Оценете темата:
  • 5 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да активираме VoLTE на (почти) всеки Xiaomi телефон!

(2019-02-20, 15:12:53)milenvn написа:  Благодаря за теста колега. Току що го набрах от мрежата на Виваком, моментално свързване- дали  имаше и половин секунда. Кристално чисто се чува, все едно човек е до теб в стаята! Знака HD също се появи в дайлъра. Този номер може да го даваме за пример какво е качеството на звука през VoLTE Smile

И аз пробвах със същия номер, но не забелязвам осезаема разлика спрямо стандартен call център. Истински по-добър звук чувам при системните съобщения и грешки на Виваком от рода на "Набраният номер е грешен или непълен", при свързване с автоматичното меню на 123, гласова поща и други подобни. Както и когато разговарям с телефони, поддържащи HD Voice, има значително подобрение, когато аз използвам VoLTE.
Цитирай
Аксесоари

Не е въпросът да сравняваме различните кол-центрове. Нормално е всеки такъв да е платил и да иска да получава гласови услуги от най-високо ниво, минимум HD Voice. По-скоро исках да дам за пример конкретен номер, при който със сигурност може да се тества VoLTE разговор и най-вече да се усети бързината на свързването, а не някой да си го активира и да се чуди "Сега тоя дето говорих с него ВоЛТЕ ли беше, HD Voice ли беше, обикновен ли беше?" Ако някой знае други подобни номера, при които със сигурност отсреща са на VoLTE - нека сподели, ще ги пробваме и тях.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64 Global; Global Stable 
Xiaomi Redmi Note 4 MTK 3/64; 
Xiaomi Redmi 3S 2/16: MIUI 8 7.2.9 Beta;
EX: Xiaomi Redmi Note 2 2/16: MIUI 8 6.11.3 Beta; SGS2 2/32: 4.1.2 - I9100XWMS1 (Cro) + PhilZ 5.15.9 - CWM6
Цитирай

След ъпдейта този месец, mi a1 отново има VoLte.
Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на Fun за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

И аз преди доста време забелязах, че войс качеството на виваком е отврат (Huawei p10, после Poco). С какви ли не техници раговарях - нямам промяна, дори и на volte, volte-volte calls също. Имам 2ра карта на А1 с перфектен звук обаче.. явно HD voice e OK.

Дано виваком да оправят нещата с vowifi, въпреки, че ме съмнява. Вероятниянизход от ситуацията за мен е минаване към Теленор, поне тук чета добри отзиви за тях.
Цитирай

Колеги, моля който е абонат на Виваком да активира VoWiFi опцията и да пробва да проведе разговор в реални условия. Как точно става вижте в темата за VoWiFi: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=96589


Цитирай

VoWiFi няма да подобри качеството на разговорите, то е за подобрение на самата връзка, най-често се предпочита за места със слаб или никакъв сигнал, или за места където постоянно те прехвърля между 3/4G което ти яде повече батерия.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • pocko
Цитирай

Ами да, поне това. У дома 4G сигнала на Виваком варира от -105 до - 120 dBm. Разговора е възможен само до проозрец. Има ли как да проверя обхвата на друг оператор - теленор да речем без да имам карта?

Съжалявам за офтопика Smile[Изображение: 22cddc7ed2bd0a5e6741c5d50be7227d.jpg]
Цитирай

Не, без карта не можеш.
Цитирай

(2019-03-08, 14:04:29)pocko написа:  Ами да, поне това. У дома 4G сигнала на Виваком варира от -105 до - 120 dBm. Разговора е възможен само до проозрец. Има ли как да проверя обхвата на друг оператор - теленор да речем без да имам карта?

Съжалявам за офтопика

Колега аз съм на теленор . Пищи ми на ЛС как да изкарам данните които си показал и ще проверя обхвата и ще го постна

Samsung Galaxy Ace, HTC Desire 500,  Lenovo P70AXiaomi Redmi 3s Prime, Xiaomi Redmi 5 plus, Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Цитирай

Може да добавите ми 9 към устройствата.
[-] 1 потребител изказва благодарност на joring за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Честит MI 9, телефона е добавен е в списъка   Storstark

За колегите, абонати на Виваком- ако пътувате някъде и искате да спрете VoLTE, например в чужбина. Направете го от настройките на телефона, безпроблемно се пуска и спира оттам. В никакъв случай не пращайте смс за спиране на услугата на сим картата- Виваком постоянно усложняват активирането на VoLTE за своите абонати.


