Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

iPhone XR vs iPhone 8 Plus vs Samsung Galaxy Note 9 vs iPhone 8
#26

(2018-11-11, 12:07:32)Victormihov написа:  Ами защо препоръчваме Айфон ли?
Защото човека това иска, де да знам.
Попита за iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone 8 plus?
Де да знам, за какво да приказваме в темата ? за Шиаоми и Лг ли?

Попитал е и за note 9. 
Но изборът е строго индивидуален в този случай,  според предпочитанията и каквото и да напишем тук, Хазарта пак трябва много да помисли и реши.


Да си вземе един лист. Да напише негативи и позитиви. Да им сложи някаква оценка (на всеки негатив по скала) и след това да ги попълни в таблица. Аз за друг начин да реши дилемата си не виждам.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай
Аксесоари
#27

Минах и аз да видя XR-а. Изгуби ме тотално. Бях се замислил да го вземам двусимовия. Много кофти изглежда до другите два. Рамките изглеждат огромни до другите. Дебелината също. Изобщо не го разгледах по детайлно.
Цитирай
#28

Незнам, при тия телефони с Android ме притеснява, че имат много Google приложения, което мисля, че е излишно, и това товари телефона, докато при iPhone не е така. Знам, че Samsung Galaxy Note 9 е най-добрия телефон, даже е по-хубав и от iPhone XS Max. Нао на мене ми трябва изчистен софтуер , добра батерия и прилична камера, друго ми не трябва. Нито ще ползвам писалката, нито ме притеснява какъв звук вади, нито дисплея, това е, че незнам дали ще почне да лагва след 1г. Защото докато бях с Samsung-а след това време, много лагваше, докато тоя не лагва, разбирам, че тоя е флагман, но пък незнам. А и Samsung-а се обновява две години, после се забравя, докато iPhone 5г., а и може да продам тоя на по висока цена, докато Android телефоните цената им пада доста. Затова ви питам вас, някой който има лични впечатления.
degman казва, че това е най-добрия телефон в света, но ползва LG. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#29

Това е мит ,че айфоните държат цена или по-точно държат цена защото още им се връзват да ги купуват хора които им трябва за ало-бало, да си чекнем фейса и една снимчица!Според мен доста андроид флагмани на по-ниска цена струват повече отколкото един айфон.Не може някъде андроид от 2016 да разбива айфон 6,7,8....Колко им чист софтуера толкова и на много андроиди, с разликата ,че ако нещо ми натежи изтривам приложения стокови, олекотявам си системата докато на iOS нищо не можеш....и си ограничен в доста неща.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#30

(2018-11-11, 17:12:07)hazART написа:  Нао на мене ми трябва изчистен софтуер , добра батерия и прилична камера, друго ми не трябва. 

Ориентирай се към Pixel в такъв случай, но дали батерията е добра или лоша според твоите нужди няма как да зная Big Grin

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#31

Какъв мит е, че Айфоните държат цена я повтори пак.?Погледнете цените на айфон 7 и на самсунг с8 айфона е едно поколение назад и е по-скъп от самсунга,какво повече да говорим,но няма и как да е иначе след като телефоните на самсунг,не приличат на себе си след година/година и половина ползване.Един iphone 7 в момента ще разбие с8 при изпълнение на ежедневни задачи.Още един въпрос как така Ноут 9 ще е най-добрия телефон в момента,както виждаме цената му пада главоломно като при пускането си беше 2000лв,вече струва 1500лв.Също така погледнете видеа в youtube как дори Iphone xr го побеждава в тестовете за бързина и т.н.Вижте и аз преди като си взимах андройд флагмани и гледах как биват размазвани,макар че уж айфоните бяха с по-малко рам памет и дурги характеристики,но все пак биеха андройдите.Та да стигнахме до заключение на хартия уж андройдите са най-добрите телефони,но на практика се провалят много здраво пред айфоните.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#32

