Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo Z5 Pro GT - първият смартфон със Snapdragon 855
#26

Просто е, примерно с моя правя 220k на антиту теста с 4 рам, ако е 6,8 сигурно ще прасне 280к.Ама мен какво ме чеше това в крайна сметка?С Xiaоmi Note 5 реално правя всичко което правя с други уж по-скъпи телефони,ало- ало,форум,социални,снимка....

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#27

Стига глупости с тия оптимизации. Ползваме ежедневно поне 10 различни приложения, всяко смуче някакво количество рам. Къде трябва да седят, ако не се затварят, като не достига оперативната памет? Освен ако не се затварят , но тогава вече няма истински мултитаскинг.

Да, определено с последния коментар ме загуби. Спирам да пиша тук, че все едно говоря с микровълновата Smile с това антуту и тн..
Цитирай
#28

(2018-12-20, 20:36:03)johny написа:  Стига глупости с тия оптимизации. Ползваме ежедневно поне 10 различни приложения, всяко смуче някакво количество рам. Къде трябва да седят, ако не се затварят, като не достига оперативната памет? Освен ако не се заразяват, но тогава вече няма истински мултитаскинг.
Ми няма такова нещо примерно при мен ,затова има чист андроид и андроид ама накачен с какво ли не.Пикселите примерно няма таскове,няма рам, натискаш-отговоря.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#29

(2018-12-20, 19:42:32)johny написа:  Абе викаш, друго си е с 4, нали ? По-добре си е, как, няма две мнения.

Абе, ти си просто един Андроид Ентусиаст.
Къде си тръгнал да спориш с един Андроид Мастър...?
Цитирай
#30

Така е, грешката е моя. Надявам се невежеството ми, да бъде извинено.
Цитирай
#31

Таа казвате, че като си купите телефон 2543600987 GB ram, и ще "хвръкне" така ли. Сигурно ще започне дс отваря приложенията преди да си докоснал дисплея. Айде малко по-сериозно.

Във всеки от нас дреме по един гений А глупакът никога не спи
Цитирай
#32

Lenovo Z5 Pro GT - First Look:

 
Цитирай
#33

По принцип изключително рядко пиша коментар, което вероятно си личи, но след като прочетох повечето тук не можах да се сдържа.
Само за кратко ще спомена, че едно андроид приложение може да работи в бекграунд или не, но това зависи от програмиста дали го е направил да е сървис или не. Тоест всяко приложение което не е такова се зачиства от операционната система. Пример, youtube не е сървис и като го затвориш спира да върви клипа. Ако беше щеше да върви и в бекграунд. Няма значение колко приложения са отворени, всички си кешират част от данните които са им необходими и остатъка от паметта която заемат се изчиства. Тоест се освобождава РАМ. Рамта се пълни когато се стартира дадено приложение и то започва да си създава обектите които са му необходими за да работи. Ако някой е разработвал на Андроид знае колко незначително по-малко е едно андроид приложение в сравнение с една уеб апликация или десктоп приложение. Рамта е само и единствено маркетингов трик за да се продава дадения телефон. Колкото повече, толкова повече тук не важи заради потреблението на ток, което е незначително, но все пак го има. Дали Галакси Ноут 9 гълта 7 ГБ Рам, възможно е. Дали може да работи по същия начин и да гълта 3ГБ, да. Никой не цели обаче да ви продава нещо по-евтино ако може да ви го продаде по-скъпо.
Относно процесора мога да кажа единствено, че Андроид е направен за да работи асинхронно. Тоест пускат се различни нишки които извършват различни операции паралелно от различните ядра на процесора. Има основна нишка която се грижи само и единствено за визуализацията на приложението, цялата друга логика е разпределена в бекграунд. 2-3GHz процесор ще рече, че се извършват 2-3 милиарда операции за секунда. За да се визуализира която и да е страница на едно приложение за Андроид не се извършват толкова операции. Теоретично при добре написан код, приложението зарежда за секунда а след това си дозарежда това което му е нужно. Кофти написан софтуер не може да бъде компенсиран от днешния хардуер. Така, че и да се палите по това колко РАМ имал или нямал телефона и все тая.
А що се отнася до самия телефон, то Леново показват, че в повечето случаи човек плаща за бранда.
[-] 13 потребители изказват благодарност на bassoon_godbg за това мнение:
  • alexkara, bitmad, dani_z25, doktorra, fifth_root, harimari007, Johnny Bravo, Pelikana, sounders, stiebel, valkov2, vasil49, vovalinder
Цитирай
#34

