Темата е заключена
Оценете темата:
  • 4 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Pocophone F1 представен 22.08

Това поко не е в класа на mi8. По-голям, дебел, с по-големи рамки, пластмасов, с по-кофти камера, без ois и т.н... Това поко не го бъркайте с флагман.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Аксесоари

Това са екстри, които почти никой не го вълнуват. Камерата почти не отстъпва в реални снимки (освен в тъмно може би), дебелината е свързана със значително по-добрата батерия, което за повечето хора е много по-решаващо. И се води флагман, заради процесора, което е едно от най-скъпите неща в един телефон.

(2018-08-29, 11:47:14)janko написа:  Това са екстри, които почти никой не го вълнуват. Камерата почти не отстъпва в реални снимки (освен в тъмно може би), дебелината е свързана със значително по-добрата батерия, което за повечето хора е много по-решаващо. И се води флагман, заради процесора, което е едно от най-скъпите неща в един телефон.

Почти никой? Вашите стандарти за един флагман са доста занижени.

Пс: Цената на процесора на този етап е един от евтините елементи.

Huawei Mate 10 Pro
[-] 2 потребители изказват благодарност на Anastasia123 за това мнение:
  • e34v8, MapTo_D

Ние в този форум се вълнуваме от процесора, охлаждането, паметта, батерията. Не съдете за всички хора по нас. Ние не сме представителна извадка а само 1% с общи интереси. 99% от хората гледат снимки да прави и лъскаво да изглежда. От Сияоми са си направили сметката - цели отдели маркетолози работят за това.

На 30 след 13:00ч.  го пускат и в алиекспрес.Цена 299€ и две години гаранциа от xiaomi  в Испания.Линк към оферта  √Тук !
В официялния сайт също излиза по същото време и на същата цена с купон който е качен в сайта.Без купон 329€.

(2018-08-29, 12:18:12)anonim4o написа:  Ние в този форум се вълнуваме от процесора, охлаждането, паметта, батерията. Не съдете за всички хора по нас. Ние не сме представителна извадка а само 1% с общи интереси. 99% от хората гледат снимки да прави и лъскаво да изглежда. От Сияоми са си направили сметката - цели отдели маркетолози работят за това.

Именно това имах предвид по-горе. Поко съвсем не влиза в категорията флагман, особено с изработка, дизайн и камера. Нормално е да е по-евтин.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Явно флагманите не трябва да са много практични Smile Аз чакам първите ревюта, но вече съм се засилил да го взема. Xiaomi направиха телефон, който покрива почти всички мои изисквания - силен процесор + голяма батерия, пластмасов корпус с добро охлаждане, не много голяма рамка около дисплея и не твърде тънък. Единствено интерфейсът не знам дали ще ми хареса, тъй като съм свикнал на чист андроид, и дисплеят най-вероятно няма да е много ярък.

(2018-08-29, 12:52:20)e34v8 написа:  Именно това имах предвид по-горе. Поко съвсем не влиза в категорията флагман, особено с изработка, дизайн и камера. Нормално е да е по-евтин.
В Технополис ги има и двата Поко и Ми 8, вчера ги сравнявах. Като размери са еднакви, изработка еднакви ночът на Поко е по малък, Камерите (задните) еднакви. Много се доближават един до друг. И е трудно единият да в флагман, а другият не. Просто са за различни целеви групи и с близки характеристики.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
[-] 2 потребители изказват благодарност на The_Jack за това мнение:
  • suffer, velqn

Поко-то не е така примиум усещане като Ми8, все пак е пластмаса без алуминии, за някой плюс, за други минус. Освен това екрана на Ми8 е Амолед производство на Самсунг.
В момента Поко си заслужава най-много като цена, грехота е да се дават пари на Самсунг, Лг, Сони, Хтц или всякакви други "утвърдени" марки при наличието на Поко за 300$ от Mi Global, методът с митницата не само, че работи перфектно и ти носят продуктите до вратата, ами работи и извън Европа (проверено многократно), макар, че не се споменава, аз не спирам да поръчвам не само телефони, но много други от тяхните продукти, които са просто страхотни.
Дори понякога поръчвам ей така нещо за да видя как е и после го продавам- всичко идва до вратата без никакви митници и данъци.
Mi8 дори е в пъти по-добър от изброените горе "утвърдени марки" и говоря от опит, не правя реклама или нещо, но това е самият факт.
Поко ще е същият като произвидителност, само дето няма да е Амолед екран и ще е с пластмасов корпус- това е, който не му пречи - да скачаSmile

