Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Iphone Xs vs Iphone Xr vs Samsung S9+ vs Huawei mate 20 pro
#26

Айде пак, старата песен на нов глас.. айфони, та андроиди.. всяка операционна система си има и минуси, и плюсове.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

(2018-12-01, 21:02:34)degman написа:  По производителен - айфона върши нормални операции понякога 5 пъти по - бавно с клизма, тая производителност е за фенбойчетата че то само това му остана на горкия айфон. Кефят ли ви рамките му? Защото все още ги има, а моча и камерата изпъкнала кат магнитче на хладилник? Дисплея реално не е по - добър ами калибриран по друг начин. Поддръжката е свързана с ъпдейт на приложенията и смяна на една цифричка във версията. Новите неща не се получават от старите айфони. Освен номерацията и бъгове и забавяне на устройството под 80% живот на батерията. Поддръжката на айфоня си е една измама, но е факт че ако пуснат бъгав ъпдейт го оправят супер бързо - нали трябва някакъв смисъл да има в цялата работа.

Гладкост на работа - че аз лично съм виждал как XS сваля кадрите при мултитаскинг. И тази гладкост на работа е постигната с анимации и наистина мощен процесор и около 3-4 гига рам вече. Какво стана с оптимизираната iOS, нали хвърчала на стари устройства? Мнение от притежатели на много айфони е че под 6S в момента с последните си ъпдейти тези устройства са неизползваеми от лаг и т.н. Историята помни и много други лагове, бъгове, зависвания, рестарти и каквото се сетите свързано с "безпроблемния" и "много гладко" работещ айфон. На кого ги говорите и пробутвате тия легенди всъщност?


Айфона като цяло е заключен терминал и за нищо не става, дори самото устройство за което даваш 3к лева не е твое. Ето така вече надявам се да ме разбереш, ако не можеш ми прочети горната част на мнението Wink
 Цялото ти мнение е сбирщина от лъжи, комплекси и грешни факти.Всички сме фенбойчета на някоя марка, но това твоето е прекалено.
[-] 1 потребител изказва благодарност на ivo98 за това мнение:
  • samsung s5
Цитирай
#28

(2018-12-01, 21:16:23)Victormihov написа:  Не съм казал, че са най-добри.
Казах, че най-гладко работят.
Иначе имат много минуси като цена, опции, съвместимост, липса на базови аксесоари още в кутията и тн.
Аз за разлика от теб обаче не ставам и не се пеня като обиден.

Ти нещо се запени ми се струва? Голяма работа че съм те цитирал теб. Но все пак към теб се обръщат с това мнение: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1522115
И съм съгласен че айфон има предимства, като се почне с най - голямото му - iOS, в момента най - добрия мобилен процесор, много добра камера и като цяло са добри устройства. Ама като това мнение от линка е вече прекалено. И го виждам във всяко негово мнение май в раздела щом стане въпрос за айфон.....

(2018-12-01, 21:34:36)ivo98 написа:   Цялото ти мнение е сбирщина от лъжи, комплекси и грешни факти.Всички сме фенбойчета на някоя марка, но това твоето е прекалено.

Така ли? И как го реши? Обоснови се. Че много ги обичам такива като теб да ми се обясняват Wink
Цитирай
#29

(2018-12-01, 21:02:34)degman написа:  По производителен - айфона върши нормални операции понякога 5 пъти по - бавно с клизма, тая производителност е за фенбойчетата че то само това му остана на горкия айфон. Кефят ли ви рамките му? Защото все още ги има, а моча и камерата изпъкнала кат магнитче на хладилник? Дисплея реално не е по - добър ами калибриран по друг начин. Поддръжката е свързана с ъпдейт на приложенията и смяна на една цифричка във версията. Новите неща не се получават от старите айфони. Освен номерацията и бъгове и забавяне на устройството под 80% живот на батерията. Поддръжката на айфоня си е една измама, но е факт че ако пуснат бъгав ъпдейт го оправят супер бързо - нали трябва някакъв смисъл да има в цялата работа.

Гладкост на работа - че аз лично съм виждал как XS сваля кадрите при мултитаскинг. И тази гладкост на работа е постигната с анимации и наистина мощен процесор и около 3-4 гига рам вече. Какво стана с оптимизираната iOS, нали хвърчала на стари устройства? Мнение от притежатели на много айфони е че под 6S в момента с последните си ъпдейти тези устройства са неизползваеми от лаг и т.н. Историята помни и много други лагове, бъгове, зависвания, рестарти и каквото се сетите свързано с "безпроблемния" и "много гладко" работещ айфон. На кого ги говорите и пробутвате тия легенди всъщност?


