Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

MIUI 10 Global Stable 10.0.1.0 вече е достъпна ОТА!

При мен си отчита крачките, няма проблем.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

Къде са тия крачки, как мога да ги включа и азз..

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Здравейте,при мен 10-ката се свали без да съм искал това или просто не съм разбрал.Сега ми изписва,че може да се актуализира или когато аз реша или при рестарт на телефона.Възможно ли е тази опция за рестарта да бъде елеминирана и да остане само при мое желание и ако да какво да направя?
Цитирай

Аз бях изключил автоматичните обновявания, но една щастлива сутрин след като бях оставил тела на зарядно с включен безжичен интернет, бях изненадан от недотам приятния изглед на 10- ката.Изтеглено инсталирано..... Не ми се хареса много много този свършен факт.
Цитирай

(2018-09-28, 23:00:00)ROBERT написа:  Здравейте,при мен 10-ката се свали без да съм искал това или просто не съм разбрал.Сега ми изписва,че може да се актуализира или когато аз реша или при рестарт на телефона.Възможно ли е тази опция за рестарта да бъде елеминирана и да остане само при мое желание и ако да какво да направя?

Триеш файла от папка downloaded rom
Цитирай

От една седмица съм с десетката (инсталирала се докато спя) и не виждам никакви проблеми - освен липсата на теми.

Redmi NOTE 2 Prime MIUI 8 Dev ----> Redmi Note 5 AI 4/64 Black MIUI 9 ----> Mi11 8/256 MIUI 13 ----> Redmi Note 5 AI 4/64 MIUI 12
Цитирай

Може и аз да бъркам, никога не съм си падал по използването на теми, вчера просто реших да пробвам. Инсталирах и изробвах четири или пет, после си върнах тази, която е по дефолт на MIUI10. Не бях наясно и изобщо не съм разбрал, че не се поддържат теми Smile Може би официално не се поддържат, а на практика си работят.
Цитирай

(2018-09-30, 12:09:25)HSGeorgiev написа:  Може и аз да бъркам, никога не съм си падал по използването на теми, вчера просто реших да пробвам. Инсталирах и изробвах четири или пет, после си върнах тази, която е по дефолт на MIUI10. Не бях наясно и изобщо не съм разбрал, че не се поддържат теми Smile Може би официално не се поддържат, а на практика си работят.

И аз съм като тебе. Върнах дефолтната. Докато пробвах няколко, все ми вадеше предупреждение, че темата не е съвместима с Miui 10. Иначе си се инсталират и работят, някак. Предполагам, че разработчиците на теми все още не са изкарали новите.

(2018-09-26, 07:53:41)arkad написа:  и аз имам идея малко да поизчистя ненужните неща, би ли пояснил този тул дали изисква руут или телефона да е отключен и как точно става това, предварително благодаря!!

Бях обещал да докладвам относно деинсталирането на системни приложения през USB Debugging и ADB, чрез тул-а на  Saki_eu (JAR файл-а)
(Той или тя е от Унгария и се подвизава в Reddit. Учи android development.)
Телефонът ми е глобална версия, само с отлючен бутлоудър и се придържам към дефолтните неща. 
Първо ъпдейтнах през OTA новото Мiui 10 без да ресетвам телефона.  След това с въпросния тул рязах (писал съм на предната страница). Карах така 5 дена без някакви последствия (при моя начин на употреба.) Но във всеки случай услугите на гугъл изобщо не ги бърка има ли ги или не системните на Xiaomi. Също не забелязах някаква разлика в живота на батерията. 
Допълнението в този пост е че ресетнах телефона (по стандартния начин от настройки) 
Както се очакваше 10-ката се зареди със всички системни приложения, като се изчисти и малкия лаг, който имаше след OTA ъпдейта .
След ресет-а отново използвах горния тул ( забелязах, че автора му е активен и е правил ъпдейти преди няколко дни)
Преимуществото на инструмента на Saki е че е извел списък с приложенията за деинсталация ( надявам се да е правил и собствено проучване кое може и кое не трябва да се деинсталира) 
 Не забелязвам промяна в работата на телефона.
Ето и списък на приложенията, които деинсталирах на моя телефон:
Analytics
App Vault
Browser
Calendar
Cleaner
Facebook (x3)
Feedback
Games
Google Duo
Google Pinyn Input
Google Play Movies
Mi App Store, Mi Cloud, Mi Cloud Backup, Mi Credit, Mi drop, Mi Roaming, Mi Video, MiuiDaemon, MSA, Music,Quick Apps,
Wheader
XiaomiService Framework
Yellow Pages
[-] 2 потребители изказват благодарност на NTM за това мнение:
  • arkad, sokkoban
Цитирай

