Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Избор на среден клас телефон
#1

Здравейте! Най-напред Честита Коледа! Понеже след новата година ще заменям сегашният ми телефон (P9Lite) и съм в дилема кой модел да си купя. Критериите при избор са ми:
- Голям дисплей (чета и гледам много)
- издражлива батерия
- добра сглобка
- добър звук
- до към 450-520лв.

За сега съм се спрял на:
Honor 8X Max : 
+Голям дисплей, Голяма батерия, страхотен дизай, и двойни говорители.
- Няма много инфо за него, и само едно място съм видял да се продава в Бг.

Xiaomi Mi A2: 
+ Голям дисплей, Не лош дизайн, силен хардуер, QuickCharge 3.0, Android One,
- Малка батерия, няма 3.5

Samsung A7 2018:
+ Добър Дисплей, Хубава Камера
- Пласмасова сглобка, не много голяма батерия.


Ще се радвам да ми помогнете с лични впечатления и отзиви. Весели празници!
Цитирай
Аксесоари
#2

Влез в някой технополис и разгледай P Smart 2019, Аурора цвят, 469 лв е и го има само там за сега. Дисплей 6.2 и е страхотно телефонче за тия пари..

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#3

Много благодаря за бързият отговор, със сигурност като имам време ще го разгледам от близо!
Цитирай
#4

В Технопо*ис в момента Xiaomi MI MIX 2 е 499лв.!
Дизайна е брутален, 5-6 часа SoT без никакви проблеми (почти непрекъснато играя PUBG), хубав звук, прекрасен екран, мощен хардуер (6GB RAM), много добра камера, редовни ъпдейти...
Не виждам алтернатива при тази цена...

[Изображение: YKWq0XY_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&fidelity=medium]
[-] 1 потребител изказва благодарност на cinizam за това мнение:
  • Nerdy
Цитирай
#5

A7 не си струва за другите разгледай
Цитирай
#6

Mix- a знам, че е добра оферта, ама е с Скина на Шаоми, а аз не го харесвам, и е излязал 2017, а аз ше го ползвам поне 2 години, за това не е и вариант, Остава да избера между Honor 8X Max или Huawei P Smart 2019.
Цитирай
#7

Скина на xiaomi някой ако го харесва значи много обича айфон в момента в който го вземеш инсталираш Nova launcher и вече го няма скина.
С 835 чип е актуален и към днешна дата, т.е телефона не е стар като цяло и ще изкара още дълго време без да забива и тн. + Това 835 чипа е 10nm, honor 8x max е 2 поколения назад 14nm, а p smart 2019 е едно поколение назад с 12nm, реално са доста по зле от към енергоефективност и тн.
Това, че нещо е излезнало скоро не значи, че е по добро от друго.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#8

А Mix-a от към ъпдейти как е? Батерията колко издържа?
Цитирай
#9

(2018-12-26, 13:49:37)Legend написа:  Скина на xiaomi някой ако го харесва значи много обича айфон в момента в който го вземеш инсталираш Nova launcher и вече го няма скина.
С 835 чип е актуален и към днешна дата, т.е телефона не е стар като цяло и ще изкара още дълго време без да забива и тн. + Това 835 чипа е 10nm,  honor 8x max е 2 поколения назад 14nm, а p smart 2019 е едно поколение назад с 12nm, реално са доста по зле от към енергоефективност и тн.
Това, че нещо е излезнало скоро не значи, че е по добро от друго.

Honor 8X ползва Кирин 710 и е 12nm процесор
но прави 6-8ч СОТ при 6.5 екран не знам колко да е не енергоефективен
за скорост е по бърз от Самсунг С8 който мисля че ползваше 835 чипа поне от клипчета в ютуб


И аз се обърках той за 8Х макс пита той наистина бил с различен процесор и е по слаб
Цитирай
#10

Honor 8X Max е само за Китай. Без допълнителни "гимнастики" вероятно ще имаш проблем с инсталиране на Google Play и други апове.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#11

Huawei P Smart също ползва Kirin 710, но е с 3GB ram, повеме ми харесва на вид от Honor-a и мисля да, че от всички покрива критериите ми най добре

Предпочитам го, пред Honor-a защото има по- малък ноч.
Цитирай
#12

ми то ако не играеш тежки игри едва ли 3гб ще са ти проблем
Цитирай
#13

Сегашният ми е толкова и досега 3те са ми били предистатъчно. Играя игри, но не тежки от сорта на PUBG, смятам, че ще ми бъдат тъкмо. Но не знам какъв цвят да е, черното е елегантно и винаги изглежда добре, но Аурората на снимки изглежда добре, но не знам как е на живо, или не е ли малко женско хах
Цитирай
#14

аз бих избрал аурората по съвременно ми изглежда
Цитирай
#15

Aurora-та е супер ефектна и много хваща окото аз бих взел него.
В семейството имаме един Xiaomi Mi 6 Blue и той е подобен отзад , всеки като го види все вика е*ати якия цвят.

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай
#16

Благодаря за отговорите, много помогнахте! Желая ви весели празници!
Цитирай
#17

(2018-12-26, 16:26:36)badtG написа:  Huawei P Smart също ползва Kirin 710, но е с 3GB ram, повеме ми харесва на вид от Honor-a и мисля да, че от всички покрива критериите ми най добре

Предпочитам го, пред Honor-a защото има по- малък ноч.
P smart изобщо има ли ноч?!

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#18

Има, ама е от типа капка, и е много мъничък.
Цитирай
#19

(2018-12-27, 09:54:03)badtG написа:  Има, ама е от типа капка, и е много мъничък.
Не виждам капка,да не бъркаме моделите?[Изображение: 6b929496e22a4850968f77ad3132c1ac.jpg]

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

Xiaomi Pocophone F1 ако ти харесва го вземи от Италия Моя дойде за една седмица без митници https://ru.aliexpress.com/item/Global-Ve...Title=true
Цитирай
#21

(2018-12-27, 10:19:03)tiesto_pld написа:  Не виждам капка,да не бъркаме моделите?[Изображение: 6b929496e22a4850968f77ad3132c1ac.jpg]

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Бъркаш разбира се, ама не ти е за първи път Smile. Телефона е екстра[Изображение: 5bdeb4df2a23ca252eafba4962d4ba70.jpg]

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk

Samsung GT-I9105P  Android 6 AOSP rom 32gb A-DATA
Lenovo A536  Android  4.4.2  MIUI 7   8gb SanDisk Ultra
Цитирай
#22

(2018-12-27, 10:25:50)bullyboy написа:  Бъркаш разбира се, ама не ти е за първи път Smile. Телефона е екстра[Изображение: 5bdeb4df2a23ca252eafba4962d4ba70.jpg]

Изпратено от моят MIX 2 с помощта на Tapatalk
Не съм прочел по-горните постове.А за кое друго бъркам или просто ей така да хейтим?

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#23

Някой може ли да каже, как са говорителите на P Smart 2019, и дали е единчен или двоен?
Цитирай
#24

(2018-12-27, 12:40:05)tiesto_pld написа:  Не съм прочел по-горните постове.А за кое друго бъркам или просто ей така да хейтим?

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Ми като не си чел що пишеш? Или искаш да блеснеш?

Вероятно е един. За тия пари.
Цитирай
#25

(2018-12-27, 12:46:00)skiman написа:  Ми като не си чел що пишеш? Или искаш да блеснеш?

Вероятно е един. За тия пари.
Skiman, май искаш ти да блеснеш,целия форум ти се смя на колко си голям "майстор"!

Само един говорител е телефончето.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)