Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Продаване на снимки в интернет.
#51

Разбирам ги и аз тези политики, но се натоварвам излишно с тях. Съгласен съм да се гледа по този начин на авторското право, брандове и т.н., но, както казах, аз обичам да снимам, а не да стоя пред PC-то и да мисля варианти как да напиша описанието, че да мине, къде какво да кропна, че да не се вижда и т.н. Композицията е една, след като е заснета аз не обичам да я променям като добавям или изтривам нещо. Само с кропването съм ОК, но и него го правя по ред причини, а не че съм му фен. Иначе, благодаря и си се ориентирал правилно за @6000. Сензорът е еднакъв като този на @5100, излязоха в една и съща година (2014), но пък @6000 има доста други благинки, като viewfinder, режим на бракетинг и т.н. Струва си.
Цитирай
Аксесоари
#52

[Изображение: 63TG4F1.jpg]

някой фотограф да сподели, защо едната е одобрена, а другата не
причината, която ми дадоха е

"Noise/ Artifacts Film Grain Image contains excessive noise, film grain, compression artifacts, and/or posterization."

за това качих втората, която е леееееко по различна. решиха, че тя е ок Big Grin
Цитирай
#53

Аз качвам абсолютно същата, която са ми отхвърлели. Резултат: одобрена.
Зависи кой ти одобрява снимките.

Прави си изводите.
Цитирай
#54

Аз спрях с да се занимавам с тези платформи. Мислят си че много разбират, но много често причините за отхвърлянето им са абсурдни. Имало шум в примера на колегата по-горе... Еми, то е субективно, понякога аз умишлено добавям шум към моите снимки за да постигна желан ефект или да придам атмосфера. Явно тези сайтове не обичат пресети (филтри) и обработени снимки, трябва да е снимка класик - добра композиция/експозиция, щрак и това е. Без обработка, без филтри, в което няма нищо лошо разбира се, но има и хора които обичат да бъдат креативни и след заснемането...
Цитирай
#55

Точната дума е без филтри или поне без тежки такива. Иначе аз си ги обработвам. Моята обработка е в рамките на нормалното - изсветляване на снимката и засилване на цветовете. Ето една примерна снимка, която съм обработил и заснел от телефона си: https://www.shutterstock.com/image-photo...cZBq3w-1-5
Колкото по изчистени са снимките и балансирани от цветове, толкова по-голяма вероятност да се харесат на човек (принципно) и от там да се свалят.
Не сте единствените, които се сблъскват с такива безумия от към шум и такива нелепи отхвърляния без да има основания за това. Във форума на сайта им се дискутира горещо колко много има опарени.
Имах 13 качени снимки за одобрение. Първата от тях беше си зле, обаче явно са сметнали да не се занимават с останалите и автоматично са ги отхвърлели с рецензия шум, артефакти и др. Започнах да качвам една по една снимките всеки ден докато се изчерпят, без да ги обработвам наново. Всеки ден се одобряваше всяка една снимка от останалите 12.

Сега.. всеки си решава сам за себе си дали да се занимава с това. Попаднах на профил на българка с 10 000 качени снимки, която изобщо не ги обработва. Щом е качила толкова снимки, значи е решила за себе си, че си струва.
Цитирай
#56

Добре де, как да си настроя акаунта, така че да мога да си получавам парите от купените снимки? В профила виждам някакви неща които сайта изисква да попълня, но хич не ги вдявам... Говоря и за getty и за shutterstock.
Цитирай
#57

Аз съм дал на:
1. Payout method - Paypal
2. Minimum payout: 200$

Това е така, защото не съм чел никаква информация относно плащането и съм го отложил за след време. Скоро се бях зачел в Adobe stock, тъй като реших да пробвам втора платформа, и видях, че имаше определени правила свързани с таксите. Тъй като не живеем в САЩ, следва да попълним някакъв електронен формуляр, с който декларираме такса 4% в полза на България (или нещо подобно беше, може да ви излъжа, пиша по спомен и беше на английски).
Платформата я изоставих, защото същите снимки, които ми бяха одобрили (качени втори път) в Шътърсток бяха отхвърлени заради шум в adobe stock. Реших, че прекалено много усилия отиват за едни кирливи снимки, а Шътърсток напълно ме удовлетворява като агенция. Да не споменавам, че е на 1-во място и т.н по повечето критерии.
Цитирай
#58

