Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Класация на DxOMark на смартфоните с най-добри камери за 2018 г.
#26

https://www.economic.bg/bg/news/10/smart...018-g.html

Ето друга класация на камерите в телефоните. Галакси-феновете отново ще скочат и ще оплюят и сайта и www.trustedreviews.com откъдето са си направили труда да направят такава класация!Няма да споменавам за лафа с гроздето-ей така просто.
Само на един ще му е по-сладко защото Пиксела му е на 2-ро място.
Да приключа малко по-така:
Снимките не са просто пиксели и фон!В тях или има дух или спомен!!!
Цитирай
Аксесоари
#27

А, коя класацията е смислена и обективна? Тази в която вашето устройство е на първо място? Или тази, която ви е дадена за мярка от производителя на устройството ви, в телевизионната реклама?

Пример: трябва да изберете Samsung Galaxy Note 8 (рейтинг 94) пред Google Pixel 2 (рейтинг 98), ако желаете да направите по-лесно и по-хубава портретна снимка. Въпреки по-ниската си обща оценка, портретния и боке режимите при Note са по-добри...
Това не се превръща в по-висока обща оценка, защото алгоритъмът на DxOMark отдава по-малко значение на тези категории. Точка.

Не е задължително, ако един сензор е по-високо класиран, това да означава, че е по-добър във всяко отношение... Ако търсите конкретна функция, потърсете тази функция и вижте какво казва DxOMark. Толкова е просто...

Лабораториите им (общо са 9) се обновяват своевременно и към момента са с оборудвани с хардуер, задвижван от софтуер, който дори трудно бихте произнесли - даващи резултати без каквито и да е зависимости от гледна точка на човешкото око. Лабораториите са сертифицирани от най-титулованите организации в бранша, на които не им пука особено, дали Иван Иванов е дал 2 бона за устройството си щото ня'къв продавач консултант в магазина му казал, че това е най-доброто.

https://corp.dxomark.com/analyzer/

В смисъл, колкото и да си давате мнението за меродавно - 9 сертифицирани лаборатории за изследване, са що годе по-добър източник на данни от - "абе кой ги гледа тия вече, смешни са"
--------

[-] 3 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • doktorra, ivstodi, шерлок холмс
Цитирай
#28

(2019-01-08, 13:03:53)шерлок холмс написа:  https://www.economic.bg/bg/news/10/smart...018-g.html

Ето друга класация на камерите в телефоните. Галакси-феновете отново ще скочат и ще оплюят и сайта и www.trustedreviews.com откъдето са си направили труда да направят такава класация!Няма да споменавам за лафа с гроздето-ей така просто.
Само на един ще му е по-сладко защото Пиксела му е на 2-ро място.
Да приключа малко по-така:
Снимките не са просто пиксели и фон!В тях или има дух или спомен!!!


На мен лично тази класация ми се стрвуа по-достуверна. Според мен Pixel заслужава първо място. Най-малко защото не му трябват цели 3 камери за да направи свястна снимка.
[-] 1 потребител изказва благодарност на Гост за това мнение:
  • pockobg
Цитирай
#29

(2019-01-08, 13:03:53)шерлок холмс написа:  https://www.economic.bg/bg/news/10/smart...018-g.html
Ето друга класация на камерите в телефоните….
За други класации има и нови теми за тях. Тук се дискутира класацията на DxOMark и най-учтиво ще ви помоля да се придържате към нея. Няма нужда и тази тема да се оспамва и като краен резултат да бъде заключена и тя!

 
Цитирай
#30

Защо говориш в повелителна форма и с удивителни знаци? Не вярвам само на мен да ми прави неприятно впечатление това. Изключително грозно е...

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Цитирай
#31

(2019-01-08, 13:34:00)NoMaD написа:  За други класации има и нови теми за тях. Тук се дискутира класацията на DxOMark и най-учтиво ще ви помоля да се придържате към нея. Няма нужда и тази тема да се оспамва и като краен резултат да бъде заключена и тя!