Аз, поне по моите си впечатления, успях доста да оптимизирам моя телефон и този на жена ми, като при това съм изключил на 100% цялата реклама.
Използвах указанията в това youtube видео:

https://www.youtube.com/watch?v=2yTUqjpT...71&list=WL

За спирането на някой от ненужните системни приложения се използва приложение от маркета (Redmi system menager):

https://play.google.com/store/apps/detai...ess.system

Основните проблемни приложения, очаквоно, не са системни на MIUI, а на Facebook и подобни.
Видеото е на руски, за тези които не го разбират в нужната степен, малък опит за непретенциозен превод:



Настоящият текст е превод на текста на видеото "Оптимизация на MIUI 10 (изключване на рекламите и на ненужните приложения, оптимизация на оперативната памет и живота на батерията).

Видеото се намира на адрес:

https://www.youtube.com/watch?v=2yTUqjpT...71&list=WL

Във видеото е показан руския интерфейс на MIUI 10. В превода съм се постарал по възможност да покажа английския и българския интерфейс, тъй като някой от преводите не са очакваните (Например приложението Security в българския интерфейс не се нарича "Сигурност", а "Оптимизация").
За да има текстът вид на инструкция съм пропуснал авторекламата във видеото. За да благодарите на автора за съставената инструкция, можете да отворите линка към видеото в YouTube, да го харесате, да се абонирате за канала и т.н.



ОТИМИЗАЦИЯ НА MIUI 10 (изключване на рекламите и на ненужните приложения, оптимизация на оперативната памет и живота на батерията).

NIUI се подобрява, става по-гъвка, но за съжаление колкото по-гъвката става MIUI, толкова повече "боклуци" добавят в нея самите разработчици, добавят скрити функции, реклама и т.н. Потребителите също не стоян на едно място, те съставят нови инструкции, нови методи за оптимизация, адаптират старите методи към новите версии на NIUI, правят самата оптимизация все по-достъпна и разбираема практически за всеки потребител. Така че всеки човек, дори ако никога не си е имал работа със смартфон, да може просто да прочете инструкцията и да извърши няколко по принцип прости действия. И ето, по една точно такава инструкция е пдоготвено това видео. 
На първо място видеото ще бъде полезно за тези, които току-що са си купули за пръв път телефон Xiaomi, а също така във видеото може да намерят нещо ново и тези, които вече са извършвали оптимизаия на MIUI. 

СТЪПКА 1: ИЗКЛЮЧВАНЕ НА НЕНУЖНИТЕ ПРИЛОЖЕНИЯ И ПРОЦЕСИ

По-рано използвахме всякакви Activity Launcher-и, бърникахме в настройките на Google. Сега всичко е много по-просто. Влизаме в Google Play и инсталираме приложението Redmi System manager. Приложението не е голямо, то ни дава достъп до скритите настройки и скритите приложения в системата. 
Стартираме приложението (аз съм проверил, работи и Андроид 7 и на Андроид 8), виждаме бял екран и най-долу бутон Start. Натискаме бутона и Redmi System manager сканира нашите приложения. Най-долу има бутон "Още" (More), натискаме го и избираме да бъдат показани скритите системни процеси. Сега вече са ни достъпни всички приложения и процеси в телефона. Скролираме надолу и търсим първото, което можем да изключим. 
Това е Bookmark provider. Избираме го, на екрана който се появява има бутон "Деактивиран" (Disable). Натискаме го и деактивираме процеса. 
Продължаваме надолу, достигаме до няколко процеса на Google, например Google Duo. Който не използва приложението, също може да го изключи за да не заема място и да не се обновява. И непосредствено под google Duo виждаме три процеса, за които всички, по всички форуми пишат, че трябва да бъдат изключени, тъй като влияят негативно на живота на батерията и също така са свързани с показването на реклама. Това са три сървиса от Facebook - Facebook App Manager, Facebook Services и ook App Installer. Най-интересното е, че на този телефон аз дори не съм инсталирал Facebook, но тези сървизи вече присъстват в системата. Те обазателно трябва да бъдат деактивирани.Продължавайки надолу, можем да деактивираме някой от услугите на Google, като например Google Play Music и google Play Movies & TV - можете да деактивирате услугите на Google, които не използвате. Разбира се, във всеки момент можете да ги активирате отново, ако се наложи. Можете да изклюте също и Google TalkBack и UniPlay Service. Между другото TalkBack е функция, която отговаря за режима за хора с увреждания (например с нарушено зрение), при който телефонът може да указва на глас всяко действие на екрана - за хора със зрителни увреждания това може да бъде много полезно. Ако обаче Вие не го ползвате, разбира се можете да го деактивирате. След като приключите ще видите, че иконките на някой от услугите на Google са изчезнали. Не се притеснявайте, винаги можете да ги активирате отново. 
Но ние още не сме приключили с вредните приложения. На някой приложения трябва да спрем достъпа до Интернет и възможността за работа във фонов режим. За целта стартираме приложението Security ("Оптимизация"), избираме иконката Data Usage (Монитор на данни) и след това Restrict Data Usage (Ограничения). В горната част ще намерите три точки, натискаме ги и от появилото се меню избираме Background Connections (Връзка на заден план). Излючваме Analytics, Duo, Facebook App Manager, Facebook Services. Също така услугите на Google, които не ползвате, например Google Play Music, Google Play Movies & TV. Аз лично изключвам също така Mi Credit и Mi Video, тъй като не ги използвам. Обезателно изключваме msa! Също така TalkBack и UniPlay Service по ваша преценка. Връщаме се назад и попадаме в списъка с разрешения за използване на 3G и 4G (забележете, че ако използвате телефон с две SIM карти ще виждате отделна колонка с бутони за всяко от тях, а не само една като на видеото). Слизаме най-долу в списъка и натискаме System Apps (Системни приложения), за да бъдат показани и системните приложения. Изключваме всички приложения от при малко, например Analitics, Apps, Duos, Facebook App Manager, Facebook Services, Google Play Music, Google Play Movies&TV. Mi Credits. Mi Video, msam TalkBack. 