Ето и как върви годината при мен макар декември да не е приключил.:
[Изображение: 6831ea54dd730ad163a531f203163dbc.jpg][Изображение: 0ad4811bd32011d9bf2ae85d264620ee.jpg]

Изпратено от моят SM-N950F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#59

Е, то няма и 10 долара годишно. Или се бъркам?
Цитирай
#60

Повечко. Грубо казано 13$
Спрях да качвам преди 3 месеца. Но пък продължава да си върви.
Цитирай
#61

(2019-12-17, 12:58:48)galaxyhopper написа:  Повечко. Грубо казано 13$
Спрях да качвам преди 3 месеца. Но пък продължава да си върви.
 Колко снимки имаш качени в сайта?
Цитирай
#62

Понеже уважавам труда на колеги фотографи смея да кажа, че 13 долара е жалка сума, било то и ей така "от дъжда на вятър" качване...
Цитирай
#63

Имам качени 1109.

Жалка е, да. Чакам деня, в който ще получа 80$ поне на една снимка..
Аз не съм професионалист. Снимам с телефон и безогледалка с китов обектив. Нямам какво повече да кажа Lol 

13$ са си 13$, кой ти ги дава. Да видим другата година как ще е положението.
Цитирай
#64

Това са по-малко от четири цента на ден
Цитирай
#65

Тези 13$ си ги броя за успех за себе си. Всяко едно сваляне на снимка, дори и минимално ми показва, че трудът ми не е бил напразен.

Има хора, които печелят по 2,000$ на месец. Всеки печели съобразно опита и желанието си, така че..

https://forums.submit.shutterstock.com/t...this-year/
Цитирай
#66

(2019-12-18, 10:35:36)galaxyhopper написа:  Тези 13$ си ги броя за успех за себе си. Всяко едно сваляне на снимка, дори и минимално ми показва, че трудът ми не е бил напразен.

Има хора, които печелят по 2,000$ на месец. Всеки печели съобразно опита и желанието си, така че..

https://forums.submit.shutterstock.com/t...this-year/
И аз мисля така, когато ми купиха снимка (0.25€ Smile ) беше голям кеф. И аз снимам с телефона ,без никакви корекции, неангажиращо.
Цитирай
#67

Нова Година, нов късмет!
4 от 5 свалени снимки за месеца са направени от телефона.
[Изображение: dfb6dd76d43eba355dde45c34e5d155d.jpg]

Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#68

На по-напредналите фотографи искам да задам един въпрос! Знаете ли място в София, където от много стара, но добре съхранена промита стара лента могат да ми извадят снимките дигитални? Снимките са черно-бели и на лентата са 5/5 см! Горе долу 40-45 годишна е! Обикалях фото студиа, но била стара и не могат да ми помогнат. Приемам идеи всякакви. Извинявам се, че е леко в страни от темата.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#69

Попитай тук  Smile Успех!

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай
#70

Пробвай във фото Деков на Иван Асен II


https://www.foto-dekov.com/bg/

Ако удариш на камък и там, пусни тема във фото форум. Има хора които с апарат и специални приставки дигитализират лентата с макро обектив. Някой ще ти помогне. Поздрави.


https://photo-forum.net
Цитирай
#71

Има предложение в Lidl за идната седмица, като за твоят случай. Колко е добра машинката не мога да кажа.
 
.jpg IMG_20200201_222628.jpg Размер: 72.41 KB  Сваляния: 159

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#72

Благодаря за идеите, ще Ви информирам за резултат.

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#73

Днес си взех снимките, посетих адреса, който Дивна сподели. Много любезни и усмихнати хора. Писах им мейл, но говорих и по телефона. Важното за мен е, че свърших работа. Оказа се, че това са снимки от детската градина, която съм посещавал тогава - бил съм на 4. Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай
#74

Браво, това са безценни спомени. Струвало си е.
Цитирай
#75

Страхотно и благодаря за обратната връзка Wink

Над силата е само умението да я владеем!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)