Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Mi 8 или galaxy s9
#76

И заради MIUI, който е най-добрия UI съществувал някога и е невероятно добре оптимизиран. TouchWiz е най-голямата повръщня и не знам как хората го харесват, отделно че си лапа батерия стабилно. И ако трябва да бъда искрен смятах да си взема S9, но с тези кирливи батерия и UI няма кка да стане.
Аксесоари
#77

Толкова добър, че във не едно допитване какво предпочитат потребителите MIUI или чист андроид, масово всеки би предпочел чист андроид. Зле направено китайско подобие на интерфейса на iPhone, те това е MIUI.
За мене пък интерфейса на Самсунг ми е най-красиво изглеждащ от всички андроиди. За това и 90% от телефоните ми с Андроид са били Самсунг.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#78

(2018-12-14, 20:42:08)nowhere написа:  ….TouchWiz е най-голямата повръщня и не знам как хората го харесват, отделно че си лапа батерия стабилно. И ако трябва да бъда искрен смятах да си взема S9, но с тези кирливи батерия и UI няма кка да стане.
Това отдавна не е така, както го вече няма и самия TouchWiz, който бе използван от средата на 2010 до началото на 2017. Впоследствие той бе основно преработен и преименуван на Samsung Experience. В началото на ноември тази година, стана известно, че компанията отново направи големи промени и го преименува в One UI. Засега новата интерфейс система е достъпна само в бета версия на Android 9 Pie, а впоследствие и в най-новите флагмани на Samsung - Galaxy S9, S9 Plus и Note 9.

 
#79

(2018-12-14, 20:57:01)ivan_vylka написа:  Толкова добър, че във не едно допитване какво предпочитат потребителите MIUI или чист андроид, масово всеки би предпочел чист андроид. Зле направено китайско подобие на интерфейса на iPhone, те това е MIUI.
За мене пък интерфейса на Самсунг ми е най-красиво изглеждащ от всички андроиди. За това и 90% от телефоните ми с Андроид са били Самсунг.

https://kaksepishe.com/v-vav/

Иначе естествено, че хората винаги ще изберат чист Андроид, пред всеки UI, без значение MIUI на LG, Sony, Samsung и т.н. в това можеш да бъдеш сигурен на 100% 

Зле направено китайско копие, ама друг път, по-добре оптимизиран UI от MI ще имаш да чакаш. Я ми кажи Самсунг с 3400мАч, с нормално ползване да изкарва около 7 часа СоТ, понеже на Ми8 толкова изкарвах. Може би ще ми кажеш и Самсунг с 4000мАч батерия, който изкарва 10+ часа СОТ? Тези резултати сигурно са в следствие на зле направеното китайско копие.
#80

Преди време на един руутнат s6 edge си слагах MIUI ром. Ами отвратителен ми беше, не го издържах дори един ден. За оптимизацията на батерията в китайските телефони съм съгласен, но това е защото китайците не се разбират много-много с Google и софтуерно са орязали голяма част от услугите им.

iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch 4
Samsung S20 Plus Samsung S10 Samsung Note 9
#81

Xiaomi е едно недодялано копие на iPhone...Huawei са същите. Ако по някаква причина трябва да се върна на Андроид бих ползвал само Samsung.
#82

Добрите резултати на ми 8 с батерията са най вече от процесора, тоест SoC Snapdragon 845 се оказа наистина много бърз и енергоефективен процесор. И оптимизация на софтуера разбира се, защото в момента G7 с 3000ма кара колкото или повече от Mi 8 с 3400ма батерия. Тоест това не оправдава по слабото представяне на самсунг, но в тази тема просто ако се търси батерия най вече избора е....покемон телефона или някое редми.

Sent from my LM-G710
#83

(2018-12-14, 22:05:56)nowhere написа:   Зле направено китайско копие, ама друг път, по-добре оптимизиран UI от MI ще имаш да чакаш.

Има по добре оптимизиран UI, аз лично съм виждал два, но съм сигурен, че има още. Единия е oxygenOS, който е по добре оптимизиран от стоксия андроид който е другия по добре оптимизиран ui от miui, все пак в mi-то все още има bloatware.

