Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия за дакове, преходници и слушалки за P20/P20 Pro
#26

Аз съм с п20 про и оригиналните слушалки в комплекта, но не съм очарован от силата, слабичко свирят, дори като го пусне тела през усилватела и всичко на макс увеличено се чува доста слабо, като слабо разбирайте че усилватела се увеличава до 73 и тогава падат прозорци, нормално силно за слушане около 40,а от телефона и 140 да имаше пак едва ли ще свирне силно

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-10-13, 17:40:36)degman написа:  Ти сериозно ли? Какво изобщо говориш? Ходи си хвали марката където ще има кой да ти обърне внимание. Прочети и кой какво е написал. И ако имаш да кажеш нещо смислено тогава се обаждай че сега е леко смешно Wink


Забравяш че самото предаване на аналоговия сигнал към слушалките е реализирано по различен начин - тоест чрез 3.5мм жака и чрез USB C порта. Може да не е виновен самия дак а това което отива към двата порта. Не знам. Отиди чуй друг P20 и ако свири като твоя значи просто толкова си може.

Sent from my LM-G710

Тия дни ще пробвам в някой магазин с друг P20 и ако е така... Тва е наистина е зле...

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай
#28

В XDA има подобни мнения. Щом там има значи е така. Все пак пробвай.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

HTC Desire -> BB8900 -> BB9800 -> Samsung Galaxy SI Plus -> Samsung Galaxy SII -> HTC One -> Samsung Galaxy S4 Black Edition ->  LG G3 32GB -> iPhone 6S 64 GB -> Samsung S9 Duos Coral Blue -> iPhone 11 Pro
Цитирай
#29

Ами прочетох ревюта специално за аудиото, винаги досега съм гледал камерата и не съм обръщал внимание на друго.... Та наистина дават че P20 Pro (нищо че е по високия модел) в сравнение със самсунг S9 и айфон Х свири по зле и по тихо. Но докато не тестваш лично няма как да се разбере със сигурност дали проблема не е само в твоя телефон.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#30

С P20 Pro съм и пуснах музика през тези слушалки, щеше да ми гръмне главата!
[Изображение: IMG-20181013-212912.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#31

P20Pro не свири силно със оригиналните слушалки но качеството лично на мен ми харесва. Колко силно трябва да свирят едни слушалки които се завират във ухото и защо? Въобще колко силно трябва да свирят слушалки и полезно ли е освем за да кажеш малеее как свири
Обикновено на всеки телефон слушалките ми стоят нови само ги пробвам, не ме слушайте ама си свири доволно качествено, всичко друго е претенции и извън полезното

P20 Pro Twilight
[-] 1 потребител изказва благодарност на Pusheka за това мнение:
  • Бижу
Цитирай
#32

(2018-10-13, 20:31:37)Бижу написа:  С P20 Pro съм и пуснах музика през тези слушалки, щеше да ми гръмне главата!
[Изображение: IMG-20181013-212912.jpg]
Тва безжични слушалки ли са? Big Grin

Sent from my LM-G710
Цитирай
#33

Да, безжични са.

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#34

(2018-10-13, 20:32:47)Pusheka написа:  P20Pro не свири силно със оригиналните слушалки но качеството лично на мен ми харесва. Колко силно трябва да свирят едни слушалки които се завират във ухото и защо? Въобще колко силно трябва да свирят слушалки и полезно ли е освем за да кажеш малеее как свири
Обикновено на всеки телефон слушалките ми стоят нови само ги пробвам, не ме слушайте ама си свири доволно качествено, всичко друго е претенции и извън полезното
Достатъчно силно, че да не чувам покрай мен кой какво си приказва ?

Samsung S24U 1Tb/12,Samsung S21U 512/16,Samsung S21U256/12,iPhone 15 Black,
iPhone 13 Black,Huawei p40 pro,Huawei p30 pro,Huawei p20 pro,Soni Xpreria Z5 premium,Z3,Z,Samsung S7 edge,Note 4,Note 2

Цитирай
#35

(2018-10-13, 21:13:19)Бижу написа:  Да, безжични са.
Нищо общо с това което обсъждаме. Но се радвам че ти харесва как свирят Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай
#36

На мейта с кабел свири малко по-слабо от без кабел. Като пусна през Bluetooth кърти ушите. Така или иначе без кабел ми е по-удобно. С PowerMP3 се оправят нещата

