Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на първи смарт телефон
#26

(2018-12-05, 15:38:45)христоо написа:  Гмурнах се в морето от телефони и стигнах до това ревю https://www.youtube.com/watch?v=5U9-54SV0gY&t=6s и тука нещо се изгубих в ревюто Redmi Note 5 AI  има ли наистина толкова голяма разлика в камерата или е само на приказки ?

Основното предимство на камерата на Note 5 е по-светлата бленда, което означава, че нощните снимки са по-детайлни, а при дневна светлина не прегаря ярката светлина и обектите в сенките не стават толкова тъмни (по-добър динамичен обхват) а и сензора му е на Самсунг и прави една идея по-наситени като цветове снимки, спрямо Mi A2 Lite. Но разликата не е чак толкова фрапираща и може и с A2 Lite да изкараш хубави снимки без особени проблеми. 
От този същия канал може да видиш и ревю на Mi A2 Lite https://www.youtube.com/watch?v=xvmCgSXABOc
А ако си готов да дадеш някой лев отгоре вариант е и LG G6 - предишното поколение флагман на LG, който върви около 550 лева в онлайн магазините. 
Но като знам каква история със софтуерни и хардуерни проблеми имат LG флагманите по принцип аз не бих рискувал.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
Аксесоари
#27

Гледам много се говори за mi a2 lite, а мой колега си взе mi a2 4/64 за 380лв на черния петък, ако го пуснат пак така скоро, за мен това е един доста балансиран телефон, който е по-лек и компактен спрямо всички тези Note изпълнения.

Samsung galaxy S Advance I9070- CM 12.1 ROM; LG G3 16Gb stock
Цитирай
#28

Да си продължа с тъпите въпроси някой от тези гореизброените дали има радио понеже в сайта на емаг ми се струва, че споменават имал радио Redmi Note 5 в други сайтове включително на производителя не виждам такова нещо. Всъщност хващат ли нещо ако имат радио тези телефони или ?  Също така прочетох, че Note 5 имал ехо и в следващата версия на 6 цата е оправено имате ли такива наблюдения ? И като цяло кой от двата телефона си заслужава повече не ми се иска да е такъв огромен, но да прави прилични снимки да има изход за слушалки и да държи батерията mi a2 lite май в това е силен батерия и размер сякаш. 
Цитирай
#29

Да държи батерията, да прави прилични снимки, жак за слушалки, радио(хваща всичко в ефира), да е компактен - Huawei P Smart.
Понеже много ще скочат за батерията. Аз лично правя по 6 часа екран и ми кара по 3 дена с моето ползване. Игри НЕ играя.
Цитирай
#30

P Smart не е лош телефон, но обективно погледнато не може да се мери със A2 lite нито като хардуер (Snapdragon 625 > Kirin 659, особено като автономия и GPU) , нито като камери (разликата е малка, но я има), нито като батерия и автономия, а като прибавим, че A2 Lite идва с Android One това автоматично означава, че ще има по-дълъг цикъл на софтуерна поддръжка.
А да, и както казах с Mi A2 Lite може да ползваш едновременно 2 сим карти и карта памет.
Единственото странно при него е, че FM радио функционалността ще бъде налична след ъпдейт до Android 9.0 (?)

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#31

За някой чистия андроид е предимство, за други(като мен) е недостатък. Въпрос на предпочитания.
Човека иска евтин компактен и приличен смартфон. Очевидно е, че няма как да вземе флагман.
Аз лично не бих заложил, че lite версия на който и да е телефон е по-добра.
А относно Snap 625 vs kirin 659 не се наемам. Все пак Кирина беше сложен в Р9, който беше флагман на фирмата. Докато 625 изначално си е предвиден за среден клас устройства.
Но място за спор няма. Христо да иде и да си избира. Всеки си има мнение и си го споделя.
Цитирай
#32

Цитат:А относно Snap 625 vs kirin 659 не се наемам. Все пак Кирина беше сложен в Р9, който беше флагман на фирмата. Докато 625 изначално си е предвиден за среден клас устройства. 
P9 не е с kirin 659, а с Kirin 955. Разликата е от земята до небето.
Цитирай
#33

По ваши наблюдения заслужава ли си Note 6 пред Note 5 Като лаик ми харесва формата повече и дисплея е по приятен като цяло. Като здравина и звук превъзхожда ли понеже гледам е с два говорителя отдолу или ? Като цяло вашите впечатления ?
Цитирай
#34

Note 6 с колко памет е? Ако е с 32, по-добре вземи 5

Изпратено от моят SM-A510F с помощта на Tapatalk
Цитирай
#35

Note 6 е по-добър от Note 5.
Цитирай
#36

Note 6 Pro се предлага във същите варианти като Note 5 - 3/32 GB, 4/64 GB, 6/64 GB.
Като цяло разликите не са толкова големи, за да оправдаят по-високата цена - един дразнещ Notch, преместен аудио жак, малко пооправени софтуерни бъгове и по-джиджана селфи камера, евентуално MIUI 10 от кутията и толкова. Иначе същия процесор, същия задна камера, същата батерия със същата издръжливост, същия Hybrid Dual Sim слот, почти същите размери и даже и по-тъмен дисплей спрямо Note 5. За мен е безмислено да се дават едни 50-60 лева отгоре.
П.С. Note 6 Pro не е с два говорителя, въпреки, че има 2 решетки - едното е микрофон. Решетките са 2 за естетика.

Продавам тук едно тилифончи и едни други благинки
Цитирай
#37

И все пак...
Цитирай
#38

... тя се върти!

времето е като парите - никога не стига
[-] 1 потребител изказва благодарност на pepy1 за това мнение:
  • GodPetar
Цитирай
#39

Много потребители бъркат Redmi Note 5 Pro с реално нашия китайско/глобълски Redmi Note 5/Ai.Разликата е,че няма как да попаднеш на Pro ,тъй като е само за Индия.
Хардуерни са еднакви,но камерата на Ai (нашия) е f 1.9 на Pro e 2.0 ,също така размера на пиксела при нашия е 1.4um при индийския 1.2.. което става ясно кой има по-детайлни снимки.Дори в интернет има материал за сравнение,главно от руски колеги.Когато се загледате в кутията,ще видите ,че е червена и без "Pro" надпис.Индийската е бяла кутия.
Затова дори като гледате клипове в тубата не се заблуждавайте ,че е нашия телефон.Повечето са индийския Pro .Но се намират и за Ai както казах от руски колеги и някои все пак индийци от Англия.
https://youtu.be/BtKVQMBD3nY

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)