Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дискусия за дакове, преходници и слушалки за P20/P20 Pro
#76

(2018-10-14, 23:08:32)vargala81 написа:  С други думи, USB-C порта на P20/20 Pro предават аналогов сигнал и ще работят всякакви слушалки свързани към него. 

Всякакви слушалки, но не и цифрови ако беше само аналогов сигнала. За това предава  и цифров сигнал, за да вървят цифровите слушалки.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
Аксесоари
#77

(2018-10-14, 20:42:55)degman написа:  Защото преходника няма дак. Тоест аналогови слушалки няма да свирят.

Sent from my LG-D802

Ще си свирят естествено, той преходника само това прави - преход от type c към 3,5 мм без конверсия, защото телефона подава директно аналоговият сигнал на пиновете на type c буксата.

(2018-10-14, 21:05:15)nanobanano написа:  Да се върнем към цитата, в който виждам проблем.
Stenlus ти казва, че оригиналните слушалки имат дак и ти отговаряш че няма смисъл да имат дак тъй като телефона предавал аналогов сигнал, което не е вярно. Оригиналните слушалки са цифрови

Объркал се е колегата, но да - телефона пуска и аналогов и цифров сигнал, и действително е странно защо са правили цифрови слушалки като така или иначе дават преходник и има аналогов...

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай
#78

Хайде пак с това че съм се объркал? Четете ли изобщо какво съм написал?

Sent from my LM-G710
Цитирай
#79

(2018-10-15, 08:35:43)stenlius написа:  Объркал се е колегата, но да - телефона пуска и аналогов и цифров сигнал, и действително е странно защо са правили цифрови слушалки като така или иначе дават преходник и има аналогов...

Преходника ти дава опцията за свързаност с всякакви аналогови слушалки- тип 3,5мм. жак.Той е преход-не конвертор.
Оригиналните си вземат директно от С-порта цифров сигнал и затова са цифрови.
От тук извода : пуска и аналогов и цифров сигнал на С-порта.
Началото беше,че на колегата vanci му свирят тихо.Ако е от София нека да се срещнем и ще пробваме и на моя.Тогава ще се види софтуер ли е хардуер ли е, или дефект!
Цитирай
#80

(2018-10-15, 08:55:29)шерлок холмс написа:  Преходника ти дава опцията за свързаност с всякакви аналогови слушалки- тип 3,5мм. жак.Той е преход-не конвертор.
Smile същото написах и аз в поста, който си цитирал. 

Станаха си 3 страници offtopic почти, но това не променя факта - хуавеите свирят тихо със спряни всички софтуерни подобрители, отделно в софтуера на даден модел може да е настроена силата на системно ниво по различен начин, независимо, че чипсета е един и същи примерно. Силата е прилична с 16 омови чувствителни слушалки, ставаща с 32 омови и прогресивно все по-слабо с високоомни.
Има и голямо значение какъв е източникът - Spotify или всичко модерно е с високо ниво, докато стари албуми 80-90те години на миналият век в оригинал са с много по-ниско ниво и за тях Хуавея не успява да "надъни" достатъчно ако някой иска сила.

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
[-] 1 потребител изказва благодарност на stenlius за това мнение:
  • шерлок холмс
Цитирай
#81

В настройките на телефона има
някаква персонализация за цифрови слушалки.
Не съм го пробвал, само казвам.
Щях да пробвам, но като чета отзивите тука и се отказах да слушам музика с него.
А телефончето го взех основно заради по-добрата камера,
макар че на днешен ден със сигурност има по-добри камерфони от него.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#82

(2018-10-15, 06:31:47)шерлок холмс написа:  Изтриеш ли нещо то признаваш сам, че пишеш колкото да се заядеш точно тук а сега ще заметеш следите.
Няма нищо еднакво на 100%. А пък да не говорим за човешки възприятия. Сам казваш, че не ползваш заводските слушалки а скастри Бижу за нейните. Началото беше друго. Края надявам се по-добър. Извода за мен е един. Трябва да се намери компромисен вариант за слушалки при човек  който има определени потребности. Който не ги ползва  изобщо му е все тая за това как свирят. А такива хора има също много. Нека остане написаното. Виждат се много неща!

