Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 3.67
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Актуализации на Huawei Mate 20 Pro

(2019-06-28, 17:46:18)askomar написа:  Колеги, един въпрос. Имам някаква странна вибрация, когато не използвам телефона. Две къси вибрирания, все едно получавам някаква нотификация, но когато погледна телефона, няма нищо. С всеки ъпдейт се надявах, че проблема ще изчезне, но за съжаление това не се случи. Някой забелязал ли е подобно странно поведение на телефона си?

И аз имах такава вибрация, но след ресет изчезна засега

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
[-] 2 потребители изказват благодарност на koprio за това мнение:
  • askomar, genchev.style
Цитирай
Аксесоари

(2019-06-28, 12:11:54)Mondiso написа:  Държиш телефона с едната ръка, а с показалеца на другата задаваш/прилагаш пръстов отпечатък. Имаш опция за 5 пръстови отпечатъци, така че освен палците вкарай и показалците в употреба ;-)


vladi1
Тая тема не излиза

Ето ви всички теми от Р30Про, вкл. Dancing Ribbon:

https://www.xda-developers.com/download-...-9-themes/

Сваляте зипа, разархивирате и всички файлове/теми вътре (с разширение .hwt) копирате в телефона в папка Huawei/Themes.
Ако нямате такава папка я създавате.
После си избирате темите през приложението Теми
Винаги слагам поне четири пръста. Показалците са регистрирани от ден 1. Просто когато ми трябва да ползвам отпечатък най-често няма как да ползвам и двете ръце. Например при безконтактни плащания. За отключване лицевото е супер и става все по-добро със всеки изминал ъпдейт.
Относно темите: не са ми много важни, но е хубаво, че ги постваш. На много хора ще им свършат работа. Преди свалях теми просто да потъмня интерфейса. Сега това го има вградено и си седя не една от стоковите теми. На иконите не обръщам много внимание. Но забелязах, че при опцията персонализиране на иконите има избор от много окръгления за иконите. И без смяна на темата може да се къстъмизира яко.
Иначе относно новата файлова система. То в самото название си е казано, че е read only и следователно е само за system дяла и някой и друг подобен.

Изпратено от моят LYA-L29 с помощта на Tapatalk

Huawei Mate 20 pro I Huawei Nova
[-] 1 потребител изказва благодарност на azcv за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

След ъпдейта батерията при мен е зле. Направил съм ресет, но няма разлика. Преди с вкл. моб данни, блут., gps, искарвах по два пълни дни, сега по 1. За камерата също са омазали нещата. Когато снимам видео вечерно време, но с добра осветеност, лицата на хората са супер размазани, нощния режим 4 сек. е супер омазан, а за по дълга експозиция с трипод далечните снимки не са фокусирани добре и размазани. Надеждата ми беше че с 9.1 ще бъдат оправени нещата, но уви. Камерата разбира се е почистена, изтрил съм кеша, но разлика няма. Също така нямаме новата файлова система, прословутото GPU turbo 3. Даже след ресета пуснах един тест с антуту и резултата беше рекорден 196200 точки. Нали се очаваше да се повиши производителността на телефона? А то стана по зле. Както и да е няма да издребнявам толкова, но това са моите впечатления след ъпдейта.
Цитирай

(2019-06-29, 07:54:47)ickata25 написа:  След ъпдейта батерията при мен е зле. Направил съм ресет, но няма разлика. Преди с вкл. моб данни, блут., gps, искарвах по два пълни дни, сега по 1. За камерата също са омазали нещата. Когато снимам видео вечерно време, но с добра осветеност, лицата на хората са супер размазани, нощния режим 4 сек. е супер омазан, а за по дълга експозиция с трипод далечните снимки не са фокусирани добре и размазани. Надеждата ми беше че с 9.1 ще бъдат оправени нещата, но уви.  Камерата разбира се е почистена, изтрил съм кеша, но разлика няма. Също така нямаме новата файлова система, прословутото GPU turbo 3. Даже след ресета пуснах един тест с антуту и резултата беше рекорден 196200 точки. Нали се очаваше да се повиши производителността на телефона? А то стана по зле. Както и да е няма да издребнявам толкова, но това са моите впечатления след ъпдейта.
Аз съм с Honor 10 и преди време се бъгна нещо, доста от известията не се показва ха и затова прибегнах до хард ресет, фактори ресет. И двете ги направих последователно и сега всичко е ок!

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

Някой може ли да ми каже пуснах актиализията преди два дена но все още си стой на 0 % от какво може да се получава това нещо ?
Цитирай

(2019-06-29, 09:47:37)smtng написа:  Някой може ли да ми каже пуснах актиализията преди два дена но все още си стой на 0 % от какво може да се получава това нещо ?

Липса на интернет връзка.
Може и да си задал актуализация само през Wi-Fi, а да не си го включил и да си на мобилни данни


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Не става и на мобилни данни пробвах и на Wi-Fi Натискам на новата версия да се инсталира но ме връща обратно на старата ...
Цитирай

(2019-06-29, 12:58:34)smtng написа:  Не става и на мобилни данни пробвах и на Wi-Fi Натискам на новата версия да се инсталира но ме връща обратно на старата ...
Рестарт?

