Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iGO Navigation - дискусия и помощ

Ето , че по Коледа стават чудеса. Навигацията ми работи отново. Огромни благодарности на stefando i esil2 за бързите отговори и оказаната помощ.
Цитирай
Аксесоари

И при мен аналогичен случай...
На стария си телефон Samsung J3 2017 ползувах успешно iGO_Basar 9.8.27.736574 като обновявах необходимите карти/файлове.
ОстарЕ като мен и си купих нов стар Google Pixel4, но с модерен Android 13 и неволите почнаха.
Не всичко се прехвърли (от СД картата) вкл. iGO.
Записвам го ръчно в корена на вътрешното (няма СД карта слот), стартирам АРК, приемам всичко, прави нулев download и умира...
Бихте ли ми помогнали/посъветвали?
Предварително благодаря,
Цитирай

stefando is THE MAN.

А в разни световни гпс сайтове разни световни и НИШови корифеи дуят бузи, че не можело и т.н.

Да сте живи и здрави!
Цитирай

И аз сега от няколко дена съм с Андроид 13 и пробвах няколко нови сборки на Igo но не тръгнаха , но една стара сборка тръгна и работи перфектно като си и сложих всичко най-ново и най-новите карти. Сборката е тази iGO Basar 9.18.27.736574.
Ако и вие имате други работещи сборки на Андроид 13 поне ги напишете кои модели са , та да ги видят хората да знаят какво да търсят и какво да теглят.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай

(2022-12-29, 18:40:28)the_brave написа:  И аз сега от няколко дена съм с Андроид 13 и пробвах няколко нови сборки на Igo но не тръгнаха , но една стара сборка тръгна и работи перфектно като си и сложих всичко най-ново и най-новите карти. Сборката е тази iGO Basar 9.18.27.736574.
Ако и вие имате други работещи сборки на Андроид 13 поне ги напишете кои модели са , та да ги видят хората да знаят какво да търсят и какво да теглят.

Като казваш най-новите карти кои имаш предвид? Най-новите , които аз намирам са 2019 , а гледам че новите сборки идват с карти 2022 или поне така пише.
Цитирай

@range111 най-новите карти 2022 q2 са тук
[-] 1 потребител изказва благодарност на Miro2210 за това мнение:
  • range111
Цитирай

Явно не четеш предните мнения и коментари ако отвориш предната страница и ми прочетеш Мнението което е номер 917, няма да задаваш подобни въпроси за Нови Карти.
И няма нужда да ме цитираш.

POCO X4 GT (256GB) > Android 13 > MIUI 14


Цитирай

Благодарение на alexkara и Miro2210 вече имам и нови карти. Извинявам се ако съм обидил някой като го цитирам. Весело посрещане на Новата година и бъдете здрави и позитивни!
[-] 1 потребител изказва благодарност на range111 за това мнение:
  • Miro2210
Цитирай

Здравейте намирам нови карти в други сайтове,но са на отделни държави.Моля ако някой има карти и пои за цяла Европа (това което се слага в папка content съответно maps и poi) и му се занимава да го качи някъде за изтегляне да даде линк на лично съобщение.Ползвам Igo Pal 9.18 ако има значение.Съзнавам,че ще са доста мегабайти за което благодаря предварително.Весели празници.
Цитирай

(2022-12-30, 22:34:01)bajchoni написа:  Здравейте намирам нови карти в други сайтове,но са на отделни държави.Моля ако някой има карти и пои за цяла Европа (това което се слага в папка content съответно maps и poi) и му се занимава да го качи някъде за изтегляне да даде линк на лично съобщение.Ползвам Igo Pal 9.18 ако има значение.Съзнавам,че ще са доста мегабайти за което благодаря предварително.Весели празници.

Две мнения над твоето съм дам линк! Оваряш и сваляш каквото ти трябва
Цитирай

Здравейте, 
от много време не ми се е налагало да пиша в темите за iGO, но. след смяна на телефона за съжаление загубих навигацията. архива който си бях направил е повреден и сега търся сборка на Igo NEXTGEN. Ако някой може да помогне ще съм признателен.
Цитирай

(2023-01-01, 13:40:16)nikolov_ivailo написа:  Здравейте, 
от много време не ми се е налагало да пиша в темите за iGO, но. след смяна на телефона за съжаление загубих навигацията. архива който си бях направил е повреден и сега търся сборка на Igo NEXTGEN. Ако някой може да помогне ще съм признателен.