(2018-11-11, 21:18:40)samsung s5 написа:  Какъв мит е, че Айфоните държат цена я повтори пак.?Погледнете цените на айфон 7 и на самсунг с8 айфона е едно поколение назад и е по-скъп от самсунга,какво повече да говорим,но няма и как да е иначе след като телефоните на самсунг,не приличат на себе си след година/година и половина ползване.Един iphone 7 в момента ще разбие с8 при изпълнение на ежедневни задачи.Още един въпрос как така Ноут 9 ще е най-добрия телефон в момента,както виждаме цената му пада главоломно като при пускането си беше 2000лв,вече струва 1500лв.Също така погледнете видеа в youtube как дори Iphone xr го побеждава в тестовете за бързина и т.н.Вижте и аз преди като си взимах андройд флагмани и гледах как биват размазвани,макар че уж айфоните бяха с по-малко рам памет и дурги характеристики,но все пак биеха андройдите.Та да стигнахме до заключение на хартия уж андройдите са най-добрите телефони,но на практика се провалят много здраво пред айфоните.
Когато айфон започнат да ползват андроид тогава може да кажем че има равностойно мерене на п...и.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

(2018-11-11, 17:12:07)hazART написа:  ........
degman казва, че това е най-добрия телефон в света, но ползва LG. :Big Grin

С LG G7 ThinQ съм поради няколко причини - не е тухла, топ хардуер, водоустйчивост, карта с памет, радио, най - добрия IPS дисплей без ШИМ, най - доброто аудио в телефон в момента(няма айфони, майфони, самсунги и некви други боклучки които да се опитат дори да се мерят с него), 3.5мм жак, и най - важното - два пъти по евтин от ноут 9 и три пъти по евтин почти от айфоня. Има няколко недостатъка - бавни ъпдейти, моч, малка батерия(която държи доста прилично, но като ма е малка), камерата не е нещо особено но снима добре, това че има само 4 гига рам и че LG не сложиха IR. Като сложиш цената на телефона с това което предлага, реално айфоня(XS или XS Max разбира се, XR е някакво недоразумение, нещо като P20 и Mate 20 при хуавей) и ноута 9 не предлагат почти нищо което да си заслужава разликата в цената. Та заради това ползвам LG. То и по стечение на обстоятелствата така се получи, иначе щях да бъда с Xiaomi Mi 8 128Gb.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#34

Хазард - та ти си ползвал Самсунг среден клас.
Моите приложения на google, които ме дразнят, съм ги разкарал. Сега gmail, email не ми трябват (ползвам samsung focus). Ако не го ползвах, щях да си оставя едно от двете. Разкарал съм ги с компютър. Иначе простото деактивиране от телефона не ме устройва.

@Samsung S5
"Един iphone 7 в момента ще разбие с8 при изпълнение на ежедневни задачи."
Блажени са вярващите. Дисплей, батерия, рам памет пълна трагедия. То остана ли нещо? А, да.. дизайна като тамагочи. Найс..
Цитирай
#35

Само ще добавя от опит, на клипове и ревюта в интернет и лайното излиза шоколад!Ако искаш XR отиди, разгледай го и ако ти допада го взимаш.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#36

(2018-11-11, 21:18:40)samsung s5 написа:  Какъв мит е, че Айфоните държат цена я повтори пак.?Погледнете цените на айфон 7 и на самсунг с8 айфона е едно поколение назад и е по-скъп от самсунга,какво повече да говорим,но няма и как да е иначе след като телефоните на самсунг,не приличат на себе си след година/година и половина ползване.Един iphone 7 в момента ще разбие с8 при изпълнение на ежедневни задачи.Още един въпрос как така Ноут 9 ще е най-добрия телефон в момента,както виждаме цената му пада главоломно като при пускането си беше 2000лв,вече струва 1500лв.Също така погледнете видеа в youtube как дори Iphone xr го побеждава в тестовете за бързина и т.н.Вижте и аз преди като си взимах андройд флагмани и гледах как биват размазвани,макар че уж айфоните бяха с по-малко рам памет и дурги характеристики,но все пак биеха андройдите.Та да стигнахме до заключение на хартия уж андройдите са най-добрите телефони,но на практика се провалят много здраво пред айфоните.

Отново да отбележа ...все повече Ейпъл фенове се събират в нашия Андроид форум Smile 

@samsung s5 Big Grin
За iphone7( 128гб ресетнат и ъпдейтнат до ios12 преди седмица) с S7edge (обновен до Oreo и никога не е ресетван от както е закупен) видях с очите си какво стана при "ежедневните задачи", а също и съм го описал вече из форума. На ios11 беше плачевно. 
Та кое им се проваля чак не знам, но и все пак трябва да се вземе в предвид ценовото отношение.

