Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Класация на DxOMark на смартфоните с най-добри камери за 2018 г.

Недейте така,ще разбиете обществени тайни!

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай
Аксесоари

(2019-01-18, 19:36:02)SeVdilin написа:  Разликите в качеството на снимките са ,толкова малки между сегашните флагмани ,че нямат никакво значение при избор на телефона . 
Само за форумни спорове и събиране на лайкове в YouTube.

Това е така ,но все пак "най-добрите" камерафони "на света", Huawei, са и тези ,които цакат най-много, за да са във всякакви класацийки на върха.
Цитирай

(2019-01-18, 19:36:02)SeVdilin написа:  Разликите в качеството на снимките са ,толкова малки между сегашните флагмани ,че нямат никакво значение при избор на телефона . 
Само за форумни спорове и събиране на лайкове в YouTube.

Съгласен съм ,че разликата е малка . Но не е така в цената.И все пак кой му е по-голям е важно да намериш кой да го оцени големия и да му се радва.
Цитирай

Това за камерите е толкова относително, много е важно и кой снима.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-18, 19:36:02)SeVdilin написа:  Разликите в качеството на снимките са ,толкова малки между сегашните флагмани ,че нямат никакво значение при избор на телефона . 
Само за форумни спорове и събиране на лайкове в YouTube.

Е нали трябва майтапи да стават.
Хвърляш един модел и всички почват да лаят, а ти гледаш сейр, накрая изоставяш спора, те се бият ти само се смееш Big Grin

Ето гледай сега: най- хубаво снима Xiaomi mi
Mix 3 (ся гледай ко стаа)
Цитирай

Тц,всички сте заблудени,нокия карл цайс йена бате...

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на tiesto_pld за това мнение:
  • Victormihov
Цитирай

Кои смартфони са най-добри за селфи снимки - нов тест на DxOMark: 

[Изображение: a6e777479c8001ba519396924fae2255-full.jpg] 
Източник: >>>>>>

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • divna
Цитирай

DxO започват вече да тестват и предните камери.
Ето как стои класацията в първата 10-ка до момента:

[Изображение: gsmarena_002.jpg]
[-] 1 потребител изказва благодарност на GH0STFACE за това мнение:
  • divna
Цитирай

Note 9 със сигурност не заслужава точки колкото Pixel 3, т'ва мисля е ясно за всички. ( за предна камера говоря )

(2016-01-12, 22:56:09)AnVen написа:  Човек колкото и хубаво да живее, накрая получава бъг в телефона
Цитирай

То срещу 2-ката няма [Изображение: 6f6e6d64c3f523d24a43cbde4a6e7b07.jpg]

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-22, 13:52:28)tiesto_pld написа:  То срещу 2-ката няма

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk

Голяма разлика виждам аз между двете снимки... Може би зависи и от гледната точка тук. Не бих казал,че Note се справя по зле, но доста "замазва" положението. Може да е включен някакъв beautiy filter,макар ,че съм чел ,че така си замазват камерите на Samsung по принцип. Аз при няколко оптиа за снимка ми изкриви главата моя S9+  Tooth ама я изкриви до неузнаваемост... Пък си имам огледало във вкъщи, щях да знам ако толкова ми е крива главата. При нормалния режим не би трябвало да пипа снимката въобще ама...
Цитирай

(2019-01-22, 15:05:16)mefistoreyon написа:  Голяма разлика виждам аз между двете снимки... Може би зависи и от гледната точка тук. Не бих казал,че Note се справя по зле, но доста "замазва" положението. Може да е включен някакъв beautiy filter,макар ,че съм чел ,че така си замазват камерите на Samsung по принцип. Аз при няколко оптиа за снимка ми изкриви главата моя S9+  Tooth ама я изкриви до неузнаваемост... Пък си имам огледало във вкъщи, щях да знам ако толкова ми е крива главата. При нормалния режим не би трябвало да пипа снимката въобще ама...
Има доста примери в нета, иначе на Пиксел наистина предната прави страхотни снимки и портред мод ,но има един минус.Сравнявал съм примерно срещу Xiaomi предни,като качество е ясно но китаеца по-нормално ми изкарва лицето а пиксела всякаш леко дръпнато напред.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-22, 13:16:23)GH0STFACE написа:  DxO започват вече да тестват и предните камери.
Ето как стои класацията в първата 10-ка до момента:

[Изображение: gsmarena_002.jpg]

Още нещо странно, Note 9 и S9 имат еднакви предни камери. От къде тогава идва разликата? Note 9 може би е по-оптимизиран?  Huh
Цитирай

Протокол, който следва DxOMark при тестваните устройства:

 

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • divna
Цитирай

Още един тест на камерите на Pixel 3 XL, iPhone Xs,Max, OnePlus, Samsung Galaxy Note 9.

[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • divna
Цитирай

Pocophone F1 провали теста на камерата на DxOMark: 

[Изображение: 7fc371679f1832b8241cc84a41accffd-full.jpg] 
Източник: >>>>>>

 
Цитирай

(2019-01-29, 20:22:03)NoMaD написа:  Pocophone F1 провали теста на камерата на DxOMark: 

[Изображение: 7fc371679f1832b8241cc84a41accffd-full.jpg] 
Източник: >>>>>>


Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай

(2019-01-29, 20:22:03)NoMaD написа:  Pocophone F1 провали теста на камерата на DxOMark: 

[Изображение: 7fc371679f1832b8241cc84a41accffd-full.jpg] 
Източник: >>>>>>

[Изображение: 25168457_m.png][Изображение: 25168474_m.png][Изображение: 25168505_m.png][Изображение: 25168507_m.png]


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
[-] 2 потребители изказват благодарност на vargala81 за това мнение:
  • dani_z25, milenvn
Цитирай

(2019-01-30, 01:22:55)vargala81 написа:  ...

Представи си сега ако DxOMark бяха снимали с gcam ...
[-] 2 потребители изказват благодарност на bodonance за това мнение:
  • dani_z25, vargala81
Цитирай

(2019-01-30, 01:35:45)bodonance написа:  Представи си сега ако DxOMark бяха снимали с gcam ...
Доналд Тръмб щеше да забрани да качат резултатите хаха Smile

Sent from my MIX 2 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)