Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sygic GPS Navigation & Maps - дискусия и помощ

Аз ползвам купена версия. Всичко си намира и излиза, което давахте за примери по горе. На колегата другаде му е проблема...явно.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай
Аксесоари

(2021-06-03, 20:59:14)Han_Solo написа:  Излиза, и аз съм с купен Сиджик,
андроид 8.1 , телефона е  Блеквю 9500[Изображение: 58cf5bbdcd270d2f8312b063e29a3753.jpg]

С последната актуализация от 28.05 ли си?

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

Днес ми излезна някаква актуализация, но пак си открива, това зависи от картата.... или е нанесено или не е, затова писах че в картите на Томтом/Телеатлас ги има - и в Сиджик, и в Томтом... в картите Хере/Навтек ги няма, нито в Igo, нито в Here WeGo...

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Като сме се захванали за нея, Рибката излиза и на Here. Smile

VOG-L29, HW GT 4, KM6 Deluxe, KM2 Pplus Deluxe, Mi TVBox S 4K, Mi TVStick 4K 
Цитирай

Златната рибка не съм я ровил, говорех за първото - болницата в Плевен, че я няма нито в Хере, нито в Опън стрийт

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

То, няма смисъл да проверяваме дали има всички адреси. Сиджика ще ми стои, пари съм давал. Просто ще ползвам Here и Waze. Няма драми, просто за мен това е навигация, която ще ползвам в краен, краен случай.

Добре тренираните рефлекси са по бързи от късмета.
Цитирай

Сиджика не е идеално лоша, даже като интерфейс и функции е доста прилична... оттам нататък опираме до карти, то излекуваните версии вървят и с карти Навтек/Хере.
Аз обаче си я взех точно като алтернатива на Хере

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Здравейте! Може ли линк към актуални POI за България и speed камери ?
Къде се поставят в коя папка?
Използавам Premium модната версия ,но защо не ми излизат 3d сградите?
И някой точки като се търсят не излизат ако са на кирилица но на латиница излиза . Например Кауфланд Бургас Славейков не излиза а на латиница като се търси Kaufland Славейков излиза?
Поздрави!
Цитирай

Всичко зависи от това по какъв начин е въведено в картата. Има много такива несъответствия.
Цитирай

картата е последната 20TA от юли 2021 , както и да е по важно е 3д сградите защо не се показват при режим 3д и как да се подкара женски глас..?
Цитирай

Имах запазен някъде по дисковете женски глас , ама не знам дали ще тръгне на новите версии, доколкото чета в западни форуми, един пич - mrDude пише за последните версии че са основно преработени

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

(2021-07-16, 10:34:43)Han_Solo написа:  Имах запазен някъде по дисковете женски глас , ама не знам дали ще тръгне на новите версии, доколкото чета в западни форуми, един пич - mrDude пише за последните версии че са основно преработени

Някой може ли да каже дали женски глас става при последните версия или по скоро Sygic-Premium-v20.6.8-1649 модната вeрсия .
Моля някой ако ползва и зане как да се добави женски глас?
Поздрави!
Цитирай

Трябва да пробвам, ама няма да е в близките няколко дена, че съм доста зает... Ако стане ще пиша

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

(2021-07-25, 14:46:21)pandox написа:  Някой може ли да каже дали женски глас става при последните версия или по скоро Sygic-Premium-v20.6.8-1649 модната вeрсия .
Моля някой ако ползва и зане как да се добави женски глас?
Поздрави!
Колега, няма да мога да ти отговоря на въпросите по простата причина, че много отдавна не съм се занимавал с тази навигация. Но я имам на телефона (18.8.2 версия) и съм си слагал някога женски глас.
Измъкнах папката с гласа, компресирах я и я качавам тук.
Пътят ѝ при мен е : android/data/com.sygic.aura/files/res/voices
Пробвай да я разархивираш и поставиш на указаното място.
Дали ще стане на версията, която си посочил нямам идея.
Ето архивираната папка : https://mega.nz/file/tg8WEaRQ#8ESWxw-LDB...DvPe847WzY