1.Посочената от мен класация се припокрива частично от тази на темата пусната от теб.
2.Вече има такава тема.Затова моля най учтиво МОДЕРАТОРИТЕ да слеят тази с темата на колегата Тиесто:
https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=95784

gurcayy за мен ли се отнасяше въпросът?!?
Ако е за мен-не мисля,че Вие сте човека,който ще ми повлияе как да пиша!

mefistoreyon самото ти включване е доказателство за това,което написах. Big Grin
И трите камери не са просто за украшение.Друго няма какво да напиша!
gurc
Цитирай
#32

Мнението ми беше към колегата Номад, който си е редактирал мнението.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
[-] 1 потребител изказва благодарност на gurcayy за това мнение:
  • шерлок холмс
Цитирай
#33

(2019-01-08, 14:52:04)gurcayy написа:  Мнението ми беше към колегата Номад, който си е редактирал мнението.

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Човешко е да се извиниш-и ти се извинявам.
Понякога и аз пиша с много удивителни ,въпросителни  и възклицателни знаци та се усъмних,че е за мен  Big Grin .
Още един път -извинявай!
[-] 1 потребител изказва благодарност на шерлок холмс за това мнение:
  • gurcayy
Цитирай
#34

Не мога още да повярвам, че има хора, които мислят все още, че Хуавея ползва и трите камери да направи една снимка...

Ще го напиша максимално опростено за по-трудно схващащите - вкъщи само лъжици ли имате, или и ножове и вилици?
Защото някои ястия, докато може да се ядат с лъжици, е по-добре с вилица. Както и се налага и нож от време на време да се ползва. Не че не може и без тях, но с тях е някак... По-удобно, и се получава по-добре Wink

Versatility му викат.
[-] 2 потребители изказват благодарност на johny за това мнение:
  • doktorra, шерлок холмс
Цитирай
#35

(2019-01-08, 13:17:16)cinizam написа:  А, коя класацията е смислена и обективна? Тази в която вашето устройство е на първо място? Или тази, която ви е дадена за мярка от производителя на устройството ви, в телевизионната реклама?

Пример: трябва да изберете Samsung Galaxy Note 8 (рейтинг 94) пред Google Pixel 2 (рейтинг 98), ако желаете да направите по-лесно и по-хубава портретна снимка. Въпреки по-ниската си обща оценка, портретния и боке режимите при Note са по-добри...
Това не се превръща в по-висока обща оценка, защото алгоритъмът на DxOMark отдава по-малко значение на тези категории. Точка.

Не е задължително, ако един сензор е по-високо класиран, това да означава, че е по-добър във всяко отношение... Ако търсите конкретна функция, потърсете тази функция и вижте какво казва DxOMark. Толкова е просто...

Лабораториите им (общо са 9) се обновяват своевременно и към момента са с оборудвани с хардуер, задвижван от софтуер, който дори трудно бихте произнесли - даващи резултати без каквито и да е зависимости от гледна точка на човешкото око. Лабораториите са сертифицирани от най-титулованите организации в бранша, на които не им пука особено, дали Иван Иванов е дал 2 бона за устройството си щото ня'къв продавач консултант в магазина му казал, че това е най-доброто.

https://corp.dxomark.com/analyzer/

В смисъл, колкото и да си давате мнението за меродавно - 9 сертифицирани лаборатории за изследване, са що годе по-добър източник на данни от - "абе кой ги гледа тия вече, смешни са"
--------

Странно е защото принципно дори при стари тестове от една американска влогърка за телефони беше изправила на тест специално за боке ефекта Iphone X, Samsun Galaxy S9 и забележи Pixel XL (1-ва генерация) и като най-добър блур,бекфон и замазване най-добре се справи гугълчето.
Мисля че в тубата има клипчета специално за боке ефект кой е най-добър.Аз не гледам специално,и не съм експерт.
Също така се връщам на темата , когато да речем от 10 известни сайтове чужфестранни, 8 ти покажат ,че Пиксел 3 е най-добрата камера а другите два ти кажат не е така, на кой да уважим мнението?
Второ,когато сам си държал и снимал с някои от телефоните в класацията и даден ти харесва най най,защо трябва някъв сайт лабораторен да ти казва "сори пич,ама телефона не ти снима толкова добре"!Ми ок ама моите очи и на колеги явно са по-зле от лабораторните.Може!

