Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 8, nokia 7 plus или samsung galaxy A8 2018
#1

Здравейте имам дилема кой от тези три модела телефон да си купя. моля за съдействие и да ми помогнете с избора, а собствениците които ги имат да изкажат мнение за тях. Благодаря ви
Цитирай
Аксесоари
#2

https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=95493 - тук сме обсъждали нокиите. 

А8, според мен, е един преоценен телефон и си заслужава най-малко от трите.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#3

Да прочетох темата Но тука очаквам да получа информация от собствениците на телефоните и техните впечатления
Цитирай
#4

Избирай между Нокия 8 и 7+.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#5

(2018-12-09, 10:25:16)tiesto_pld написа:  Избирай между Нокия 8 и 7+.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

И аз натам се насочва но пак е труден избора Според мен камерите са еднакви горе-долу да не кажа че осмицата според мен прави по-хубави снимки ( макар всички да казват че е на седем е по-хубава) Затова и  търся вашето мнение и на собствениците на телефоните процесорите не съм сигурен дали на 7 плюс като по нов телефон е по-хубав и по-бърз защото четох че макар и  по-нов телефон е с по-стар процесор от средата на миналата година а на осмицата  пишат че е по-бърз там също искам да разбера как се държат двата телефона третото което искам да разбера е за батериите Знам че осмицата е с много по-малка батерия от 7 плюс  но никой не се е оплакал досега че му държи малко време искам да знам колко време държи на единия и колко на другия И изобщо като цяло ме интересува впечатлението от двата телефона на техните собственици
Цитирай
#6

Два отлични телефона. Гледай размера другото е ала бала. Аз съм с осмица- прекрасен апарат. 7 плюс ми дойде малко голям. Също виж скенера за палеца къде ти е по-удобно.
Това е.
Батерията гони от 6 и половина до 7 и половина сот.

Nokia 8
Цитирай
#7

(2018-12-09, 12:19:12)ivanrd написа:  Два отлични телефона. Гледай размера другото е ала бала. Аз съм с осмица- прекрасен апарат. 7 плюс ми дойде малко голям. Също виж скенера за палеца къде ти е по-удобно.
Това е.
Батерията гони от 6 и половина до 7 и половина сот.

А какво е СОТ Извинявам се ако е глупав въпрос но не съм наясно с този термин
Цитирай
#8

Идва от английски - SOT - screen on time.
Цитирай
#9

Или на бг светнат екран !По този фактор се измерва колко държи батерията....или поне един от факторите.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#10

Благодаря Знаете ли дали Nokia 8 ще получи update на андроид 9 pie и до колко години ще има поддръжка за седем знам ще има две години поддръжка но за 8 не намирам никаква информация. Имат ли двата телефона безжично зареждане или по-точно Кой от двата телефона има безжично зареждане
Цитирай
#11

За чист Андроид - поддържа две години със сигурност.

 
Цитирай
#12

Две години, има надежди да се подържат но не ти дават гаранция.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#13

8-цата ще получи пай, по-натам надали ще стигне до андроид 10. Нито един няма безжично зареждане. И двата имат бързо зареждане с включено съответното зарядно в комплекта.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#14

8 е много повече флагман и по - добри хар.

Плюсове пред Nokia 7+

SD 835 доста по производителен от 660 и ще работи и по - добре след известно време.

Corning Gorilla Glass 5 - 7+ има 3

IP54 Сертификат

Always On Display

Не е Android One

Твърдо бих избрал Nokia 8

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#15

Плюсове пред Nokia 7+

SD 835 доста по производителен от 660 и ще работи и по - добре след известно време.
Реално я усети разлика, я не. 660 го хвалят доста.

Corning Gorilla Glass 5 - 7+ има 3
Същото.

IP54 Сертификат
Хм. Това е защита срещу пличкане. Колкото да има какво да пишат. Smile посмъртно няма да я тествам.

Always On Display
Това и 7 плюс трябва да го има.

Не е Android One
Особена разлика двата андроида, на 7 плюс и на 8 нямат.

На тъмно камерата на 7 плюс е малко по-добра. Малко. Но за някой може да е от значение. После нали знаеш размера винаги има значение Smile)
И да съгласен съм 8-цата е по-добра, според мен и според теб. За друг може да се окаже 7 плюс .
Няма гершен избор между тези двата.

ПП ъпдейтнах, че тъпо цитирах предното мнение без да допиша. Окъках нещо без да искам. Smile

Nokia 8
Цитирай
#16

(2018-12-09, 16:22:55)ivanrd написа:  Плюсове пред Nokia 7+

SD 835 доста по производителен от 660 и ще работи и по - добре след известно време.


Corning Gorilla Glass 5 - 7+ има 3

IP54 Сертификат

Always On Display

Не е Android One
Това,че не е Андроид 1 е минус.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk

Притежателите на Шаоми А1 вече се радват на Андроид 9 благодарение на проекта.

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Орязан Android = iOS

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#18

(2018-12-09, 16:44:33)BGDropche написа:  Орязан Android = iOS
Дефакто?

Изпратено от моят Pixel XL с помощта на Tapatalk
Цитирай
#19

То туй не е орязан, а е оригинала - просто другите са натруфени... Smile

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#20

И двата не са сAndroid One.
Драматична разлика в бързината няма:
https://www.youtube.com/watch?v=awaetQGGuYM

Nokia 8
Цитирай
#21

(2018-12-09, 18:02:26)ivanrd написа:  И двата не са сAndroid One.
Драматична разлика в бързината няма:
https://www.youtube.com/watch?v=awaetQGGuYM

И ти се изказа... Smile

7+ Е с Android One, поне по нашите ширини... Smile Само китайската версия не е, но е с 6 gb ram.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#22

(2018-12-09, 18:16:10)Moro написа:  И ти се изказа... Smile

7+ Е с Android One, поне по нашите ширини... Smile Само китайската версия не е, но е с 6 gb ram.

Оппа ... Smile клипчето ме подведе. Обикновено стартира с логото Android Onе.
Моя грешка.

Nokia 8
Цитирай
#23

Именно Android One е една от основните selling points на апарата, макар че в случая нямат разлика с 8-цата, която е с чист андроид. Но 7+ ще получи и Андроид 10.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#24

Аз лично избрах 7 плюс заради по-голямата батерия, по-добрата камера на тъмно, по-големия екран, по-редовните ъпдейти и по-добрият дизайн и изработка (за дизайна е субективно мое мнение).
Батерията е 4000 mah, което е с 1000 повече от нокия 8, издържа 7,8 часа screen on time, не съм имал проблеми, не ми е забивал и не ми е лагвал.
Може да погледнеш в тоя ценови клас huawei mate 20 lite или pocophone.
Цитирай
#25

Батерията на 7+ е 3800,не е 4к.
За качеството на изработка - така може да говори само човек, който не е хващал в ръка 8-цата,защото при нея въпросното е безкомпромисно.

Всичко е въпрос на приоритети. След като съм притежавал и двата апарата, спокойно мога да кажа, че за мен 8 е по-добър във всичко, освен батерия и хипотетично камерата( с гугъл камера нямат разлика). И бонус при 7+ е, че ще получава няколко месеца повече ъпдейти. Големината на екрана е до субективно предпочитание.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)