Айфоните са си по скъпи по начало. Напълно нормално е и в последствие да са по скъпи, както за нови, така и за втора ръка. Погледнете разликата в цените за XS MAX vs Ноут 9 например. 
Моя С8 като го купувах струваше към 1200лв.. Ако реша да го продавам днес виждам, че вече се намират без план за 1000лв, като има промо и за 900лв. в момента. Ами нормално е ако го пусна в продажба цената му да е около 500-600лв.. Iphone 7 за съжаление не му помня цената тогава, но със сигурност е била над 1200лв. дори и за 32гб, като ако аз си взимам задължително бих гледал следващия размер поради липса на вариант за увеличаване в преспектива. Сега промото обаче му е 950лв. на 32гб. Втора ръка .... колко да е? Та дори и сега, с тези цени, бих предпочел С8 без да се замисля, като ще имам и 50лв. да почерпя + някой друга екстра от горе Smile 

По темата... Ноут 9 има доста по голяма функционалност, а лично докато си играех около ден/два с него нямах лаг и работата с рам беше страхотна. Зависи и от употребата де. Доста от вградените приложения от с8 на сам могат да се деинсталират напълно, а други могат да се деактивират. Но като имаш предпочитания към ios ....защо изобщо се задава въпроса не мога да разгадая. XR е и по скъп, което също е проблем като гледам. И май главно заради това ти е чуденето....не разбираш защо слабия модел на Ейпъл е по скъп от най добрия от Самсунг. Трябва сам да решиш кое да преглътнеш като минус. Реално Андроида, като функционалност нищо не му липсва. В зависимост от употребата ти и от това колко забелязваш, че лагва тук там и да се случи предполагам не е болка за умиране.

SGS2->SGS4->SGS6->SGS8
Цитирай
#37

Всъщност след година и нещо ползване на s8 plus апарата работеше много по-различно от както когато съм го взел.Точно заради това реших да премина на ios не може едно устройство да става все по зле със всеки ъпдейт който инсталираш.Това е недопустимо а при Самсунг винаги се получава вие сега се кефите на Ноут 9,но след година ще си говорим пак.Също така не може да си изсипал 1500лв за телефон примерно и да получиш два ъпдейта и толкова.Ето при С8 сега ще получи андройд 9 и приключва,а и като цяло при андройд просто излезе ли новия модел,стария никой не го счита за нощо и самия,а и самия телефон като цяло почва да се скапва.Ще се повторя за хиляден път гледате само сухите данни но при apple 4гб рам се справят по-добре от 8 при роботчето.Процесорите на apple винаги са били по-добри.Ios е невероятна и лаг не може да се усети.Като цяло върви много по-мазно от андройда.Батерията да при apple е по-малка но кара повече при същото ползване.Face id няма аналог.Сигурноста на apple е на много по -високо ниво.Е то нещо за андройда остана ли?

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#38

(2018-11-12, 13:27:55)samsung s5 написа:  Всъщност след година и нещо ползване на s8 plus апарата работеше много по-различно от както когато съм го взел.Точно заради това реших да премина на ios не може едно устройство да става все по зле със всеки ъпдейт който инсталираш.Това е недопустимо а при Самсунг винаги се получава вие сега се кефите на Ноут 9,но след година ще си говорим пак.Също така не може да си изсипал 1500лв за телефон примерно и да получиш два ъпдейта и толкова.Ето при С8 сега ще получи андройд 9 и приключва,а и като цяло при андройд просто излезе ли новия модел,стария никой не го счита за нощо и самия,а и самия телефон като цяло почва да се скапва.Ще се повторя за хиляден път гледате само сухите данни но при apple 4гб рам се справят по-добре от 8 при роботчето.Процесорите на apple винаги са били по-добри.Ios е невероятна и лаг не може да се усети.Като цяло върви много по-мазно от андройда.Батерията да при apple е по-малка но кара повече при същото ползване.Face id няма аналог.Сигурноста на apple е на много по -високо ниво.Е то нещо за андройда остана ли?
Е остана....пишеш неща които не са верни!Аз също имам айфон и нещата не са толкова розови.Face не работи чак толкова гладко, примерно при Пикселите е много по-добре.Второ сравнявайки батериите айфона умира по-бързо.Трето камерата за телефон от 1500 е като на андроид от 600лв.
Да iOS е мазна система но и скучна, дори при чистите андроиди можеш да ги разнообразиш.А кой процесор е по-бърз?Ми не...на Шаоми акулата пръска всички.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#39