И да колкото и да отричаш, miui се опитват да копират айфонски ui което винаги ме е дразнило, по голямата ми част от семейството имат xiaomi и го ползват с nova launcher, защото стоксия лънчър на xiaomi е отврат, но като изключим това и bloatware-a като цяло е добре. Доста по добре оптимизиран от самсунгския ром без значение коя преработка.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#84

(2018-12-14, 20:42:08)nowhere написа:  И заради MIUI, който е най-добрия UI съществувал някога и е невероятно добре оптимизиран. TouchWiz е най-голямата повръщня и не знам как хората го харесват, отделно че си лапа батерия стабилно. И ако трябва да бъда искрен смятах да си взема S9, но с тези кирливи батерия и UI няма кка да стане.
Точно UI на Xiaomi не го хвали и като цяло. Най добре оптимизиран е реално пиксел и онеплюс. Сами, хуавей, лг, муй са претъпкани с блоатваре първо и определено не могат да се мерят с чистия андроид. Това че шиоми върви добре вече на все по мощните процесори и 6+ рам не означава че е оптимизиран.

Sent from my LM-G710
#85

Добре успех, само дето имах по едно и също време 1+6 и Ми8 и смело мога да кажа, че 1+6 барабар с Оксиджена е пълен боклук. Това, че си плащат на ревюъри да ги възхваляват е друг въпрос.
Говорим за телефони с хай-енд чипове, така че сравнението с G7 не релевантно. S9+ дори и с 845 никога не може да изкара колкото Ми8.
Пиксела е друга бира, но все пак той е с изцяло чист Андроид и не го зачислявам към UI-те на производителите.
Колкото до копието на iOS не знам тази научна фантастика къде я четете, имам и iPhone освен Покото, ето дори в момента ги държа и 2-та в ръцете си и им гледам менютата, Еми не виждам нищо общо - нито икони, нито подредба на менюто, нито подменютата, нито нищо, така че не знам с кое копират iOS. Ако пък толкова искате ще ви покажа и скрийншотове та да видим кое му е еднаквото, кой знае... може аз да съм тъп.
От друга страна всеки си има предпочитания де, на един може да му харесва едно, на друг друго и така. Но е факт, че на Самсунг UI-а е пълен погром.
#86

Момче, ти си болен, ходи се прегледай.

Мога да ти кажа,че самсунга (въпреки,че не ги харесвам) има по "хай енд чипове" от което и да е xiaomi.
Да не говорим,че рам и ром памет чиповете на самсунг са номер едно в света. Просто са най добри.
И пак ти повтраям не харесвам самсунг, по скоро политиката им, но няма как да си крива душата!
Реално ако финансите не са ти проблем и не ти пука колко пари е дисплея на самсунга и малко ти се занимава да си смениш ром-а, телефона става милион пъти по добър от всяко едно Xiaomi.

Xiaomi са просто една добра марка в съотношение цена и качество и нищо повече, нито са най качествените телефони, нито най оптимизираните.

Добре,че се сетиха от Xiaomi да сложат app drawer на поко-то (дето скърца, няма NFC и всички реват от тъчсркиина), та да не прилича на айфонски UI-a, иначе малко ако прочетеш, ама съвесем малко ще видиш,че Xiaomi сами признават как копират iPhone и то не само софтуерно, а и като дизайн!

И как ще говориш,че пиксела е друга бира, а oxygen-a бил боклук,
Я ми посочи разликите между OxygenOS и Pixel UI да те видя колко ги разбираш?

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
#87

Като човек, който е минал през всички ОС и повечето марки мога да заявя едно - Самсунг никога повече. Уникални екрани, за някои и камери (въпреки че тука мога да спора, но за по-лесно ще го приема), но нищо повече. Такъв кенеф батерия не мога д анамеря и да се старая сигурно. Притежател съм в момента едновременно на s7 и s8. На s8 горе долу му нормализирах батерията след голяма игра с андроида и леко модване. Та започна да изкарва по 24 часа иначе сток таван 20 (с пестене) с моето потребление.

Та, заради единия глупав едж не си заслужава определено. Да не говорим колко е чуплив и неудобен на моменти.

Аз също така не снимам, така че камерата ми отпада като изискване.

