Оценете темата:
  • 12 гласа - средно 4.17
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iGO Navigation - дискусия и помощ

(2019-02-23, 09:52:54)stefando написа:  Нищо лично,но обикновено се пита така:
Ползвам сборка ( каква и от къде?;незадължително) iGO версия (каква?) със скин (какъв?) или без.
Как да ...(какво?)...

И някой може да отговори евентуално...
Да, съжалявам, че го пропуснах. Сборката е от колега от форума и е Igo_Pal. Скина Pongo версия: 07 January 2019, версията на iGO NextGen: 9.18.27.719974

Не успявам да изключа звука за предупреждение за ограничение на скоростта. От настройките казвам само визуално, но постоянно се включва и гласово, изключвам го тотално и пак гласовото стои.
Цитирай
Аксесоари

(2019-03-01, 16:07:06)Tonyco написа:  Да, съжалявам, че го пропуснах. Сборката е от колега от форума и е Igo_Pal. Скина Pongo версия: 07 January 2019, версията на iGO NextGen: 9.18.27.719974

Не успявам да изключа звука за предупреждение за ограничение на скоростта. От настройките казвам само визуално, но постоянно се включва и гласово, изключвам го тотално и пак гласовото стои.
Какво използваш: глас или TTS.В настройки има как да оповестява.
Цитирай

При мен със скин pongo това е достатъчно Анелия и Дария(жив глас и TTS) да не се обаждат при превишение на скоростта:

Цитирай

Добър ден на всички,

Имам следния проблем:

Инсталирана iGo NextGen 9.18.27.687519 със скин Pongo ver. 29 May 2018 на два телефона.
Единият е с Андроид 7, а другият с Андроид 8. 
На този с Андроид 7 при използване на Send to Navigation избраната точка се появява в favorites
най отдолу и може да се избере като дестинация.
На телефона с Андроид 8 точката я няма в favorites и не мога да я намеря къде е.

Благодаря предварително на отзовалите се.
Цитирай

Аз предпочитам програмата Map2Geo,работи безотказно и строи директно маршрут.Има я в Google Play.
И при мен с Андроид 8 Send to Navigatoin не прави точка във фаворити,но не съм задълбавал,защото не я ползвам...
[-] 1 потребител изказва благодарност на stefando за това мнение:
  • adax
Цитирай

Инсталирах Map2Geo, но пак не става. Ти използваш Map2Geo: Transfer to other map нали?

Всъщност в панела "Open the route to place" iGo то липсва. Има я в горния панел ""Open the place".

Поздрави.
Цитирай

Да,има особеност при работа...
Отваряш Google Maps,намираш си точката или адрес, който ти трябва,натискаш бутона споделяне,тогава избираш Map2Geo от списъка програми(тя няма шорткът като другите програми на работния плот) и тя вече ти дава възможност да споделяш през iGO_Israel ,или Palestine или т.н....
Демек тя седи като буфер между Google Maps и iGO.
Звучи тежко,но на практика става леко и бързо с два-три клика...
Ще ти изпратя на лично и малко снимки за справка как се прави за всеки случай...
Цитирай

OK, ясно, и аз така го правя, но като споделя позицията с iGo_Israel програмата се стартира,
но точката я няма никаде.

Поздрави.
Цитирай

Би трябвало да те позиционира на търсеното място(и правиш маршрут до там) или прави директно маршрут до там (на последните скинове pongo е така)?
Не пази точката никъде...
Като ти излезе точката,правиш с нея каквото желаеш, запазваш я с твое име или друго...
Провери ли линка,дето ти пратих?

За другите колеги-съфорумници:

Указания за ползване на Map2Geo-най-удобният инструмент за споделяне на точки от Google Maps (правих ги преди доста време за един другарски форум и е все още актуален):
1.Отваряте Google maps
2.Намирате търсеното от Вас място
3.Цъкате върху отметката
4.Избирате бутона"сподели"
5.Тапвате върху "Transfer to other maps"
6.Избирате Israel Nextgen,който се стартира и прави маршрут до споделената точка


Програмата може да я намерите тук:
https://play.google.com/store/apps/detai...id.map2geo

Не работи с iGO_Avicsync
[-] 1 потребител изказва благодарност на stefando за това мнение:
  • altawast
Цитирай

(2019-03-01, 16:51:37)alexkara написа:  Какво използваш: глас или TTS.В настройки има как да оповестява.

Глас би трябвало да е, чувам Анелия да ми се кара, че превишавам. Smile 

Настройките са като на stefando с разлика, че съм сложил винаги видимо ограничение на скоростта. Сега го превключих да се показва само при превишаване, ще го тествам тези дни.
Цитирай

Нормално ли е да се изключва от само себе си, като не съм задал маршрут, но колата се движи ?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Максимално допустимия размер е 400 символа, разположени на максимум 2 реда
Цитирай

Не изглежда логично да се изключва...
Опиши версия на iGO,тип сборка и модел устройство за да се ориентираме какво си сложил...
Цитирай

(2019-03-14, 19:41:26)simonb написа:  Нормално ли е да се изключва от само себе си, като не съм задал маршрут, но колата се движи ?