И трето ,пак се повтаряме всяка камера снима доволно дневно.Аз съм снимал и с евтини телефони и съм едитвал снимката съвсем малко и излиза все едно от скъп телефон!Някои колеги го казаха по-горе, много зависи кой,как снима!Как използва светлината,композицията и т.н.
Щото мога да ви покажа мои снимки от Пиксел 3 ,Пиксел 2 които така съм заснел,че ше кажете "нищо особено",да защото просто съм шракал ей така без замисъл.За това пиша,всеки телефон има хубава камера,и ако имате умение малко или много да я ползвате правилно никаква класация няма да ви обърне мнението.


Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#36

Всичко е тествано лабортаторно, от машини, безпристрастно, само алгоритъмът за оцека и присвояването на тежести за категориите са плод на човешката мисъл Smile  Tongue

Абе, важното е, че всички снимат добре, и имаме с какво да снимаме изобщо  Big Grin

Над силата е само умението да я владеем!
[-] 1 потребител изказва благодарност на divna за това мнение:
  • SeVdilin
Цитирай
#37

Най-хубаво е нищо да не снима и готово.
Цитирай
#38

(2019-01-07, 21:21:55)NoMaD написа:  Във въпросната класация Google Pixel 2 е на...11 място (примерно).
Не го виждам, гледайки скриншота..(примерно)

                                                                    
Цитирай
#39

Какво спорите за тия класации, просто ги погледнете, и ако не сте съгласни, никой не ви кара да вярвате и да се тормозите за направения избор. Поне аз така правя, а и телефони излизат вече много често, та няма смисъл да ги сравнявате, защото новото е по-добро, а това означава, че да имате най-доброто трябва да давате пари през няколко месеца, което е излишно и няма логика.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#40

(2019-01-08, 17:18:16)georgi4a написа:  Не го виждам, гледайки скриншота..(примерно)
Заповядай, ето: 

[Изображение: e42d587cc60f30cb4e3f0358387a2c48-full.jpg]

 
[-] 1 потребител изказва благодарност на NoMaD за това мнение:
  • georgi4a
Цитирай
#41

Аз все още не разбирам как Google Pixel не е на първо място Big Grin ще изгледам по-късно сравнение на камерите им,и знам какъв ще е резултата Big Grin нооооо как и Note 9 е преди pixel xD дори някой неразбиращ да щтракне произволни снимки с Pixel 3, note 9 и huawei p20 (примерно) ще забележи кой от трите се справя най-дборе. Ако не друго поне са забавни тези класации на dxo xD
Цитирай
#42

Не са, защото снимат като останалите, само че нямат и wide и telephoto сензори с лещи. Което си е 2 сценария по-малко, които могат да се ползват често.
[-] 3 потребители изказват благодарност на johny за това мнение:
  • cinizam, doktorra, шерлок холмс
Цитирай
#43

(2019-01-09, 13:36:05)johny написа:  Не са, защото снимат като останалите, само че нямат и wide и telephoto сензори с лещи. Което си е 2 сценария по-малко, които могат да се ползват често.

