Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nokia 8, nokia 7 plus или samsung galaxy A8 2018
#26

(2018-12-09, 12:49:21)tiesto_pld написа:  Две години, има надежди да се подържат но не ти дават гаранция...
От HMD Global обещават три години актуализации на пачове за сигурност, както и две години ъпдейти на ОС. Това важи за устройства със стоковата версия на Андроид. За повече инфо: цък

 
Цитирай
Аксесоари
#27

след дълго четене и препрочитане на ревюта, коментари и мнения в нета достигнах до следните впечатления.
при 7 плюс минусите за който хората споменават са:
- телефона леко загрява при зареждане и по - дълго използване
- леко засича след няколко месеца употреба
- проблем при стартиране на камерата (при някои потребители)
- жълти петна по екрана

минуси при 8:
- камерата или по точно бавно фокусиране при правене на снимки и видео
- glance хаби доста батерията естествено може да се изключи
- живота на батерията
- при този модел телефон по слабите места или минусите са при камерата

за плюсовете се споменава.
за нокиа 7 плюс:
- дизайна, външен вид
- камерата споменават, че е по - добра от нокиа 8 особено при слаба светлина и на тъмно (според мен, не знам, при дневна светлина са еднакви дори на нокиа 8 е малко май по - добра) 
- батерията - по - голяма и издържа повече

за нокиа 8
- екрана е много по хубав
- процесора по - нов, по  - мощен ( а вярно ли е, че процесора на нокиа 7 плюс е от средата на миналата година)
- по лек е от другия

сега може ли да помоля собствениците на двата модела телефони и тези, които имат наблюдения над тях да кажат ( да се съгласят или не) дали това което съм написал и другите хора са забелязали и констатирали е вярно и какво ще кажат относно написаното. интересувам се предимно за отзивите по минусите на двата телефона
Цитирай
#28

За 7+:

При мен имаше жълти петна както и бели петна, заради които и смених в крайна сметка телефона.

Телефонът действително загрява, но не бих казал, че е нещо сериозно. Случвало ми се е няколко пъти, което водеше до лаг. Като цяло, за 2 месеца апаратът почти не е лагвал.
С камерата не съм имал проблеми, но рядко съм я ползвал.

За 8:

Пак не коментирам камерата - рядко снимам и е отлична за моите нужди, каквато беше и на 7+.

Glance хаби батерията, но не много. Аз, лично, не го ползвам.

Животът на батерията, макар че не е колкото на 7+,хич не е лош - виж в темата за батерията в раздела за нокиа 8. Последно бях на около 27% с над 6 часа използване на екрана за 1 ден и 20 часа.


Плюсовете са общо взето тези, които си посочил.
При 7+ ще бъде ъпдейтван по-дълго.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#29

Най-доброто решение е да ги разгледаш двата и да прецениш кой повече ти допада, дали искаш по-голям екран, дали по-малък. Дали искаш да е с по-изрязани рамки или малко по-остарял дизайн. Ако ще го ползваш за игри, може нокиа 8 да се справя по-добре, но в други случаи едва ли ще забележиш разлика в производителността между двата телефона.
Лично аз жълти петна не съм имал по екрана, не съм усещал да ми загрява повече от старите телефони (самсунг, сони, htc), не съм имал проблеми с отварянето на камерата и не ми е засичал. Винаги е въпрос на късмет на каква бройка ще попаднеш.
Имай предвид, че за тия пари вече има и по-добри устройства на пазара- pocophone, mate 20 lite. При избора на нов телефон, гледам винаги да е нов като модел-все пак мобилният пазар бързо се развива и добавят нови неща във всяко следващо устройство и производителят се учи от грешките си и бъговете при старите модели (поне в повечето случаи)
Цитирай
#30

добре след като нокиа 8 има проблем с камерата при ъпдейт до 8,1 или 9 този проблем няма ли да се реши и камерата да почне да снима по добре
Цитирай
#31

(2018-12-15, 00:17:03)lubo86 написа:  добре след като нокиа 8 има проблем с камерата при ъпдейт до 8,1 или 9 този проблем няма ли да се реши и камерата да почне да снима по добре

Чак проблем силно казано. Например ако не укажа ръчно къде да е фокуса, фокусира където си реши и никога на лицето. Това със сток камера на по-лошо осветление. При добра светлина честно казано не съм обръщал внимание. Праскам пръста фокусира където искам и снимката е ок. Ако ми е тъмна отивам на автоматичното разкрасяване в галерията и става перфе, светло шарено.... че и файла намаля.
Проблема е, че понеже на тел пише Нокия всички очакваме камерата да е уау. Е, не е.
От друга страна, днеска щерката сравнява нейното хуавейче p8  с  моя. Снимките с нокия и харесаха повече. Та такива работи.

Nokia 8
Цитирай
#32

Аз не се изказах правилно Под проблем имах предвид че по-бавно фокусира и отнема малко повече време докато направи снимката Това имах предвид и се чудя дали след като се ъпдейтне до следващото Андроид 8.1 или 9 това нещо ще се оправи ще почне да фокусира по-бързо защото всички модели които съм разглеждал в магазините до момента с Андроид 7 и 1 Искам просто да разбера от собствениците дали са обърнали внимание това нещо да се подобрява

А иначе за снимките и аз съм съгласен че излизат много прекрасни цветове и може би няма  сравнение с Huawei
Цитирай
#33

Моята 8-ца дойде с 8.1 последен ъпдейт от май. Няма абсолютно никакво забавяне при фокусиране и снимане.

„Времето е наркотик, много от него убива.“
„Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.“
Цитирай
#34

Ъпдейта е на гугъл. Калпавото приложение е на hmd (писано от друга фирма за тях).
Не вярвам да има подобрение в "сток" камерата.
А сега се сетих! При видеото фокуса често плува и префокусира при мен.
Всъщност това е единственият проблем, за който се сещам с телефона.
Останалото просто работи. Скучна работа. Smile

Nokia 8
Цитирай
#35

И така спрях се за сега на 7 плюс и реших в понеделник да ходя да го взимам, НО  Big Grin  (голямо НО) при последно преглеждане на телефоните попаднах на този модел Honor Play и ми грабна окото. поне на ревюта и хартия (не съм го виждал и пипал на живо) по-бърз, по-добър процесор, по-добра камера  и всичко по-добре. и сега се зачудих  Big Grin  Вие какво ще кажете за този телефон, какви са отзивите за него всичко ли е толкова хубаво както е на хартия и в сравнение с nokia 7 plus как е Honor Play. И как е по поддръжката на телефоните си honor ако знаете да кажете
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)