Моля, ако модераторите сметнат, че съм нарушил някои правила на форума да ме извинят и да изтрият линка, поста или да направят каквото сметнат за необходимо.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Samsung Galaxy S II, Lenovo A3000-H, Meizu MX4, Redmi 4 Prime
Цитирай

(2021-07-25, 14:46:21)pandox написа:  Някой може ли да каже дали женски глас става при последните версия или по скоро Sygic-Premium-v20.6.8-1649 модната вeрсия .
Моля някой ако ползва и зане как да се добави женски глас?
Поздрави!
Пробвал съм. Не чете поставени в папката.
Цитирай

Потвърждавам, снощи пробвах, като даже преименувах папката от woman на man за да видя ще го излъжа ли... Не се излъга

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

(2021-07-27, 21:21:38)siebel написа:  Колега, няма да мога да ти отговоря на въпросите по простата причина, че много отдавна не съм се занимавал с тази навигация. Но я имам на телефона (18.8.2 версия) и съм си слагал някога женски глас.
Измъкнах папката с гласа, компресирах я и я качавам тук.
Пътят ѝ при мен е : android/data/com.sygic.aura/files/res/voices
Пробвай да я разархивираш и поставиш на указаното място.
Дали ще стане на версията, която си посочил нямам идея.
Ето архивираната папка : https://mega.nz/file/tg8WEaRQ#8ESWxw-LDB...DvPe847WzY

Моля, ако модераторите сметнат, че съм нарушил някои правила на форума да ме извинят и да изтрият линка, поста или да направят каквото сметнат за необходимо.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

(2021-07-28, 12:55:54)alexkara написа:  Пробвал съм. Не чете поставени в папката.

(2021-07-29, 08:58:59)Han_Solo написа:  Потвърждавам, снощи пробвах, като даже преименувах папката от woman на man за да видя ще го излъжа ли... Не се излъга

Благодаря ви ! Наистина не чете женски глас дори с поставяне в папката и дори преименуване в мъжки . Не знам защо така,ако някой намери информация и е възможно да сподели моля..Поздрави!
Цитирай

Знам, че има много хора, които използват NT карти в тези SygicAura-20 ......... навигации.
За да можете да ги използвате, достатъчно е да разопаковате файла content.zip от изтеглената връзка и да копирате файла content.info в папката MapsNT, в която са . nt.2021.06 карти . В MapsTA са картите изтеглени от самата навигация ta.2021.07.
Преди да рестартирате навигацията, не забравяйте да отидете в Sygic и Force Stop в Settings - Applications .
Това трябва да се прави всеки път, когато сменяте папки - TA или NT .

Бележки -
Ако искате да използвате NT карти при стартиране на навигацията, интернет данни трябва да бъде изключен. При стартиране на навигацията те могат да бъдат включени .
В противен случай content.info ще бъде "възстановен", сякаш използвате папки TA и папки NT няма да се виждат.
Това не важи, ако използвате TA карти.                         https://www.upload.ee/files/13355613/content.zip.html
Цитирай

(2021-08-01, 06:16:47)pandox написа:  Благодаря ви ! Наистина не чете женски глас дори с поставяне в папката и дори преименуване в мъжки . Не знам защо така,ако някой намери информация и е възможно да сподели моля..Поздрави!