Имаш лично съобщение
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • nikolov_ivailo
Цитирай

От чисто любопитство... Защо точно Igo?
Гледам тук е активна основно тази тема, а всъщност има доста прилични и според мен даже по-добри алтернативи.
Картите не са съвсем точни, има грешки и по еднопосочните улици и по poi точките, има си и други недостатъци.
Да, най-лесната е за разчовъркване, ама вече има доста други алтернативи.

П.П.
Не ме разбирайте криво, имам я платена и легална от над две години, като съм я ползвал преди това над 10 години за обикаляне във и извън България.

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

(2023-01-02, 23:03:37)Han_Solo написа:  От чисто любопитство... Защо точно Igo?
Гледам тук е активна основно тази тема, а всъщност има доста прилични и според мен даже по-добри алтернативи.
Картите не са съвсем точни, има грешки и по еднопосочните улици и по poi точките, има си и други недостатъци.
Да, най-лесната е за разчовъркване, ама вече има доста други алтернативи.

П.П.
Не ме разбирайте криво, имам я платена и легална от над две години, като съм я ползвал преди това над 10 години за обикаляне във и извън България.

Лично аз я ползвам защото работи без интернет, както казваш лесна е, всичко е на български и винаги може да провериш в нета за нови карти и да си ги актуализираш. Ако имаш алтернатива сподели да пробваме
Цитирай

Алтернативи дал Господ ей от тия програмки 5 съм ги платил... Но има и такива дето са по принцип платени а не съм ги плащал
Гледам да имам карти на различни разработчици и за различни ситуации, повечето са на кирилица, а тия дето ги ползвам по планините са задължително офлайн
А по принцип и гугъл карти могат офлайн

Препоръки не смея да давам, защото всеки си има индивидуални изисквания [Изображение: 05ae0154cb1302922b86b174c4b5b69f.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 1 потребител изказва благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • plevel12
Цитирай

Аз лично използвам iGO от момента в който си купих първият смартфон. Спомням си много добре колко беше трудоемко да се нагласят скиновете за 320х240 резолюция. Никога до сега не ме е подвеждала изкарвала ме е и от най забутаните улици, но винаги преси да пътувам до непознати места проверявам за нови карти. Пробвал съм и някои от тези които си показал, но не ми харесват менютата, намалените функции за настройки и раНи други дреболии.

Redmi Note 11 pro 5g
Цитирай

Само в квартала където живея на картите на Хере, дето ги ползва IGo, има две улици, които им смениха посоката и една дето я направиха еднопосочна, които вече над година не са оправени, хем писах на Хере... Poi точките отделно - намерих в радиус от 1-2 километра 4 затворени ресторанта, 1 банкомат вече го няма и един супермаркет също...
Аз ползвам Андроид от версия 1.6, преди IGo, тогава имаше само Ндрайв и Сиджик, после доста ползвах IGo, особено след като видях че картите му станаха по-добри от тези на Навител, ама последните години го позарязах, най вече в полза на Уейз /в България и страни от ЕС/
Иначе с IGO съм обиколил на времето балканите включително и Турция ама там с картата на Басарсофт

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Не знам колко често се обновяват картите на платеното iGO. Последно мисля че Here обновяваха картите три пъти годишно. Wase е онлайн навигация, няма място за сравнение. За пои точки няма смисъл да говорим ресторанти банкомати и магазинчета в България се отварят и затварят през ден няма как точките да са актуални. Както казах до момента iGO никога не ме е карала в забранена или липсваща улица. Миналата есен срещнах кола на HERE да заснема получерен път. Но всеки има мнение кое да използва.

Redmi Note 11 pro 5g
Цитирай

@Han_Solo ,
ходи пеш бе, като не ти харесва 'хере'.
А инак сериозно: смени си картовия доставчик с ТомТом, ако знаеш как.
Цитирай

(2023-01-05, 20:16:30)Han_Solo написа:  Само в квартала където живея на картите на Хере, дето ги ползва IGo, има две улици, които им смениха посоката и една дето я направиха еднопосочна, които вече над година не са оправени, хем писах на Хере... Poi точките отделно - намерих в радиус от 1-2 километра 4 затворени ресторанта, 1 банкомат вече го няма и един супермаркет също...
Аз ползвам Андроид от версия 1.6, преди IGo, тогава имаше само Ндрайв и Сиджик,  после доста  ползвах IGo, особено след като видях че картите му станаха по-добри от тези на Навител, ама последните години го позарязах, най вече в полза на Уейз /в България и страни от ЕС/
Иначе с IGO съм обиколил на времето балканите включително и Турция ама там с картата на Басарсофт

Може ли да споделиш къде и кои са тези улици? Ако е проблем ми пиши на Л.С
Цитирай