СТЪПКА 2: ИЗКЛЮЧВАНЕ НА РЕКЛАМАТА

За съжаление без root права изключването на цялата реклама е невъзможно, но можем по възможност максимално да я съкратим (Забележка на преводача: при мен по указания начин рекламата на практика е изключена на 100%).
Първо - рекламата в папки. Отваряме папката, натискаме на горе на името и и под него виждаме опция Promoted Apps (Препоръчани). Ако опцията е включена, я изключваме. 
По-нататък - файловия мениджър: натискаме бутона с три чертички горе в ляво, избираме командата Settings (Настройки), след това About (Относно) и изключваме опцията Recommendations (Препоръчани). 
След това - приложението Music: натискаме бутона с трите чертички, избираме Settings, Advanced Settings (Настройки за напреднали) и най-долу в списъка с команди изключваме Receive Recommendations (Получавайте препоръки).
След това Downloads: натискаме бутона с трите точки горе в дясно, избираме Settings (Настройки) и изключваме опцията Show ecommendet content (Покажи препоръчаното съдържание) най-горе. 
След това - приложението Security (Оптимизация): натискаме бутона-гайчица в горния десен ъгъл и от полученото меню изключваме предпоследната опция - Receive recommendations (Получавайте препоръки). След това от същото меню изибараме Cleaner (Почистване) и също изключваме опцията Receive recommendations (Получавайте препоръки). 
След това стартираме приложението Themes (Теми), влизаме в профила си като натискаме бутона-личице най-долу в дясно, избираме Settings и изключваме опцията Show Advertisement (Покажи реклама) - точно така откровено е написано. 
Реклама се показва и в App Vault - Settings - Home Screen and Recents - App Vault (Настройки - Начален екран и Последни - Секция на приложението). За да я премахнем според вида на MIUI, който използваме или изключваме самия App Vault или просто изключваме тези негови секции (като използваме бутона Customize най-долу), които показват реклама - Treading Apps, Check Train, Stocks.

СТЪПКА 3: ЛОКАЛНА ОПТИМИЗАЦИЯ

Това е оптимизация, която зависи от Вашите лични предпочитания. 
Отваряте Settings  (Настройки), избирате Battery (Батерия и производителност), избирате  Choose Apps (Избор на приложения). След това натискате бутона с три точки горе в дясно и избирате Show System Apps, за да бъдат показани и системните приложения. В появилия се списък с приложения има такива, които Вие не искате да изтривате, но и не искате да им позволявате да работят фоново - например YouTube Creator Studio (ако го има на Вашата система). Избирате съответното приложение и от появилото се меню избирате най-твърдото ограничение - Restrict Background Activity (Ограничаване на активността на заден план). Така приложението ще работи само тогава, когато самият Вие го стартирате.
Също така можете в приложението Security, Battery да изберете бутона-гайка горе в дясно и да изберете опцията Clear cache when device is locked и да изберете вместо "Никога" някой от израните интервали от време. Тогава телефонът Ви ще изтрива кеша 5, 10 или колкото изберете минути след като бъде заключен. 
Към локалната оптимизация се отнасят и настройките за синхронизация. Можете да изключите синхронизацията на услугите, които не използвате и да оставите включени тези, които използвате. Така например можете да изключите синхронизацията на Вашия Mi Account, ако не я използвате. Същото можете да направите и с услугите на Google, като можете да ги настроите също така да не се синхронизират през мобилните данни, а само тогава, когато е вкючен Wi-Fi. 



