Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Съвет за нов телефон
#1

Здравейте! Предстои ми преподписване с виваком и смяна на моя S7 Edge. Планът, на който ще се преподпише е Smart U - 50лв./м.
Телефонът ще се взима на изплащане и бюджетът е около 30лв./м. 
 Изискванията за телефон са:
1. Батерия - най-важното.  Прекарвам почти целия си ден на телефона - интернет, имейли, офис пакет, социални мрежи, игри. S7 Edge в началото спокойно правеше между 5 и 6 часа екран, което ме устройваше. В момента изкарвам около 3:30ч. и определено не е достатъчно, а носенето постоянно на преносима батерия е излишно.
2. Камера 
3. Вътрешна памет - над 64 ГБ.

Благодаря предварително!

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
Аксесоари
#2

Не виждам друг избор освен S9, заради ограничението от 30 лв месечна вноска.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#3

Здравейте и аз съм в дилема и моля за съвет!
SAMSUNG S8 или HONOR 8X
Цитирай
#4

Huawei mate 20 (чистия не Pro )

Мисля , че е доста удачен избор от към батерия камера памет и голям безрамков дисплей. Но най добре го виж на живо

Huawei P30 Pro
Цитирай
#5

Huawei mate 20 и Huawei mate 20 pro, това е щом искаш батеря, те са единствените за момента с 7nm чипове и избиха рибата от към енергийна ефективност и издръжливост на батерята на всичкото отгоре им сложиха и 4000+ mAh батерии. Няма по добра алтернатива за момента (oт към батеря) поне докато не излезне snapdragon 855.

S9 е доста зле от към батерия и не бих ти го препоръчал.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#6

Човекът е казал, че бюджета му е 30лв на месец за устройство, доколкото помня Мейт 20 про е около 50+.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#7

Още един глас за mate 20 (не про).
Аз лично не мога да понасям добавките на Самсунг към ОС. Ако и ти си така скачай смело на mate 20.

Изпратено от моят Pixel 3 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#8

Аз ще ти предложа различен прочит.
Xiaomi Pocofon
Телефончето е много добро, няма го във виваком, но в техно магазините и емаг го има. С глобалната версия прави, спокойно 8-9 часа екран. Телефончето лети, без никакъв лаг. С малко флашване, ако ри се занимава, може да докараш до 12 часа екран. Разгледай ревюта и си прецени. От сайт взех на жена ми чисто нов с 2 години гаранция 6/64 за 575лв.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Цитирай
#9

Не бих му препоръчал Pocophopne, батерията му е 4000 Mah, което значеше "голяма батерия" преди две години... Има и други компромиси при него... По-удачен избор са Mate 20 или Samsung Note 9.
Цитирай
#10

Кои са компромисите? Човека търси телефон с добра батерия и много SOT? Ноте 9 за 30лв на месец? Това след като си продал бъбрека ли е?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Цитирай
#11

Като давате съвети, поне прочетете какво иск човека. Къв чокофон, къв бокофон.
Цитирай
#12

(2018-12-25, 12:06:01)skiman написа:  Като давате съвети, поне прочетете какво иск човека. Къв чокофон, къв бокофон.
Внимавай с езика!!!

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Цитирай
#13

Това е проблемът ни като цяло. Някой пита нещо конкретно и то с ясни критерии и се почва предлагане на "неговото", което няма нищо общо с питането.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#14

(2018-12-24, 04:48:47)gurcayy написа:  Не виждам друг избор освен S9, заради ограничението от 30 лв месечна вноска.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
S 9 който с мъка ще направи 4-5 часа екран, що не четеш критериите на човека?
Пък си, тръгнал да пишеш,мъдрости Big Grin

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Цитирай
#15

(2018-12-25, 09:21:22)Гeoрги написа:  Не бих му препоръчал Pocophopne, батерията му е 4000 Mah, което значеше "голяма батерия" преди две години... Има и други компромиси при него... По-удачен избор са Mate 20 или Samsung Note 9.

Сега колко е голямата батерия? 20 000mAh?

(2018-12-25, 12:44:36)gurcayy написа:  Това е проблемът ни като цяло. Някой пита нещо конкретно и то с ясни критерии и се почва предлагане на "неговото", което няма нищо общо с питането.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Критерия камера не е толкова ясен колкото би трябвало ...та и покото спокойно влиза в така написаните критерии ... докато виж наистина s9 малко не се вписва покрай първия критерий за батерия ...
Цитирай
#16

(2018-12-25, 12:28:35)zlobich написа:  Внимавай с езика!!!

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Иначе какво?

Човека ясно е написал, че телефона ще се взима с план от виваком. Пак ще питам къв поко? Ще ми дадете ли линк към поко в сайта на виваком?
Автора огледай Мейт 20 чистия.
Цитирай
#17

(2018-12-25, 13:21:42)skiman написа:  Човека ясно е написал, че телефона ще се взима с план от виваком. Пак ще питам къв поко? Ще ми дадете ли линк към поко в сайта на виваком?
Автора огледай Мейт 20 чистия.

Всъщност пише, че му предстои преподписване с виваком и смяна на S7 Edge. Планът, на който ще се преподпише е Smart U - 50лв./м. Пише още, че телефонът ще се взима на изплащане и бюджетът е около 30лв./м, НО никъде не пише дали ще се вземе точно от виваком на изплащане ...може да е от технополис например а там има поко и влиза в бюджета... Това да изясним какво точно пише, понеже не е точно конкретизирано и може да се чете и разбира по много начини ... Това относно "ясните" критерии, които май само се подразбират, понеже нищо ясно не виждам ...поне аз.
Предполагам обаче си прави и иска да го вземе от вивата, та и аз бих загледал мейта ...
Цитирай
#18

Като се предложи Samsung Galaxy S9 бил със слаба батерия, като се предложи Samsung Galaxy note 9 бил много добре, но пък скъп, като се предложи Pocophone F1 бил пластмасов, и не ставал, че пък имал голяма батерия последен чип, евтина цена, но пък слаба камера, и не добър дисплей. Е тогава кое става.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#19

Мейт 20 .

Huawei Mate 10 Pro
Цитирай
#20

Един практичен съвет към авторът. Понеже в момента масово се преподписват договори от големите промоции през 2016г. Виваком увеличиха цените на апаратите. Така и така ще преподписваш на най-скъпият план, изчакай януари месец. Имам и едно питане - бюджета 30 лв/месец строго фиксирана сума ли е или примерно до 33-34/ месечно не е проблем ?

Huawei Mate 10 Pro, Lenovo P2 Ex: S20 FE, A52s, Mi 10T lite, RN 9S, Poco F1, RN 5 Pro, J7 2017, Moto X Play...
Цитирай
#21

Бюджетът е ориентировъчен и не е проблем +/- 5лв. Телефонът ще се взима от виваком на изплащане. Иначе има логика да са завишени цените, но все пак с този план цените пак са ниски. Имам още няколко дена да преценя. Благодаря на коментиралите до момента!
Весела нова година!

Samsung Galaxy S7 edge
Цитирай
#22

Най-удачният избор за момента е Huawei Mate 20 и отстъпката от цената му във Виваком е най-прилична, едва ли в следващите няколко дни ще се намира по-добър вариант. Следващият е Samsung Galaxy S9, но е остаряващ...
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)