И все пак Поко превъзхожда с няколко екстри Ми8 които не са въобще за подценяване.
1. Сд карта
2. Стерео говорители
3. Фм Радио
4. По-голяма батерия

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Victormihov за това мнение:
  • velqn

Минус : липсата на NFC Smile

(2018-08-29, 13:13:12)The_Jack написа:  В Технополис ги има и двата Поко и Ми 8, вчера ги сравнявах. Като размери са еднакви, изработка еднакви ночът на Поко е по малък, Камерите (задните) еднакви. Много се доближават един до друг. И е трудно единият да в флагман, а другият не. Просто са за различни целеви групи и с близки характеристики.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Това, че си си написал някакви неща... небето е розово, нали...

Нито, камерите са еднакви, нито изработката и материалите, нито размерите, нито екраните... то не остана друго.

Да, единият е флагман, другият не е. Няма и как да е, най-малкото с тази камера, дори и да забравим пластмасовия корпус.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Не е реално тоя телефон да го продават на 900 кинта на наша земя..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro

Да, не е реално, но уви това са реалностите в нашите мила, родна страна Smile

Реалностите са такива, че трябва да имат запас от ресурс, ако са ги взели от Китай, за да покриват гаранцията. Все пак тука сме в ЕС и важат едни малко по-така закони.
Ако искаш сигурна гаранция, ще трябва да си плащаш.
И това ще е така докато марката не "стъпи" тука с официален дистрибутор и сервиз.

За около 5 мин си поиграх с Pocophone & Mi8 в понеделник-не ми беше достатъчно. От камерите не се вълнувам, за мен е важна бързина, батерия и къстъмизация според вкуса ми. Първите две ги има в Poco, а 3то не чак толкова и в двете. В момента съм на къстъм ром на моя mi4c, сложих го тъй като MIUI ми грееше много и ме дразнеха малките икони в статус бара. В тези телефони почти ги няма заради ноча .

Сега за цените на въпросните БГ вносители-според мен са обявили толкова високи цени, защото най-вероятно целта им е не да ги продават директно на крайни клиенти, а да използват търг. мрежа и да продават чрез вериги и евентуално оператор/и. Това се прави с цел да се защити интереса на дистрибутора/търговеца/веригата. Пример-ето ви тая марка да я продавате във вашите обекти с много добър марж, като ние няма да ви бъдем директни конкуренти и ще обявим по-високи цени. Все още традиционната търговия продава повече от онлайн магазините у нас. Примерът е от друга сфера на търговията, но си мисля че става въпрос за това и както, и други споменаха освен това за покриване на гаранционни случаи.
Естествено, остава въпросът за разликата в цената между отделните държави.
[-] 1 потребител изказва благодарност на gen.taco за това мнение:
  • solo5

Pocophone F1 -  видеоревю на български:

 

Да си ги купуват те за 900лв.
За 900лв ще си купя 2 Поко-та от Китай.

Galaxy Note 10 plus 
Galaxy S21 Ultra
Galaxy S23 Ultra
Galaxy S24 Ultra

(2018-08-29, 14:39:06)e34v8 написа:  Това, че си си написал някакви неща... небето е розово, нали...

Нито, камерите са еднакви, нито изработката и материалите, нито размерите, нито екраните... то не остана друго.

Да, единият е флагман, другият не е. Няма и как да е, най-малкото с тази камера, дори и да забравим пластмасовия корпус.
Е аз съм си играл с тях за разлика от теб и хардуерно задните камери са еднакви. И усещането не е за пластмаса. Аз споделям мнение и никой не ангажирам с него.
А ти като ги видиш тогава пиши за розово небе и слънце с усмивка.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
[-] 2 потребители изказват благодарност на The_Jack за това мнение:
  • suffer, velqn

https://www.miespaña.com/es/xiaomi-pocop...negro-5733

Май само ние сме в европейският съюз
Този линк е от сайт, който е прекупвач и не е официалния и там е 600 лв.