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

Гасене рестартиране същото а има ли вероятност приметно да ми показва че има актуализация ама да не е цялата защото примерно като вляза в Settings изтегляне на най - новия пълен пакет показва че не ми е активно ? и не мога да го натискам
Цитирай

Не е възможно

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай

Какъв ли може да е проблема тогава какво ли не пробвах не става
Цитирай

(2019-06-29, 07:54:47)ickata25 написа:  След ъпдейта батерията при мен е зле. Направил съм ресет, но няма разлика. Преди с вкл. моб данни, блут., gps, искарвах по два пълни дни, сега по 1. За камерата също са омазали нещата. Когато снимам видео вечерно време, но с добра осветеност, лицата на хората са супер размазани, нощния режим 4 сек. е супер омазан, а за по дълга експозиция с трипод далечните снимки не са фокусирани добре и размазани. Надеждата ми беше че с 9.1 ще бъдат оправени нещата, но уви. Камерата разбира се е почистена, изтрил съм кеша, но разлика няма. Също така нямаме новата файлова система, прословутото GPU turbo 3. Даже след ресета пуснах един тест с антуту и резултата беше рекорден 196200 точки. Нали се очаваше да се повиши производителността на телефона? А то стана по зле. Както и да е няма да издребнявам толкова, но това са моите впечатления след ъпдейта.

Е нали в описанието на ъпдейта пише, че ги добавя, иначе и при мен батерията стана зле

Sent from my HMA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy Spica =>LG G2 Black 16GB => Huawei P10 Lite => Huawei Mate 20
Цитирай

Батерията според мен се държи по същият начин, за два дни с 9.1 не виждам осезаема разлика. Не съм правил ресет.

Камерата освен с леко промененият интерфейс, като цяло има положителни промени в качеството на снимките.

  1. AI е по-малко агресивен, снимките от дефолтният режим с включен AI са много по-естествени от преди. Но като цяло, Авто режима без вкл. AI, Night и HDR ми се струва най-близък до реалността. 
  2. Нощният режим ми се струва по-реалистичен, цветовете не ми бият толкова на жълто, по-естествени са
  3. Зуумването е по-плавно. За съжаление контролите за зуумване все още са само от дясно, когато се снима в портретен режим и не е удобно за тези, които държат телефона с лявата ръка. 30х зуумът е изполозваем само ако телефона е напълно неподвижен, иначе се размазва много. 
  4. HDR е малко по-мек, шарпването е по-слабо (за някои това може да е минус)
  5. На широкоъгълната камера шумът при по-тъмни снимки е по-малко. Но все още ми се струва че широкоъгълната камера се държи по-добре в P30 Pro, въпреки че хардуера при нея е същия. Като цяло при широкоъгълната камера снимките с включен AI са по-светли от такива с изключен
[-] 1 потребител изказва благодарност на yankoa за това мнение:
  • Mondiso
Цитирай

(2019-06-29, 13:18:44)smtng написа:  Какъв ли може да е проблема тогава какво ли не пробвах не става
  Направи хард ресет и опитай тогава отново


Huawei Mate 20 Pro Midnight blue & Twilight®
Цитирай

Здравейте. Поразгледах малко, но не видях никъде моя проблем. Не мога да ъпдейтна до 9.1EMUI. Сканирам и ми казва, че съм с последния ъпдейт. Става въпрос За Mate 20 Pro закупен от Теленор.
Цитирай

Споко и аз съм така колега.... Стоя си на 238 вече цял месец и никакъв ъпдейт не идва.... колкото и да опитвам по 100 пъти на ден.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro
Цитирай

Влизате първо в приложението "HiCare",давате на "Update" и би трябвало да излезе.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Samsung Galaxy S----->Samsung Galaxy S II----->[h]HTC One M8[/h]
Цитирай

Не става всичко е пробвано поне при мен, само както каза колегата по горе хардуерен рестарт но все още не съм пробвал.
Цитирай

(2019-06-29, 19:45:50)Благодаря колега. MagnateC написа:  Влизате първо в приложението "HiCare",давате на "Update" и би трябвало да излезе.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Цитирай

(2019-06-29, 19:45:50)MagnateC написа:  Влизате първо в приложението "HiCare",давате на "Update" и би трябвало да излезе.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Пробвано стотици пъти, не става....

Sent from my Huawei Mate 20 Pro
Цитирай
Photo 

Ето тук...


Прикачени файлове Миниатюри
   

Huawei Mate 20 Pro Twilight
Цитирай

...... Няма нищо тук .....[Изображение: e6bd2e81ce86df2257cab02c0671798d.jpg]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro
Цитирай

Хмммм, чудна работа.
При мен също не излизаше но като отидох там нямаше птоблем.

Huawei Mate 20 Pro Twilight
Цитирай

(2019-06-30, 07:19:30)hitman написа:  ...... Няма нищо тук .....[Изображение: e6bd2e81ce86df2257cab02c0671798d.jpg]

Sent from my Huawei Mate 20 Pro

Пробвай първо да изчистиш кеша и данните на HiCare и ако това не помогне, пробвай да смениш от настройките на приложението държавата на друга - пробвай Филипините, Германия, Китай и проверявай в менюто за ъпдейт дали ще има промяна. По същият начин после се върни на България от настройките.

При някои това е дало резултат, може и при теб да помогне.
Цитирай

Пробвах поне 20 различни държави чистих кеш нищо.... Последна опция ми е пълен ресет и да пробвам дали ще излезе нещо. Макар,че не ми се занимава пак всичко наново да инсталирам и настройвам.

Sent from my Huawei Mate 20 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)