Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.71
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sygic GPS Navigation & Maps - дискусия и помощ

Здравейте, има ли някой да сподели файл за уведомяване за спийд камери на български за Sygic.
Цитирай
Аксесоари

Здравейте и честита нова година!
Търся карта на Дубай
Цитирай

Ако си с "излекуван" Сиджик и можеш да теглиш през приложението - търси middle East - United Arab Emirates,
Иначе има два мап данлоудъра, могат да се намерят в чуждоезични форуми, доколкото съм ги пробвал работят...

В легален Сиджик нещата изглеждат така:
   

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

А как да излекувам Sygic че региона ми е само Европа и Азия

При мен излиза само регион Европа, как да добавя друг регион

Благодарение на колегата siebel всичко тръгна , много рядко се срещата толкова отзивчиви хора!
Успех на форума през 2022г.
Цитирай

Здравейте, все пак някой по някакъв начин успя ли да сложи женски глас на версия 20 или по-нова? Нито един от посочените методи чрез заместване не става при мен.

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай

След много гимнастики и преименувания бях успял да накарам да изкарва голяма част от съобщенията на български с женски глас, ама е странно да ти говори в 80% с женски и останалите думи с мъжки... А и преди месец смених тутурутката, и понеже съм с легален сиджик не ми се занимаваше с гимнастики... А и сравнено с "излекувания" Томтом везните натежават определено натам

И да, имам и платен легален Иго...
Работи ама не е съвсем пълноценен сравнено с другите алтернативи /тук включвам и модовете от руско и западно езични странички и луна-та/

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Внимавайте с тоя Сиджик в Турция ! 
Два пъти пътувам тази година и двата пъти правеше пропуски.

  Но второто пътуване беше към Истанбул и Сиджика ни създаде някои доста неприятни премеждия. 
  Първо по неясни причини ни упъти към южната част на Истанбул през северната частна магистрала О-7. В момента, в който човек се усети, вече е късно, защото няма връщане назад. След това, когато се опитах да сляза от тази магистрала и двете отбивки, по които навигацията ни водеше се оказаха затворени!? 
 И при двете пътувания, ограниченията на скоростта по О-7 не бяха вярно, въпреки, че преди второто пътуване обнових картата с последната и версия. 
  Още по-интересно стана в самия Истанбул. 
  На два пъти навигацията направо се побърка и започна да върти картата на 180 градуса и да вика ту :" завий надясно", ту:"завий наляво" !?
  Освен това на няколко пъти я хванах, че не може да следи, дали съм в локалното платно или на самия главен път. Ако не слядях и табелите с посоката, щях да навъртя из Истанбул още 40-50 км... 

Като цяло не съм доволен. Хотели, забележителности, магазини, бензиностанции - има ги всичките и адресите им са ок. Но воденето по маршрута не е добро.

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
[-] 2 потребители изказват благодарност на DIMM за това мнение:
  • sapiora, scorceni
Цитирай

Купен или пиратка? Ъпдейтнати карти от тази година?

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Аз мога да потвърдя че в Одрин по същия начин ме въртя в кръг, и така и не успях с нея да стигна до мястото за което бях тръгнал.
Моята е купена, с последна версия на картата.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

Купен, всички карти ъпдейтнати до последните версии.

В Турция особено трябва да се внимава с магистрала 0-7, защото тя е частна и е извън системата със стикерите на стъклото. И се плаща за всяко преминаване, а освен това и за моста през Босфора, през който минава тази магистрала. А Сиджика все се опитва да пусне маршрута през нея...

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай

Може би трябва да се промени настройката за изчисление на маршрута от най-бърз на най-кратък или най-икономичен.
И да се изключи опцията за платени пътища.
Цитирай

За Одрин мога и аз да потвърдя, че дава абсурдни маршрути особено за хотел, до който може да се стигне по главния път много лесно ме прекара през много лоши малки улички и загубих повече време докато стигна. Карах на икономичен маршрут.

П.с. Ако сте пробвали с някоя друга навигация давайте съвети.
Цитирай

Следващия път мисля да пробвам Magic Earth Navigation & Maps.
Фрии и офлайн навигация, без реклами.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

[-] 1 потребител изказва благодарност на Mikk за това мнение:
  • Compare
Цитирай

(2022-05-03, 19:45:32)Mikk написа:  Следващия път мисля да пробвам Magic Earth Navigation & Maps.
Фрии и офлайн навигация, без реклами.

инсталирам я в момента надявайки се да върши работа Smile 
Мерси за Инфото .

Имах много проблеми с пиратка на sygic,но като гледам има и доста недоволни със закупените програми.

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай

(2022-05-03, 17:25:29)sapiora написа:  За Одрин мога и аз да потвърдя, че дава абсурдни маршрути особено за хотел, до който може да се стигне по главния път много лесно ме прекара през много лоши малки улички и загубих повече време докато стигна. Карах на икономичен маршрут.

П.с. Ако сте пробвали с някоя друга навигация давайте съвети.
Икономичен маршрут не е добра идея, винаги се ползва най-бърз Wink. За Одрин Гугъл мапс навигира отлично (и не само за там).

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Нямам турска СИМ карта, а не ми се плащат скъпи сметки на А1. Пробвах да си сваля offline, в едната посока се справи чудесно, но на връщане не можа да ми даде маршрут та се лутах със Sygic.
Цитирай

Ако е за без пари и легално пробвайте Here WeGo, може да се свалят и офлайн карти... Малко са големички, ама сега поне място има.
Иначе Сиджика може да се ползва и с карти различни от ТомТом/Телеатлас... Но не версията от маркета

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Magic Earth Navigation & Maps използва карти на OpenStreetMap, а Here WeGo и Sygic платената версия ползват на Навтек картите.
Вероятноста и Here WeGo и Sygic да се държат по един и същи начин в Турция е голяма.

