Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

SONY Xperia XZ3 лични впечатления и коментари
#26

Няма шанс нещата от Xperia 1 да бъдат въведени в старите модели
Цитирай
Аксесоари
#27

(2019-04-30, 07:31:01)Sev написа:  Няма шанс нещата от Xperia 1 да бъдат въведени в старите модели

За съжаление и аз мисля така. Ама пък би било много готино от тяхна страна Smile

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#28

Демек няма полза от купуването на флагман при положение, че след няколко месеца като излезе нов модел ще има всичко най-ново.

Sony Xperia M2 (D2303) Android Lolipop Stock ROM Rooted; Sony Xperia XA Black; Sony Xperia XZ3 Black; Samsung Galaxy A51 5G Black; Samsung Galaxy A52s 5G Awesome Black;
Samsung Galaxy Watch 3 Silver 45mm LTE
Цитирай
#29

@bg_mammoth, Нов модел, съвсем не означава вмъкване на всичко ново в него от производителя.
Според мен би следвало да се разделят на ниско бюджетни устройства, среден клас и съответно висок клас мобилни устройства, с актуалното за момента наименование, флагман.
Виж, ако става дума за нов модел флагман, това вече е друг въпрос.
В тази връзка, "последната дума на техниката" в хардуера, следва да бъде изградена в нов модел флагман, а не в нов модел средно или ниско бюджетно устройство.
Високите изисквания към скъпите устройства, налага използването и на възможно най-добър хардуер в тях, а не в компромисните решения за устройства.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#30

Напротив, винаги флагманът си е флагман. Има обаче еволюционни и революционни промени между поколенивта флагмани. Например XZ1, 2 и 3 са близки, но Х1 отскача много по-напред. Дисплеят е с друга пропорцив, камерата е тройна. И това ще се запази според мен в следващите 3 поколения. Има монтирсн софтуер от камерата на Xz3 на Xz1. Обаче от Х1 няма да стане на Xz3 защото е писан за тройна камера. И това е жалко, защото алгоритъма е много по-добър.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#31

Oт къде може да свали.apk файл за часовника на заключения екран на XZ3..Пробвах със темите за XZ3 и XZ2,но не излиза правилно...Кръга го има,но няма час вътре.

Ето този clock Smile
[Изображение: 1535630438_635_sony_xperia_xz3.jpg]

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#32

(2019-03-22, 16:35:14)whitehart написа:  Интересно как GSM arena съпоставят xz2 и samsung s9 plus като камери и казват, че в някои отношения сонито дори е по-добро, а xz3 да е с по-слаба камера... Тия dxo mark не са им много обективни тестовете по принцип...

Изпратено от моят Sony Hotspur XZ2
След ядовете ми със скапания galaxy s9, го продадох със 800лв загуба... Това няма значение де, повече самсунг никога! Имам идея как снима камерата на самсунг и на xz2, с който съм сега. Ами на Сони камерата е на светлинни години напред. Ако гледаш на телефон дори на самсунг снимката е по-хубава, но на компютър няма детайли. Извинете, но Сони прави около 9мб снимка- естествено детайла на компютър е много по-ясен.

Изпратено от моят H8216 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

Sony пуска Android 10 за Xperia XZ3: https://www.phonearena.com/news/sony-xpe...ce=ixbtcom

 
Цитирай
#34

тоз андроид10 прецака яко телефона, за никъв не става и решение все още няма ... мамка му
нашият роден съпорт са паднали от марс и за тях решението е ресет и ако не помогне да се прати на сервиз Smile мамини умници ...
Цитирай
#35

Аз нямам никакви забележки. Може би защото моя не е купен от България.

Galaxy Note 20 Ultra
Цитирай
#36

(2020-01-25, 09:39:03)Димитър! написа:  Аз нямам никакви забележки. Може би защото моя не е купен от България.
Аз също нямам проблеми след ъпдейта до Андройд 10 във началто на Януари,даже не съм му задавал заводски настройки след голямата актулизация! Smile

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#37

явно само аз съм прецакан Sad
имам почти всички симптоми, които ги пишат по чуждите форуми
Цитирай
#38

(2020-02-01, 15:47:26)Don_NUTSO написа:  явно само аз съм прецакан Sad
имам почти всички симптоми, които ги пишат по чуждите форуми
Колега тези проблемни симптоми в какво се изразяват!?!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#39

(2020-02-02, 15:39:11)jiggas написа:  Колега тези проблемни симптоми в какво се изразяват!?!
- като цяло започна бавно да работи телефона, отваряне на приложения превключване между тях
- алармата след като се изключи пак започва да звъни Smile каквото и да се пробва не можеш да я спреш - желязна е, единствено рестарт оправя проблема
- камерата опитваш се да снимаш и се затваря и нищо ... понякога дори ми изписва и проблем с картата памет.
- fingerprint-a бавно реагира, не е както преди
- батерията пада много бързо
като цяло май са тези или поне за тях се сетих сега
имам един стар z5 compact, сутринта го пуснах и го разцъках - ми той лети спрямо xz3 - баси и бараката е сега
май май ще зарязвам тази марка, все още не са пуснали ъпдейт, още малко им давам шанс и минавам на уямисевей п20 или п30 Sad
Цитирай
#40

