Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

P20 - батерията :(
#26

Връзка с клиентите от техническото обслужване на Хуауей България. Ще ги изчакам до понеделник и ще реша.
Цитирай
Аксесоари
#27

Връзки мръзки, пращане му е майката. Докато не го заменят не спираш. Описваш проблема и пишеш, че искаш замяна. Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#28

(2018-09-19, 19:10:11)chezz написа:  Продължението: 24 часовата услуга от врата до врата сработи на 67-ия час. Както и да е, имаше празничен ден, макар че ...
Телефончето минало успешно всички тестове по енергопотребление и днес ми бе върнато. Напълно невъзможно да се включи, поради липса на какъвто и да е ток в батерията. Заредена до 100 %, след час е на 96, без настройки, без поставена сим карта, с изключени всички безжични връзки, без разговор, интернет или каквото и да е друго. Само за 8 минути екран!!!
Е, ако някой има желание да даде някакво уместно предложение за следващи стъпки от моя страна, моля да заповяда!

Аз бих ви посъветвал следното: пращайте го отново и ако пак ви го върнат и ви се каже същото, изисквайте становище с подпис и печат, на което да има заключението, че апарата е чудесен и проведените тестове са показали, че нищо му няма.
Съмнявам се, че ще ви дадат такова, но си го изисквайте.
Като видим какво са написали, ще ви кажа какво следва нататък.
В общи линии отиваме към жалба до КЗП, но е добре да бъде аргументирана, с предоставени документи от сервиза (ако трябва ще изискате после и протоколите от техническите тестове, но зависи какво пише в становището).
Ако искате да си търсите правата до край и да спрат да ви се подиграват, това е пътят.
Цитирай
#29

Подписи имам, цели три. Под обобщено заключение, че батерията минала успешно някакви тестове. А просто трябваше да оставят изключен телофона за една нощ и да видят разликата в процентите. Както и да е, повторно изпращане не е моята игра. Всъщност любезната Жана ми писа, че случаят е отнесен на по-високо (вероятно смята, че не съм наясно с термина "ескалира") ниво и се чака заключението на високо разположените. Чакам понеделника включително и ще напиша на производителя, защо повече семейството ми (по ирония, всички в семейството ползваме Хуауей), никога повече няма да вземе продукт на фирмата. Ще пусна жалба до КЗП заради спорта (не очаквам нищо адекватно и от тези) и или ще занеса телефона в сервиз да го оправят (защото е добър телефон и ми харесва) или някой клошар ще има най-щастливият си ден в годината.
Цитирай
#30

Chezz твъдо съм убеден че проблема ти ще бъде решен изчакай отговор от Жана или обаждане аз съм очарован от работата им и от това че наистина работят по късно ще споделя и моята история в темата ми за драскотината на камерата!

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
Цитирай
#31

Нон стоп тормоз по телефона и имейл е решението. Ще имаш резултат, но трябва да ги тормозиш непрекъснато и да им дадеш да разберат, че не си тъп и си знаеш правата. Виж моята тема за счупен екран на мейт 10 про.
Цитирай
#32

Ескалацията доведе до покана за повторно изпращане до сервиза. Така че си спестихме тормоза, а и не съм фен на подобни приоми.
Това, което ме интересува (след един успешен ремонт, надявам се) е дали ще се запази, дадената от производителя минимална прахо и пръско устойчивост?
Ще продължа да ви информирам за развитието на случая!
Цитирай
#33

Много ясно, че ще го искат пак. Няма как да ти кажат "Добре господине ще го сменим". Ако го беше пратил по-рано нямаше да се оплакваш, че телефона стоял в шкафа и си писал някви емайлчета с няква си там която хал хабер си няма идея от нищо. Аз както и други хора ти писаха да не спираш да го пращаш докато няма наистина развитие. Дано ти оправят проблема и друг път слушай малко повече Smile

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#34

Диане, изобщо не съм сигурен, че с тормоз ще ги накараш да ти дадат нов, само за да им се махнеш от главата. В случай, че ремонт би свършил работа. Нов или ремонт, не ми пука - важно е да се отстрани проблема, че много се проточи.
Цитирай
#35

Дано се правят нещата. На мен ми беше писнало да го пращам 3 пъти и накрая ми го замениха. Пожелавам ти същото. Изнервящо е, с желание да купиш нещо и накрая да тръгне по-ремонти. Smile

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei P30 Pro - Aurora
[-] 1 потребител изказва благодарност на Диан за това мнение:
  • chezz
Цитирай
#36

(2018-10-02, 17:56:07)chezz написа:  Диане, изобщо не съм сигурен, че с тормоз ще ги накараш да ти дадат нов, само за да им се махнеш от главата. В случай, че ремонт би свършил работа. Нов или ремонт, не ми пука - важно е да се отстрани проблема, че много се проточи.