Айфона като цяло е заключен терминал и за нищо не става, дори самото устройство за което даваш 3к лева не е твое. Ето така вече надявам се да ме разбереш, ако не можеш ми прочети горната част на мнението Wink

1.Как реши, че Айфона прави нормални операции по-бавно ?! Това не е вярно...има тестове в интернет.XS е в пъти по-бърз от Note 9 
2.За какви рамки говориш ?! Дизайнът си е въпрос на избор като цяло...айфона (XS) няма "chin" за разлика от Самсунгите.Да не говорим, че новия S10 ще е с дупка в дисплея. Big Grin
3.Какво точно трябва да прави един ъпдейт за да е смислен според теб ?! Имам 6S и като за модел на 3 години лети.Ъпдейтите са за да се поддържат устройствата.Повишат сигурността, променят дизайна и дори правят телефона по-бърз.Това със забяването на телефоните също е "Fake News". Играл съм си със 6S още като беше с iOS 10 и мога да ти кажа, че с 12ката работи по-бързо.
Цитирай
#30

Мммм не искам да се превръща темата в спор, развалихме и темата на момчето.
Но некато говорим все пак ИСТИНИ, забавянето на Айфоните не са FAKE NEWS в никакъв случай, с iOS11 доста стари модели, включително и твоят едвам кретаха, такива лагове и бъгове имаше, че съм изоставял Айфона.
iOS 11 като цяло беше пъленннн провал- чисто нов Айфон Х за 2500лв от магазина работеше като Андроид за 200лв... толкова много ме е било яд, че направооо.
С iOS 12 нещата се отпушиха значително, старите телефони просто хвъркнаха.
И като цяло Епъл са много много "проблемна" фирма, не обичат клиентите си, алчни са, нагли са и безочливи.
Айфон XS MAX струва над 2700лв което е безобразие, няма бързо зарядно в комплекта, дори преходник за жака няма- за мен това си е чиста подигравка.
Отдавна се опитвам да ги разкарам от колекцията си, но просто не става, за мен лично, вървят супер мазно (без iOS11), и ДА , ТАЗИ година сътвориха едно голяма НИЩО, абсолютно същите телефони като Айфон Х, само дето единият е по-голям- а цената е...мама миа.

Кой е най-добър ли? ЗА мен лично най-добрият смартфон си остава ПОКО-то, никаква цена, а предлага 90% от нещата които има конкуренцията, но това си е само за мен си.
Лека вечер, колеги, спорете, но само ИСТИНАТАSmile
[-] 2 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • BGDropche, NaniG
Цитирай
#31

(2018-12-01, 21:48:16)ivo98 написа:  1.Как реши, че Айфона прави нормални операции по-бавно ?! Това не е вярно...има тестове в интернет.XS е в пъти по-бърз от Note 9 
2.За какви рамки говориш ?! Дизайнът си е въпрос на избор като цяло...айфона (XS) няма "chin" за разлика от Самсунгите.Да не говорим, че новия S10 ще е с дупка в дисплея. Big Grin
3.Какво точно трябва да прави един ъпдейт за да е смислен според теб ?! Имам 6S и като за модел на 3 години лети.Ъпдейтите са за да се поддържат устройствата.Повишат сигурността, променят дизайна и дори правят телефона по-бърз.Това със забяването на телефоните също е "Fake News". Играл съм си със 6S още като беше с iOS 10 и мога да ти кажа, че с 12ката работи по-бързо.

1. Прехвърляне или прикачване на файл. Без наличие на интернет. Прости неща като теглене на торент.... И всякакви подобни не ми се изброяват тъпизмите и ограниченията на iOS. XS да изтрелва совалки ако ще, да е по бърз от ноут 18 пак ще си остане ограничено устройство.
2. Ми такова ми е мнението не може ли - грозни са и обясних защо. Точка.
3. Да има нови неща по функционалността, не ъпдейт на приложения. Казани са тези неща от потребители на айфон. Повишават сигурността трънки. Сигурност ако искаш няма да ползваш айфон или андроид. Ъпдейтите какво ти промениха дизайна на айфоня точно?  