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#37

(2018-10-13, 20:32:47)Pusheka написа:  P20Pro не свири силно със оригиналните слушалки но качеството лично на мен ми харесва. Колко силно трябва да свирят едни слушалки които се завират във ухото и защо? Въобще колко силно трябва да свирят слушалки и полезно ли е освем за да кажеш малеее как свири
Обикновено на всеки телефон слушалките ми стоят нови само ги пробвам, не ме слушайте ама си свири доволно качествено, всичко друго е претенции и извън полезното
Трябва да се има предвид, че оригиналните слушалки имат вграден DAC, който свири, когато са боднати в телефона - и е ясно, че с оглед на размерите няма как да е шампион на сила. Когато се ползва преходника - той е просто аналогов интерфейс, type c конектора на P20/P20 pro/Mate 10 Pro има аналогов изход, който играе ролята на 3,5мм през преходника и тогава свири DAC-ът на телефона. Ако се ползват не оригинални преходници, често силата е още по-ниска заради калпавото окабеляване вътре.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#38

Всъщност какъв е смисъла да имат слушалките дак, при положение че телефоня предава аналогов сигнал? Гледам има преходници с дак в алито и то не много евтини. Това може да е решение за тези които искат по качествен звук. Но не знам кой свири наистина добре а и цените варират в доста широки граници. Четох че преходници на различни марки не работят с други. В крайна сметка уж премахването на жака трябваше да е предимство, то се оказа че е абсолютен недостатък като уеднаквеност на стандартите, и също така се оказва че качеството на звука е смъкнато драстично. Страхотна екстра е това да нямаш 3.5мм жак.

Sent from my LM-G710
[-] 3 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • Friz, Marto.g, vargala81
Цитирай
#39

(2018-10-13, 21:33:16)degman написа:  Нищо общо с това което обсъждаме. Но се радвам че ти харесва как свирят Wink
Аз не съм тъпа, разбирам това, но не описвам всичко подробно, защото това според мен е разбираемо за всички. В този случай нали ви е ясно, че проблемът е в слушалките, а не в телефона - софтуерно, хардуерно или каквото и да е. Снощи ме мързеше да стана и да сложа оригиналните с кабел, но сега съм на работа и ще ги пробвам, и ще допиша с тях как е.

ПП. Ми пробвах и с тях. Музиката, която е в моя телефон, аз не мога да я слушам с докрай увеличени слушалки, защото ще ми спукат тъпанчетата. Най-малкото, което може да се каже за тия слушалки е, че се чува тихо през тях.

Слушалките ми от S7 Edge не работят с оригиналния преходник от комплекта на Huawei.
В слушалки със същия жак C-type от телефон LeEco, се чува с по-лошо качество на звука от оригиналните.

Samsung Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Бижу за това мнение:
  • venko1407
Цитирай
#40

Ами не е разбираемо при положение че говорим в толкова мнения за жични слушалки, а ти пускаш снимка на безжични. И определено не съм давал определения за теб че да го пишеш по този начин. Просто помислих че изобщо не си обърнала внимание на дискусията. Както и да е де, извинявам се ако съм те засегнал Smile

Но реално от това което си написала в мнението си, се затвърждава моето че липсата на 3.5мм жак и уж уеднаквяване на стандарта с USB TYPE-C порта е пълна каша и води само до проблеми всъщност. Несъвместимост на слушалки не бях чувал от времето на Нокия които бяха с различно опроводяване на конекторите на слушалките с микрофон. Не помня къде четох и се описва пълното мазало на преходниците и слушалките USB C. А за силата на звука - всеки човек чува различно, това което за теб е силно за друг може да не се чува. Докато колегата не тества лично друг телефон не може да се каже какво точно се случва при него.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#41

(2018-10-14, 07:15:39)degman написа:  Всъщност какъв е смисъла да имат слушалките дак, при положение че телефоня предава аналогов сигнал? Гледам има преходници с дак в алито и то не много евтини. Това може да е решение за тези които искат по качествен звук. Но не знам кой свири наистина добре а и цените варират в доста широки граници. Четох че преходници на различни марки не работят с други. В крайна сметка уж премахването на жака трябваше да е предимство, то се оказа че е абсолютен недостатък като уеднаквеност на стандартите, и също така се оказва че качеството на звука е смъкнато драстично. Страхотна екстра е това да нямаш 3.5мм жак.