(2018-11-12, 13:27:55)samsung s5 написа:  Всъщност след година и нещо ползване на s8 plus апарата работеше много по-различно от както когато съм го взел.Точно заради това реших да премина на ios не може едно устройство да става все по зле със всеки ъпдейт който инсталираш.Това е недопустимо а при Самсунг винаги се получава вие сега се кефите на Ноут 9,но след година ще си говорим пак.Също така не може да си изсипал 1500лв за телефон примерно и да получиш два ъпдейта и толкова.Ето при С8 сега ще получи андройд 9 и приключва,а и като цяло при андройд просто излезе ли новия модел,стария никой не го счита за нощо и самия,а и самия телефон като цяло почва да се скапва.Ще се повторя за хиляден път гледате само сухите данни но при apple 4гб рам се справят по-добре от 8 при роботчето.Процесорите на apple винаги са били по-добри.Ios е невероятна и лаг не може да се усети.Като цяло върви много по-мазно от андройда.Батерията да при apple е по-малка но кара повече при същото ползване.Face id няма аналог.Сигурноста на apple е на много по -високо ниво.Е то нещо за андройда остана ли?

Така е, работи по-различно. И да съм по-точен - работи още по-добре. Ако не ти се вярва, можеш да скиваш какво е писано в раздела с актуализациите.
С тая рам.. по-добре недей говори глупости или не знаеш какво прави. Втората обиколка показва какво е рам: www.youtube.com/watch?v=qARozmOb9PY

faceunlock сигурност? Ти май не си гледал как близнаци отключват айфон X ХАХАХАХАХА. Ама я да видим със скенер за отпечатък или ирис? Знаеш ли кога ще се случи Wink
Само за процесора си прав от всичките простотии, но след някакви кратки месеци се появява в масово производство по -новия на snapdragon или exynoss, който е мощен колкото този на айфона. И кво стана сега?
Не може да се изсипеш с 2 бона за телефон с резолюция от 2012г и да си купуваш отделно бързозареждащо зарядно и то струващо 100 лв. Говорим за основни неща.
Isheep...
Цитирай
#40

Само ще оставя това леко тук.Бръснарите не предлагат дори и Sim ejection tool в комплекта и ти казват да отвориш с кламер или sim ejection tool(който нямаш в комплекта),ти им говориш за бързо зарядно.А да,дори и преходника към 3,5мм спряха да слагат в комплекта.Е аз лично не мога да понеса такова бръснене.Който може- да си ги ползва със здраве!


Прикачени файлове Миниатюри
   

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#41

Ок няма какво да ви убеждавам вие си знаете едно и също,ок тогава ще ви оставя да си вярвате,че Андройд телефоните ви са най-добрите.Какво като ги зареждате бързо като след година вече трябва да ги зареждате по два пъти на ден.За Face id по големи глупости не бях чел,никога до сега не ми се е случвало да не ми се отключи телефона в сравение с с8 плюс при който нито пръстовия нито скенера за ириси отключваха така бързо както faceid.За камерата пък незнам да се смея ли да плача ли....бил като андройд за 600лв,защо тогава е на 2-ро място в dxomark.Колкото и да не ви се иска всички се сравняват с apple. https://www.youtube.com/watch?v=OgqUjqbXMZA виждаме как Ноут 9 се осира срещу айфона на тежките задачи както винаги се е случвало.А sim ejection toоl в комплекта има незнам кой те е излъгал че няма.Androsheeps...

Iphone Xs 64gb Space Gray
[-] 1 потребител изказва благодарност на samsung s5 за това мнение:
  • ivo98
Цитирай
#42

(2018-11-12, 14:50:55)samsung s5 написа:  Ок няма какво да ви убеждавам вие си знаете едно и също,ок тогава ще ви оставя да си вярвате,че Андройд телефоните ви са най-добрите.Какво като ги зареждате бързо като след година вече трябва да ги зареждате по два пъти на ден.За Face id по големи глупости не бях чел,никога до сега не ми се е случвало да не ми се отключи телефона в сравение с с8 плюс при който нито пръстовия нито скенера за ириси отключваха така бързо както faceid.За камерата пък незнам да се смея ли да плача ли....бил като андройд за 600лв,защо тогава е на 2-ро място в dxomark.Колкото и да не ви се иска всички се сравняват с apple.https://www.youtube.com/watch?v=OgqUjqbXMZA виждаме как Ноут 9 се осира срещу айфона на тежките задачи както винаги се е случвало.Androsheeps...

