Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия за дакове, преходници и слушалки за P20/P20 Pro
#51

Защото преходника няма дак. Тоест аналогови слушалки няма да свирят.

Sent from my LG-D802
Цитирай
Аксесоари
#52

С кой преходник няма да свирят аналогови слушалки? Говориш неизчерпателно и заблуждаваш хората.
И все пак това не значи че телефона предава аналогов сигнал. Ако свържеш цифрови слушалки към usb-c порта ще работят. Ако свържеш аналогови слушалки към преходника ще работят.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#53

(2018-10-14, 20:49:24)nanobanano написа:  .......
И все пак това не значи че телефона предава аналогов сигнал. Ако свържеш цифрови слушалки към usb-c порта ще работят. Ако свържеш аналогови слушалки към преходника ще работят.
Да, те имат дак=цап вътре. Каквито са оригиналните на телефона. Ти нещо бъркаш - питах защо има слушалки с дак, тоест цифрови при положение че в преходника няма дак, тоест може да предава аналогов сигнал през порта. Кое точно те притеснява в термините?

(2018-10-14, 20:49:24)nanobanano написа:  С кой преходник няма да свирят аналогови слушалки? Говориш неизчерпателно и заблуждаваш хората.

Нещо си се омотал яко в тия "термини". Хайде чети малко повече какво пиша и не се навирай сам в някакви филми Wink
Цитирай
#54

Написах го много ясно в мнението ще го повторя с редакция

С кой преходник няма да свирят аналогови слушалки защото с оригиналния работят? Говориш неизчерпателно и заблуждаваш хората. 

И все пак това не значи че телефона предава аналогов сигнал. Ако свържеш цифрови слушалки към usb-c порта ще работят. Ако свържеш аналогови слушалки към преходника ще работ

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#55

Ами нещо много се бъркаш. Чети изчерпателно ти казах. Мнението ми е директен отговор на твоето. Ако и така не ме разбираш не мога да ти помогна Wink Всъщност не искам Big Grin
Цитирай
#56

Да се върнем към цитата, в който виждам проблем.
Stenlus ти казва, че оригиналните слушалки имат дак и ти отговаряш че няма смисъл да имат дак тъй като телефона предавал аналогов сигнал, което не е вярно. Оригиналните слушалки са цифрови

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#57

Добре, как не предава аналогов сигнал като в преходника му няма дак, тоест цап? Как ще свирнат аналогови слушалки без цап във преходника? Казах ти че нещо си се вкарал във филм ама явно не можеш да излезеш Wink Не те знам какво се опитваш да постигнеш?

И да - при положение че телефона има дак, предава аналогов сигнал, защо хуавей са решили да сложат друг дак в слушалките на телефона. Единственото нещо за което се сещам е за да се използват на телефони които не предават аналогово аудио през тайп цъ порта.

Ако пак не разбираш и виждаш проблем се отказвам, трябва ти по - висша помощ от мен Wink
Цитирай
#58

Нарочно ли не ми отговаряш конкретно? Телефона пуска и цифров сигнал.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#59

Да, цифровия е ясен пуска и аналогов. Стана ми интересно защо слушалките в комплекта на телефона имат дак и май си отговорих сам в предното мнение. Честно не мога да те разбера. Ма и няма значение де Wink

(2018-10-14, 21:05:15)nanobanano написа:  ....... оригиналните слушалки имат дак и ти отговаряш че няма смисъл да имат дак тъй като телефона предавал аналогов сигнал, което не е вярно. Оригиналните слушалки са цифрови

И само за твоя информация заблуждаваш хората - телефона предава аналогов сигнал. Все тая е какви са оригиналните слушалки Wink Прочети и темата във форума която съм дал.
Цитирай
#60

С тия редактирания на постовете няма как да се разберем.Аз пиша нещо ти го четеш през това време променям текста ти отговаряш. После аз чета ти променяш текста и става развален телефон

Само ми отговори каква връзка имат цифровите слушалки с аналоговия сигнал?

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#61

Добре, за последно:
- телефона има цифрови слушалки с дак в тях ---> ползва си дака в слушалките
- телефона има преходник без дак ---> телефона предава аналогово аудио
Точка.
Цитирай
#62

(2018-10-14, 07:15:39)degman написа:  Всъщност какъв е смисъла да имат слушалките дак, при положение че телефоня предава аналогов сигнал? 

Значи сега разбираш, че така зададен въпроса ти няма смисъл. Цифровите слушалки с дака нямат общо с аналоговия сигнал.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#63

Отказвам се Big Grin Пичелиш тази безсмислена дискусия която доведе до едно нищо Wink
Цитирай
#64

Доведе до истината. Малко ли е...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#65

Че нищо не разбираш или се заяждаш. Да, така е.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#66

С кое се заяждам? Или пък не разбирам? Цифровите слушалки ги свързваш с аналогов сигнал.. Вижда се ти колко разбираш

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#67

(2018-10-14, 21:05:15)nanobanano написа:  Да се върнем към цитата, в който виждам проблем.
Stenlus ти казва, че оригиналните слушалки имат дак и ти отговаряш че няма смисъл да имат дак тъй като телефона предавал аналогов сигнал, което не е вярно. Оригиналните слушалки са цифрови

Как ще не е вярно. Значи искаш да кажеш, че ако вземеш едни USB-C дигитални слушалки и ги забучиш в порта без преходници с ЦАП и няма да изкарат звук понеже телефонат не предава аналогов сигнал на USB-C порта?
Смисъл да има вграден ЦАП в слушалките има поради една проста причина, и тя е, че ЦАП-а в Кирин 970 не струва и за това Huawei са сложили слушалки с вграден ПО-ДОБЪР ЦАП.
http://eng.soomal.com/edoc/10100000214.htm


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#68

(2018-10-14, 21:47:27)nanobanano написа:  С кое се заяждам? Или пък не разбирам? Цифровите слушалки ги свързваш с аналогов сигнал.. Вижда се ти колко разбираш


Да, той телефона е тъп и не знае какво му влиза Wink

Ето ти задача за мислене ако можеш - след като няма дак/цап в преходника как свирят обикновени аналогови слушалки?