(2018-12-21, 12:37:36)bassoon_godbg написа:  По принцип изключително рядко пиша коментар, което вероятно си личи, но след като прочетох повечето тук не можах да се сдържа.
Само за кратко ще спомена, че едно андроид приложение може да работи в бекграунд или не, но това зависи от програмиста дали го е направил да е сървис или не. Тоест всяко приложение което не е такова се зачиства от операционната система. Пример, youtube не е сървис и като го затвориш спира да върви клипа. Ако беше щеше да върви и в бекграунд. Няма значение колко приложения са отворени, всички си кешират част от данните които са им необходими и остатъка от паметта която заемат се изчиства. Тоест се освобождава РАМ. Рамта се пълни когато се стартира дадено приложение и то започва да си създава обектите които са му необходими за да работи. Ако някой е разработвал на Андроид знае колко незначително по-малко е едно андроид приложение в сравнение с една уеб апликация или десктоп приложение. Рамта е само и единствено маркетингов трик за да се продава дадения телефон. Колкото повече, толкова повече тук не важи заради потреблението на ток, което е незначително, но все пак го има. Дали Галакси Ноут 9 гълта 7 ГБ Рам, възможно е. Дали може да работи по същия начин и да гълта 3ГБ, да. Никой не цели обаче да ви продава нещо по-евтино ако може да ви го продаде по-скъпо.
Относно процесора мога да кажа единствено, че Андроид е направен за да работи асинхронно. Тоест пускат се различни нишки които извършват различни операции паралелно от различните ядра на процесора. Има основна нишка която се грижи само и единствено за визуализацията на приложението, цялата друга логика е разпределена в бекграунд. 2-3GHz процесор ще рече, че се извършват 2-3 милиарда операции за секунда. За да се визуализира която и да е страница на едно приложение за Андроид не се извършват толкова операции. Теоретично при добре написан код, приложението зарежда за секунда а след това си дозарежда това което му е нужно. Кофти написан софтуер не може да бъде компенсиран от днешния хардуер. Така, че и да се палите по това колко РАМ имал или нямал телефона и все тая.
А що се отнася до самия телефон, то Леново показват, че в повечето случаи човек плаща за бранда.
Евала колега за дългата реч.Опитах се да го напиша по-кратко но явно им трябва някой като теб да им обясни надълго и широко как се случват нещата.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#35

Леново за мен са си все още чисто нормалните гаражни китайци. Качеството им по мое виждане никога не е отговаряло на хардуера който слагат. Особено при телефоните. И дори с този телефон не очаквам да постигнат нещо голямо като другите им събратя от Huawei и Xiaomi. Иначе браво на колегата горе, който на дълго и на широко обясни за РАМ-а.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#36

В случая, дали телефона ще е с 4 или 12 рам, ще работи еднакво, ама и цената ще е еднаква. В тоя ред на мисли, предпочитам да си има 12, пък вие си се радвайте на 4.

Не че ще си купя Леново, така или иначе. Просто е смешно, как ако пуснат Samsung с 8-10GB рам, хората не казват нищо, ама като пуснат някой по-недолюбван, и се почва с глупости от сорта "за кво пък са му сложили толкова".

Meжду другото във всяко едно сравнение между OnePlus 6 c Pixel 2 XL, се вижда как 4GB RAM се пълнят, и телефона презарежда приложенията, докато Плюса си ги държи в паметта и си ги продължава.
Цитирай
#37

Не е все тая за РАМ паметта. Зависи не само колко е, а и каква е. По-новите поколения са по-бързи. Така че, трябва да има някакъв баланс между качеството и количеството. Най-голямото предимство на повечето РАМ е, че можеш да стартираш повече приложения, които могат да работят във фонов режим и да си стоят заредени. Нищо особено и кой знае какво, но за някои потребители може и да е необходимо, за разлика от масовия потребител, който гледа цифрите и не се замисля много какво стои зад тях. Най-добрият вариант е достатъчно РАМ с добър РАМ мениджмънт (приличен хардуер с добър софтуер). Но няма лошо в това някой да ти дава повече за по-малко пари, както в случая. Защо в Самсунг или Хуауей, примерно, да е супер, а при Леново или който и да е друг, да е излишно?

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#38

Къде се пълнят при Пиксела ?

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#39

Затфа най-хубу Айфон, нито те интересува колко Рам има, нито каква е честотата на процесора.Всичко просто си върви като масло и не мислиш за нищо. Цената му е скъпа, ама за който не е проблем, това е най-доброто.
Така еSmile
Цитирай
#40

Защо намесвате Самсунг главно при положение, че топ апарата им е с 6ГБ рам (Нот 9) с 8гб е 512ГБ(РОМ). S9 е с 4гб. И да зависи и какви чипове ползват, но и цената на коментираното Леново по нищо не показва, че ползва топ РАМ в този модел макар и 12ГБ.

Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy Watch 4 44mm/BT
Samsung Galaxy Buds Pro
Huawei P40 Lite

Цитирай
#41

При положение, че ползва най-новия процесор на Куалком, силно ме съмнява и да е пък бавна. До тук са само догадки.
Цитирай
#42

(2018-12-21, 18:14:14)johny написа:  При положение, че ползва най-новия процесор на Куалком, силно ме съмнява и да е пък бавна. До тук са само догадки.

