Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор между 3 смартфона
#1

Здравейте. Насочил съм се към 3 миналогодишни флагмана и съм на кантар кой да взема. Sony XZ1, LG G6, Xiaomi Mi 6.
Важните за мен неща са (не точно в този ред) - дисплей - с добра яркост, детайлност, да не синее, жълтее и т.н. Батерия - да ме изкарва до вечерта, не искам да поставям рекорди. Средно правя по около 4 часа sot дневно, та това е минимумът. Камера - да снима добре основно в авто режим, не съм фотограф и не се заигравам с ръчни настройки. Мощност - да не лагват и прегряват при основни операции - браузинг, социални мрежи, видео, музика. Игри почти не играя, не ми е важно това. И трите модела са достатъчно добри откъм параметри, от ревютата оставам с впечатление, че lg-то е най-зле откъм батерия, но пък снима доста добре, а и wide angle камерата си е удобство. Mi 6 е с 835 snapdragon и 6 gb рам, чета добри мнения за батерията, но камерата май не е толкова впечатляваща, а и 5.15 инча не знам дали няма да ми е малко като дисплей. Сонито въпреки малката батерия казват, че се представя много добре, камерата е на много добро, макар и не отлично ниво, а и ме привлича с външния си вид (не съм фен на безел-лес телефони с ночове). Та това са ми колебанията, ако някой има впечатления от телефоните, ще съм благодарен да даде препоръка...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

На твое място ще избирам между LG-то и Ми 6,Сонито да имат камери и.....дотам.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#3

Аз всъщност съм се насочил основно към един essential phone, но не е сигурно дали и кога ще дойде, та ако се провалят там нещата, ще избирам между тези трите...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#4

Ще сменяш S7 Edge с някой от тези трите ли? Насочи се към тазгодишен флагман защото с тези специално няма смисъл.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#5

Бързо ми омръзва всичко, затова често ги сменям, иначе от с7 еджа съм много доволен. Гледам поне да го сменя с нещо, което да не е много явен даунгрейд...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#6

На твое място бих останал със S7 edge.
Ако ще взимам нещо в момента - Mi 8, Poco (с оглед на цената)
Ако цената не е фактор, което ми харесва.
Малко извън питането ти е, но не виждам защо да сменяш модела.
Има и 1+
Цитирай
#7

По темата - Mi6 за мен е разумният избор, като не съм имал досег с него, но от прочетеното и изгледаното за телефона ми изглежда да е по-добър от Sony-то, за G6 не знам...
Сега и аз като колегите също ще кажа, че не си струва да минаваш от Edge-a на някои от трите които си изброил, освен ако нямаш опция за някакъв бартер, че да не се налага да плащаш, тогава нещата се осмислят, лично мнение разбира се.
П.С. Тук има една сходна тема, за този ъпгрейд по-съм съгласен Smile
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=94883
Цитирай
#8

Сменям телефоните често, като основният критерий, поне засега, е да не влагам излишни пари. Продавам стария, за същите, или малко отгоре пари, вземам друг. Не ми се дават луди кинти за s9, mate 10 pro и т.н.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#9

Аз като четох темата,събрани Самсунг фенове и говорят ,че "китайските боклучета" нямали подръжка и т.н.

Иначе ,и аз съм същия въртя по три телефона на 4-5 месеца но незнам точния за теб.Откъм батерии ако гледаме само Шаомита те са доказани,дори камерите са добри (нощните са зле) ,колегите по-горе ти казаха Поkо, хардуер и батерия за добри пари.


Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Даже и на твоя пиксел му се чудя, който го продаваш, хахах... Ама хич не ме кефят пикселите на външен вид, иначе знам, че е машина...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#11

(2018-10-09, 19:12:27)whitehart написа:  Даже и на твоя пиксел му се чудя, който го продаваш, хахах... Ама хич не ме кефят пикселите на външен вид, иначе знам, че е машина...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
1+ също може да погледнеш ,но тази марка не съм притежавал и си нямам на идея как са.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#12

Сонитата са доста приятни телефончета. Ползвам доста стар техен флагман (от 2014г.) и съм доста доволен. Поразгледай из форума за мнения (за Sony Xz 1).
За високите класове на Сони, мисля че само добри отзиви ще намериш. Сега не знам как вървят, но като взимах Z3, цената му беше доста висока и това си е проблем.

В този ред на мисли G6 е излишен в това избиране. Аз бих го избрал само заради дизайна, но не и заради характеристиките, които не ми допадат за края на 2018.
Цитирай
#13

Че какво му е на харектаристиките за 2018?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#14

Въобще не си струва смяната.Само ще ти кажа,че аз от G6 минах на S7 edge и се родих.Сам си направи сметката, като се има предвид,че 7 edge е година по-стар.

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#15

Затова казах да гледа флагмани и покота от тази година. Ми 8 128 е 700 лева от алито, покемона е 500-550, G7 е 880 лева, S9 е 1000 някъде. От 500 до 1000 има избор не е като да няма.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#16

Ще замениш С7 с някоя от тези "кучи марки" ?! Или си остани със Самсунга или пробвай iPhone 8 Plus щом искаш нещо различно и не харесваш ночове. Big Grin LG и Sony са изпята песен вече...
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo98 за това мнение:
  • aladin
Цитирай
#17

Ами бъркаш. Минах на LG отново и да ти кажа съм много доволен. Няма кучи марки вече, просто избираш според хардуерни предпочитания и софтуер. Ако гледаш само самсунг и апле много лошо за теб, няма нужда да робуваш на марката. В конкретния случай с миналогодишните флагмани обаче наистина не си заслужава да сменя S7 Edge.

Sent from my LM-G710
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#18

Всички модели преди Iphone X приличат на тамагочита.
Цитирай
#19

затова съм го оставил в жената X-ката,аз предпочитам тамагочита.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

(2018-10-09, 22:00:17)galaxyhopper написа:  Всички модели преди Iphone X приличат на тамагочита.

Ноч-а ли е голямата еволюция в дизайна?

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#21

Имам предвид само за линията Айфон. Не ночът, а рамките са различни за мен и липсата на бутон спрямо предшествениците си. Какво толкова имат айфон като преимущество спрямо останалите марки? Само един чип, пха.. А колко обратното?
Цитирай
#22

Разни хора,разни идеали...
Повечето хора които казват, че харесват iPhone всъщност имат предвид iOS.
Цитирай
#23

(2018-10-10, 07:20:47)galaxyhopper написа:  Имам предвид само за линията Айфон. Не ночът, а рамките са различни за мен и липсата на бутон спрямо предшествениците си. Какво толкова имат айфон като преимущество спрямо останалите марки? Само един чип, пха.. А колко обратното?

В такъв случай съм напълно съгласен. Съотношението екран-тяло им беше ужасно преди това.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#24

Mi6, особено в синьо...Smile)

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#25

А защо не Mi note 3!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)