Вчера реших да пробвам here wego как се държи на пътя, в началото добре но след като влязох в населеното място навигацията тотално се обърка, отделно нито предупреждава за камери или за нещо друго, което ме накара да я деинсталирам и да продължа да си ползвам igo докато не се появи по добра алтернатива.
Цитирай

(2023-01-06, 09:34:36)baibradar написа:  Може ли да споделиш къде и кои са тези улици? Ако е проблем ми пиши на Л.С
Не е проблем, ето две бързи грешки
Улицата в София, на гърба на парк хотел Москва, е със сменена посока, сега оттам минава целия трафик идващ от зала Универсиада по ул. Незабравка. Тя между другото от над половин година си има име - Тончо Русев.
Минава оттам защото, и това е втората грешка , ул. Методи Попов вече е еднопосочна в посока от парк хотел Москва на север.
Програмата е легално закупена и това са последните достъпни карти
[Изображение: c39e5c1e9c679ebe7874b28750ce4b55.jpg][Изображение: 2efef8c35ab036fb193a36b8d7143317.jpg][Изображение: 2a86d8e7a8f93c8a3576ce4d12a0c260.jpg]

(2023-01-05, 21:08:28)googlelov написа:  @Han_Solo ,
ходи пеш бе, като не ти харесва 'хере'.
А инак сериозно: смени си картовия доставчик с ТомТом, ако знаеш как.
Като ходя пеш използвам Орукс мапс с Бгмаунтънс... А не мога да сменя доставчика защото съм с легално Igo, ако искам ТомТом, ползвам тяхната навигация, хем има трафик за разлика от Igo    

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Само да споделя,че и "великите" гугъл мапс също имат грешки в имената на улиците.За пример където живея според гугъл улицата е "Отец Паисий" според кадастъра и всички останали е "Иван Вазов" .Няколко писма съм им писал и само обещават да го оправят.Igo го ползвам предимно в чужбина особено ако ходя до страни извън ЕС бодната е на един стар тел и си бърбори и навигира доста добре и моя тел си ми е свободен за други разцъквания.Най-вече ми е полезна с това,че ме възпира от неразумно превишаване на скоростта.Спестила си ми е бая евраци.
Цитирай

Няма навигация без грешки, както стана дума по-горе в квартала дето живея смениха еднопосочността на някои улици, други ги направиха еднопосочни и докато се оправят тия неща по картите минават година-две, само такива тип Опън стрийт, ако има активни юзъри въвеждат корекциите по-бързо.

Мен ми беше по-интересно защо, дявол да го вземе, във форума е активна главно тази тема - има и други навигации дето вършат прилична работа, картите се обновяват по-често и работят доста гладко.
Ето даже в 4пда прочетох мнения че картите на ТомТом в тяхната програма се ъпдейтвали едва ли не през седмица с някакви малки корекцийки. Igo като ги гледам ъпдейтват 2-3 пъти годишно.
Да, знам Igo много лесно се "къстъмайзва" ама все пак не е само това.
Най-важно за мен е актуалната пътна обстановка и възможността други хора да докладват за промени, инциденти ... затваряния...
Преди пандемията като се разхождахме повече из чужбина, преди да тръгна си пусках навигация да изчертае маршрута за деня, обикновено с карти на Хере, след което проверявах с друга, базирана на Томтом, поглеждах някои места на стрийт вю на Гугъл карти и на тръгване включвах навигация, където съм коригирал маршрута така както аз искам и ползвам програми, за които знам че няма да крашнат или забият при 4-5часа работа.
В интерес на истината igoми е правила само 3-4 пъти кофти номер - веднъж така "замръзна" че ако не бях проверил маршрута предварително щях да подмина отклонението с километър, а не със 100 метра, при друг случай, в Сърбия, ме прекара "напряко" през едни кални улички и после на границата с Унгария ме гледаха доста опулено с тая окаляна кола и две малки деца /и жена/
В Гърция също ми е правила номера прекарвайки ме през малки улички, а не по булеварда, а в Турция прибирайки се от Гьокчеада, около 15 километра ми показваше че карам по полето, а не по новопостроения обиколен магистрален път, тогава просто гледах табелите

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 1 потребител изказва благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Прекарването по малки и кални улички в повечето случаи зависи от типа маршрут. Ако си му дал да ти прави най-къс, ще те прекарва по такива улички. Ако си му дал най-бърз, ще минаваш предимно по големи булеварди.

Redmi Note 11 pro 5g
[-] 1 потребител изказва благодарност на nikolov_ivailo за това мнение:
  • sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)