Ако сега трябва да си взимам телефон от която и да е марка, това би било някое Xiaomi определено.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
#88

Въпрос на финанси ако питаш мен. Прочетох в мненията някакви глупости за самсунг, но ще ги оставя настрана. Ми8 е бюджетен телефон и за мен хората, които не могат да си позволят S8 или S9 си търсят причина да оправдаят по-ниския клас. Според мен взимаш единия един ден в някой мол и си поиграваш с него добре, докато не те изгонят. Другия (по-добрия според пишещите тук Smile), няма сигурно да го намериш в мол, но на някой битак може да го пробваш и него. Каквото и да си говорим, Самсунг ме дразнят понякога(Note8), но си остава най-добрия телефон за Андроид, поне засега...

Sent from my SM-N950U using Tapatalk

Galaxy Note 8>Galaxy Note 5>Galaxy S4>...
#89

Както притежателите на Шаоми или друга марка се опитват да оправдаят покупката си, така и притежателите на Самсунг го правят Smile. Това е хубавото на Андроид, вместо да имаш избор от 3 модела, имаш избор от поне 33 Smile
#90

Какво има да си оправдаваме телефоните, като то е ясно, че Xiaomi телефоните излизат почти през два месеца, за да има повче печалба, но защо им е нужно толкова телефони, които са еднакви, как ги поддържат само те си знаят. Реално в момента, кой телефон на Xiaomi няма компромиси, докато Samsung Galaxy S9+ и Samsung Galaxy Note 9 нямат такива проблеми, това са си флагмани, откъдето и да ги погледнеш.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
#91

(2018-12-15, 03:32:10)sisqo написа:  Въпрос на финанси ако питаш мен. Прочетох в мненията някакви глупости за самсунг, но ще ги оставя настрана.  Ми8 е бюджетен телефон и за мен хората, които не могат да си позволят S8 или S9 си търсят причина да оправдаят по-ниския клас. Според мен взимаш единия един ден в някой мол и си поиграваш с него добре, докато не те изгонят. Другия (по-добрия според пишещите тук Smile), няма сигурно да го намериш в мол, но на някой битак може да го пробваш и него. Каквото и да си говорим, Самсунг ме дразнят понякога(Note8), но си остава най-добрия телефон за Андроид, поне засега...

Sent from my SM-N950U using Tapatalk

Имам за пример мой колега, който от Galaxy S3 до S8 включително, си ги купуваше още в първия месец в който излизаха на пазара независимо от цената (заедно си бяхме взели Note 4 на една опашка пред М-Тел).

В момента е с Mi MIX 2s и също като мен се наслаждава на дизайн, мощен хардуер и 5-6 часа игра на PUBG срещу малко над 600лв. с които едвам би си взел дърво като Galaxy A8 (4/32). Или иначе казано, ако си вземе Самсунг за тези пари, той няма да му върши същата работа, просто защото е смешен в сравнение с първият MIX дори.

Следователно, ако Mi8 е бюджетно устройство, то в такъв случай според фактите, всичко под Note и S серията в гамата смартфони на Самсунг е от нисък клас, така ли?!

И как, предпочитанията към дадена марка и пестенето на пари е въпрос на финанси и дава образ на паричното състояние? Означава ли това, че в развитите икономики 100% от юзърити трябва да притежават Самсунг или Епъл, щото могат да си ги позволят (някъде и със седмичната си заплата, като нискоквалифициран персонал)?!

В Индия, до преди само година - Самсунг и Епъл се дъвчеха за първото място по продажби (една от най-бедните страни в света).
За една година, хората фалираха и ровейки по кофите за смет си намериха по един Xiaomi или Huawei да има с какво да си светят в тъмното, докато ходят до кенефа навън в двора?!

Това да направиш толкова пошло, кардинално заключение идва от липсата на аргументи и е жалко стечение на осакатен манталитет.

Ако, 700 евро в джоба на дънките за теб са признак на финансов успех и парично благоденствие... Леле мале!
Yikes

Жена ми, щото няма силиконов бюст - компромис ли е от моя страна, че се будя сутрин до нея, вместо до копие на черната Златка?!
Тц, тц, тц... Де да имах някой лев да й сложа 900 кубика в пазвата, щях да й кръстя бюста "Самсунг" и щеше да е най-перфектната жена на света!
Bu

Към автора на темата - в момента може да си намериш Mi MIX 2s 6GB RAM и 128GB сторидж за под 650лв. (AliExpress). Да не говорим за MIX 3 и още поне десет други "евтини" устройства, които си струват пред еднообразието на S серията от няколко години насам. Пък нека си беден цървул с бюджетно устройство...