Тези които имат банер на DHL за мито, задължително ли трябва да посоча доставка DHL, която заплаща, или става и без DHL?

Nokia 6680 -> HTC desire Z -> Galaxy Ace -> Galaxy S3 -> Iphone 6 -> Galaxy S7 -> Pocophone f1

(2018-08-29, 23:36:03)kod написа:  Тези които имат банер на DHL за мито, задължително ли трябва да посоча доставка DHL, която заплаща, или става и без DHL?

Задължително ако искаш да избегнеш митото трябва да избереш DHL като опция.

(2018-08-29, 19:15:23)The_Jack написа:  Е аз съм си играл с тях за разлика от теб и хардуерно задните камери са еднакви. И усещането не е за пластмаса.  Аз споделям мнение и никой не ангажирам с него.
А ти като ги видиш тогава пиши за розово небе и слънце с усмивка.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Уникален диалог правим направо...
Екрани - OLED срещу LCD. Камери, за пореден път, не са еднакви - различен сензор на втората камера, а основната е в различна конфигурация, без OIS. То по тази логика и MI 8SE е със същата камера, като MI 8, ама не е. И снимките не са същите, нито видеото. И ако за теб пластмасата има същото усещане, като стъклото, ОК. За повечето хора не е така. Това, че на теб ти харесва телефона е едно, а това, че не е флагман е друго.
Телефонът е добър, но е евтин с причина.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9

Така де само искам да ми обясните кал го усещате това стъкло през бъмпери, малхфи итн. Просто от любопитство питам, може би използвате някакви специални калъфи. Издайте тайната ако обичаге, щото и аз искам да мога да усещам стъкло, метал итн през калъфите.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
[-] 2 потребители изказват благодарност на ss_23 за това мнение:
  • Dowper, suffer

Не ги пиша с цел заяждане, но аз никога не ползвам калъфи и протектори. Като се замисля даже почти никой около мен не ползва...
Относно пластмасата, в няколко ревюта вече споменават, че се усеща много добре в ръката и с тази текстура много трудно ще се изплъзне. А все пак се води геймърски телефон. А и трябва да се смъкне себестойността разбира се.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

(2018-08-30, 07:01:20)e34v8 написа:  Уникален диалог правим направо...
Екрани - OLED срещу LCD. Камери, за пореден път, не са еднакви - различен сензор на втората камера, а основната е в различна конфигурация, без OIS. То по тази логика и MI 8SE е със същата камера, като MI 8, ама не е. И снимките не са същите, нито видеото. И ако за теб пластмасата има същото усещане, като стъклото, ОК. За повечето хора не е така. Това, че на теб ти харесва телефона е едно, а това, че не е флагман е друго.
Телефонът е добър, но е евтин с причина.
Ти пак продължаваш да обобщаваш, но това си си ти. Телефона не се усеща евтин. И при една и съща яркост и еднакъв тапет екранът Поко изглеждаше по - добре. Под ъгъл не толкова и ми 8 бие . Лично мнение и то съвпадна на човека с мен.
Не не ми харесва телефона защото има ноч, но забележи по - малък от ми8!
Имал съм телефони със пластмасов гръб, със стъклен и с метален. Пластмасовият беше най - функционален това е най - удачният за мен материал за това, но не евтина пластмаса, а подходяща такава. Всички останали материали са неподходящи! И не отричам изброените от теб характери. Но има и плюсове спрямо ми8. Напиши и тях ако искаш да си обективен. Иначе става наистина интересно да се плюе по нещо като се изтъкват само негативните разлики спрямо друг.
Не е лично със здраве. Коментирах само лични впечатления. А не директно сравнение на характеристики.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

OnePlus 3T
[-] 1 потребител изказва благодарност на The_Jack за това мнение:
  • suffer
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)