Спирам да се занимавам с теб личи си че целта ти е друга. Няма смисъл да продължаваме. Никакъв.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#69

Когато ползваш оригиналните слушалки, които са цифрови си на цифров сигнал. Защо намесвате аналоговия? Може би аз не разбирам-обяснете.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#70

Защото така се случи.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#71

Аз много не разбирам, но цифривия сигнал в случая се преобразува в дигитален от цап-а вграден в слушалките (оригиналните). А когато се забучат обикновенни дигитални слушалки без цап (цифрово - аналогов преобразувател), вградения в кирин 970 цап преобразува сигнала от цифров в аналогов и го предава на дигиталните слушалки.
Ще се опитам да го обясня по простичко като дам за пример вградения в LG Quad DAC. Когато бутонът HI-FI не е включен, ES9218 SABRE  Quad DAC-a вграден във LG телефоните не работи и цифровия сигнал в случая се преобръзува от вградения в SnapDragon чипа. Тогава звука е по-тих и некачествен. Когато бутонът HI-FI обаче е включен, сигналат се преобразува от ES9218 SABRE  Quad DAC-a, който е много по-добър и съответно изкарва много по-добър звук. А ако и слушалките са над 50 ома, тогава и силата на звука става двойна.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#72

(2018-10-14, 21:51:28)vargala81 написа:  Как ще не е вярно. Значи искаш да кажеш, че ако вземеш едни USB-C  дигитални слушалки и ги забучиш в порта без преходници с ЦАП и няма да изкарат звук понеже телефонат не предава аналогов сигнал на USB-C порта?
Не. Казвам че като ги забучиш те не приемат аналоговия , а само цифровия сигнал. Ще си свират, но не заради аналоговия сигнал

Освен това какви са тия дигитални слушалки без цап.. . Ако са без цап не са дигитални слушалки, а аналогови...

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#73

И аз съвсем се обърках с тези термини, но -
Audio
Most modern audio signals are stored in digital form (for example MP3s and CDs) and, in order to be heard through speakers, they must be converted into an analog signal. DACs are therefore found in CD players, digital music players, and PC sound cards.

Тоест нещо трябва да превърне цифровия в аналогов сигнал за да го чуеш. И ако те не приемат аналогов а цифров сигнал от USB-C , то тогава самите те (слушалките) трябва да имат вграден цап за да преобразуват цифровия сигнал приет от USB-C порта на телефона в аналогов. Иначе няма да работят и няма как да чуеш нищо на тях.

С други думи, USB-C порта на P20/20 Pro предават аналогов сигнал и ще работят всякакви слушалки свързани към него. Докато в Pixel 2 не е така и за това са включили преходник с вграден цап и при него други преходници без цап не работят. А другия вариянт е USB-C порта да предава и двата сигнала (цифров/аналогов) в зависимост какво е свързано към него.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#74

(2018-10-14, 22:15:42)vargala81 написа:  .....
Ще се опитам да го обясня по простичко като дам за пример вградения в LG Quad DAC. Когато бутонът HI-FI не е включен, ES9218 SABRE  Quad DAC-a вграден във LG телефоните не работи и цифровия сигнал в случая се преобръзува от вградения в SnapDragon чипа. Тогава звука е по-тих и некачествен. Когато бутонът HI-FI обаче е включен, сигналат се преобразува от ES9218 SABRE  Quad DAC-a, който е много по-добър и съответно изкарва много по-добър звук. А ако и слушалките са над 50 ома, тогава и силата на звука става двойна.

Специално тая част е супер но няма нищо общо с темата, всъщност така и не разбрах какво толкова се подпалиха някои хора, и за какво Big Grin Както и да е, по принцип трябва да изтрия бая мнения по късно.....



(2018-10-14, 23:08:32)vargala81 написа:  .....
Тоест нещо трябва да превърне цифровия в аналогов сигнал за да го чуеш. И ако те не приемат аналогов а цифров сигнал от USB-C , то тогава самите те (слушалките) трябва да имат вграден цап за да преобразуват цифровия сигнал приет от USB-C порта на телефона в аналогов. Иначе няма да работят и няма как да чуеш нищо на тях.

Е да де. Ама явно всеки от нас си пише а другия не вдява. По късно ще разчистя, тази дискусия не доведе до нищо.

Sent from my LG-D802
Цитирай
#75

(2018-10-14, 23:14:15)degman написа:  ......... 
Е да де. Ама явно всеки от нас си пише а другия не вдява. По късно ще разчистя, тази дискусия не доведе до нищо........... 
Изтриеш ли нещо то признаваш сам, че пишеш колкото да се заядеш точно тук а сега ще заметеш следите.
Няма нищо еднакво на 100%. А пък да не говорим за човешки възприятия. Сам казваш, че не ползваш заводските слушалки а скастри Бижу за нейните. Началото беше друго. Края надявам се по-добър. Извода за мен е един. Трябва да се намери компромисен вариант за слушалки при човек  който има определени потребности. Който не ги ползва  изобщо му е все тая за това как свирят. А такива хора има също много. Нека остане написаното. Виждат се много неща!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)