Интересно как така само определени хора като теб нямат проблеми, нормалните потребители съвсем други неща говорят. Сега на теб не ти вярвам изобщо че си обективен, и няма да ти повярвам. Лъжеш, обиждаш и ползваш клишета дето нямат никакво значение за мен. Явно така е с потребители попаднали под въздействието на компанията майка - не може да си оправдаят паричките които са набухали в безсмислени джаджи и ходят да се заяждат и проповядват в Андроид форум колко са добри айфоните. Аз лично спирам - няма смисъл да се обяснявам със стена...

(2018-12-01, 22:01:08)Victormihov написа:  Мммм не искам да се превръща темата в спор, развалихме и темата на момчето.
Но некато говорим все пак ИСТИНИ, забавянето на Айфоните не са FAKE NEWS в никакъв случай, с iOS11 доста стари модели, включително и твоят едвам кретаха, такива лагове и бъгове имаше, че съм изоставял Айфона.
iOS 11 като цяло беше пъленннн провал- чисто нов Айфон Х за 2500лв от магазина работеше като Андроид за 200лв... толкова много ме е било яд, че направооо.
С iOS 12 нещата се отпушиха значително, старите телефони просто хвъркнаха.
И като цяло Епъл са много много "проблемна" фирма, не обичат клиентите си, алчни са, нагли са и безочливи.
Айфон XS MAX струва над 2700лв което е безобразие, няма бързо зарядно в комплекта, дори преходник за жака няма- за мен това си е чиста подигравка.
Отдавна се опитвам да ги разкарам от колекцията си, но просто не става, за мен лично, вървят супер мазно (без iOS11), и ДА , ТАЗИ година сътвориха едно голяма НИЩО, абсолютно същите телефони като Айфон Х, само дето единият е по-голям- а цената е...мама миа.

Кой е най-добър ли? ЗА мен лично най-добрият смартфон си остава ПОКО-то, никаква цена, а предлага 90% от нещата които има конкуренцията, но това си е само за мен си.
Лека вечер, колеги, спорете, но само ИСТИНАТАSmile

Да не се излее хейта по - теб след това мнение, тоест да бъдеш оплют публично като предател на апле и никога реално не си ползвал айфон истински Big Grin
[-] 1 потребител изказва благодарност на degman за това мнение:
  • BGDropche
Цитирай
#32

Всъщност последната новина от тестовете,че новите айфони имат по-бавен wi-fi от старите...и не става въпрос за софтуер!
В тази луда надпревара между брандовете всъщност го отнасяме ние потребителите.За факт говоря и при новия пиксел,тъй като поддържам връзка с американски потребители,там положението е плачевно.Дефекти от дисплей та до крашове.
Така,че всеки нов телефон колкото на хартия да е звяр....не е.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#33

Всичко без XR е добре.. та неговия дисплей даже Full HD не поддържа физически..

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
#34

За гладкост на работа андройдите бая трябва да се подобрят за да достигнат сегашното ниво на айфоните.За другото в момента виждам как iphone 6s работи безпроблемно,докато някои samsung s6 вече е много по-зле работещ от айфона.Също ако може да питам какво толкова правите със тези андройди та все говорите за опций,защото 90 процента от нещата които правех с андройд сега ги правя и с айфона.За мен е по-важно едно устройство да работи добре,а не да има сумати глупави опций които само да забавят още повече и без това неоптимизирания андройд.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#35

(2018-12-01, 22:12:38)degman написа:  1. Прехвърляне или прикачване на файл. Без наличие на интернет. Прости неща като теглене на торент.... И всякакви подобни не ми се изброяват тъпизмите и ограниченията на iOS.


1. Пускаш hotspot от iPhone на въпросния телефон/таблет/лаптоп и изтегляш SHAREit, след което споделяш файлове (от всякакъв тип) между iPhone и останалите. И не му е нужен интернет достъп, а просто създаваш собствена мрежа, към която се "закача" другото устройство и си споделяте файлове. За торенти си теглиш iTransmission от http://tweakboxapp.com 

Да, не е по-"лесния" начин както при Android, но винаги имаш алтернатива, а не както си мислиш, че не е възможно изобщо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#36

Той реши че му говоря за бързина на отваряне на приложенията или рендване на видео, получил е яко вдъхновение от безсмислените клипчета с последователно отваряне на приложенията и игрите.

