

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Тенологията на Про-то. Пак доста неясно, ако говориш за 2-та дисплея, каквато ползват, то това си е технология на Касио от тяхният първи смарт още 2016г . за друго иновативно или въобще разработка на мобвой не съм чувал
А такъв мод си имат вече доста часовници, че даже и с по 2 режима, като във вторият само за часовник е наз 30 дена
Цитирай

От днес са намалени всички продукти на Mobvoi в амазон.ук
Про версията е 164 паунда. Другите още по-малко
https://www.amazon.co.uk/TicWatch-Blueto...D55C3&th=1
Цитирай

Какво ви е мнението струва ли си офертата?

Samsung Galaxy Watch R800 46mm silber
+
Samsung Gear S3 Frontier
=
299€

https://www.mediamarkt.at/de/product/_sa...sche-daten

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Е ако ти харесва часовника си е оферта. Сега ще пускат и само Frontier 3 за 189 евро.
Аз ще чакам WearOS с новия процесор.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Докато се наведа и охлюва се шмугна в храстите Sad
Вече е изчерпана тая оферта ,била е само за няколко си минути. Sad

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Ами ще се налее eBay тез дни с часовници...

@Compare, абе на мен ми дава сега да си добавя офертата в кошницата. Сигурен ли си, че е изчерпана?

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Ето тук повече по темата но на немски !
https://www.preisjaeger.at/deals/media-m...nt-3238154
И на мен така ми даваше но ...... .Просто се подиграват с хората !!Явно, поне така излиза !

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

Глупава работа. Явно го държат активно колкото да те вкарат в сайта.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

И със старият ми часовник също става ,спестих си едни 299 еврака Smile

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

В емаг си беше до следобед Фронтиера на 350лв. А garmin fenix 5  на 640, което си е огромно намаление наистина
Аз боцнах един Феникс, а вчера и един vivoactiv 3 Така, че galaxy watch ще трябва да го продам май. 3 смарта ще са ми много колкото и да съм им фен
Цитирай

Пичове какво ще кажете за едно часовниче huawei fit към момента май няма негов аналог? Аз се сещам само за pebble но той пък си е отдавна софтуерно умъртвен от погълнали го гигант.

Изпратено от моят Redmi Note 6 Pro с помощта на Tapatalk

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай

Софтуерно умъртвен не е точната ситуация. Със смяна н фърмуера с Rebble си има ъпдейти и съпорт. Да, няма много нови приложения, но часовника си функционира нормално. Проблемът става износването на хардуера, в частност батериите. Автономията на моя Steel в рамките на месец стана от 5 дена на един ден. За късмет батерии има. Малко са трудни за намиране, но има. Чакам да ми пристигне от Чехия. За Time сериите не знам, обаче за Round със сигурност не се намират, понеже са били специални поръчки за Pebble и никой не иска да се наеме да произведе по малко от ХХХХ+ бройки.

OnePlus 7T HD1900 256GB
Цитирай

Да европейската версия има.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)