(2020-02-05, 18:17:37)Don_NUTSO написа:  - като цяло започна бавно да работи телефона, отваряне на приложения превключване между тях
- алармата след като се изключи пак започва да звъни Smile каквото и да се пробва не можеш да я спреш - желязна е, единствено рестарт оправя проблема
- камерата опитваш се да снимаш и се затваря и нищо ... понякога дори ми изписва и проблем с картата памет.
- fingerprint-a бавно реагира, не е както преди
- батерията пада много бързо
като цяло май са тези или поне за тях се сетих сега
имам един стар z5 compact, сутринта го пуснах и го разцъках -  ми той лети спрямо xz3 - баси и бараката е сега
май май ще зарязвам тази марка, все още не са пуснали ъпдейт, още малко им давам шанс и минавам на уямисевей п20 или п30 Sad

Колега това наистйна е странен проблем,да не би да се е бъг-нал самия телефон след актулизацията до Андройд 10.При мен както написах в предишния си пост нямам никакв проблем с телефона си след като го актулизирах с 10-ката!И на мен ми се струваше че ми пада по бързо батерията,но може би така ми си е струвало защото след като получих ъпдейта на 6-ти Януари,на следващия ден отидох на почивка в Хисяра и там го използвах повече от нормалното за моето използване на телефона,а единствено което направих е да му трия и за нуля кеша и данните на проложенията,и сега батерията си кара също време преди да го актулизирам до 10-ката!Иначе нито с камерата имам проблем,доста снимах в Хисяра,нито е по бавен,нито с откючването с пръстов отпечатък имам,веднага си отключва телефона когато поставя пръста.А пробвах и алармата веднага щом натиснах прекрати и повече не се включи!Според мен нещо не е наред със твоя телефон и го дай в някой сервиз да го погледнат колега!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#41

мина ми и на мен, че може да е от телефона, но като се порових из нета са стандартни проблеми на много хора по света, затова чакам да пуснат ъпдейт, че да правя ресет  не ми се иска и после да няма ефект.
Цитирай
#42

(2020-02-06, 14:19:57)Don_NUTSO написа:  мина ми и на мен, че може да е от телефона, но като се порових из нета са стандартни проблеми на много хора по света, затова чакам да пуснат ъпдейт, че да правя ресет  не ми се иска и после да няма ефект.
Е ми ти колега си знаеш дали да му върнеш заводски настройки(което в повечето случай е добро решение) или да чакаш нов ъпдейт за някакъв добър резултат.Пожелавам ти само всичко с телефона да ти се оправи,късмет!

SONY XPERIA 1 V Android 14
Цитирай
#43
Photo 

Здравейте, искам да попитам някой от вас ползвал ли е accu battery и ако да какви са ви впечатленията. Взех си чисто нов Sony Xperia Xz3  от Skyfon на 20.04.2021г.Телефона работи отлично и нямам оплаквания, но програмата по горе показва, че живота на батерията е 80%.
Поръчах го по куриер и видях, че кутията е разпечатана. Веднага им звъннах, за да попитам защо е разпечатана кутията и ми отговориха, че е седял на витрина, но е бил изключен. Видях, че версията е за Европа и в кутията има всичко запечатано.
Ползвам и Galaxy s10 plus и там ми показва 90% живот на батерията, но го ползвам от 1г и 3 месеца.
Поздрави!

Samsung Galaxy S10 plus, Sony Xperia 1 iii Purple 
Цитирай
#44

Виж в самото приложение долу в ляво на зареждане, слез най-долу опцията настройване на начален капацитет, може да са зададени по-малко милиампера от действителните за телефона.
Цитирай
#45

Приложението разпозна батерията като 3200mAh,но аз го поправих на 3330mAh.
Но в момента здравето на батерията показва 2600mAh ~78%.
Телефона е актуализиран до последния ъпдейт на андройд 10.

Samsung Galaxy S10 plus, Sony Xperia 1 iii Purple 
Цитирай
#46

Самото приложение не може да определи капацитета на батерията,трябва да се зададе ръчно.Трябва да направи няколко цикъла на жареждане и разреждане,за да показва по точно.Самото приложение дава отклонение с поне 5%.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#47

Още като го взех инсталирах програмата и я ползвах около месец. Отново си беше към 80% здраве. Иначе батерията се представя добре и пада равномерно до 0%,въпреки че не го чакам , а само за проба и най често го зареждам като падне на 15/20%.
Има и още един въпрос относно батерията. 
Понякога го зареждам на докстанция на Samsung N5100 оригинална с вентилатор, но се загрява до 40°С при зареждане. Вентилатора се включва и изключва за да не превишава 40°С.  На s10 plus пише че зареждането работи най добре между 10и 40°С. При S10 Plus не достига до 40°С, а до 36°С, но там съм изключил опцията бързо безжично зареждане. Докстанцията е 10w.
В такъв случай по- добре ли е да не се ползва безжично зареждане,но пък е много удобно.
Благодаря за отзивите.
Поздрави!

Samsung Galaxy S10 plus, Sony Xperia 1 iii Purple 
Цитирай
#48

Аз не ползвам безжично зарядно,но по видеата го дават че загрява повече от стандартното,като цяло е по не ефективно от жичното.Който ползва да даде мнение.
Моя телефон П30 е над 2 години и на приложението показва 97% живот на батерията,с уреда е 91% https://forum.androidbg.com/showthread.p...40&page=13
[-] 1 потребител изказва благодарност на DoryanY за това мнение:
  • Ivo. Petkov
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)