[-] 5 потребители изказват благодарност на HSGeorgiev за това мнение:
  • arkad, eleena, emil11, NTM, stif987
Цитирай

(2018-09-30, 17:23:06)HSGeorgiev написа:  Аз, поне по моите си впечатления, успях доста да оптимизирам моя телефон и този на жена ми, като при това съм изключил на 100% цялата реклама.
Използвах указанията в това youtube видео:

https://www.youtube.com/watch?v=2yTUqjpT...71&list=WL

За спирането на някой от ненужните системни приложения се използва приложение от маркета (Redmi system menager):

https://play.google.com/store/apps/detai...ess.system

Основните проблемни приложения, очаквоно, не са системни на MIUI, а на Facebook и подобни.
Видеото е на руски, ако се окаже че не има хора, които не го разбират, мога да го преведа.
Това приложение съм го пробвал, но то е просто шорткът с реклами. (на авторите на такива приложения  едновременно им се възхищавам и презирам) 
До същия деинсталатор се стига и от менюто в Плей Стор > Help & Feedback. Но той не може да деинсталира кой знае какво.
Освен това всичко е обвързано в система и някои деинсталирани програми биват възстановявани от други системни със съответните права без да питат. Xiaomi са дали лек контрол на потребителя в Менюто Authorization & Revocation, което е един добър жест от тяхна страна, но така или иначе на телефончето имаме, както го наричам - yet another little google.
Продължих с премахването - downloads, File manager, compas, ... заменям ги с известни, за предпочитане с отворен код и без реклами.
Доколкото знам Xiaomi Eu наблягат на изчистването и поевропейчването на китайския ром. 
За наша радост, живеем в EU и GDPR със всичките им кусури ни пазят донякъде. Донякъде, защото даваме съгласие и данните си вървят.
Най- упорити ми се виждат CloudSync и find Device. А с месечните security ъпдейти също могат да правят каквото си поискат.
Не знам китайците как ги ползват тия телефони - то ще е нещо страшно.  
Като цяло това е предварително изгубена кауза - да се опитвам да придобия контрол над данните, които устройството събира и изпраща на сървъри за обработка. Тая леки надежди някои по- изявени хора, като  Tim Berners Lee ( една новина от вчера ), и много други, които да предизвикат промяна в модела с потребителските данни.
[-] 1 потребител изказва благодарност на NTM за това мнение:
  • arkad
Цитирай

(2018-09-30, 20:13:58)NTM написа:  Това приложение съм го пробвал, но то е просто шорткът с реклами. (на авторите на такива приложения  едновременно им се възхищавам и презирам) 
До същия деинсталатор се стига и от менюто в Плей Стор > Help & Feedback. Но той не може да деинсталира кой знае какво.
Освен това всичко е обвързано в система и някои деинсталирани програми биват възстановявани от други системни със съответните права без да питат. Xiaomi са дали лек контрол на потребителя в Менюто Authorization & Revocation, което е един добър жест от тяхна страна, но така или иначе на телефончето имаме, както го наричам - yet another little google.
Продължих с премахването - downloads, File manager, compas, ... заменям ги с известни, за предпочитане с отворен код и без реклами.
Доколкото знам Xiaomi Eu наблягат на изчистването и поевропейчването на китайския ром. 
За наша радост, живеем в EU и GDPR със всичките им кусури ни пазят донякъде. Донякъде, защото даваме съгласие и данните си вървят.
Най- упорити ми се виждат CloudSync и find Device. А с месечните security ъпдейти също могат да правят каквото си поискат.
Не знам китайците как ги ползват тия телефони - то ще е нещо страшно.  
Като цяло това е предварително изгубена кауза - да се опитвам да придобия контрол над данните, които устройството събира и изпраща на сървъри за обработка. Тая леки надежди някои по- изявени хора, като  Tim Berners Lee ( една новина от вчера ), и много други, които да предизвикат промяна в модела с потребителските данни.


Щом смяташ че лъжа - ОК. 