Galaxy S24 Ultra
Galaxy Watch6 Classic, 46 мм

Цитирай

(2022-05-04, 21:35:12)sapiora написа:  Нямам турска СИМ карта, а не ми се плащат скъпи сметки на А1. Пробвах да си сваля offline, в едната посока се справи чудесно, но на връщане не можа да ми даде маршрут та се лутах със Sygic.
Преди месец бях в Одрин с офлайн Гугъл мапс и навигираха отлично и в двете посоки. Нещо, което не бих казал за Sygic в Турция.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай

Днес обикалях Одрин и отново със Сиджика пълна скръб. Един път ми трябваше да ме закара до някъде и не успя като хората. Два пъти ме караше да завия срещу знак "забранено влизането" и два пъти ме караше да завивам в посока, забранена за завой със знак.

LG G4
Nokia 7 Plus
Huawei Nova 5T
Xiaomi Mi 11 Lite 5G
Цитирай

Igo nextgen също работи офлайн и мисля, че е по добра от sigic
[-] 1 потребител изказва благодарност на esil2 за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

(2022-05-06, 06:49:54)Mikk написа:  Magic Earth Navigation & Maps използва карти на OpenStreetMap, а Here WeGo и Sygic платената версия ползват на Навтек картите.
Вероятноста и Here WeGo и Sygic да се държат по един и същи начин в Турция е голяма.

Sygic ползва карти TomTom/Teleatlas в легалната версия за лек автомобил... Here е ясно какви карти използва... Не виждам как биха се държали еднакво.
Ползвал съм няколко пъти Igo в Турция с карти на Here/Navteq а и с карти на местния разработчик Basarsoft... Най-добре беше с последните.
С open street не съм пробвал, не че нямам и OSMAnd+ и Mapy.cz

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
Цитирай

Привет на всички, които следят темата! Ползвам навигационни програми от доста години, т.е. откакто имах Iphone 3G. Минавайки на андроид използвах повечето от излязлите във времето. За мен лично независимо от проблемите в годините и моментните слабости на разработчиците Sygic си остава една от най добрите, които съм използвал! Държа да уточня, че съм я използвал само на Samsung устройства започвайки от Galaxy Y, S3, S4mini, A5 и сега на A70. Мога да кажа смело , че не съм имал почти никакви проблеми с намирането на адерси или крашване! Ползвам платен Sygic от няколко години с доживотен лиценз свят закупен за лудите 20 евро в една коледна промоция. Много години използвах излекувани разработки  от форума и пак съм бил доволен. Винаги е от значение колко шофираш и къде. За протокола съм я използвал в България, Турция, Египет, Обединените арбски емирства , Германия , Австрия, Унгария и САЩ (Калифорния, Невада, Ню Йорк и Хаваи). Може да пропускам някоя страна, но навсякъде се шофира изключително спокойно и сигурно със Sygic и картите , които използват. Навсякъде извън България съм шофирал изцяло офлайн!
Харесвам визията, интерфейса  и изобщо цялостното представяне на програмата. В години съм използвал и IGO и Navigon и Google maps и какво ли не, но Sygic ми е на сърце. Тук е мястото да кажа ,че съм имал и неприятни случки и в България и в чужбиина, но съм се убедил, че както във всяка съвременна търсачка така и в навигационните програми е изкуство да умеееш да търсиш дадената цел и да боравиш адекватно с настройките според ситуацията.Важно е да споделя, че съм я използвал и за пешеходни маршрути! Уважавам колегите от форума , които са реалисти в оценките си , но някой са откровенни заяждания по темата Sygic. Готов съм да споделя целия си опит през годините , ако е нужно и да дам личното си мнение, ако е поискано. Дано съм бил полезен, ако ли не това е просто още една гледна точка по темата Sygic.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite, Samsung Galaxy S23+
[-] 1 потребител изказва благодарност на kalinkov за това мнение:
  • sapiora
Цитирай

Аз имах затруднения при пътуване от България до Хърватия. Даваше ми все неподходящи маршрути. За щастие имах свалени карти на Google Maps та се оправих.
Цитирай

Чета, чета... голяма реклама.
Сиджика... става.... Интерфейса е ОК, останалите неща - не съвсем.
Преди време/10-15години/ я ползвах заради плавното изчертаване на пътя, сега графиката на маршрута я направиха доста по ръбеста. То това си е до карти, ама все тая. От картите има ама много да се желае, даже съм им писал че в радиус от 500метра от местоположението ми откривам между 5 и 10 грешки - като poi, като номерация и като еднопосочни улици. От онлайн трафика и също има какво да се желае.
Имам я, купил съм я по времето когато беше "пожизнен абонамент", ама вече ако решиш да я пазаруваш е на месечен/годишен абонамент.
"Излекуваните" версии имат проблеми с онлайн услугите, доста чета по други форуми за това, явно от Сиджик се опитват активно да отрежат сенчестите потребители и не знам как и до колко ще може да се разчита...

Та ако ще е Сиджик - версията с карти на Хере и с едно наум

А по повод горните постове - задължително е да си провериш маршрута на алтернативна навигация и най-вече да гледаш и указателните табели

The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be…unnatural
[-] 2 потребители изказват благодарност на Han_Solo за това мнение:
  • alexbg67, sapiora
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 3 гост(и)