Ти и ти не четеш. Ако си направиш труда да видиш за какви слушалки съм направил забележка евентуално нямаше пак да се налага да отговарям на абсолютно безсмислени и неподходящи явно провокации защото имате проблем с други марки явно. И спирате изобщо да възприемате, държите се неадекватно и грубо. Хващате се за отделен коментар в директен отговор към определено мнение, единствено виждате че човека който пише не е фенче на избраната ви марка. Хайде бъдете така добри да прочетете дискусията отново, и отново, и отново и барем схванете най - накрая какви глупости писахте и на всичко отгоре продължавате. Без да се сърдите ама имате проблем с хуавей пристрастяването, това че съм срещу марката ви в много отношения не означава че не отчитам предимствата им. Това са едни телефони, гледайте по весело на нещата и отчитайте факта че всички марки се интересуват само от печалбата и доенето на потребителите с цел повече печалба. На никой не му дреме за потребителите колкото и да се пънат с тъпите си реклами Wink

Sent from my LM-G710
Цитирай
#83

Само в последното си мнение имаш повече хейт към хуавей, от колкото ние сме показали към друга марка докато коментирахме проблема със слушалките.
Визирал си оригиналните слушалки, които са цифрови. Те си свират качествено, макар и не толкова силноСега можеш да изтриеш мненията, които не ти отърват и да затвърдиш "репутацията" си.

Pixel 7 Pro Hazel 
Цитирай
#84

Я прочети на Бижу мнението със снимката. И следващо такова надявам се да няма. На какъв се правиш изобщо? Да не давам аз определения!

Sent from my LM-G710
Цитирай
#85

Колеги, съфорумници, може ли да престанете с off topic-а, да спрете да се заяждате и да спрете да си мерите м,ишките? Smile
Бижу, може ли да ми кажеш модела на слушалките?

Sony Xperia 1 II, black
Цитирай
#86

Колеги, има ли значение с коя апликация
ще се просвирват мр3-ки или друг формат
музикални файлове за по-добро качество.

Споделете ако имате някакви наблюдения
или е без значение?

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#87

(2018-10-15, 17:29:15)zdravko959 написа:  Бижу, може ли да ми кажеш модела на слушалките?

Предполагам, че питаш за SONY-то?

[Изображение: IMG-20181016-170438.jpg]

Samsung Galaxy S24 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на Бижу за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
#88

Бижу, мерси много! Smile
Skysoft, няма никакво значение, качеството е едно. Аз си ползвам стоковото и слушам песни във flac формат.

Sony Xperia 1 II, black
[-] 1 потребител изказва благодарност на zdravko959 за това мнение:
  • skysoft
Цитирай
#89

(2018-10-16, 16:53:53)zdravko959 написа:  Бижу, мерси много! Smile
Skysoft, няма никакво значение, качеството е едно. Аз си ползвам стоковото и слушам песни във flac формат.

Благодаря ти за отговора.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#90

(2018-10-16, 14:26:35)skysoft написа:  Колеги, има ли значение с коя апликация
ще се просвирват мр3-ки или друг формат
музикални файлове за по-добро качество.

Споделете ако имате някакви наблюдения
или е без значение?

Ами за някои хора има значение програмата с която се пускат файловете. Особено ако се ползват корекции. Зависи и колко кадърно е написано приложението. Лошото е че някои качествени плеъри са платени - PowerAmp, Player Pro, Neutron който се води аудиофилски. Най - добре ще е сам да тестваш няколко и да си решиш дали има смисъл да ползваш различен от стоковия. Но тези трите които изброих имат толкова много настройки че чак може да се изгубиш в тях Smile
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • skysoft
Цитирай
#91

Аз за сега ползвам Dub Music Player.
Има интересен уникален интерфейс,
еквалайзер и промяна на итерфейса.

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай
#92

Във Андроид 9 бил по силен звука във жичните слушалките обаче станал по тих през Bluetooth

И камерата снимала ужасно за бетата става въпрос мисля

P20 Pro Twilight
Цитирай
#93

И така , днес тествах един P20 в магазин на оператор. Няма разлика в звукът спрямо моя. Тествах и с P20 Lite, положението е същото като при този на жена ми. След много тестове установих че че P20 Lite има по - силен звук през 3.5 мм жак и Tipe c usb, но през tipe c звукът леко пращи. При моят също се забелязва паразитен шум, подобно на стържене. Пробвал съм аудио и видео файлове с най - високо качество, Spotify , Flac, MP3, WAW, MPEG4, Avi. Ползвал съм както висок така и нисък клас телефони, до сега не ми се е случвало подобно нещо. То на Xiaomi - то дет имах имаше в пъти по - силен и качествен звук. Това си е мое мнение, не държа някой да се съобразява с него. Успех и със здраве да си ползвате машинките. Аз вече ще се замисля дали ще си взема Huawei, защото има нещо грешно флагмана да има по - некачествен звук от средняка.

(2018-10-15, 08:55:29)шерлок холмс написа:  Преходника ти дава опцията за свързаност с всякакви аналогови слушалки- тип 3,5мм. жак.Той е преход-не конвертор.
Оригиналните си вземат директно от С-порта цифров сигнал и затова са цифрови.
От тук извода : пуска и аналогов и цифров сигнал на С-порта.
Началото беше,че на колегата vanci му свирят тихо.Ако е от София нека да се срещнем и ще пробваме и на моя.Тогава ще се види софтуер ли е хардуер ли е, или дефект!