Това е iGO AVICSYNC .С какъв скин си.Имаше един по-стар на Арими ,който на определено време изключваше.
Цитирай

Интересна тема Smile Опитах с Map2Geo за прехвърляне на навигационна точка от картите на гугъл към iGO,на Андро 6.1 съм,с iGO-Bazarsoft v.9.6.29 За съжаление,нищо не стана-програмата не вижда iGО при шерването на локацията,за сметка на това пък "вижда" 2 стокови навигации,които не ползвам и съм деактивирал!За сметка на това с другото приложение "Send to Navigation" всичко работи перфектно,но трябва да се настрои приложението с коя навигация работиш.Наистина много полезно приложение-използва се богатата база-данни на Гуглето,с прилична навигация!
Цитирай

Здравейте,
Помощ за карти на цяла Европа + Турция?
Цитирай

(2019-05-27, 13:45:14)donkor написа:  Здравейте,
Помощ за карти на цяла Европа + Турция?
Попитай Чичко Google  за TomTom_2018.12 или HERE_2018.Q4 .
Цитирай

Използвам Igo Israel/no skin/minimal 9.18.27.687519 със S10+ и навигацията не използва целия екран. По-точно не може да оползотвори лентата за съобщения с предните камери. Има ли възможност това да се коригира?

GM-9750


Цитирай

От къде мога да намеря карта на Гърция за Igo?
Цитирай

(2019-07-17, 08:52:44)wildfire написа:  От къде мога да намеря карта на Гърция за Igo?
Не можеш, поне не лесно и що-годе актуална... Производителите са пратили едни предупредителни съобщения по форумите и "затегнаха гайките" миналогодишни има на много места... Включително може да си я изтеглиш и през приложението в гугъл плей и да си метнеш картата където решиш...
Обаче тези навигации /излекуваните де / започват лека полека да си губят смисъла.
Първо в ЕС мобилния нет е доста евтин и може да се ползва и Гугъла /а там се кешират и карти/ второ има безплтни алтернативи като Хере мапс , вярно с орязана функционалност, ама в 80-90% вършат работа... а и трафика им работи без да трябва да правиш гимнастики
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikolay_Milev за това мнение:
  • wildfire
Цитирай

Въобще не съм съгласен с теб.Не знам кога си ползвал в ЕС последно "евтин интернет на корем",ама да не се изненадаш неприятно в Испания или Италия(особено пък в Италия) за цената на 500 мгб.(или 1 гб.) мобилен интернет!!И нищо не си губи смисъл от "излекуваните" навигации,явно никога не ти се е случвало извън голям град,он-лайн базирана навигация да "умре" и да почнеш да питаш на ляво и надясно!
Колега wildfire,просто потърси малко повече(поради обясними причини не мога да ти пусна линк),но HERE_Europe_2018.Q4 може да се намери спокойно и си е супер актуална.А със супер-приложението "Send to Navigation" може да прехвърляш навигационни точки от където и да е към оф-лайн базирана навигация и си караш спокойно!Просто малко четене трябва.
[-] 1 потребител изказва благодарност на vertexe за това мнение:
  • wildfire
Цитирай

Ми .... не .... хич не ги ползвам тия пущини

Всъщност като се замисля май от времето когато имаше само Ndrive и Sygic за България а малко по-късно се появи и Бгрутинг картата за Навитела
[Изображение: c052ef30a81981c99a0194eb3bb3e650.jpg]


И да добавя относно актуалността - дори и тук в доста градове променят някои улици в еднопосочни, строят се нови "тангенти" , в Гърция също се строи... А ставаше въпрос за Гърция ако не ме лъже паметта , че и като ходих съвсем наскоро си ползвах нет... Знам много добре кои са последните общодостъпни карти ама те все пак изостават с около половин година, а на свободната Хере мапс картата се обнови преди по-малко от месец... Томтом/телеатлас май има и по-нови, а на Сиджика са тазгодишни, OSMand+ излизат всеки месец...
Затова и предложих навигация по която да се ориентира с актуални карти... също така неалучайно споменах и за кеширане /офлайн карти/
Моя опит от ползване на такива програми е преди да тръгнеш си проверяваш маршрута на навигации с карти от различни доставчици , набелязваш си и тези poi по пътя , които са ти важни и тогава тръгваш и най-вече ползваш главата си ... за да няма после коментари дето ги чета непрекъснато че тая или оная навигация не става

А между другото ми се върти на телефона и един Стрийт пайлът че експериментирах с него и новите версии на андроида
[-] 1 потребител изказва благодарност на Nikolay_Milev за това мнение:
  • alexkara
Цитирай

Изтеглих си - Here we go, това приложение със същите карти ли работи и не могат ли да се използват за Igo-to
Цитирай

Картите са от същия разработчик, но не могат да се използват в igo
Цитирай

wildfire,виж си личните.
Цитирай

Здравейте колеги.Тук  http://forum.gsmhosting.com/vbb/f491/igo...4-2563729/ , намерих магнет линк за теглене на iGO HERE EUROPE 2018.Q4 .Превъртете надолу по темата.Има линк за теглене с торент клиент.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 14 гост(и)