@samsung s5 радвам се за теб. Само че ти пожелавам да си купиш съвременен андроид или айфон. Поне да не си с толкова бавен телефон.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#37

При Андроид всичко е по-лесно, няма какво да се лъжем.
Андроида е истински смартфон доближаващ се до компютър.
Айфона е по-скоро мултимедийно устройство, далече е от "смартфон".
За жалост дори и Андроид от 100лв е по-лесен за употреба от най-скъпият Айфон.
Не лесен ами съвместим с абсолютно всичко без всякакви преходници и гимнастики.
Иначе с четене и игра по цял ден, можеш да направиш нещо , но си е мъка.
Един емулатор за стари игрички или попкорн или коди си е истинско предизвикателство на Айфон или АйпадSmile
Да не говорим за лесен мирор с телевизора, четене на флашки или дори ровене и променяне файлове във файловата система- забрави.

Истински блутут, инфраред и други глупости- Smile))) немаааа
[-] 4 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • degman, NaniG, pockobg, ronnie72
Цитирай
#38

@degman в момента ползвам iphone xs,а преди това бях със s8 plus.Така че съм ползвал достатъчно съвременни телефони и за мен айфона е много пред андройдите.

Iphone Xs 64gb Space Gray
Цитирай
#39

Четейки темата няколко пъти, не можах да разбера, на кой му е по- голям? То не само в тази тема, и в другите заключени от това естетво!
На атвора ще кажа: каквото и да купиш ще ти върши работа. Всички са еднакви отвътре, избирай по дизайн и поред потреблението. Аз също имам предпочитания, но те а си за мен, твоите може да са други!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#40

Ами прочети на @Victormihov мнението точно над твоето. В случая "за мен" не означава най - доброто. Назад в темата: "Ако цената и ОС не са фактор, то XS може би е най-добрия", "iPhone XS е най-добрият телефон в момента на пазара.Точка.", "Точно айфона е най-добрия,колкото и да не го приемате.".....

Какво точно му е най - доброто? Казах го и аз - процесор, iOS. Другото е на нивото на андроид, и като се стигне до екстри отива много назад - карта с памет, BT, 3.5мм жак, дисплей, рам, функционалност свързана с ОТГ, работа с файлове и каквото се сетиш - андроид е по - добър. Няма най - добър, избира се по предпочитания. А въпросния мейт 20 про в момента точно бих препоръчал айфон вместо него. Много несполучливо устройство се оказа. Мейта просто е доста прехвалено и доста надценено устройство. Има батерия(посредствена като за 4200), добър процесор, дефектен дисплей с огромни извивки, има IR, има обратно безжично зареждане. И това са му плюсовете. Друго няма. Като казваш "най - добрия" поне да има някакво покритие. А специално айфона си е вече за фенове. И аз бих ползвал XS ама тия пари които му искат са абсолютно неоправдани при положение че S9+ сигурно излиза 1000 лева с преподписване.

Та какво има S9+ и защо съм го препоръчал:
1. Дисплей който е и без моч(може би по - добър от на всички останали)
2. Камера равна на другите(тоест по - добра или по слаба в зависимост от условията)
3. Карта с памет
4. 3.5мм жак
5. Най евтин
6. Андроид и всяка функционалност която му е присъща
7. Добра батерия
8. 6гб рам
9. Сравнително безпроблемен и без бъгове модел
10. Много добър звук на говорители и на слушалки

Какво му е лошото:
1. Поддръжката от самсунг
2. Извития дисплей
3. Няма IR
4. Няма радио
5. Самсунг е Big Grin

И май това е.
[-] 2 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • NaniG, Victormihov
Цитирай
#41

(2018-12-01, 21:22:50)Pacogamer написа:  Айде пак, старата песен на нов глас.. айфони, та андроиди.. всяка операционна система си има и минуси, и плюсове.

Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

То твоето мнение е най-вече старата песен на нов глас Smile

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#42

Видях ,че има дуал сим с две физически карти на Iphone XS MAX ,но тази цена .......направо е ужас. Някой от вас виждал ли го е иначе и знае ли как работи този модел с две сим карти, тъй като бил пройзведен по принцип за китайския пазар?

Колкото до Samsung S9+ , Note 9 не се ли води ,че е по-добър телефон ,а й по нов разбира се ? Също така сега видях ,че е излезнал Samsung A9, който е доста бюджетен вариянт ,някой има ли впечатления и от него, защото като чета характеристиката ми се струва доста добър за парите си. И последно вкарвам освен него в чуденката и Sony XZ3 , какво ще кажете за него ?
Цитирай
#43

Note 9 е по - добър но и доста по - скъп. Ако ти трябва писалката няма конкуренция специално за това. Сонито - не е лошо но не предлага нищо че да си заслужава. А9 какво общо има с флагмани?
Цитирай
#44

Днеска продадох S9+ клиента гледаше между айфоните и Самсунспор,в крайна сметка избора му за пореден път показа кой телефон привлича!

