Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 8 не boot-ва след ъпдейт до 9.6.1.0
#26

остава да тестваш през edl с
fastboot oem edl командата и да видиш дали така ще мине. Дано да не е хардуерно.
Но наистина има шанс и да не е отключен както трябва
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
Аксесоари
#27

Според мен проблема май е хардуерен, защото когато се развали, телефона беше с 9.6.4.0. ,а вчера при втория опит с ми флаш про ми показваше, че съм с 9.6.1.0., а сега след опита през фастбуут и ми флаш, опитах и с китайския mi pcsuite и ми показваше, че съм 9.5.13.0., което ме води към мисълта, че флаша през фастбуут е минал успешно . А за да опитам през edl с fastboot oem edl, какво ми е нужно?

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#28

Пак да попитам, с китайски ROM пробва ли?
Цитирай
#29

Не, тази вечер ще пробвам и с китайски ROM

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#30

Нужен ти е фастбуут режим на телефона и умения за писане ба команди в терминала. После Ми флаш. Ако телефонът влезе в едл
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#31

Фастбуут режим на телефона имам, ако ми кажете, кои команди да дам, ще се справя и най важното как да вкарам телефона в edl, оттам нататък с ми флаш ще се справя. Преди малко пробвах да инсталирам China stable с ми флаш и уж флаша мина нормално и пак същата история, само че вече менюто в рековъри е на китайски Smile

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#32

@PRANDELINHO
Телефона е с дефектна памет. Пиши на китайците да ти пратят нов. Ако го брикнеш ще пиеш една студена вода ....
Първото ми Ми3 беше със същите симптоми. OLX е пълно с дефектни Ми телефони.... ;-)
[-] 1 потребител изказва благодарност на borko197 за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#33

Ами като има фастбуут и е отключен телефона TWRP Recovery пробва ли да качиш и от там xiaomi.eu някой ром
Цитирай
#34

Когато купих, от продавалника, първото си Mi3W, се оказа, че след известно време започва неконтолируемо да се рестартира. Тогава аз изобщо не вярвах, че може да е дефектно. Актуален беше друг сайт за MIUI и се съветвах там с разбирачите. Какво ли не правих. Накрая изпратих телефона на собствениците на сайта и човека направи нещата правилно и каза да не качвам накуп приложения, така постепенно да ги инсталирам и да видя дали не ми маже някое приложение паметта. След два дни започна пак рестарт нон стоп. Отказах се. Купих си едно ново Mi3 и разбрах какво е да имаш телефон.
(изв за лиричното отклонение, но Ми3 още работи въпреки усилията на детето да го счупи :-)
Цитирай
#35

Здравейте отново! Влезнах в edi, зададох командите, свързах телефона в режим fastboot. след свързването той изгасна, стартирах miflash и разпозна телефона като СОМ6, дадох му flash. но ми изписва тази грешка cannot receive hello packet. Къде греша? Дайте едно рамо Smile

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#36

С кой ром пробваш
Цитирай
#37

С China stable 9.5.6.0 OEACNFA

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#38

Има голяма вероятност апарата да е бил отключен по неофициален китайски метод и въпреки, че показва unlock, реално да е заключен. В този случай MIFlash не би трябвало да сработи.
Остава да пробваш да флашнеш китайски ROM (Глобалните направо ги забрави) с MiPCSuite (китайска или английска версия) или с MiFlashPro (ц нея май само Глобален си пробвал) .
Седни почети малко темата в 4pda от шапката, че май телефонът е в графата "кирпич" .
http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=906971
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#39

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic...ry76173874

Иначе hello packet дори не започва флаша и май е добра новина, че не иска акаунт.. С кой ми флаш си? Портабъла ли?
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#40

Да с портабъл версиятя съм, то май ми искаше и акаунт понякога, но не всеки път

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#41

Докато не мине едл флаш или не ти поиска 100% акаунт за флашване още има шанс, но ако не официално отключена е проблем, защото при заключване увисваш ако не стане по начина от 4пда. Защото следващата стъпка е 32$ на виетнамците, които може да не свършат работа... Опреш ли до заключване май е време да се свържеш с търговеца, Защото има шанс да е хардуерен проблема
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#42

Ако пробва да го отключи с MiUnlock какво ли ще се случи? То ясно , че има много условности да мине отключването (не се знае статуса и привързването на телефона към акаунта) , но то друго вече май не остана.

Или да пробва едно TWRP да флашне, защото грешката в MiFlash я дава и при неправилно монтиране дялове на паметта.
[-] 1 потребител изказва благодарност на milstan за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#43

В другия форум колега е имал подобнен проблем и го е решил с authorized account.
[-] 1 потребител изказва благодарност на mihailmihnev за това мнение:
  • PRANDELINHO
Цитирай
#44

Тук още не иска акаунт, а онзи явно е правил тестпойнт, което ще му бутне гаранцията на този етап
Цитирай
#45

Също и ако не е спряна проверката на подписа на драйверите в Windows пак даваше грешки, ама не си спомням какви. Аз винаги ги спирам преди флашване.
Цитирай
#46

Проверката на подписите на драйверите съм я спрял. Довечера ще се занимавам, защото сега имам работа.Иначе снощи писах на продавача, но все още няма отговор. Май ще се наложи пак през Турция да му изпратя телефона, миналото лято имах проблем с един Mi note2 от Fantacy и след много разправии с продовача и пощите( не приеха пратката, защото имала батерия), изпратих Телефона от Турция и ми върнаха парите. Явно нямам късмет с телефони от алиекспрес.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
[-] 1 потребител изказва благодарност на PRANDELINHO за това мнение:
  • suffer
Цитирай
#47

О, ти ли беше този. Хитро беше това от турция.

Ако върнат парите ще е супер.

Специално в случая вината е в търговците
Цитирай
#48

А от 4пда, метода с XiaoMitool ли да пробвам?
@milstan, ще пробвам довечера и с MiFlashPro, но с китайския MiPCSuite не мина и с China stable

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай
#49

Tелефонът като работеше имаше ли активиран твой Mi Account ? Пробвай да отключиш bootloader-а с твоя акаунт да видим какво ще ти покаже.
Цитирай
#50

Да имаше активиран Mi Account, ще пробвам.

LG G2 32 GB  LG G4 SAMSUNG GALAXY S8, MI 9 6/64
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)