Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Информация относно смартбокс на Xiaomi

(2019-11-29, 20:08:31)Angel1999 написа:  Купуваш си един смарт контакт или смарт реле (sonoff)  и му спираш/пускаш тока тотално, когато пожелаеш.
Имах предвид друго, дали самото устройство има опция (настройка) да се изключва напълно от копчето, тъй като още го разучавам и немога да намеря в менюто.
Ако ще го изключвам от ел. мрежата всеки път, варианти много.

<>  Xiaomi Pocophone F1  <> Xiaomi Redmi Note 7 <>
Цитирай
Dice.bg Аксесоари

В началото, когато беше с Андроид 6 в главните настройки имаше Power key definition, където се избираше какво да прави бутона. Дали да заспива/събужда или вкл./изкл., но сега вече няма такава опция.
Цитирай

Значи да разбирам, че няма шанс да се изключва от дистанционното, а ще преминава в standby режим.
А този standby режим няма ли да пречи на нормалната работа на устройството, в смисъл трудно събуждане и бавене на скоростта и т.н.?
Ако се изключва от ел. мрежата и се рестартира по-този начин при самото включване всеки път, по-добър вариант ли е?

Цитирай

Незнам,лично аз съм го направил никога да не заспива. И така вече няколко години
Цитирай

(2019-12-01, 15:51:57)Smallvile написа:  Значи да разбирам, че няма шанс да се изключва от дистанционното, а ще преминава в standby режим.
А този standby режим няма ли да пречи на нормалната работа на устройството, в смисъл трудно събуждане и бавене на скоростта и т.н.?
Ако се изключва от ел. мрежата и се рестартира по-този начин при самото включване всеки път, по-добър вариант ли е?

То май не е стенбай, ами е като хиберниране при компютрите. Понеже след заспиване, изключване от контакта, после включване се събужда (resume) а не буутва от нула. Опитай със задържане на пауър бутона, но мислв даваше само опция за рестарт.

Sent from my HUAWEI CAN-L11 using Tapatalk
Цитирай

Май и аз ще го оставям постоянно включен или ще го изключвам от ел. мрежата, тъй като от копчето на дистанционното след включване на другия ден ми бави работата и иска рестарт.

Цитирай

Именно поради тази причина съм му задал да не заспива. Винаги, когато ми потрябва си е ОК.
Цитирай

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)