В този албум има скрийнове от приложението на моя телефон:

https://photos.app.goo.gl/yS4fuXjVmA47znqa8

Който иска - да използва инструкцията.
Който иска - да си говори глупости.
Цитирай

(2018-09-30, 20:38:06)HSGeorgiev написа:  Щом смяташ че лъжа - ОК. 

В този албум има скрийнове от приложението на моя телефон:

https://photos.app.goo.gl/yS4fuXjVmA47znqa8

Който иска - да използва инструкцията.
Който иска - да си говори глупости.

О, не ! Не съм си и помислял, че лъжеш, дори ценя безкрайно мненията ти. За камерата научих от тебе неща, които не бях виждал никъде.
Приложението е ОК, но няма права за да извърши работата, за която претендира. Не че не спира и премахва, просто не може да стигне до всички. 
Харесах мнението като цяло, защото и аз правя същото.
Цитирай

Здравейте някой има ли проблем с усилването на звука за звънене и мултимедията.Един път от бутона се усилва и намалява за звънене на другия ден мултимедията.И дори да се намали до край медията всъщност не се намалява
Цитирай

От няколко седмици съм с 10-ката, от както съм с нея , тая музика постоянно ми праща такива подобни известия.. Как мога да ги спра.[Изображение: 495a7dec1cda35190f9671766658598b.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

Виж си в настройките да нямаш включено Recommendations
[-] 1 потребител изказва благодарност на suffer за това мнение:
  • Pacogamer
Цитирай

(2018-10-01, 09:35:52)pepuncho написа:  Здравейте някой има ли проблем с усилването на звука за звънене и мултимедията.Един път от бутона се усилва и намалява за звънене на другия ден мултимедията.И дори да се намали до край медията всъщност не се намалява
И при мен се случи, заради това използвам директно тих режим с включена вибрация, вместо намаляване.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2018-10-05, 11:17:45)Pacogamer написа:  От няколко седмици съм с 10-ката, от както съм с нея , тая музика постоянно ми праща такива подобни известия.. Как мога да ги спра.[Изображение: 495a7dec1cda35190f9671766658598b.jpg]

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Когато ти излезе пак тая нотификация дай swipe наляво. Ще се появи бутон за настройки и като влезеш там можеш да изключиш нотификацията.
Надявам се да си ме разбрал

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на BlackBone за това мнение:
  • Pacogamer
Цитирай

Ама така ще спре всичко от музиката. Трябва да влезе в самото приложение.
След това в настройките му и най-долу да махне отметката от Receive recommendations.
Вероятно е с регион Индия (но и на Xiaomi.eu я има тази опция, а там няма региони)
Цитирай

Бях на регион "България" и опцията я нямаше, наложи се да мина на "Индия" и тогава се появи опцията да изключа препоръките

LG G2=>Xiaomi Redmi Note 4X=>Xiaomi Redmi Note 5 =>Xiaomi MI 9T
Цитирай

(2018-10-05, 11:17:45)Pacogamer написа:  От няколко седмици съм с 10-ката, от както съм с нея , тая музика постоянно ми праща такива подобни известия.. Как мога да ги спра.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Малък цитат от инструкцията по-горе за оптимизация и изключване на рекламите и препоръките:

Цитат:... След това - приложението Music: натискаме бутона с трите чертички, избираме Settings, Advanced Settings (Настройки за напреднали) и най-долу в списъка с команди изключваме Receive Recommendations (Получавайте препоръки).
Цитирай

Здравейте! Мисля да актуализирам до 10ка , но нещо не ми се получава. Като искам да направя системна актуализация ми изписва   "изтеглянето невъзможно". Телефона не е отключван и е с Глобал ром. Рестартирах , чистих кеш и няма промяна.
Ако някой има идея какъв е проблема ще съм много благодарен.

Samsung galaxy J5
Цитирай

Изчисти данните на ъпдейтър приложението и на кой регион си
Цитирай

На регион България съм. Изтрих данните на приложението Изтегляния. Пробвам с актуализация на вградения браузър , но за съжаление пак не става.

Samsung galaxy J5
Цитирай

(2018-10-21, 10:48:48)mormybet написа:  Здравейте! Мисля да актуализирам до 10ка , но нещо не ми се получава. Като искам да направя системна актуализация ми изписва   "изтеглянето невъзможно". Телефона не е отключван и е с Глобал ром. Рестартирах , чистих кеш и няма промяна.
Ако някой има идея какъв е проблема ще съм много благодарен.

Виж в настройките на ъпдейтъра кога да теглиш ъпдейт - има отметка и за мобилни данни, иначе по wi-fi
Цитирай

Тегля го през wi-fi.

Samsung galaxy J5
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)