Нов е по добре. Миналата година носих директно на ул,Леге един Р9 че губеше обхват и въпреки че го бяха отремонтирали след време започна същия проблем, накрая ми писна и го продадох не ми се занимаваше повече да повтарям процедурите и да се разправям.
Цитирай
#37

Хора, запомнете, че ако дадено устройство влезе 3 пъти в сервиз за един и същи проблем, имате законното право да изискате ново устройство и нямат право да ви откажат. Ако се направят на ударени, КЗП ще ги задължи мигновено!
[-] 3 потребители изказват благодарност на gurcayy за това мнение:
  • chezz, karas, Victormihov
Цитирай
#38

В добавка към горния пост или искате подмяна на апарата или директно давате банкова сметка за възстановяване на заплатената за апарата сума.
Възползвал съм се 2 пъти през годините и системата с връщане на парите работи безотказно.
[-] 1 потребител изказва благодарност на algor за това мнение:
  • chezz
Цитирай
#39

Здравейте, мога ли да свържа новия си P20 ,след второто зареждане, с компютъра и дали това ще се отрази негативно върху живота на батерията? Трябва ли да поизчакам още няколко зареждания.
Цитирай
#40

Трябва да го оставиш задължително поне 2 дена да престои на лунна светлина преди това. Big Grin
Връзвай смело.
[-] 1 потребител изказва благодарност на skiman за това мнение:
  • ceco7
Цитирай
#41

@ algor връщане на пари не ме устройва по причина, която ще напиша, когато (ако) сагата завърши, а и телефона ми харесва и покрива необходимостите ми. Нов телефон също не ме изкушава, стига ремонта да е качествен и да не се наруши дадената от производителя устйчивост на прах и пръски, за която така и нищо не разбрах.
Цитирай
#42

Звъните на Huawei service center София, казвате какъв е проблема и го изпращате с гаранцията. На мен не са ми искали нищо друго. В рамките на една седмица го изпратих и ми го върнаха ремонтиран. През А1 това отне 2 седмици.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk
Цитирай
#43

45 дни откакто съпорта на Хуауей бе информиран за проблем с гаранционният ми телефон и помолен за съдействие!!! Месец и половина. Там някъде в "Сръчко", чака да му дойде редът. Толкова засега по въпроса за сервизното обслужване.
Цитирай
#44

Телефона в теб ли е или в сервиза?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#45

При сръчковците в сервиза. Прогнозата ми е, че ще го бават още две седмици, заради това, че им казах, че тестът им не ми е решил проблема. Това е положението.
Цитирай
#46

Телефона ако стои повече от месец в сервиза може да изискаш замяна на устройството веднага. Ако е под месец там няма какво да направиш, явно проблема е особен. От колко време е там?

Pixel 7 Pro Hazel 
[-] 1 потребител изказва благодарност на nanobanano за това мнение:
  • SuN_CiTy
Цитирай
#47

Първото пращане го задържаха седмица, сега е от две.
Цитирай
#48

Да не отварям нова тема, днес си оставих моя(P20) за смяна на дисплея, като им се олаках че от 15% до 0 пада много бързо(за около час и нещо) и девойката ми обясни че така и така сменят дисплея щели да сменят и батерията, щот били едно. И сега чакам...

Sony Xperia Z1 Comapct Black
Sony Xperia Z5 Green
HUAWEI P20 Midnight Blue 
Цитирай
#49

Аз сменях дисплей на мейт 10 про и наистина батерията е залепена за дисплея.
Цитирай
#50

Получих телефона. Пише, че на 19.10 е сменена батерията. Ха познайте ... Отново не се включва, защото няма грам ток в телефона.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)