И 100 пъти да му го обясняваш, да му начертаеш карта към отговора, как се образува тази класация - човека ще си остане на принципа - "Гледам една врата, върху нея пише жени! Влизам рязко... Пък то моля ти се, било кенеф!"
Това е факт, благодарение на стотиците подобни мнения в такива теми...
[-] 4 потребители изказват благодарност на cinizam за това мнение:
  • doktorra, johny, Wild bear, шерлок холмс
Цитирай
#44

(2019-01-09, 11:35:07)mefistoreyon написа:  Аз все още не разбирам как Google Pixel не е на първо място Big Grin ще изгледам по-късно сравнение на камерите им,и знам какъв ще е резултата Big Grin нооооо как и Note 9 е преди pixel xD дори някой неразбиращ да щтракне произволни снимки с Pixel 3, note 9 и huawei p20 (примерно) ще забележи кой от трите се справя най-дборе. Ако не друго поне са забавни тези класации на dxo xD
Аз го бях писал по-горе, Пикселите имат само една камера затова на всеки от тях е отнето точки,също така когато е правена класацията не е бил тестван night sight-a при тях.Затова не се чуди нито не взимай всичко насериозно.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#45

Чакайте малко, нали в крайна сметка говорим за качество на снимката, без да ме интересува кой с колко, какви и т,н камери има. Потребителят го интересува, какъв е крайният резултат, иначе смисъл от тази анкета не виждам, освен ако не е правена за някакви специални цели.

                                                                    
[-] 1 потребител изказва благодарност на georgi4a за това мнение:
  • шерлок холмс
Цитирай
#46

(2019-01-09, 17:22:45)tiesto_pld написа:  Аз го бях писал по-горе, Пикселите имат само една камера затова на всеки от тях е отнето точки,също така когато е правена класацията не е бил тестван night sight-a при тях.Затова не се чуди нито не взимай всичко насериозно.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Точките не са отнети просто ей така поради липса на сензори!Наличието на такива особено широкоъгълният ти дават шанса да направиш съвсем различни неща!Сензор с лещи за оптично приближаване!И още има ама вие с тая мантра ,че 1 стига  Bu

Отделно колегата иронизираше Пиксела ама кой да чете по обстойно  Visslar
Цитирай
#47

(2019-01-09, 18:07:17)шерлок холмс написа:  Точките не са отнети просто ей така поради липса на сензори!Наличието на такива особено широкоъгълният ти дават шанса да направиш съвсем различни неща!И още има ама вие с тая мантра ,че 1 стига  Bu

Отделно колегата иронизираше Пиксела ама кой да чете по обстойно  Visslar
Аз като пиша,не си го измислям!Това е заявено от DxO и има хиляди статии и интервюта!А кой какво иронизирва хич не ме сърби.Кой плюе по Пиксел,кой го харесва пак не ме сърби!
Почети повече,не за сензори а лещи!
Sent from my Pixel 2 using Tapatalk
Цитирай
#48

(2019-01-09, 18:13:21)tiesto_pld написа:  Аз като пиша,не си го измислям!Това е заявено от DxO и има хиляди статии и интервюта!А кой какво иронизирва хич не ме сърби.Кой плюе по Пиксел,кой го харесва пак не ме сърби!
Почети повече,не за сензори а лещи!
Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

Наистина малко нескопосано съм го написал!И правя разлика между леща е сензор!Там къде  е wide-angle лещата сензора не е същият като основният.Така,че пак е правилно,но нескопосано!  Angel  
А ти почети тогава как се пише иронизирВа!  Visslar
PEACE!
Цитирай
#49

(2019-01-09, 11:35:07)mefistoreyon написа:  Аз все още не разбирам как Google Pixel не е на първо място...
Всяко нещо с времето си. Имат развитие, ще стигнат и до него...някой ден:

[Изображение: 1499c239013bf39b88102278f8fbf3e5-full.png]

 
Цитирай
#50

(2019-01-10, 09:44:51)шерлок холмс написа:  Наистина малко нескопосано съм го написал!И правя разлика между леща е сензор!Там къде  е wide-angle лещата сензора не е същият като основният.Така,че пак е правилно,но нескопосано!  Angel  
А ти почети тогава как се пише иронизирВа!  Visslar
PEACE!
сори,ама това си ми е от пловдивския диалект.Ако знаех ,че държиш на правилния правопис, щях да се постарая.Нищо , следващия път.

Изпратено от моят Pixel 2 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)