Вземате файл navigation.pak от папката с женския глас и го поставяте(замествате) в папката с мъжкия глас, който е свален от програмата
Цитирай

Реших да пробвам вер. 20.8, но никак не успявам да го накарам да търси конкретен адрес.
Търси само по пои. На старите версии като се махне FTS-файла от папката с картата, приема търсене по адрес (град, улица, номер) с подсказване, но с тази версия не ще. Като почвам да го изписвам, още на града ми казва, че го няма на картата.
Някой да е намерил решение?
Впрочем къде мога да намеря файловата структура на 20.х? По-различна е от досегашната ми 17.х.
Колегата по-горе е дал идея за замяна на navigation.pak от женския в мъжкия пакет за да говори момата, но странно - дори и след премахване на navigation.pak, пак говори Даниел, явно някъде другаде пази ресурсите. То и в RES е единствено мъжкият бг-пак, а от настройките на програмата могат да се изберат към 20 езика, къде ги крие?
Цитирай

Какво имаш предвид под "не търси по адрес" ? Малко неясно си го написал.
На легалната версия си търси и има и подсказване
[Изображение: bc96fc39c785e6c35787f2c7987e3c95.jpg][Изображение: f1ef13aa9fec6649505dd3fabbf7b275.jpg]

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Да, неясно съм обяснил.
На вер.17 като кликна в полето за търсене, има получерна подсказка "Град или пощ.код", набирам ВАР, от подсказания списък надолу избирам ВАРНА, изписва го в полето за търсене, после курсорът мига и има подсказка "Улица" и избирам от списъка долу, после така и за номер.
Това при махнат BGR.FTS oт папката с картата. С оставен, търси само по ПОИ.

При вер.20 е както си показал - като почнеш да набираш в полето за търсене, подсказва в един списък и градове, и улици, и всевъзможни пои-та. Трябва да търсиш града. После да оставиш интервал и почваш да набираш улицата и пак подсказва всичко съответстващо, не само улиците. Доста по-лесно беше, когато очаква въвеждането само на град или улица и ти предлага само тях.
Освен това, пробвам с Пловдив, почвам да набирам улица, избирам, въвеждам номер и предложенията за намерени улица с номер са подредени по градове географски. Аз съм във Варна, търся в Пловдив, а ми подсказва улиците със същото име във Варна, после в Шумен, после в Ст.Загова и т.н. Трябва да ровя и да си отварям очите. А в това време може би карам.
Ще се опитам да онагледя. Първите 2 са от вер.17, а третата - от вер.20
           
Цитирай

Мда, ако четеш в "пауъра" там един от напредналите по темата беше писал че последните версии /от половин година насам/ са почти изцяло ново приложение с изглеждащ /почти/ като досегашния интерфейс.
И мен не ми харесват някои нововъведения, ама явно от Сиджик така са решили.
Тук, както сам се досещаш, едва ли някой ще може да ти отговори, и аз съм само "напреднал потребител" не съм се занимавал с разчовъркване на толкова ниско ниво...
Може би, ако имаш регистрация в оня форум, и питаш там ще ти отговори някой от разбиращите... например mrDude

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Е, аз само от любопитство.
От една страна е добре да търсиш (да ти подсказва) и адреси, и ПОИ-та на един екран, а не се налага да закоментираш FTS-файловете за адресно търсене и обратно за ПОИ. От друга - става претоварен списък и трябва да търсиш, което не е ок, шофирайки.
Има и някаква нова организация на файловете. В res/voices има само мъжки глас на български, а от настройката има маса езици. Дори и да изтрия Даниел, пак имам гласово напътствие на български. Явно има и други папки, но не се виждат.
Трябва да присъстват някакви папки и файлове, предполагам облачни, за да работи с привнесени карти.
Не намирам симулация на маршрут.
Не работи с NT-карти.
Обаче има куп ненужни шарении.
Осирането на една от най-добрите навигации продължава.
Засега ще си карам с вер.17, поне докато поддържа нови карти.
[-] 1 потребител изказва благодарност на stern за това мнение:
  • venzimir
Цитирай

Работи с всякакви карти... Доколкото пробвам от тутурутката дето нямам инсталиран Сиджик от Гугъл стор-а
Аз доста време я ползвах за визуализиране на маршрута че имаше доста плавна графика, ама от поне 10 години насам ме разочароват все повече и повече

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)