Цитирай

(2019-03-08, 19:38:13)joring написа:  Може да добавите ми 9 към устройствата.
Честито, ще те помоля да се добавиш и в тази тема: Преброяване на собствениците на Xiaomi MI 9/SE/Transparent Edition

 
Цитирай

Здравейте, попаднах случайно на темата търсейки решение на проблема. Регистрирах се в форума за да благодаря на автора и всички помагащи със съвети.
Вече и аз съм с активирана услуга.
Да попитам защо Милен в последния си пост съветва да изключваме услугата като пътуване в чужбина.
Иначе и аз активирах с разговор с оператор.
Забравих апарата е редми ноут 6 про.
П.п. Не намирам от къде се включва и изключва в менюто. Само с кода става. Не можах да добавя и скрийншот .
Цитирай

(2019-03-08, 23:33:01)hristodj написа:  Да попитам защо Милен в последния си пост съветва да изключваме услугата като пътуваме в чужбина. 
П.п. Не намирам от къде се включва и изключва в менюто. Само с кода става. 
Той съветва как да се изключи, ако някой иска да я изключи. А не съветва да се изключи задължително.
Включва/изключва се в настройки/сим карти и мобилни мрежи/сим картата ти най-горе и ще го видиш.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Благодаря , преди го нямаше това в менюто.
Цитирай

Здравейте, аз съм с Xiaomi MI6 с custom ROM (MiuiPro 10 /9.1.24) към Виваком. Първо се обадих от моя телефон на 123 - след 5 мин "проверка" ми казаха, че този модел не е от "одобрения" списък и че всъщност те нищо не активират, ами то "било само от телфона".
Втори опит след 3 часа с друг телефон от "одобрения списък" - ху*вей P10 Plus. Първо пратих СМС на 1701...отговор, не може да се активира. Звъннах на 123...обясних че съм с "одобрен апарат" и о чудо...точно този модел имал проблем (какво прави на официалния им сайт само те си знаят! Като "оправели" проблема ще се "тръгне" VoLTE само, защото то всъщност операторът нищо не активирал - всяка 4G карта има работеща функция - трябва само апарата да го поддържа.
10 сек след като затворих, на Р10-ката пристигна СМС за успешно стартиране на VoLTE.

Така че...тези от Виваком са толкова далече от реалността (или се правят доста умело), че дори си нямат представа какво обясняват.

Пробвайте да намерите "одобрен" телефон от познат за да си пратите СМС-а и изобщо не се занимажайте със съпорта им (ако това може да се нарече съпорт изобщо) или да ходите в техен център.
[-] 1 потребител изказва благодарност на lokolop за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

Х а хах ха. Ще се сетите. Никой от участниците във форума не би си признал , че работи във Виваком. Много за зле с обучението. В по голямата си част са неадекватни и говорят глупости много "професионално", точно колкото и услугите им. Можеш ли да предлага услуга само за 2 марки телефони ................. !!! .......................... ???
Цитирай

Виваком,наистина са зле.Обаждам им се от карта на теленор с волте на 087123.И ми казва,такъв номер не съществува. Ба,ко стана сега си мисля.
Изключих волтето,набирам пак,и хоп "вие се свързахте вивасоу"
Малоумна работа. Bu
Цитирай

Аз не мога да го активирам. Xiaomi Mi A2, Теленор, с последните ъпдейти.
Седи иконка 4G+, но не излиза нито HD нито VOLTE и тем подобни.
Някакви съвети

:: respect
Цитирай

Обади се на 123 и поискай съдействие. За разлика от Виваком, Теленор активират безпроблемно VoLTE на сим картата по телефона.


Цитирай

Отидох до офиса им и казаха, че още е тестово и не е за всички. Щял съм да получа СМС като го пуснат.
Друго интересно гледам, че ми липсва 4G опция в менюто за избор на мрежа. В момента върви на 4G+,
но като променя на 3G и после едиствения вариант да пусна пак 4G е да резетна настройките на мрежата.
Някой с подобен проблем.


Обадих се до оператор и го пуснаха за 10 сек. Smile

:: respect
Цитирай

(2019-03-21, 19:32:46)userworx написа:  Обадих се до оператор и го пуснаха за 10 сек. Smile

Както се и очакваше Smile

Теленор в отношението си към клиента са най-добрите.


Цитирай

(2018-08-06, 15:08:50)milenvn написа:  От А1 сериозно изостават на фона на другите два оператора! Не са пуснали VoLTE, нямат и обявени планове в тази посока. Доста странно се държат, все пак сме 2018 г....

А1 още ли нямат?.. 2019та..

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
[-] 1 потребител изказва благодарност на doxr за това мнение:
  • milenvn
Цитирай

(2019-03-31, 21:52:24)doxr написа:  А1 още ли нямат?.. 2019та..
Тамън с 5G може и да пуснат, ама тогава VoLTE ще е толкова остаряло...

Иначе сериозно, до края на годината няма план да вграждат услугата, по лични прогнози догодина по това време (сериозно).

Изпратено от моят POCOPHONE F1 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-08-06, 14:15:19)milenvn написа:   Първото нещо, което трябва да направите, е да въведете този код във вашия телефон:
*#*#86583#*#*
Натискате зелена слушалка и готово. След това потърсете в менюто Настройки- мобилни мрежи, опцията за VoLTE и се уверете, че е активна.
а ПРИ МЕН защо така не се получи.. - само ми изписа '' volte carrier checl was enabled'' ??
а в менюто Настройки- мобилни мрежи, опцията за VoLTE  я няма..

Moto Edge 30 Neo // Chromebook //  Мi NOte 10
Dropbox - До 100 GB свободно място за файлове: http://db.tt/aK2wrMQl
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)