Няма да е бавна. Тук е и много, и бърза - 4-канална LPDDR4X.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#43

За какво пишем ,вие къде обърнахте!Никой не е писал,че Леновото ще бъде бавна,Ко ще и на тестове да спука всички!Горе съм писал съвсем различно мнение,че това са ненужни ресурси.В моя група където съм админ имаше един потребител който искаше да си вземе Black Shark Halo.Когато го запитах защо точно него след като не е очевидно геймър!Той ми отговори заради батерията,искал да гледа филми на него!
Та нещо такова описвам и тук, боравил съм с всякви бързи машинки и такива които правят над 300к и такива над 100к.Реално в ежедневието телефона колкото и да е бърз на тестове не различаваш как ти отваря социалната мрежа,как ти отваря камерата или някое приложение.Да сега ако вземете някой от 2010 със сигурност ще има лаг и т.н.
Но повечето в момента телефони са достатъчни за всяка нужда,с 4,6,8 гб.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#44

Абсолютно си прав,че към момента телефони и с 4gb се справят бързо.
Но въпросът е ,че такива като Lenovo предлагат повече, 12gb, в най-добрия случай предлаганото от тях е дори горе-долу същото като това на големите, но за 400 долара, а не за 3-4000 лв.
Кой каквото и да ми говори, колкото и да е "по-премиум" S10 с терабайт памет от Lenovo-то, няма да е вече толкова премиум,че чак да струва 4 бона!
Защото с тия абсурдни цени вече се доближават до истинските премиум апарати с кожа от крокодили, скъпоценни камъни и тем подобни Bentley-та, Ferrari-та, Vertu-та и тн.
Цитирай
#45

Ми трябва да има пазар нормално,все пак се надявам повечето да не се залъгват на всичко що се пише.Цените стават все по-големи и се опитват да правят стандарти тип Ейпъл!Щом носи лого еди каква си цена.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#46

В пазара е важен първо оборота, после цената се наглася според него. В момент, в който всички водещи производители се оливат с високите цени, който предложи конкурентни характеристики на по-ниска цена, ще спечели. Има малко насъбрано потребителско недоволство. Между другото, Samsung се сетиха за това и скоро ще продават такива телефони с новата им серия. Xiaomi от години подбиват цени и не могат да се оплачат от слаби продажби. Ябълките се лишиха от 2-то си заради ненормалните си цени. Това е пазар. От сериозната конкуренция печели потребителя. Отново поздравления за Lenovo, тук не става въпрос само за топ процесор и много РАМ памет, модела си има всичко.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай
#47

Аз единствено не разбирам вечното потребителско недоволство.

То ми е ясно, че щом е Леново, по презумпция ще има някакви компромиси, но ми идва в повече как щом излезе някакъв телефон, и веднага се започва с търсене на кусури, и дори някакви плюсове да има, пак се обръщат на минуси.

Телефона на хартия изглежда много добре, а цената му е още по-добра. Как веднъж някой не каза "хей, най-накрая от Леново може да изкарат нещо интересно/хубаво", ами веднага се почва "а, тия пък 12гб рам за чий са ги сложили, перфектно си е с 4"..
[-] 1 потребител изказва благодарност на johny за това мнение:
  • cinizam
Цитирай
#48

Докато Леновото са първият телефон с процесор 855, ще се гледа, ще се коментира и ще е интересен.
Дойде ли още един модел, Леновото ще е толкова интересен колкото и другите им модели...

Викате има конкуренция, а? И къде ви е разнообразието, защото освен Епъл, Самсунг, Нокиа, Шиаоми и Хуавей друго не се купува, като последните 3 се купуват заради ниската цена, ако цената им беше висока щяха да са в пълна забрава...
Иначе моделите като Sony, Htc, Lg, Motorola, Lenovo, Alcatel отдавна са забравени, феновете на Лг може да скачат, да скачат.....Лг вече не са интересни.

В момента тфа Леново се коментира от потребители, защото ПЪРВИ Леното бутнаха новият процесор, иначе кой ще ги погледне?
Като дойдат новите Самсунзи с процесор 855, ТОЗИ ще е толкова интересен колкото другите китайци...Не всичко е едно име.
Цитирай
#49

Фенове на LG честно казано не съм видял някъде да има.
За разлика от феновете-зомбита на едни други 2 марки, които си изброил.

Фенове на LG няма, но има доста хора, като мен, които се чудят как едни изкарват дадени модели, често превъзхождащи другите или поне на нивото им, но те не се купуват и остават в сянка , а други каквото и да извадят, на каквато и да е нелепа цена, се купуват.
Агресивен маркетинг и зомби фенове е печелившата комбинация. Тук LG няма как да върви!
Това,че дадена стока се купува под път и над път и се намира във всяко пакетче пуканки като награда, далеч не означава,че е по-добра от друга, която е поне на нивото й ,че и дори често я превъзхожда, но поради лоши маркетингови решения няма големи продажби.
В този ред на мисли, би ли ми казал, извън темата с лошия маркетинг, с какво подцененият флагман LG V40 е "по-долен" от водещите флагмани?
А след като Samsung J5 е далеч, далеч по-продаваем от V40, то V40 според твоята доста странна логика, гледаща само и единствено продажбите и нищо друго, би трябвало да е много "по-долен" от ниския клас апарат J5!
Браво "логика"!
Цитирай
#50

Всъщност, Хуауей се купуваха заради добрата си цена преди време. Сега станаха водещ и търсен производител и увеличават цените.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)