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#45

(2018-12-02, 14:52:40)degman написа:  Note 9 е по - добър но и доста по - скъп. Ако ти трябва писалката няма конкуренция специално за това. Сонито - не е лошо но не предлага нищо че да си заслужава. А9 какво общо има с флагмани?

Ами няма нищо общо, случайно го видях ,че е на добра цена и характеристиките не са му лоши, просто така питам. Иначе ми е важно телефона да работи безупречно поне 2 години. Като гледам множенството ми препоръчва Самсунг S9+ ,явно найстина е добър телефон , но вече не е ли малко стар, няма ли скоро да пускат 10-ка ?
Цитирай
#46

Е ще пускат Ми9, S10, G8.... Ама въпроса е сега ли ще купуваш или ще чакаш.

Sent from my LM-G710
Цитирай
#47

С какво ще рече стар?Те доста стари са по-добри от новите.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#48

Тук няма да казвам, кой какви характеристики има, и кой е по-добър, защото и 4 са добри.
Но да почнем от iPhone XR, с какво е по-добър от Samsung Galaxy Note 9, за да е по-скъп, освен, че ще получи повече ъпдейти и ще се продаде на по-скъпа цена .От тук не си ли задавате въпроса, че Apple гледат да ви вземат парите, като ви продават телефони, които не трябва да струват тия пари, нали и другите го правят, но  Samsung сложиха слушалки на AKG, които са маркови. Докато Apple премахнаха преходника, едните подобравят, другите махат, вие преценявайте кое е по-добре. Аз казнам това, защото щях да си купя този телефон, но като прецених малко и видях, че iPhone XR влиза в класа на Pocophone F1, и прецених, че искам флагман, а не телефон с компромиси.    
 Samsung Galaxy S9+, според мене най си заслужава, защото е най-балансиран.
Huawei Mate 20 Pro, ако трябва да ги сравняваме, е най-добър. Но като почнеш, че копира от Samsung с този извит дисплей, и с тоя голям от iPhone ноч, и с тоя проблемен зеленеещ екран , да му нацелиш хубав дисплей, трябва да играеш на тото. След тези неща телефона далеч остава от най-добрия телефон, и само където е пълен с яки характеристики.
iPhone XS не знам за какво ти е, това си е малък телефон, който е и скъп, и то ако имаше и за какво. Не че не е хубав телефона и няма да ти върши работа. Но си прецени, ако искаш да се правиш на тарикатче, си го поръчвай. Иначе освет тия неща, за гъзарията , и че ще получава повече ъпдейти, друго няма за какво да го взимаш, защото той за работа не става, и това не го казвам, че не мога да си го взема, а ти го казвам като човек, който е имал и това и другото. С Android може да се прави всичко, и си заслужава парите, а при Apple плащаш   за марката, аз бих я платил отново, но за сега няма смисъл, защото пари излишни не ми се дават. :Big Grin

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#49

Аз направих следното.За определен бюджет гледах да взема устройство което да ми даде максимум екстри,да работи добре и да е с добра батерия,дисплей и дизайн.От много време използвам IOS,но този път си взех Samsung Galaxy S9 Plus. Не съжалявам и съм доволен.Много добра персонализация,страхотен екран,добра батерия,много добро аудио през слушалките,лесно прехвърляне на файлове,много добра подръжка на аудио видео кодеци,плавна и бърза работа.Iphone са хубави разбира се,но за тези пари дали си заслужава?Според мен не,затова избрах и друга марка на доста по-добра цена.Аз не виждам нещо което S9 plus да не може ,Iphone да го може.По-скоро е обратното.И не се връзвай на тези приказки с дългата подръжка,едвали ще го ползваш 5-6 години.

Samsung Galasy S23 Ultra
[-] 1 потребител изказва благодарност на 007 за това мнение:
  • NaniG
Цитирай
#50

Какво значи "не става за работа"? Няма да кове пирони. Мейли, евентуално стокова борса, малко браузване, интернет банкиране и евентуално да гледа охранителните камери! За мен това е "за работа", а това го може всеки телефон вкл. и айфона!
Към автора: на база не толкова безпристратните мнения, си направи извод и вземи решение сам. После да не го сърби някой г@за, че те е посъветвал грешно! Smile Smile Smile

времето е като парите - никога не стига
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)