Sent from my LM-G710
Не знам какъв е смисълът, може би е китайска приумица че предлагат изцяло цифрови слушалки, но е факт. Smile
В алито са боклуци, ако някой иска качествено свирещ, достатъчно силен единственият вариант е Type-C преходника на Razer с вграден хубав DAC. Цената е 25 евро.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#42

Не си ме засегнал, degman, говорим си.
Съгласна съм с останалото, което пишеш. 
Сега синът ми ползва S7 Edge и с неговите оригинални слушалки лявата е тиха. Купихме нови, оригинални, пак лявата е тиха. Взехме от предишни Samsung - и, които имаме... Свирят равномерно, но по-тихо. Взехме от LG, съвсем еднакви като сила и доста мощни, но неудобни (за него) тапи. Купи си тези SONY и терзанията му приключиха. 
LeEco не е някаква велика техника, но с неговите си слушалки с C-type, се чува страхотен звук. Същите тия, с които Huawei P20 Pro е тих...

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#43

Махането на жака за слушалки може да роди само главата на слабоумен. И да твърди, че е по добре без него.
Цитирай
#44

Ето темата във форума за който му е интересно:

Върнете ни аналоговото гнездо за слушалки: защо USB-C аудиото и досега не работи !

Знаех си че съм чел някъде тук специално за това нещо Smile

А последното мнение просто е уникално за телефон който не работи както трябва със собствените си слушалки и преходник в комплекта:

(2018-09-30, 02:44:38)solo5 написа:  В комплекта на Moto Z има тапи с 3,5мм жак и отделен преходник към USB C.
Странно, но има полярност при включване на USB C.
Слушалките работят качествено, когато порта е в "точна" позиция,
обърне ли се "наопаки" се появява непрекъснато "пукане" към звука
Цитирай
#45

degman имам един единствен въпрос-слушал ли си музика през 3,5 мм. жак с 2 различни марки или модела слушалки и те да свирят различно?!?
Цитирай
#46

В смисъл? Слушам в момента на два чифта слушалки - Vmoda тапи, скоро ми дойдоха Tin Audio T2 тапи, те замениха Xiaomi Hybrid Pro HD, които продадох защото не ми допаднаха. Слушал съм вмодата и шиомито на LG G2, SGS7 Edge, на усилвателя ми и всички съм ги пускал също на звукова карта Creative Titanium HD. Слушалките на телефоните дори не съм ги пущал. Слушал съм и други слушалки ей така за тест включително наушници ама не мога да нося и стоя с подобно нещо. А и там парите за нещо качествено са доста над тинките които са под 100 лева. Та да, всички които съм слушал звучат по различен начин. Включително източниците.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#47

Мисля, че ме разбра.И при 3,5мм. жак има проблеми а ти си се захванал, че преходника на хуБавейа е най-големият провал!
По твоята логика в темата "Препоръка за слушалки - лични впечатления от дадени модели." след заглавието трябва да има само един отговор:
Отидете и си купете слушалки с 3,5 мм. жак. 
А то има 1723 мнения. Ами поспри се малко. Ясно е, че всеки модел има и недостатъци и не лоши неща, но ти си се захванал с Хуаей все едно са ти отмъкнали жената! Аз така мразя Тойота! Обръща и някой внимание повече от на мен! Big Grin  Tongue
Цитирай
#48

Сега се върни назад до мнението с теста на слушалките от колегата с два хуавея, после изчети всичко до предишното ми мнение няколко пъти, след което може да търсиш колкото време пожелаеш къде точно съм написал в предишното си мнение че аз лично с мои слушалки имам проблем с 3.5мм жака? Това че всичко свири различно е от самите слушалки, дакове и компоненти в източниците, а не от проблеми в 3.5мм жака, Холмс! Надявам се ще използваш дедукция или нещо друго за да разбереш какво съм написал и в това мнение Wink

Sent from my LG-D802
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • vargala81
Цитирай
#49

Сега, вече вкъщи, извадих прехода (бил от LeEco-то) и тапи LG, ами оказа се, че звукът кърти! В пъти е по-мощен и чист, отколкото с оригиналните слушалки от Huawei...
[Изображение: IMG-20181014-203508.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra
Цитирай
#50

(2018-10-14, 07:15:39)degman написа:  Всъщност какъв е смисъла да имат слушалките дак, при положение че телефоня предава аналогов сигнал? 

Sent from my LM-G710

Защо мислиш, че телефона предава аналогов сигнал?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)