Хем ни казваш да не гледаме на хартия, ама пък ти си я гледаш каквото ти хареса :Big Grin
Не ми се налага да го зареждам по два пъти на ден. Сигурен съм, че ще направя повече СОТ отколкото ти. 
За face ID - Последно най-сигурна система ли е или най-бърза? Защото и в двете не е. За пръстовия даже не ми се налага да събудя телефона, пък вие май трябваше и да плъзнете. (и да са го променили, пак не е по-бързо). Пък да не говорим за сигурно.
И видя ли от клипа за рам паметта, който посочваш? Всички приложения на Ноута бяха готови да се пуснат, докато айфона издиша накрая.
Аз не съм казал, че са най-добрите нашите телефони, а само че айфон 7 е трагедия пред S8.
Купи ли си зарядно за бързо зареждане или се опитваш да ни накараш да вярваме, че е нещо вредно, за да убедиш себе си?
Цитирай
#43

Не съм си закупил зарядно за бързо зареждане,защото не ми е нужно.Телефона го зареждам вечерта и го оставям цяла нощ така съм си зареждал всички телефони досега,така че не ми пука колко време ще се зарежда.Повече СОТ няма да направиш в това съм убеден.За клипа айфона не беше запазил само две приложения и завърши много преди Ноута незнам как го измисли че издиша айфона.Точно с8 плюс в последно време преди да го сменя най късно в 17:30–18:00 ч. трябваше да бъде включен да се зарежда,дори бях писал в темата за батерията в раздела на с8 че ми писна да го зареждам по два пъти на ден.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#44

Човече, моля те, НЕ умолявам те. Вземи един буквар. Написаното от теб е просто покъртително неграмотно. А си тръгнал да ме убеждаваш да си купя IPhone. Спри малко.
Поне се научи как се пише АндорИд, в андроид форум.
Това запетаята явно е строго забранен символ във Вашето семейство, но поне уважавай хората срещу теб и се помъчи да разбереш, къде се поставя и за какво служи.
Благодаря.
Цитирай
#45

В крайна сметка какво излиза...IOS феновете не познават Андроид а Андроид феновете не познават IOS. ШОК !!! Big Grin
Всеки да си ползва системата която иска, но моля ви не говорете пълни лъжи от сорта, че камерата на iPhone снимала като бюджетен андроид или че в кутията няма "Sim ejection tool".
Цитирай
#46

Сега пък пиша неграмотно, като няма аргументи се използват странични неща.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#47

(2018-11-12, 15:35:50)ivo98 написа:  В крайна сметка какво излиза...IOS феновете не познават Андроид а Андроид феновете не познават IOS. ШОК !!! Big Grin
Всеки да си ползва системата която иска, но моля ви не говорете пълни лъжи от сорта, че камерата на iPhone снимала като бюджетен андроид или че в кутията няма "Sim ejection tool".

В крайна сметка излиза следното: 
1) "4гб рам Айфон е по-добър от андроид устройство с 8гб рам" със следните думи "айфона с 4гб рам не можа да зареди последните 2 приложения в теста спрямо ноут 9". (При спор свързан с рам паметта) 
2) не са ми оставили избор дали да ползвам бързо или нормално зареждане.
3) Face ID от най-сигурния се измени в най-бързия отключващ се метод. Това също не е вярно, тъй като трябва да събудиш телефона, а със скенера за пръстов отпечатък - не. Да не говорим, че при айфон трябва да направиш движение с пръст по дисплея.
4) всеки може да си направи изводите за останалите неща..
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • skiman
Цитирай
#48

Съвсем сериозно се замислям да предложа на администрацията на форума директно да трие всичко де що е свързано с Apple. Направих си труда да разгледам във форумите на Епъл(на български) и там няма нито една, повтарям - Нито една тема свързана с андроид или какъвто и да е хардуер - софтуер извън Apple.
Не виждам защо в андроид форум ще се пита и ще се дават съвети за продукти, които не са свързани с андроид устройства.
Който иска продукти на Apple, си има места и форуми, където ще бъде разбран и "уважен" подобаващо от съмишленици.
Подобни теми винаги завършват по един и същи начин и не водят до нищо позитивно за нито една от страните.
Нямам желание във форум на НАТО, да чета за Варшавския договор.
Благодаря.
Цитирай
#49

Защо всички подобни теми се превръща в някакви караници и лични нападки?.... Хайде давайте по спокойно.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#50

Много просто - Защото моя е по-голям от твоя. И така се почва всичко. Big Grin
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)