Благодаря но съм от Плевенско.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на vanci за това мнение:
  • degman
Цитирай
#94

Пробва ли и с преходника и другите слушалки?

Sent from my LG-D802
Цитирай
#95

(2018-10-16, 23:46:35)degman написа:  Пробва ли и с преходника и другите слушалки?

Sent from my LG-D802

Не, в магазина нямах тази възможност. Но в къщи съм пробвал, до няколко дни че съм все нощна смяна пък жената през деня и така нямам достъп до телефона и, та когато сме почивка ще пробвам с преходникът и ще дам окончателно мнение.

Huawei P20, Huawei P20 Pro, Huawei P40 Pro Big Grin
Цитирай
#96

Аз си поръчах powerlocus over ear 70лв блутут слушалки и като дойдат ще пиша как свирят.,защото оригиналните type-c са 5 пъти по слаби от lg g2 с неговите слушалки.. Със слушалките на g2 и донгала  също свирят слабо колкото и оригиналните type c

LG g2 > Huawei p9 lite > Huawei p10 > Huawei p20 pro > Xiaomi 11t pro
[-] 1 потребител изказва благодарност на Xeno за това мнение:
  • zdravko959
Цитирай
#97

Имам Beats Studio първа генерация, много е тих звука на Huawei P20. На Samsung S7 беше много по-силен.
Цитирай
#98

(2018-10-20, 10:50:36)rang9 написа:  Имам Beats Studio първа генерация, много е тих звука на Huawei P20. На Samsung S7 беше много по-силен.
Здравейте колеги, решението на всичките ви проблеми е да изхвърлите адаптера(Dongle) на Huawei и да си закупите Razer Phone USB-C to 3.5 mm Adapter.С П20 про съм, имам Beats Solo 2 и Studio 3 и  съм изпробвал какви ли не адаптери от Xiomi, Google pixel 2 и накрая намерих рейзера който е с вграден Dac. Звукът е невероятен, в пъти по силен от всички адаптери, дори от Bluetooth и от предишния ми Galaxy s7 който е с 3.5мм жак, роотнат и със sound boost. Рейзера е малко скъпичък около 20 долара но си заслужава ако искаш наистина силна музика! Visslar
Цитирай
#99

(2018-10-21, 00:58:51)nikifeto написа:  Здравейте колеги, решението на всичките ви проблеми е да изхвърлите адаптера(Dongle) на Huawei и да си закупите Razer Phone USB-C to 3.5 mm Adapter.С П20 про съм, имам Beats Solo 2 и Studio 3 и  съм изпробвал какви ли не адаптери от Xiomi, Google pixel 2 и накрая намерих рейзера който е с вграден Dac. Звукът е невероятен, в пъти по силен от всички адаптери, дори от Bluetooth и от предишния ми Galaxy s7 който е с 3.5мм жак, роотнат и със sound boost. Рейзера е малко скъпичък около 20 долара но си заслужава ако искаш наистина силна музика! Visslar

А продават ли го отделно някъде или е в комплект с телефон на Razer ?

SAMSUNG Galaxy S23+, 5G, 8 Gb / 512 Gb
SAMSUNG Galaxy A54, 5G, 8 Gb / 256 Gb
Цитирай

(2018-10-21, 00:58:51)nikifeto написа:  Здравейте колеги, решението на всичките ви проблеми е да изхвърлите адаптера(Dongle) на Huawei и да си закупите Razer Phone USB-C to 3.5 mm Adapter.С П20 про съм, имам Beats Solo 2 и Studio 3 и  съм изпробвал какви ли не адаптери от Xiomi, Google pixel 2 и накрая намерих рейзера който е с вграден Dac. Звукът е невероятен, в пъти по силен от всички адаптери, дори от Bluetooth и от предишния ми Galaxy s7 който е с 3.5мм жак, роотнат и със sound boost. Рейзера е малко скъпичък около 20 долара но си заслужава ако искаш наистина силна музика! Visslar

Писал съм за Razer-a в мнение #41, определено това е единственото решение.

(2018-10-21, 13:08:31)skysoft написа:  А продават ли го отделно някъде или е в комплект с телефон на Razer ?

Продава се в амазон.де

S23U/Nokia 808 PureView
eX: S21 FE/S20 FE/P30 Aurora/MATE 10 Pro/LG G6 64GB/OnePlus 3/Lenovo Z2 Pro/Xiaomi Redmi Note 2 Prime/Galaxy Note 4/LG G4/LG G3/Lenovo K3 Note/Huawei Honor 3C/THL W200/Palm Pre 2@1,2GHz
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)