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на cinizam за това мнение:
  • gazara74
#92

Аз си мислих, че това е епълското оправдание "бедни сте и затова не можете да си ни позволите" абсурфно твърдение за суми от 1000-2000 лв. Самсунг и без това от години искат да са като ябълките, щом фенбазата им стана такава, на прав път са.

Sent from my S8 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на Slavchev за това мнение:
  • cinizam
#93

Ако говорим за фенщина, то тези на , Xiaomi са на първо място...


Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
#94

(2018-12-15, 10:54:17)cinizam написа:  Имам за пример мой колега, който от Galaxy S3 до S8 включително, си ги купуваше още в първия месец в който излизаха на пазара независимо от цената (заедно си бяхме взели Note 4 на една опашка пред М-Тел).

В момента е с Mi MIX 2s и също като мен се наслаждава на дизайн, мощен хардуер и 5-6 часа игра на PUBG срещу малко над 600лв. с които едвам би си взел дърво като Galaxy A8 (4/32). Или иначе казано, ако си вземе Самсунг за тези пари, той няма да му върши същата работа, просто защото е смешен в сравнение с първият MIX дори.

Следователно, ако Mi8 е бюджетно устройство, то в такъв случай според фактите, всичко под Note и S серията в гамата смартфони на Самсунг е от нисък клас, така ли?!

И как, предпочитанията към дадена марка и пестенето на пари е въпрос на финанси и дава образ на паричното състояние? Означава ли това, че в развитите икономики 100% от юзърити трябва да притежават Самсунг или Епъл, щото могат да си ги позволят (някъде и със седмичната си заплата, като нискоквалифициран персонал)?!

В Индия, до преди само година - Самсунг и Епъл се дъвчеха за първото място по продажби (една от най-бедните страни в света).
За една година, хората фалираха и ровейки по кофите за смет си намериха по един Xiaomi или Huawei да има с какво да си светят в тъмното, докато ходят до кенефа навън в двора?!

Това да направиш толкова пошло, кардинално заключение идва от липсата на аргументи и е жалко стечение на осакатен манталитет.

Ако, 700 евро в джоба на дънките за теб са признак на финансов успех и парично благоденствие... Леле мале!
Yikes

Жена ми, щото няма силиконов бюст - компромис ли е от моя страна, че се будя сутрин до нея, вместо до копие на черната Златка?!
Тц, тц, тц... Де да имах някой лев да й сложа 900 кубика в пазвата, щях да й кръстя бюста "Самсунг" и щеше да е най-перфектната жена на света!
Bu

Към автора на темата - в момента може да си намериш Mi MIX 2s 6GB RAM и 128GB сторидж за под 650лв. (AliExpress). Да не говорим за MIX 3 и още поне десет други "евтини" устройства, които си струват пред еднообразието на S серията от няколко години насам. Пък нека си беден цървул с бюджетно устройство...

Изпратено от моят Mi MIX 2 с помощта на Tapatalk

Осакатения манталитет явно е в повече при тебе щом сравняваш Самсунг с Черната Златка и жена си с Шаоми. Това си е твой проблем и нощните полюции по Черната Златка също.

Да, аз живея и работя в държава с развита икономика и не е проблем наистина да имаш какъвто и да е телефон. По тази причина нямам време да споря и да се занимавам с тебе и изказах мнение само защото видях колко хора нападат Самсунг. Но да го сравняваш с жена по която повечето неща са фалшиви някак си... Аз бих ги сравнил с Мерцедес примерно и Хюндай. И да, взимал съм и от по-евтините Самсунги и смея да твъдя, че наистина всичко по-надолу от S7, не си заслужава.

Избягвам да пиша по бг форуми, щото човек попита за мнение, а накрая всичко се превръща в селски спор кой да докаже, че телефона му е по-добър от другия, и стават едни лични заяждания...

Sent from my SM-N950U using Tapatalk

Galaxy Note 8>Galaxy Note 5>Galaxy S4>...
#95

Tая тема излиза май от контрол. Мислех си че само определени потребители на една друга марка са толкова "емоционални" ама съм се объркал явно. Заключвам темата, автора ако иска да ми пише като избере нещо, сега освен да излезете от добрия тон не виждам какво друго може да стане......
[-] 3 потребители изказват благодарност на degman за това мнение:
  • cinizam, Marcus, sisqo
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)